محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

 محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر
 

محرم در ایران در آئینه تصویر

محرم در ایران در آئینه تصویر

+688
رأی دهید
-256

مانفرد - ایران - ایران
به جرات میتونم بگم امسال محرم از کم جمعیت ترین محرمهایی بود که من تا به حال دیدم و این خیلی معنی داره
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:49
sevim - مونترال - کانادا
مسخره بازی
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:06
khosh bavar - يزد - ايران
یادم میاد که نوچه جوانکی بودم و هر سال که مراسم عاشورا میشد، همه دوستان هم سن و سالم در این مراسم شرکت میکردند، پس من هم گفتم که یکبار که شده شرکت کنم و زنجیر بزنم که یادم میاد که من خوش باور از در مسجد شروع کردم به زنجیر زدن, و من خیلی‌ احساس بزرگی‌, پاکی‌ و عرفانی می‌کردم که حتی دختر خانمها که چادر‌شان را باد میدادند و به من لبخند میزدنند، احساس گناه می‌کردم و عوض لبخند، بیشتر و محکمتر به خودم میزدم تا اینکه دیدم جوان و جاهل‌های محل که خوب تجربه داشتند، فقط تا چند متری ( ۵۰ متری ) مانده به وعده گاه زنجیرزنان از ماشین پیاده می‌شدند و شروع به محکم زنجیر زدن و تئاتر بازی‌ کردن و و و که باعث جلب توجه بیشتر خانمها میشود زیرا خانمها فکر میکردند که آنها هم از یکساعت پیش در حال زنجیر زدن هستند که برای اینکه این مردان دچار شوک و عرق نشوند، بیشتر چادورشان را باد میدانند و گلاب بر رویشان میپاشیدند !
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:06
omid2925 - میلان - ایتالیا
مزخرفه
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:29
masy persian - منچستر - انگليس
این اعتقاد مردم کشور خودمون هست که توی سالیان سال به اشتباهً جا افتاده یه روز هم در آینده نزدیک نه به طور کلّ ولی‌ مشخصا نابود می‌شه و میره به جای اصلی‌ خودش
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:16
خشایارشا - تهران - ایران
حماقت ترین تصویریست که ایرانیان در عاشورای دروغین کربلا از چهره خود نشان میدهند. اگر آخوندها عاشورا را بزرگ نمیکردند و در آن مبالغه نمینمودند, پس چگونه میتوانستند مفتخوری کنند؟ اینها از دولت شمر نان میخورند. اگر فداکاری شمر نبود, یک ... دیگر به امامت میرسید و آخوندها نان نداشتند بخورند. پس باید شکر گزار شمر باشیم و به او درود بفرسیم.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:46
Neda02 - اتاوا - کانادا
مانفرد - ایران - ایران . واقعا؟ مرسی به خاطر این خبر خوب. در عوض همکاران سابق منو که توی یک وزارت‌خانه کار می‌کنند هر روز می‌برن زیارن عاشورا به امید این‌که رسمی بشن.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:05
امید‌آلمان - کلن - آلمان
به نظر من ما شیعه‌ها همون کافرها هستیم که در کتابهای اسلامی ازش نوشته شده. من این مراسم رو اصلا نمیتونم از دریچه دین و مذهب ببینم بلکه فقط آفراط و کینه دوزی.!!!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:17
asdolla mirza - کابل - افغانستان
خوش باور عالی اومدی.. چه حالی میداد دختر بازی تو محرم! سوابش چند برابر بود.. یک سؤال علمی: جایی که رودخونه رد میشه زمینو بکنی به آب نمی رسی؟ امام خنگ بوده یا ما رو اسکل کردن؟
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:01
Negah* - فرانکفورت - المان
در قرن ۲۱ پیشرفت یعنی‌ این............همون گلی که بسر میگیرد بسرتون همیشه باشه..عقب مانده هاى فلک زده دنیا داره با سرعت پیشرفت میکنه شما دارید هر روز عقب مانده تر میشید 32 ساله دارید گل میگیرید سرتون شیهه میکشید خون مى ریزید چه .....کجاى دنیا جاى دارید ..هر روز منفورتر میشوید, بقول خودتان خر دجال به این میگند .. خدا همه شما را با اسب وشترتاتون به زودى ببره خدمت...... تون ,آمین
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:22
tahrim - ورامین - ایران
فقظ اداشو بلدن در بیارن
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:28
molla breaker - استکهلم - سوئد
درود. من عضو جدید هستم. باید بگم که من هم به این جور مراسم ها رفته بودم بدون اینکه بدونم واسه چی و کی میرم. یه جور حالت تفریح برام داشت. نوجوان بودم و خام. اما حالا متوجه شدم که همه این کارها بجز وقت تلف کردن و هزینه اضافی کردن برای کسانی که نذری میدن نداره. مردم اگه نیروشون رو روی کار و تلاش و یادگیری دانش وفن بکار بگیرند این جور کارها هم رفته رفته از بین میرند
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:31
saeid2536 - لندن - انگلستان
یه مشت عرب سر قدرت زدن یه مشت عرب دیگه رو کشتن.همون عربا اومدن ایران و اجداد ما رو کشتن مردا رو کشتن و زنهامون رو به کلفتیو بردگی گرفتن به فرهنگمون تجاوز کردن با سوزاندن کتابهای علمی‌ ما چهل شبانه روز آب حمومها رو داغ کردن و بود و نبود ما رو نابود کردن و حالا ما بعد از هزار چهار سال به سرو سینهٔ‌‌ خودمون می‌زنیم برای اون وحشیهای سوسمار خور که حتا خودشون هم اونها رو قبول ندران.ای خدا یعنی‌ عین جهالت روزی تموم می‌شه؟؟؟؟
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:34
amirmontreal - مونتريال - کانادا
به عقاید دیگران باید احترام گذشت ، ولی‌ آخه حماقت تا کجا. این مسخره بازیا تا کی‌. قرن ۲۱
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:45
*پسر شجاع* - تهران - ایران
مانفرد - ایران - ایران. تا جایی که ما دیدیم اتفاقا خیلی هم امسال نسبت به سالهای قبل شلوغتر بود ..شاید بخاطر اینکه کم کم محرم از فصل زمستان بیرون میاد . دلیل دیگه اش هم به نظر من بهار اسلامی در کشورهای عربی..و جو اسلامی تازه که شروع شده ..
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:35
*پسر شجاع* - تهران - ایران
1)..با این روندی که من می بینم ..شکل جدیدی از تمدن اسلامی در حال شکل گیری هست ..و هر گونه تصور اینکه ایران یا کشورهای اسلامی روزی به شکل کشورهای اروپایی و فرهنگ آنها بشوند تقریبا غیر ممکن هست ..مخصوصا تنها نقطه قوت غربیها از نظر مسلمانان اقتصاد شان بود که اون هم به این روز افتاده ..کشورهای اسلامی کم کم با تغییر ساختارهای حکومتی به سرعت در حال توسعه هستند ..مثل مالزی و ترکیه و ایران ..امیدوارم کسی بیخود حرف مفت نزنه که ایران اقتصادش خیلی خرابه ..فقط کافیه به آمار اقتصادی سازمانهای بین المللی نگاه کنه ..متوجه میشه که ایران 17 امین اقتصاد بزرگ دنیاست ..با نزدیک به 900 میلیارد دلار تولید ناخالص ملی..
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:40
*پسر شجاع* - تهران - ایران
2)..البته خیلی از مردم ایران به ساختار حکومت فعلی ایران اعتراض دارند ..ولی این به معنای انقلاب دیگر نیست بلکه اصلاحات در حکومت هست. و مطمنم بعد از خامنه ای دیگر حکومت ولی فقیه به این صورت وجود نخواهد داشت و حکومت ایران هم با اصلاحات گسترده به شکل حکومتهای جدیدی که در کشورهای خاورمیانه در حال شکل گیریست در خواهد آمد ..این واقعیت ایران امروز هست ..مطمنم تنها چیزی که در ایران اتفاق خواهد افتاد اصلاحات هست..شاید برای بعضیها فکر میکردند که در ایران انقلاب خواهد شد ..ولی این مردم به تنها چیزی که فکر نمیکنند انقلاب هست..
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:41
*پسر شجاع* - تهران - ایران
2)..در مورد آمار اقتصادی که در مورد اقتصاد ایران در کامنت قبلی نوشتم ..برای اینکه متهم به آمار سازی توسط عده ای خاص نشم! ..آدرس 2 سایت که آمار سازمانهای بین المللی اقتصادی رو نوشتن اینجا قرار میدم..https://en.wikipedia.org/wiki/Iran .....https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_future_GDP_%28PPP%29_estimates ...البته در این آمارها اقتصاد ایران 18 امین یا 19 امین اقتصاد بزرگ دنیاست {که طبق برآورد سازمانهای مختلف اقتصادی فرق میکنه}..در ضمن این آمار از روی گزارشهای سازمانهای بین المللی اقتصادی تهیه شده ..و کسانیکه شک دارن میتونن به گزارشهای خود این سازمانهای اقتصادی مراجعه کنند..
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:02
shahram khosh maram - تهران - ايران
بین کارهای نقشی‌ مربوط به محرم، به نظرم تابلوی ظهر عاشورا از استاد فرشچیان بهترین اثر هست. از دسته‌ها، دسته بازار از همه جالب‌تر هست و از بین مراسم، مراسم درخونگاه جالبترین هست. در موسیقی‌ کار استاد جواد معروفی دا جمع آوری ملودیهای مختلف مربوط به عاشورا کار خوبی‌ بود. عاشورا به همه ایرانیان و همزبانان شیعه تسلیت میگویم.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:20
sashazzr - وین - اتریش
آقای پسر شجاع باید قبول کنی که ایران با حکومت آخوندی به هیچ جا راه نداره عزیزم زیادم حرص نخور چون . اگه جای این ۳ خطی که نوشتی ۱۰۰ خط هم بنویسی دست این حکومت به خون آغشته شده و این کاراشونم فقط بخاطر اینکه ملتو سرشونو ی ۱۰ روزی گرم کنن،تو هم زیاد حرص نخور
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:34
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
صد رحمت به شمر و یزید. شمر و یزید در برابر خمینی و خامنه‌ای خیلی‌ معصوم بودند. جنگی بود و حق و ناحقی مثل همهٔ جنگها. چیکار داره به این حکومت که بنام خدا به زن و مرد رحم نمی‌کنه!!! تو کجای تاریخ عرب اومده که بعد از جنگ در صحرای کربلا به زنها و مردها بصورت گروهی تجاوز کردند؟!!! نیازی نیست برای امام حسین و زینب گریه کنید!!! به حال خودتون گریه کنید که ۳۳ سال مورد تجاوز واقع شدید
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:18
20012030 - لندن - انگلیس
کاشکى کربلا نجف کاضمین جز خاک ایران بود. اون بار باشون حرف مى زدم. از خداشون بود
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:33
sashazzr - وین - اتریش
آقای پسر شجاع باید قبول کنی که ایران با حکومت آخوندی به هیچ جا راه نداره عزیزم زیادم حرص نخور چون . اگه جای این ۳ خطی که نوشتی ۱۰۰ خط هم بنویسی دست این حکومت به خون آغشته شده و این کاراشونم فقط بخاطر اینکه ملتو سرشونو ی ۱۰ روزی گرم کنن،تو هم زیاد حرص نخور
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:33
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
اینم از بد بختی و خاک بر سریمونه. بابا عرب عربستانی ازش سوال کردم جریان حسین تشنه لب رو اصلا از وجود همچین شخصی در اسلام خبر نداشت. مسخره کردند خودشونو یک مشت مردم دیپرس. بابا جمع کنید بساط حسین بازیو دیگه حالمونو به هم زدین. میخواین کارنوال راه بندازید آخه چرا ماتم و عذا و تو سر زنون؟ یه کار شاد این ملت نمیتونن انجام بدن؟ حیف این مملکت دست یه مشت گر گوری حیف!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:03
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
خدایا این مردم بیسواد و نادان را از دست این خرافات نجات بده....نگاه کن به چه روزی نشوندن این آخوندا‌ها ایران را...ای گور پدرتون که چه بلأیی بالای اون منبرها سر ملت ساده آوردین....۱۴۰۰ سال پیش یه سری بیسواد مردن ما هنوز باید تو سرو مغزمون بزنیم که چرا مردن.....بابا مگه عقل ندارین یه کم با خودتون فکر کنید ..چرا به جای این که به فکر‌ تربیت درسته فرزندان مون در راه علم بیشتر ادب بیشتر شادابی بیشتر ..و.و.و. همش به فکر‌ عزاداری گریه...شمشیر غمه تعصب به دین......بابا استفاده کنید از زندگی‌...بهشت جهنم همینجاست..این آخوندها خودشون با بهترین نحوه دارن زندگی‌ میکنند ولی‌ حق زندگی‌ را را از شماها گرفتند...
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:06
hovakhshatare - تهران - ایران
یک مشت آدم دیوانه خرافاتی! واقعا پخش شدن این صحنه‌ها در کشورهای دیگه برای ایرانیان مقیم کشورهای خارجی باعث شرمساریه. تنها چیزی که از این جنگولک‌بازی‌ها به مردم دنیا نشون داده میشه حماقت و خرافه‌پرستی و خشونت و بی‌فرهنگی است. امیدوارم که این دین سبعانه هرچه زودتر ریشه‌اش از ایران کنده بشه و به زباله‌دانی تاریخ سپرده بشه بلکه ایران و ایرانی‌ها بتونن در سایه‌ی تمدن و فرهنگ حرکت رو به جلویی رو آغاز کنند.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:06
pull.over - دوحه - قطر
محرم عشقه.ممنون بابت عکسها.*پسر شجاع* - تهران - ایران:مرسی دادا..جالب بود چیزایی که گفتی.من با انقلاب در ایران موافقم چرا که فکر میکنم سیستم حاکم فاسد و آلوده است،البته خوب اگر اصلاحات تحقق یابد "که از نظر من شدنی نیست" نیازی به انقلاب نیست.دوستی میگفت اگر مردم ایران از وضعیت فعلی ناراضی اند پس چرا نشسته اند و انقلاب های دیگر کشورها رو نگاه میکنند؟چرا باید اعتراض ها تنها در اینترنت بیان شود؟ برای خود من که یکی از مخالفان سرسخت نظام هستم این قضیه خیلی عجیبه..واقعا چرا؟! اصلا تو همین سایت اینهمه مخالف داریم ولی واقعا چه کار مثبتی در تغییر اوضاع ایران کرده ایم؟ آره تا دلتون بخواد کامنت میذاریم،با کامنت گذاشتن که چیزی عوض نمیشه،میشه؟بدبختی اینه که ما هم خدا میخوایم هم خرما.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:49
romano - تهران - ایران
*پسر شجاع* - تهران - ایران ایران جزو این اقتصادها نیست چون اگر بود جزو گروه G20 که بیست اقتصاد اول جهان هستند می‌شد که ترکیه و عربستان هستند. ضمنا شما کافیه پول نفت خام رو ضرب در میزان بشکه در روز بکنی تا بفهمی چقدر ایران براش می‌مونه با کسر مالیات و بیمه بین‌الملل چیزی حدود 54 میلیارد می مونه کل 900 میلیار پول این دولت از زمان تشکیل دوره اول احمدی نژاد تا کنون بوده که همرو به باد داده. آمار ویکی پدیا مبنای دقیق نداره. یکم تو سایتها پرسه بزن دقیقا میزان تولید ناخالص ملی ایران دستت میاد.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 01:24
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
مراسم های آیینی در همه جای دنیا زیباست. تعزیه امسال به عنوان میراث معنوی جهانی توسط یونسکو ثبت شده است. این سنت صد در صد ایرانی است و به هیچ کشور دیگری ربط ندارد. متاسفانه ما ایرانیان با سنت های خودمان در جنگیم به همین خاطر است که معماری و خانه سازی لباس پوشیدن و موسیقی و همه چیزمان بی هویت شده است.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 01:42
shayaan - کلن - آلمان
یک عده نادان توی این سایت اومدن نظر میدند که در قرن ۲۱ فلان........آخه احمقا مگه تو همین کشور‌ها مهد تمدن مراسم مذهبی‌ ندارند؟ مراسم عید پاک ندارند؟ کرسیمس ندران؟ و چندین مراسم مذهبی‌ دیگه. چطور مراسم چهارشنبه سوری و خرافه پریدن از آتش که حتی پیش تر از اسلام بوده شما رو یاد قرن ۲۱ نمیندازه؟
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 02:02
خشایارشا - تهران - ایران
*پسر شجاع* - تهران - ایران, شتر در خواب بیند پنبه دانه / گهی لاف لاف خورد, گه دانه دانه. دوست عزیز, مثل اینکه آمار به طریق احمدی نژادی, روی تو هم تاثیر گذاشته. تولیدی ناخالصی 900 میلیارد دلاری!!! ایران 17 امین اقتصاد بزرگ دنیا!!!! اینو کسی میتونه بگه که قمه مستقیم تو مغزش خورده باشه. یا اینکه بنگ و افیون, هر دو باهم مصرف کرده باشه, در ضمن اعراب تونستند بهار عربی را ایجاد کنند, اما ما از دولت وجود متفکرین اسلامی همچون جنابعالی در زمستان اسلامی خواهیم پوسید. واقعا ماله کشی هم اندازه داره.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 02:01
غلامحسین - مشهد - ایران
آلبرت انیشتین : دو چیز انتها ندارد، پهنۀ کهکشانها وحماقت انسان که البته در مورد اولی مطمئن نیستم
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 02:41
mounes - ادليد - استراليا
از بس ایرانیا ندیدهٔ دختران وگرنه توی استرالیا عربا اینقد با نظم، با دل پاک مراسم عزاداری می‌گیرن از بس بیفرهنگین باز زبونتنم درازه که محرم اینجور اسلام انجور برین خودتونو اصلاح کنین بوی تهفن میدین دیگه خدا داره دیگه برکتشو از کشورتون میگیره یکم به دوروبرتون نگاه کنین؟ .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 02:42
mohammad_655 - دبی - امارات متحده عربی
با یاران امام حسین چرا مردن..؟. -از تشنگی پسرم. بابا مردم چرا دارن گریه میکنن..؟. -از گشنگی پسرم (قیمه بخورن دیگه گریه نمیکنن). بابا تشنگی بدتره یا گشنگی..؟. -پسرم نفهمــــــی از هر دو تاش بدتره
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 04:05
دنیای وحشی - تهران - ایران
نعوذبالله خود خدا هم از عرش به زمین بیاد نمیتونه با حقه و کلک و ریاکاری ایرانی جماعت کنار بیاد . متاسفانه اکثر کشورهای دنیا ایرانیها را به عنوان دروغگو می شناسند . من فکر نمی کنم که مسله دین و مذهب اخلاق ما ایرانیها را خراب کرده باشد بلکه ما ایرانیها هستیم که با رفتار ناهنجار خودمان باعث بد نام شدن دین می شویم .و معتقدم حتی اگر یک روز اسلام را کنار بگذاریم و یک دین دیگری را درکشورمان به رسمیت بشناسیم باز آن دین را هم با اعمال بدمان بدنام خواهیم نمود. که صد البته اکثر آخوندها از همان دسته دوز و کلک و دغلها به حساب می آیند
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 04:14
sebil - خراسان-خراسان - ایران
قسمت شگفت انگیز ماجرا اینجاست که در وطن این عربا هیچ خبری از یادبود اینا نیست.مثه اینکه در سالروز مرگ گاندی ایرانیا بریزن بیرون خودشونو جر بدن ولی تو هند خبری نباشه
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 05:30
sepehr79 - وین - اتریش
پسر شجاع این که ۴ تا کامنت گذاشتی‌ منو یاد این میندازی که در بًن بست بی‌ مغزی صدا بسیار می‌پیچد و حرفاتم منو یاد کبک میندازه که سرشو می‌کنه توی برف و فکر می‌کنه کسی‌ نمیبینتش.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 05:30
پدرام توکلی - تهران - ایران
masy persian - منچستر - انگلیس. مانفرد - ایران - ایران. اتفاقا امسال بیشتر تر از پارسال بود. من که مینی سیتی بودم امسال کلی روحیه گرفتم. در ضمن ما اعتقاد داریم به امام حسین همونطور که مسیحیا به عیسی اعتقاد دارن.دم تهرانیا گرم امسال محرم خوبی بود.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 05:51
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
molla breaker - استکهلم - سوئد/اول خوش آمدی،بعد هم نکته خوبی‌ را اشاره کردی.یکی‌ از مهمترین دلأئل استقبال از این مراسم،بیکاری مردم و نداشتن تفریح برای جوانان است.بعضی‌ از کاربران هم اشاره کردند که به بهانه عزاداری چه تفریحات دیگری دست میداد!! بچه‌های دبیرستان ما هم آن وقت ها میرفتند عزاداری و از فردا پسر فلان حاج آقای پولدار هیأتی دم در مدرسه بود! حالا که دیگه اسمش هست حسین پارتی!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 05:51
MOHSEN_IRAN - دبی - امارات
حسین سنی بوده نمیدونم این بدبختا چرا این کاها را می کنند براش .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 05:52
طالب حق - تهران - ایران
بهتره همه دوستان به اعتقادات مذهبی دیگران احترام بگذارند هر چند به نظر خودم سالهاست که عزاداری روزهای محرم و کلا همه عزاداری ها درایران از مسیر درست خودش منحرف شده. البته شاید بشه امیدوار به این بود که در جاهایی از ایران هنوز هم سنت های قدیمی حفظ شده باشه ، چون معنی واقعی عزاداری رو میشه در مراسم کهن و قدیمی ایرانی جستجو کرد نه در چیزهایی که امروزه روز توی مراسم ها میبینیم. یه چیز دیگه. دکتر شریعتی میگه : درعجبم از مردمی که خود زیر خروارها ظلم و ستمند و بر حسینی میگریند که آزادانه زیست.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 06:06
mortimer - اصفهان - ایران
در کرب و بلا آب نبود لوله کشی کردند،عجب کارایی کردند!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 06:45
sash - تبريز - ايران
مانفرد - ایران - ایران. بیچاره به همین خیال باش مردم ایران از هرچی دست بکشند از اهل بیت و به خصوص امام حسین(ع) دست نمی کشند.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 06:48
shabparast - ایران - شمال
فوق العاده کم جمعیت بود تا پارسال اینطوری نبود عجیبه
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 06:56
sobhanjan - ابوظبی - امارات
السلام ای حضرت سلطان عشق *** یا حسین ابن علی ای جان عشق
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 07:45
Mossadegh - لندن - انگلیس
ماشالله هر سال باشکوهتر هم میشه !
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 07:50
m_r - سیدنی - استرالیا
با درد آقای پسر شجاع با احترام به آقای‌ و نظر شما ولی‌ کمی‌ به این عکس‌ها و این کار‌های که چون جو و محیط این طور است و یا نه خدا گاه یا از روی دل‌ افرادی با دین و مذهب و حسین پول آن هم پول‌های کلامی در میآورند آخه آقای عزیز وقتی‌ گروه احمقی نژاد امام زمانی‌ قرون وسطا تا دیگر ضدّ انسان‌های زمان با گریه کردن و سیاه پوشیدن از این تظاهرات مزخرف که چی‌ به امید آن روزی که دین یک چیز کاملا شخصی‌ و جدا و به امید آن روزی که تظاهرات و تشیرفت بیخود و جر و جنجال‌های اضافی جایی خود را به یمان واقعی‌ بدهد
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 06:55
khosh bavar - يزد - ايران
آره, واقعا که چقدر بدبختیم که بیشتر دختر خانمها در چنین روزی " آزادی " ۱۰۰% داشتند که در باغ‌های ما در این روز پر از عاشق و معشوق بود ! ولی‌ یک نگاه به طرز فکر من جوانک بکنید که ان در موقع دست به زنجیر زنی‌ زدم، دارای چنین " احساسی " باشم که خودم را بخاطر شرکت در این مراسم " پاک و عرفانی " بدانم !؟ آیا یک انسان ۱۱ - ۱۰ ساله چرا باید دارای چنین تربیت و پروأرش فکری داشته باشد که خودش را " نا پاک و بی‌ عرفانی " بپندارد !؟
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 07:23
red apple - دوبی - امارات
اواز خر در چمن ادامه بدین خودتونو بکوشین مردم خر کمتر زندگی بهتر
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 08:18
oskar - وستروس - سوئد
گذشته خود را فراموش نکنید روزگاری خود شما یا اجدادتون همین کار را می‌‌کردند
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 08:28
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
من که از محرم فقط دختر بازی و خورشت قیمش یادمه!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 08:46
paridokht - تهران   -   ایران
هنوز بد از ۱۴۰۰ سال موضوع به این کوچیکیو رو بزرگ می‌کنن، درصورتی که خیلی‌ از این اتفاقات بدتر و وحشتناکتر در کشور خودمون اتفاق میفته ولی‌ متاسفانه مردم براحتی ازش میگذرند، دیگه وقتشه مردم به خودشون بیان که به امید خدا این اتفاق هم داره میافته
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 09:12
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
تعدادی آنچنان در خواب خرگوشی اسلامی غرق هستند که خود هم نمی‌دانند!! اینکه همه‌ جنایات را به گردن خآمنه ی و عنتری نژاد بیندازیم به مفهوم اینکه زمان قدرت خمینی خاتمی کروبی و موسوی هیچگونه ظلم واعدامی نبوده!! ولی‌ کور خوانده اید-از اولین روز حاکمیت خمینی همه ی این کثافتکاریها در مقیاس وسیعتر ی بوده!!!!! تلاش شما برای لاپوشانی جنایات اسلامیون بی‌ نتیجه است!! سینه بزنید گًل بر سر بمالید برای قاتلان اجداد ایرانی‌ با افتخار!!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 09:06
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫این مراسم نتیجه جهل وشرک و نادانی هستش که صفویه در ایران وارد کرد . نه الله نه قرآن ونه امام حسین اینارو قبول دارند و نه یک انسانی که از عقل سالم برخورداره. ‫این امام بازی ها امام تراشی ها نتیجش خیمه شب بازی ولایت فقیه هستش. ‫اینها افراط تفریط در مورد غیر خدا میکنند غافل از اینکه اسلام فقط و فقط نیایش رو برای خدا جایز میدونه. ‫مسلمان به زنجیر زن یا قمه زن یا صیغه کن یا ربا خور نمی گن. ‫مسلمان فقط تسلیم الله هستش از شرک دوره واعمالش تقواست
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 08:59
porharfi - آرنم - هلند
خوب حقظش کنید اینها را آنها را.عاشورا ها را..زیرا بزودی به کشورهای عربی خواهند فراری تان داد بعد از جنگ دوم جهانی ایران را....امـــــام خمینـــی
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 09:49
هخامنشي - اسلو - نروژ
عرب به ایرانی چه
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 10:48
farhad352 - تهران - ایران
. *پسر شجاع* - تهران - ایران. وبسایت مورد نظر شما بوسیله آدم هایی چون شما نوشته شده که هیچ سندینی ندارد . شما به وضعیت اجتماعی امروز ایران نگاه کن و ببین چرندیات مندرج در این سایت آیا هیچ تشابه عینی با وضعیت ایران دارد؟. چنانچه درر این جدول بی سند و تحقیق دیده میشود کشوری چون سوئد،استرالیاو.. از ترکیه و هند و اندونزی هم پایین تر قرار گرفته و استناد شما فقط بدرد ابلهان و خوش باوران میخورد . البته این بزرگترین آرزوی همه وطن پرستان ایرانی است که در جایگاه بالایی در همه زمینه ها قرار بگیرند
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 10:57
katrina - لندن - بريتانيا
اینجاااا رو نگاه کن اینقدر حسین حسین کنید تا جونتون بالا بیاد .هر چی میکشیم از این دین متوهم هست اه اه یکسری ها هم با دیدن این تصاویر دلشون غش وضعف رفت .!!!عجب.!!!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 11:32
shayan96 - تهران - ایران
در این دوره رمونه یک سری آدما از این ور پشت بام می افتن و یک سری دیگر از آن ور پشت بام حکایت دین فروشان و حکومت داران است .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 11:33
rashidvalami - کازان - روسیه
من بیرون نرفتم ولی همه میگن که هم تاسوعا و هم عاشورا امروز خیلی کم جمعیت بود.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:14
*پسر شجاع* - تهران - ایران
romano - تهران - ایران. عزیز جان ! ..اقتصاد یک علم هست که بر اساس آمارهای دقیق استوار هست ..نه حرفهای بی اساس و خیالپردازی مثل حرفهای شما! ..من این آمار سازمانهای بین المللی اقتصاد رو با آدرس اینجا نوشتم و اگه کمی سواد اقتصادی داشته باشید می تونید به سایتهای خود این سازمانها هم مراجعه کنید ...پس خواهشا اگه حرف مستند و معتبر ندارید یا حرف نزنید ..یا حداقل قبلا تحقیق کنید بعد حرف بزنید ...خدا رو شکر که عصر ارتباطات هست و اینترنت هم در دسترس همه قرار داره...حداقل از این اینترنتی که در اختیار دارید برای یک بار هم شده استفاده درست و سودمند کنید ..حالا دوست عزیز! حتما قبل از اینکه دوباره نظر بدی در مورد آمارهای اقتصادی که گفتم و توسط سازمانهای بین المللی هر سال منتشر میشه تحقیق کن ..در مورد نبودن ایران در بین g20 باید این رو از سیاست گذارهای اقتصاد جهانی که اکثرا در دست کشورهای غربی هست پرسید ..برای مثال اقتصاد ایران بزرگتر از اقتصاد عربستان هست ولی عربستان در این اجلاس حضور داره ولی ایران نه!!..
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:15
*پسر شجاع* - تهران - ایران
خشایارشا - تهران - ایران. ای بیسواد !!{!!. لول}...حداقل کمی در مورد این آمارها که توسط سازمانهای بین المللی منتشر میشه تحقیق میکردی ..بعد این.... رو می گفتی!! ..
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:18
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
من کاری به دین و مذهب ندارم و شخصی هستم مسئول و به اعتقاد دیگران احترام میگذارم. و اما سوالی دارم که خواهان جوابش هستم ...(چرا این اشخآص مقدس البته بقول طرفدارانش .هر کدام ۳۰ یا ۴۰ تا همسر دائم و صیغه ی داشتند و همشان بخاطر رسیدن به حکومت کشته شدند ...من می‌‌خواهم بدانم دینی که با سیاست ادغام بشود آن دین لیاقت پرستش را ندارد.و نکته دیگر شاید خوب باشند .ولی‌ نه در مورد ما ایرنیان.!)
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:24
azarbayjan362 - تهران - ايران
مانفرد - ایران - ایران. با نظرت موافقم در تبریز که جمعیت سال به سال کمتر میشه
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:57
*پسر شجاع* - تهران - ایران
m_r - سیدنی - استرالیا. دوست عزیز بر فرض همه حرفای شما درست..ولی خودتان قضاوت کنید بدتر از کارناوال لختیها تو اروپا که نیست !!..{که کاملا تحت حمایت قانون و دولت هست!}..به نظر من مراسم مذهبی برای زندگی انسان و آرامش او مفید هست ولی نباید زیاد شور ش را در آورد ..
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:16
ziiiiiz - تهران - ایران
لطفا به عقاید دیگران احترام بزارید هر دینی برای خودش جای احترام داره که کامل ترینش اسلامه و عاشورا هیچ وقت دروغین نیست و من به اون و این مراسم ها اعتقاد کامل دارم
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:25
*پسر شجاع* - تهران - ایران
sepehr79 - وین - اتریش. با این آی کیو و اظهار فضلی که کردی فکر کنم جزو بیخداهای طرفدار برهنگی هستی!..از آشنایی باهات خوشبختم! :)..حالا اگه جوابی برای 4 کامنت من نداشتی چرا اینطور خودتو ضایع کردی؟!..یه بار کامنتت رو بخون میفهمی که خیلی ....نوشتی ..البته با شناختی که از امثال تو دارم شک دارم بفهمی!! ..تو کامنت بعدی حتما آمار دقیق کامنتهامو دوباره بنویس ..با تشکر از زحمتی که میکشی. :)لول
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:29
*پسر شجاع* - تهران - ایران
sashazzr - وین - اتریش. 1)دوست عزیز! در اینکه دست این حکومت به خون آغشته هست شکی نیست ..البته همه حکومتها دستشون به خون آغشته هست از آمریکا بگیر با زندانهای گوانتانامو و سرکوب جنبش وال استریت تا انگلیسی که در تظاهرات قبلی چند نفر کشته شدند !. ولی منظور من این بود که مردم ایران دنبال اصلاحات در چارچوب فرهنگ خودشان هستند مثل کشورهای دیگر اسلامی و مطمنا این راه آغز شده تمدن جدید اسلامی در حال شکل گیری هست و به سرعت این کشورها مسیر پیشرفت اقتصادی و تمدن رو خواهند پیمود..ولی به هیچ وجه آینده کشورهای اسلامی شبیه آن چیزی که حالا در کشورهای غربی هست و برهنه ها در شهرها کارناوال راه میندازند نخواهد بود ..البته کشورهای دیگری مثل چین و هند هم پیشرفت خود را بر اساس فرهنگشان آغاز کردند ..و به نظر من آینده دنیا متعلق به این کشورهای نو ظهور خواهد بود.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:44
*پسر شجاع* - تهران - ایران
sashazzr - وین - اتریش. 2 )..واقعیت این هست که کشورهای غربی بجز توسعه اقتصادی و نظم هیچ چیزی برای ارائه کردن ندارند و همه فرهنگ و خانواده در این کشورها نابود شده!. البته این دستاورد اقتصادی آنها هم با کنترل 1 درصد جامعه بر 99 درصد بقیه جامعه زیر سوال رفته!!..و نظمی هم که اونها بهش رسیدن بر اساس ریسمان محکمی به نام قانون هست که هر لحظه با کم رنگ شدن قانون ممکن هست از هم بپاشه ...مثل تظاهرات لندن یا سایر جاهای دیگه..به نظرم شما هم تایید میکنید که نظمی که ژاپنیها بر اساس فرهنگ کشورشون به اون رسیدن با نظم آمریکایی و اروپایی خیلی فرق میکنه ..بطوریکه بعد از زلزله خیلی شدید ژاپن و از دست رفتن کنترل دولت بر مناطق زلزله زده باز هم نظم ژاپنیها حفظ شد..البته اگه بیاد بیاریم که در طوفان کاترینا در آمریکا چطور عده ای در مناطق طوفان زده شروع به قتل و غارت کردند بهتر منظور من رو متوجه میشد . دوست عزیز! دنیا در حال تغییر هست و مسلما ایران هم تغییر خواهد کرد ولی بر اساس فرهنگ و اعتقادات مردم ایران ..نه تجربه ناموفق غربیها در زمینه فرهنگ و اقتصاد !!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:53
vahiddibaji - لندن - انگلستان
بهتر دست از توهین برداریم و به یک دیگر احترام بگذاریم خیلی از این مردم وقتی با توهین به مقدساتشون توسط دیگران روبرو میشن حاضر هستند همه چی این جمهوری اسلامی به جون بخرن چون فکر می کنند بعد از این ها همه چی ازشون گرفته می شود. پس بهتر یک شرایطی ایجاد نکنیم که مردم از دمکراسی و حکومت بعد از جمهوری اسلامی بترسند.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:05
differenta - استکهلم - سوئد
این عقیده ی خیلی از مردم هست شاید پنجاه میلیون نفر و باید احترام گذاشت مثل این هست که بگیم دیگه سوئد شب زیارت فوت شدگات از اخر اوکتوبر تا 6 نوامبر رو برگزار نکنن . ولی فقط باید خرافات رو زدود این مثل یک کانوال میمونه و باید ازادی عقیده داشت یعنی همانطور که کسانی که اعتقاد ندارن احترام بگذارن اونها هم باید به عقاید اتیستها و غیره احترام بگذارن
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:39
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا
پسر شجاع حالت خوبه داداش قبلا کامنتهات کمی‌ منطقی تر به نظر می‌اومد.شما به شیون و خود زنی‌ اون هم بوسیله زنجیر و قمه میگی‌ تمدن اسلامی آخه کجای قرآن گفته این کارو بکنی‌ .همین امثال شما هستید که واقعاّ تیشه به ریشه اسلام میزنید با این خرافه پرستی‌ تون .چه تمدنی!!!!!!!!!!!!!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:11
Azadikhah - تكسل - هلند
اینجور که ملت تو محرم دنبال غذان،اگه دنبال حقشون بودن وضعمون الان این نبود! حسین بن علی امام سوم شیعیان خود میگوید: « ما از تبار قریش هستیم و هوا خواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است. ایرانیها را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد٫ زنانشان را بفروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت.». (سفینه البحار و مدینه الاحکام و الآثار صفحه ۱۶۴ ٫ حاج شیخ عباس قمی).
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:10
barbud_daneshmand - گنت - بلزيك
درود بر شما دوستان عزیزم.روی سخن من با طرفداران اسلام است!عزیزان اگر شیعه بر حق است پس چرا در تمام جهان حداکثر ۱۰۰میلیون شیعه هست؟!اما چند میلیارد سنی هستش؟!!لطفا به همین موضوع ساده فکر کنید؟!!دیگر از این نمیگویم که محمد که ابداع کننده اسلام بود را در ایران فراموش کردید و چسبیدید به علی‌؟!در روز چند میلیون بار ایرانیان میگویند یا علی‌؟!!علی‌ یارت!علی‌ مدد؟!اما یک بار تاکنون شنیدید بگویند یا محمد؟!عزیزان به شرفم که من هم تا ۲۸سال پیش مسلمان ۲آتشه بودم!اما با دیدن و شنیدن این همه دروغ با نام تقیه از این دین بیزار شدم!چرا که دروغ در ذات پاک ایرانی‌ جایی‌ ندارد!و هر چه هست نزد طرفدارن دروغین محمد کذاب است!. با سپاس از مهر دوستان.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:14
zeuis - تهران - ایران
متاسفانه حکومت در این سال ها طوری رفتار کرده است که بسیاری از ایرانیان از اسلام زده شده اند. کشور هایی مثل ترکیه و مالزی و اندونزی هم مسلمان دارند ولی چون آزادانه با مردم رفتار می کنند این نوع نفرت از اسلام که در نظرات بعضی از دوستان وجود دارد در آنها وجود ندارد.در ضمن اینکه احترام گذاشتن به یکدیگر یکی از مسائل مهم انسانیت است که متاسفانه بعضی از دوستان رعایت نمیکنند و هر چه در ذهن دارند را نوشتند، خوب است قبل از گفتن نظری خوب به آن فکر کنیم! و از دوستان می خوام که مسئله اسلام را با جمهوری اسلامی ایران یکی نکنند همیشه در طول تاریخ حکومت های افراطی در هر دینی چه از اسلام، مسیحیت، یهودیت وجود داشته و خواهد داشت!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:35
ukguy4u - لندن - بریتانیا
یکی از دلایل عقب افتادگی کشور جهان سومی مثل ایران. فریز شدن در 1400 سال پیش!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:40
oskar - وستروس - سوئد
شماها انسان نیستید شما بی‌ فرهنگ‌ها ! بد می‌‌آید می‌‌گوئید ایرانی‌ با فرهنگ ببین چی‌ می‌‌گوئید و چه می‌‌نویسید شماها به ایرانی‌ بودن خود را هم قبول ندارید چه خودتون چه جدا و آبادت رفتن مراسم امام حسین الان می‌‌گوئید عرب عرب سر اجدادت می‌‌هرزد چون که عرب هموطن خود را نمی‌‌فروشد
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:49
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود پسر شجاع‌ای کاش میشد تا از طریق اینترنت یا شخصی با نشان دادن ارقام و مدارک آن هم مدارک صحیح و قابل اعتماد و نه مدارک احمقی نژادی و دست خرده که روز به روز داره بیشتر بیشتر صدایش در میاد که این مردک تمام ارقام و اطلاعات را دست برده و منیپولتین کرده لذا شرکت در چنین مراسمی و راه گم کردن از واقعیت یک وسیله خوبی‌ است نه فقط واسه امام زمانی‌‌های احمقی نژادی بلکه واسه همه آن‌های سالین سال است با کشتن حسین و راه انداختن این مراسم پول‌های کلان به جیب و میلیاردر شدند. این جا هم کارناوال هست بالا ولی‌ مردم نرمال در آن شرکت و به آن به دید اقتصادی و از آن همه استفاده میکنند. به امید آن روزی که جاهلیت و نادانی از بین رفته و به جایی آن علم و آگاهی‌ در همه امور حکمفرما در کشور عزیزمون ایران باشه
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:53
*پسر شجاع* - تهران - ایران
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا. شما هم تو جزیره لختیها برای خودت حال کن ..لول..باور کن ته فرهنگی که سنگش رو به سینه میزنی همینه!..آخرش مجبوری برای اینکه بهت نگن عقب مونده لخت بیای بیرون ..
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 15:04
katrina - لندن - بريتانيا
بعضی ها باز شور حسینی گرفتشون :))))اوه اوه همچین میتازند انگار اینجا دشت کربلا هست وما هم یزیدیان زمان :)))فکرکنم امروز چلوکباب حسابی مزه کرده :))))به قول خودشون لول لول البته همه مابیسوادیم لول!!!!Azadikhah - تکسل - هلند-ممنونم حقیقت همانی بود که شماعنوان کردید موفق باشی.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 15:06
*پسر شجاع* - تهران - ایران
farhad352 - تهران - ایران. ای بابا..بازم یه دیگه!!..عزیز برادر ! میتونی به گزارش رسمی خود سازمانهای اقتصادی بین المللی مراجعه کنی ..البته اگه سواد لازم رو داری ..
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 15:00
خشایارشا - تهران - ایران
*پسر شجاع* - تهران - ایران, اینو که دیگه هر ننه قمری تو ایران میدونه. که اقتصاد ایران, یعنی نفت ایران. تعجم از اینه که تو هنوز این موضوع رو نفهمیدی اقتصاد تولیدی به اقتصاد ترکیه میگن, به اقتصاد چین میگن, به اقتصاد آلمان میگن که درآمد آن بر اساس تولید است, نه منابع نفت.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 15:24
بهدین - نشویل - آمریکا
عزاداری از رسوم قدیمی ایرانی است و پیدایش آن بە حوادث کربلا برنمیگردد بلکە در آن زمان تنها لباس عوض کردە و اسلامی و شیعی شدە است. پیشترها این رسم برای سیاوش برگزار میشد کە سیاوش خوانی ،سیاوشان و در برخی جاها سیاوشون گفتە میشد و فکر کنم هنوز هم در بعضی مناطق روستایی خراسان این رسم زندە ماندە است. اگر کسی نمایشنامە سیاوش خوانی بهرام بیضایی را خواندە باشد از چند و چون این مراسم آگاهی دارد.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 15:48
panirani - کپنهاگ - دانمارک
مشکل اصلی‌ همین کسانی‌ که میگویند باید به عقاید دیگران احترام بگذارید،، ولی‌ همین اشخاص دمکرات منش مسلمان خودشان و دینشان هیچ احترام به عقاید غیره مسلمانها نمی‌گذارند.. نمونه بارز ،همین خود دین هست که غیر از مسلمان همه کافر هستند و هر مسلمانی که از دین برگشته باشد و حکمش مرگ است و باید آن کافر اعدام شود ، همه میتوانند به دین اسلام بپیوندند ولی‌ اگر کسی‌ از دین اسلام خارج شود کافر و حکمش نبودی و مرگ است ........پس مشکل اصلی‌ خود دین اسلام است آن مسلمنهی دمکرات فقط می‌خواند یه مینیجوب پای اسلام و کمی‌ بزکش کنند و بخورد مردم بدهند. گر ما خرد داشتیم ،،،کجا این سر انجام بد داشتیم
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 16:29
lucas71 - اوپسالا - سوئد
‌MOHSEN_IRAN - دبی - امارات . (حسین سنی بوده نمیدونم این بدبختا چرا این کاها را می کنند براش .). جان هر کسی‌ رو که دوست داری اظهار فاضل نکن..تو هم مثل .... آنقدر ملخ و سوسمار خوردی که نمی دانی چی‌ داری می‌‌گی‌‌..... بابا پیروان علی‌ رو شیعه می‌‌گویند حالا می‌‌خوای بگی‌ که حسین به باباش پشت کرده. خواهشأ بدون اطلاع از چیزی، نخود بازی در نیار. یک چیزی بنوس که آدم به عقلت شک نکنه.....
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 16:41
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا
پسر شجاع ...من از فرهنگ غرب چیزی گفتم که شما میگی‌ سنگشو به سینه نزن.بازهم لخت بیرون اومدن بهتره از زنجیر زنی‌ و قمه زنی‌ و قمه زدن تو سر طفل دو سه ساله اونم بنام اسلام.شما این مرده پرستی و خرفاتتونو بهش میگی‌ تمدن؟کدوم امامتون این کارو کرده که شما می‌کنید.بگو خرافات و مرده پرستی‌ "شیعی"، نگو تمدن "اسلامی" .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 17:40
marius111 - بو خارست - روماني
کورش بخواب که عربها بیدارن
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 18:39
shahab46 - هانوفر - المان
خریت به تمام معنا
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:32
freiheit - بیلفلد - آلمان
عجب کارنوال قشنگی حیف که فقط سیاه و قرمزه. ولی جالبه این اراجیف 1400 سال پیش از یاد این قوم آخوند نرفته ولی کوروش و بقیه را می گویند گذشته را باید فراموش کرد کوروشی وجود نداشته. تف به روح این آخوندهای بی شرف دزد بی ناموس
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:38
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
بهدین..نشویل. آمریکا چیزی را که شما میفرمایید رو من هم خوندم و ظاهرا اون مراسم کلا برای تمام سربازان و شهیدان راه وطن بوده و انگار فقط هم یک روز در سال بوده دوست گرامی و بعد از بختک اسلام تبدیل به این مراسم مسخره و خرافی بری قاتل ایرانیان شده. خدا رو شکر که ما ایرانیها روز مرگ تیمور لنگ و چنگیز خان عزاداری نمیکنیم. شاد باشید.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:30
sashazzr - وین - اتریش
پسر شجاع...فکر کنم بیشتر از تهران و ایران اونورتر نرفته باشی عزیز ،این حرفا که میزنی دقیقا همون. ............. شبکه خبر ایران ،این حرفااااااااااااا چیه ،کجا تو اروپا انقد تجاوز و اسید پاشی و قتل میشه ،. .... این اخوندا از بچگی کردن تو مخ ما ،کجا اقتصاد ایران بالاست و خوبه مردم ایران نه بیمه دارن ،. نه امنیت شغلی ،نصفشون یا پیک موتوری هستن یا تو آژانس هستن ، اقتصاد ایران یعنی نفت ایران ،و گرنه ۱۰۰۰۰۰ بر همه مرده بودن ،این اخوندا و.. میگن ...مردم ،جیبه خودمونو پور کنیم بسه ،......خوار مردم .این حساب ۱۰۰ امام ......... . زمین تو ایران بود و در آورد کرد مال خودش .مردم اروپا نه پوچن نه چت ،خودتو ببین فقط تویی که داری طرف میگیری .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 20:01
azardokht - دورتموند - آلمان
با درود به (دنیای وحشی _تهران_ایران) . دوست عزیزِ‍‍‍، شما ریشه و دلیل این افراط و تفریط را بسیار ساده بیان کرده اید. به عبارتی دیگر " از ماست که بر ماست ."
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 20:09
peyvand - تهران - ایران
دوستان خواهش میکنم اینقدر این پسر شجاع رو مهم نکنید بذارید هر چی دلش میخواد بگه از قدیم گفتند عاقلان دانند ، ضمنا این ایام رو به همه ایرانیها تسلیت میگم به دلیل اینکه این ایام بزرگترین مصیبتی است که 1400 سال بر ایران و ایرانی تحمیل شده .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 20:54
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
shayaan - کلن - آلمان. خنگ اسلامی؟؟ مراسم شادی در کریسمس با گریه و شیون برای یک مشت قاتل ایرانی‌ یکیست؟؟؟؟؟؟ تحصیلاتت از فیضیه هست؟؟ و تمسخر مراسم زیبای ایرانی‌؟؟؟؟
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:07
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
در ایران باستان هر ماه یک روز جشن میگرفته اند و به جز ان چند جشن فصلی نیز بوده است. جشنهای نورورز و مهرگان و سده نیز با شور بیشتری برگزار میشده است. برای آن بیسواد آن بالا که چهارشنبه سوری را خرافی خوانده و سینه زنی برای مردگان هزار و چهارسد سال پیش را مربوط به اسلام میداند، باید گفت کدام مسلمان در جهان دو ماه در سال قمه و سینه میزند جز شما؟ اینرا هم نمیدانید که زنجیر زنی و علم کشی و کارناوالهای سوگواری خیابانی از رسمهای مسیحیان چند سده پیش است. در دوران قرون وسطی مسیحیان باورمند به کتفهای خود زنجیر میزده اند تا خون سرازیر شود. علم کشی هنوز در سیسیلی هست. دیگر اینکه چرا تا این اندازه با جشن و شادی انسانها مخالف هستید و چرا دینتان تا این اندازه مخالف شادی انسانها و خواهان مرگ و سوگواری است؟
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:46
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫ARTEMIS شما می تونی کمی relax باشی حرفت رو هم بگی و نیازی هم به توهین نیست. ‫امیدوارم درکش زیاد سخت نباشه برات
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 22:11
farhad352 - تهران - ایران
*پسر شجاع* - تهران - ایران. لطفادر مورد آمار و ارقام مورد اشاره ات کمی تحقیق کن تا بینی که خود تو هم میتونی در این منبع مورد اشاره ات ، اطلاعات آنها را تغییر بدی!. لطفا از سواد بیش از حد خودتان استفاده کنید؟!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 22:42
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
arashbehdin /با سپاس از شما دوست گرامی،فقط با اجازه خواستم اضافه کنم که این نهایت فلاکت ملت ماست که جشن و سرور و قشنگترین آیین و رسوم خوب خود را به غربیان داد(مراسم تزیین درختان همیشه سبز که در آیین میترا بود،مراسم عید شکر گزاری که در غرب رواج درد،....) و کثیف‌ترین و زشت‌ترین آداب خرافی مسیحیت و یهودیت را به عنوان عزاداری و رسوم مذهبی‌ برگزیدند.واقعا جای تأسف دارد.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 03:27
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان. قابل توجه شما که درد را شیعه می‌دانی نه سنی!!! در این چند روز در افغانستان و عراق بیش از ۱۰۰ نفر به دست سنی‌ها کشته شده اند((از شیعیان))--پس جنایت در ذات اسلامت هست و احترام یعنی‌ آری به جنایت!!!!!!!!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:08
dorssa - دورن - المان
. امروز داستانی رو شنیدم که خیلی برایم عجیب بود.در یکی از مدارس مذهبی تهران معلم داشته در نمازخانه صحبت میکرده و یکی از بچه های خردسال از معلمش پرسیده ، مگر وقتی شیطان به آدم سجده نکرد، خدا او را از بهشت بیرون نکرد؟ معلم گفته بله همینطوره. شاگرد گفته پس چطور توانسته دوباره وارد بهشت بشود و آدم و حوا را گول بزند تا سیب را بخورند؟!!!!!!!!!. معلم فقط سکوت کرده و هیچ چیزی برای گفتن نداشته. راستش را بخواهید تا حالا این سوال برای من هم پیش نیامده بود. خیلی سوال اساسی ومهمی هست. عجب بچه هایی در این دوره داریم. چه سوال جالبی؟ کسی جوابی دارد؟بر همه ی موحدان مبرهن است که شیطان رجیم است و رانده شده از بهشت.پس هنگام گول زدن در بهشت چه غلطی میکرده؟.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:10
پریستوک - تهران - ایران
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان و بهدین..نشویل. آمریکا درست می گن. استاد تاریخ ما می گفت ( البته خصوصی گفت چون از از دست دادنش سرش می ترسید ) چون اعراب از برگزاری مراسم سووشون جلوگیری می کردند ایرانیا گفتند ما داریم برای حسین عزاداری می کنیم که کسی مانعشون نشه و اسم حسین رو مراسم موند و به شخصیت های خیالی (از این رو می گم خیالی چون حسین و جود داشت ولی اینی که شناسونده شده نبود ) این داستان صفات سیاوش ( که پاکی و معصومیت و جوانمردی که به ناحق کشته شدن است ) را داده و بعد بر اثر گذشت زمان هی به ماجرا آب و تاب داده و جریان کاملن منحرف شده و امروز به دست حکومت و اسلام و .. مصادره گردیده و به نام حسین شده+ حرکات و آداب و رسوم وحشیانه که به آن اضافه شده. اون دستی که می بینید به همراه دسته و علامت حمل می شه دست اناهیتا و کف آن خورشید به نشانه مهر و آیین مهر پرستی است که به نام ابوافضل و با داستان مجعول مصادره شد.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:54
sepehr79 - وین - اتریش
پسر شجاع ولی‌ در عین حال .. - تو اگه این کارناول لختیها رو نداشتی‌ چی‌ مینوشتی. من که هر جا از تو خوندم فقط همین ۱ جمله بود و بس. در ضمن آره من اون خدای مسخره و ساختگی که تو داری رو ندارم. فرقم هم با تو اینه که اعتقادم(درست یا غلط) حاصل تحقیق خودمه نه مثل تو .. تقلید کنم از اطرافیام
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:13
shahram407 - تهران - ایران
((جانم حسین)). . سلام بر یاران و دوستداران حسین بن علی و خاندان پاکش. و لعنت بر دشمنان ایشان. (جدید و قدیمشون هم فرق نداره!!!!)
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:50
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا. اتفاقاً این صنعت از بیخ عربیه! البته شما با توجه به سید بودنت(نسبت با امامان) این حق رو داری که ادعا کنی‌ سنت آبا و اجدادیتونه!. *پسر شجاع* - تهران - ایران. اقتصاد ایران از عربستان بهتره!!!؟ پسرم! شجاع! باز مواد مخدر زدی!؟.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:25
kamran63 - ليون - فرانسه
والله من که نمیفهم چرا ما باید برای دعوای دو تا عرب، اونهم ۱۴۰۰ سال پیش گریه و زاری کنیم ! *پسر شجاع* - تهران - ایران- اسمت رو .. عوض کنی‌ بهتر نیست !؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:39
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫ARTEMIS بنده سنی نیستم ولو که شیعه را رد می کنم ، بنده مسلمانم . تسلیم الله یکتا و معتقد به روز جزا. ‫اسلام را دین الهی می دانم ولی مذهب را رد می کنم . دین اسلام از خداست مذهب ساخته دست کلاشان. ‫اگر با چاقو سر بریدن این به این معنی نیست که چاقو بد است یا چاقو مقصر !!!. ‫با کدام منطق جهل انسانها را به گردن خالق می اندازی ؟ منطق زور یا .. ؟. ‫بمب گذاری متعصبان کوردل و به خاک وخون کشیدن انسانها در افغانستان و عراق در مراسم دیروز توجیه کننده فحاشی های. ‫شما نیست. درک حرف من برای انسان بدون تعصب و منصف سخت نیست.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 15:11
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
bita tehrani - گرامی درست میگویید. جشن مهرگان ما را اعراب خلیج فارس و عراق و برخی خاورمیانه ای به نام مهرجان جشن میگیرند، انگاه مردم ما برای سوگواری تازیان بر تن و سر خود گل میمالند و بر سر خود و کودکانشان خنجر و قمه میزنند. نمیدانم چه بر سر این مردم آمده هرچند در دوران ملایان بدتر شده است.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 15:18
خشایارشا - تهران - ایران
dorssa - دورن - المان, دوست گرامی, با درود, داستانهای بی پایه اسلام و قرآن حتی به درد اون بچه دبستانی هم نمیخوره.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 15:30
felora - تهران - ایران
بهدین - نشویل - آمریکا_ چقدرخوبه که بین اینهمه دعواها و حرفهای تکراری شما یه حرف تازه زدی ! مرسی
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:40
بهدین - نشویل - آمریکا
دوست گرامی Persianshadow1 - برایتون - انگلستان همانطور کە یاد کردید سوگ سیاوش و یا سیاوشون سالی یکبار برگزار میشد و کمابیش همین نمایش آمیختە بە سوگواری بود. حتی فرهنگ ایرانی را بر ضد خودش بکار میبرند.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 17:46
بهدین - نشویل - آمریکا
felora - تهران - ایران. مرسی از توجهتان هموطن گرامی.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:18
assassin - ایران - ایران
حیف از ایران . هنوز تاریخ بزرگداشت کوروش را نمیدانیم و محرم را عذاداری میکنیم. بگو چه شد و کجاست ایران قوم آریا؟
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 09:39
elaheh85 - تهران - ایران
dorssa - دورن - المان.لطفا برای دیدن جواب سوالت به این سایت مراجعه کن.https://1vahid.ir/?p=269
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 18:26
*پسر شجاع* - تهران - ایران
farhad352 - تهران - ایران. عزیز جان! خوشبختانه در این مورد اونقدر سواد دارم که متوجه بشم که این مطالبی که می نویسی نشان دهنده عدم اطلاعات و بیسوادی تو در این مورد هست ..درآمد ناخالص ملی کشورها کاملا مشخص و توسط سازمانهای بین المللی هر سال منتشر میشه و خیلی راحت میشه بهش درسترسی داشت ..شما از هر جایی که مورد اعتماد شماست میتونید این آمار رو بدست بیارید ..و اگه سواد و توانایی این کار رو داشته باشید خواهید دید که این آمار صحیح و در همه جا ثابت هست ....البته درآمد تولید ناخالص ملی به 2 صورت درآمد ارزی و یا برابری قدرت خرید مردم محاسبه میشه ..که معتبرترین و قابل قبول ترین نحوه محاسبه درآمد ناخالص ملی کشورها همان محاسبه این درآمد بر اساس قدرت خرید مردم هر کشور هست ..امیدوارم بجای نوشتن کامنتهای بی ربط برای من کمی سوادت رو در این مورد بیشتر کنی..
جمعه 18 آذر 1390 - 08:10
*پسر شجاع* - تهران - ایران
peyvand - تهران - ایران. باور کن با دیدن کامنتت متوجه شدم مهم هستم لول :)..برو بابا دلت خوشه!
جمعه 18 آذر 1390 - 08:54
*پسر شجاع* - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا. 1)عزیز برادر! ..می بینم که باز توهم زدی لول ..بحث جالبی که در صفحه قبلی داشتیم متاسفانه چون کار داشتم ناتمام موند ..ولی بعدا دیدم که مثال اسب رو زدی ..عزیز جان! این مثال که دقیقا وصف حال خودته!..چند بار به امثال تو باید بگن بیسواد ..تا کمی به فکر یادگرفتن سواد بیفتید؟!..نمونه اش همین موررد که من گفتم اقتصاد ایران از عربستان بزرگتر هست نه بهتر!!..و این خیلی با هم فرق داره ..مثلا اقتصاد هند که چهرمین اقتصاد بزرگ دنیا هست ..مسلما از اقتصاد کشوری مثل سوئیس بزرگتر هست ولی این به معنای بهتر بودن اقتصاد هند از سوئیس نیست..
جمعه 18 آذر 1390 - 08:22
*پسر شجاع* - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا. 2)در مورد اون مطلب 2 خطی که در مورد حق ارث زنها قبل از اسلام در ایران از یک کتاب پیدا کرده بودی ..عزیز برادر ! میدونم خیلی به خودت فشار آوردی که تونستی این 2 خط رو پیدا کنی ..ولی من همون اول هم گفتم که من منظورم یک کتیبه یا سنگ نبشته معتبر تاریخی هست که این قانون ارث به زنها در آن نوشته شده باشه ..چون مسلما با این همه آثار باستانی که کشف شده اگر واقعا قانون دادن ارث به زنها وجود داشت باید در این کتیبه ها یا کتابهای باستانی به آن اشاره میشد ..ولی با تحقیقاتی که من کردم متوجه شدم که بر عکس زنها در آن موقع جایگاه بسیار پایینی داشتند و از بسیاری از حقوق مثل حق ارث {بجز موارد استثنا در خانواده های خاص} محروم بودند ..مثلا در بین آن همه نقوش تخت جمشید ..حتی یک نقش زن هم وجود نداره که کاملا نشان دهنده جایگاه بسیار پایین زنها در آن دوران بوده..
جمعه 18 آذر 1390 - 08:23
*پسر شجاع* - تهران - ایران
خشایارشا - تهران - ایران. حالا اگه نفهمیدی زیاد به خودت فشار نیار..من در اینجا در مورد آمار درآمد ناخالص ملی ایران نوشتم که مورد تایید سازمانهای بین المللی و معتبرترین آمار در مورد قضاوت در مورد اقتصاد کشورهاست ..و فرقی هم نمیکنه که این اقتصاد به چه شکلی ایجاد شده ..یا بر اساس اقتصاد نفت یا توریست یا صنعت ...هر کشوری شرایط و پتانسیل خودش رو داره ...مهم درآمد ناخالص ملی هست که نشان دهنده جایگاه اقتصادی کشورها در دنیاست . و مسلما یکی از مهمترین دلایلی که کشورهای غربی علارغم اختلافات زیادی که با ایران دارند نمیتونند روابطشان را با ایران قطع کنند به علت جایگاه مهمی هست که ایران در معادلات اقتصادی دنیا داره ..همان طور که گفتم طبق آمار سازمانهای بین المللی درآمد ناخالص ملی ایران نزدیک به 900 میلیارد دلار ..که 18 امین اقتصاد بزرگ دنیا هست..
جمعه 18 آذر 1390 - 08:38
*پسر شجاع* - تهران - ایران
sepehr79 - وین - اتریش. پ نه پ میخواستی در مورد فلسفه با امثال شماها صحبت کنم!..وقتی افراد با طرز فکر تو وقتی یه عکس لختی می بینن آب از لب و لوچه اشون میریزه و خودشون رو برای حمایت از او میکشن ..مسلم هست که اگه کسی بخواد باهاتون حرف بزنه باید در این مورد حرف بزنه..که خیلی بهش علاقه دارین..
جمعه 18 آذر 1390 - 08:43
*پسر شجاع* - تهران - ایران
sashazzr - وین - اتریش. در مورد اقتصاد ایران فکر کنم اطلاعاتت خیلی قدیمیه ..آمر سازمانهای بین المللی در مورد درآمد ناخالص ملی ایران که نزدیک به 900 میلیارد دلار هست و 18 امین اقتصاد بزرگ دنیا همه چیز رو نشون میده ..البته کشورهای کوچکی مثل قطر که اقتصادشون کوچکتر از ایران هست ولی درآمد سرنه آنها بیشتر از کشورهایی مثل ایران با جمعیت زیاد هست ..مثل چین که 2 امین اقتصاد بزرگ دنیاست ولی درآمد سرانه اش متوسط هست ..در مورد اقتصاد در کشورهای غربی و اروپا هم ...عزیز جان بهتره از خواب بیدار شی ..گندش دراومده با اون اقتصاد ورشکسته و بدهیهای زیادی که دارن ..اتحادیه اروپا به مرز فروپاشی رسیده ..از نظر عدالت اجتماعی هم 1 درصد جامعه 99 درصد بقیه جامعه رو تحت کنترل و بیگاری گرفتن ..باور کن من زیاد اخبار صدا و سیما رو نگاه نمیکنم ولی شبکه های خارجی هر روز داره اعتراضات مردم رو در آمریکا و کشورهای اروپایی نشون میده .
جمعه 18 آذر 1390 - 08:52
*پسر شجاع* - تهران - ایران
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا. دوست عزیز! این نظر شماست چون از نظر من واقعا لخت بیرون اومدن خیلی زشته..در مورد افراط در مراسم مذهبی هم باید بگم اولا دیگه خیلی کارها مثل قمه زنی و کارهای دیگه منسوخ شده و بیشتر عزادری و هیئت رفتن هست..دوما مردمی که برای عزاداری میان. برای خوشان و اعتقادات خودشان هست نه برای خوشامد بقیه !..همانطور که من وقتی صحنه رها کردن گاوهای وحشی رو در شهرهای اسپانیا می بینم و زخمی و کشته شدن مردم توسط گاوها ..واقعا می مونم که چی بگم ؟!..ولی کارشون به من ربطی نداره .. و من تا بحال بخودم اجازه ندادم به اسپانیاییها بخاطر این کاهاشون و شکنجه حیوانات وحشی بگم ..
جمعه 18 آذر 1390 - 09:03
*پسر شجاع* - تهران - ایران
katrina - لندن - بریتانیا. منظورت که من نبودم؟!..D..ولی چلوکباب نبود..باورت میشه ؟..فسنجون بود لول :)
جمعه 18 آذر 1390 - 11:59
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
*پسر شجاع* - تهران - ایران. وینستون چرچیل میگه سخت ترین کار دنیا محکوم کردن آدم احمقه! پس با اشاره کردنت به بزرگی اقتصاد ایران می خواستی چی رو ثابت کنی? هند با توجه به معادله اقتصاد و نیروی انسانی که داره درآمد سرانه کشورش ۶۲۰ دلار برای هر نفر در ساله ولی درآمد سرانه سویس۴۸۲۳۰ دلار!! مثل اینه که بخوای فقط به خاطر پهناور بودن کشورت افتخار کنی! تو اقتصاد مهم درآمد سرانه است نه حجم پول نفت که انحصاری شما و پاپا جان دولپی میخورید!
شنبه 19 آذر 1390 - 01:48
farhad352 - تهران - ایران
پسر شجاع* - تهران - ایران. من در تعجبم که اسم تو در وبسایت زیر چه میکند؟ آیا آنچه در مورد تو گفته شده است درست است؟. https://en.wikipedia.org/wiki/Iranian_presidential_election,_2005#Sources.
شنبه 19 آذر 1390 - 02:04
farhad352 - تهران - ایران
پسر شجاع* - تهران - ایران. من در تعجبم که اسم تو در وبسایت زیر چه میکند؟ آیا آنچه در مورد تو گفته شده است درست است؟"{pesare shojae Ahmadi nejad supporter is very active on his duty and taking more Sandis. برگرفته شده از سایت جهانی مورد قبول پسر شجاع!با لینک زیر:. https://en.wikipedia.org/wiki/Iranian_presidential_election,_2005#Sources.
شنبه 19 آذر 1390 - 02:07
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
*پسر شجاع* - تهران - ایران. در ضمن به دلیلت برای توجه نکردن به زن در زمان هخامنشیان میگن سفسطه! حتی تاریخ نویسان یونانی مثل هردوت هم به تک همسری بودن کورش بزرگ اشاره کردن! اگه تخت جمشید رفته باشی‌ که بعید میدونم تعدد این همه امام زاده‌های متنوع اجازه بدن! بیش از ۳۰ هزار گل نبشته های ۲۵۰۰ ساله وجود داره!! که نشون میده حقوق زن و مرد برابر بود، زنان می توانستند کار کنند و یا کار نیمه وقت داشته باشند، زنان از حق ارث برابر برخورداربودند، مادران از حقوق زایمان و کودکان از حمایت‌های اجتماعی بهره مند بودند! که الان از تعدادی از اونها تو آمریکا نگهداری می‌شه.
شنبه 19 آذر 1390 - 04:50
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
*پسر شجاع* - تهران - ایران. فکر کنم ۳۰،۰۰۰ گل نبشته ۲۵۰۰ ساله رقم و سند محکمی باشه که حداقل تو این یک مورد دهنت رو ببندی! ولی‌ از اونجایی که میدونم که الان محرمه و درگیری برای قمه زنی‌،علامت کشی‌ و دختر بازی و.. دیگه کاملا کور و کرت کرده و شور حسینی آمادهٔ برای عملیات انتحاری! این اطلاعات رو فقط گفتم برای اون کاربرانی که بحث رو دنبال میکردن!در ضمن هخامنشیان از این گل نبشته ها که از کفه دست کوچکتر هستند به عنوان سند مالی یا همون فاکتور استفاده میکردن!.
شنبه 19 آذر 1390 - 05:03
*پسر شجاع* - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا. واقعا جناب چرچیل حداقل در مورد تو این حرف رو درست گفته ..عزیز برادر! میدونم که برای آی کیوت توانایی فهم این موضوع رو نداره ....ولی یه کم تلاش کن شاید بفهمی ..من گفتم طبق آمار سازمانهای بین المللی ایران 18 امین اقتصاد بزرگ دنیاست ..مثلا چین 2 امین اقتصاد بزرگ هست ژاپن 3 امین و هند 4 امین ..واقعا خنده داره تو موضوع به این سادگی رو نمی فهمی!!..
شنبه 19 آذر 1390 - 19:52
*پسر شجاع* - تهران - ایران
farhad352 - تهران - ایران. 1)بابا تو دیگه وضعت خیلی خرابه ..این ...چیه نوشتی؟! ..عزیز جان! یه چیزهایی شنیدی ولی متاسفانه بد فهمیدی!..اولا ویکی پدیا یک مرجع جهانی هست که تمام اطلاعاتی که در آن نوشته میشه حتما باید با ذکر منبع معتبر باشه ..و اگه مطالبش درست نباشه تصحیح یا حذف میشه ..
شنبه 19 آذر 1390 - 20:34
*پسر شجاع* - تهران - ایران
farhad352 - تهران - ایران. 2)دوما من دفعه قبل هم گفتم که این آمار اقتصادی توسط سازمانهای بین المللی هر سال منتشر میشه و چیزی نیست که براحتی کسی بتونه تغییر بده ..البته من سایت رسمی این سازمانها رو قبلا داشتم ولی حالا یادم نیست..ولی هر سایت دیگه که بری باز همین آمار رو می بینی ..مثلا من حالا دوباره سرچ کردم و 2 سایت خارجی دیگه که این آمار رو نوشته پیدا کردم ..البته این آمار مربوط به درآمد سرانه هست که اگر ضرب به جمعیت 75 میلیونی ایران بکنی ..درآمد کل ناخالص ملی کشور بدست میاد که باز هم همان آمار قبلی میشه ..https://www.forumbiodiversity.com/showthread.php?t=17048 ......https://www.enotes.com/topic/List_of_countries_by_future_GDP_%28PPP%29_per_capita_estimates ..راستش دیگه حوصله ادامه این موضوع رو ندارم ..دیگه بخودت ربط داره که بخوای بفهمی یا نه!!..
شنبه 19 آذر 1390 - 20:34
*پسر شجاع* - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا. دروغ که کنتور نداره همینطوری داری میگی!!..30000 گل نبشته بقول خودت چه ربطی به دادن ارث به زنها در اون موقع داره؟!...عزیز برادر من میگم در آن همه نقوش تخت جمشید حتی نقش یک زن نیست آن وقت تو درباره حقوق و ارث به زنها میگی ؟!!..جناب بیسواد کمی تاریخ بخون تا بفهمی که وقتی آخرین شاه هخامنشی به جنگ اسکندر رفت .. 15000 از کنیزان و برده ها و حرمسرای خودش رو به همراه ارتش هخامنشی برد ..حالا مثلا از این شاه شما توقع داری که برای زنها ارزش قایل باشه؟!.
شنبه 19 آذر 1390 - 20:41
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
*پسر شجاع* - تهران - ایران. به قول کامبیز حسینی این آمار‌های ویکی پدیایی! فقط به دارد یکی‌ از اقوامت میخوره! طوری میگی‌ رفتم تو اینترنت سرچ کردم که انگار میری ترمینال بلیت میخری برای کانکت شدن! البته اینترنت برات مثل TV برای ذوب شدگان در ولایت میمونه که هرچی‌ تو هر سایت پیدا کنن حجت تمام و الهیه! در مورد گل نبشته‌ها هم توضیح دادم و میدونم دیگه انقدر هم احمق تشریف نداری که نفهمیده باشی‌ جریان چیه!(مگر اینکه مغز خر خورده باشی‌ که بعید نیست!) در ضمن تو با توجه به برکت حضور محمد حرف از ارزش زن نزن که پیغمبرت خوب نشون داده چه‌جوری با عقد کردن کودک (۹ سالگی عایشه) می‌شه ارزش زن رو فهمید! حکایت تو دقیقا داستان اون بچه ایه که وقتی‌ حسابی‌ کتک می‌خوره پا می‌شه خودشو میتکونه عربده میزنه: نبووود!؟ .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 00:45
*پسر شجاع* - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا. دیگه کم کم شروع کردی به هذیان گویی اون هم شدید :) لول ..عزیز برادر تو این آمار رو از هر سازمان بین المللی اقتصادی که خواستی بگیر مطمن باش آمار درسته ..در مورد بقیه چیزها از جمله حیوان زحمتکشی به نام خر که گفتی .نیازی به توضیح اضافه نیست ..فقط همین قدر بدون که خر با اینکه اسمش بد در رفته شعورش از خیلیا بیشتره ..فکر کنم هر کسی که بی طرف موضوع رو دنبال کنه میفهمه که چه کسی واقعیت میگه و چه کسی فقط دنبال جو سازی و هست ..دیگه ارزش وقت گذاشتن نداری ..بای
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:53
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
*پسر شجاع* - تهران - ایران. خوبه. مثل اینکه کم کم داری میفهمی مسجد جای نماز خوندنه و بس!.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 05:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.