کشته شدن دو بسیجی در سیستان و بلوچستان

عکسی تزئینی است
 

گزارش‌ها حاکی است که دو عضو نیروی بسیج استان سیستان و بلوچستان روز یکشنبه در جنوب این استان کشته شده‌‌اند. یک مسئول آگاه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایرنا این خبر را تأیید کرده است.
 
این مسئول آگاه شامگاه یکشنبه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، ضمن تأیید این خبر این دو نفر را «از اعضای کادر و فعال بسیج سیستان و بلوچستان» معرفی کرد که به گفته وی «برای حفظ امنیت مردم منطقه» در جنوب این استان جان خود را از دست داده‌‌اند.
 
فرد مزبور توضیح بیشتری در مورد نحوه وقوع این حادثه نداد و مشخص نکرد که این افراد دقیقا در کدام منطقه، به چه دلیل و به دست چه کسانی کشته شده‌اند.
 
استان سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر شاهد ناآرامی‌هایی از جمله عملیات گروه موسوم به جندالله بوده است که در این زمینه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، در سال‌های اخیر اخیر شماری را به اتهام عضویت در این گروه دستگیر و تعدادی را نیز اعدام کرده است.
 
گروه جندالله که در جنوب شرقی ایران فعال است از زمان تأسیس در سال ۱۳۸۲ تاکنون در عملیات‌های مختلف و از جمله بمب‌گذاری‌های انتحاری که به مرگ ده‌ها تن انجامیده دست داشته ‌است.
 
عبدالمالک ریگی، رهبر  پیشین گروه جندالله، سی خردادماه ۸۹ به اتهام «محاربه و افساد فی‌الارض» در زندان اوین به دار آویخته شد.
 
دولت آمریکا نیز این گروه را در لیست گروه ها و سازمان های تروریستی قرار داده است.
 
همچنین این استان مرزی از کانال‌های ورود مواد مخدر به ایران به شمار می‌رود و گزارش‌های پلیس حاکی از میزان بالای جرایم مربوط به حمل و قاچاق مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان است.
 
ستاد مبارزه با مواد مخدر در این استان گاه به گاه از کشف و ضبط محموله‌های بزرگ مواد مخدر و دستگیری افرادی مرتبط با قاچاق مواد مخدر خبر می‌دهد.

+171
رأی دهید
-41

greentree - تهران - ایران
بسیجی‌ به قدری کار زشت کرده در کشور کرده وقتی‌ میمیره به هر علتی کسی‌ ناراحت نمی‌شه،دیگه اینها سرباز‌های قانون نیستند فقط یک عده خود فروخته هستند و بی‌ سواد
دوشنبه 14 آذر 1390 - 18:59
Matilda71 - سوئد - سوئد
خدا رو شکر امیدوارم که همه شون شهد ساندیس نوشیده و به جهنم واصل بشن
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:13
مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
دو نادان کمتر
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:15
zpirooz - آخن - آلمان
اینقدر ملت رو عذاب دادید که از شنیدن مرگ بسیجی آدم غصه دار نمی شده. هرچند که اونها هم آدم بودند و پدر و مادر داشتند، ولی خوب بچه های مردم که توی خیابان به نامردی کشتند هم پدر و مادر داشتند
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:06
akon1361 - کیف - اکراین 
خدا به پدر و مادرشون صبر بده.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:26
lover_screensaver - کرج - ایران
بهتر!!!!!!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:34
khosh bavar - يزد - ايران
وقتیکه این تیتر را دیدم به فکر فرو رفتم که انگار بسیجی‌ ایرانی‌ نیست که اینطور بیان شده و الان هم میبینم که دوستان دردکشیده و محترممان از کشته شدن این دو بسیجی‌ که در درجه اول ایرانی‌ هستند و بعد بسیجی‌ ابراز خوشحالی‌ می‌کنند، زیرا آنان دچار چنین اشتباهی‌ شدند که طبق این فرمول " چشم با چشم و دندان با دندان " را جواب داد ! ولی‌ بگفته بزرگ مرد جهان که گاندی نام دارد که گفته است که اگر همه " مردم دنیا طبق این فرمول با هم رفتار کنند، دیگر کسی‌ در دنیا دارای چشم و دندان سالمی نخواهد داشت " = یعنی‌ هر یک از ماها هم دارای اشتباه و خطا هستیم ! پس همواره شاد و گاندی باشیم !
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:55
baas - روتردام - هلند
خوش باور گرامی از شما بعید ه بسیجی را ایرانی‌ بدونید هر چند خوش باور باشید ( جنأیت‌های بسیجِ ٔبر ایرانیان را فراموش نکنیم)
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:24
baas - روتردام - هلند
به‌‌ درک .
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:31
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
چه سعادتی نصیبشون شد. امیدوارم همشون هر چه زودتر به حوریان بهشتی‌ برسند تا حوریان زمینی‌ از شرّشون راحت بشند.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:59
khosh bavar - يزد - ايران
baas - : دوست گرامی‌، من اتفاقا از عمد به این نکته " ایرانی‌ " بودنشان تاکید نمودم، زیرا ما اجازه نداریم " تاریخ " معاصر ایران را جعل کنیم، که مثلا بر این عقیده باشیم که جامعه آخوند و بسیج و و و ایرانی‌ نبودند بلکه عرب و غیر ایرانی‌, که اگر دچار چنین اشتباهی بشویم، باز امکان دچار شدن و ضربه خوردن از این " مردم " که دارای چنین " عقیده و آرمانی " هستند، بسیار زیاد هست !
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:50
sevim - مونترال - کانادا
khosh bavar - یزد - ایران فرمول گاندی همه جا کار نمیکنه!! واسه این ابلهان دل سوروندن کازیست غلط..
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:11
AntiIslam - اسلو - نروژ
خدا را شکر، هرچه از این سگها کم بشه خوبه، امیدوارم عزرائیل به کارش در ایران با جدیت نگاه کند، مرسی عزرائیل
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:15
tahrim - ورامین - ایران
به ... امام)) خدارو هزارو صد مرتبه شکر. به امید شنیدن همچین خبرهایی
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:13
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
کاش همشون شهید میشدن و میرفتن بهشت و ما را تنها میذاشتند.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:32
خودتى - دبى - امارات
تاباشه ازاین خبرها خوشحال شیم
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:37
Naser hejazi - بهبهان - ایران
khosh bavar_ایران_یزد. دوست عزیز خودتون که میدونید این انگلها چه بلاهایی برسرمعترضان بعدازانتخابات آوردند ارزش دل سوزوندن روندارند
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:37
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
راستش من هم مثل شما آقای (خوش باور -یزد‌ایران ) ارجمندم چنین طرز فکری دارم...ولی اما وقتی یاد .ندا آقا سلطان وسهراب و اشکان و خیلی‌های عزیزان دیگر می‌‌افتم مجال چنین تفکری از بنده مسکین غافل میشود و دریغ از رحم وجود که عطش تند نفرت را به سوی بسجیان نشانه می‌‌رود.............................................!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:58
مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
بلوچها به نان شب احتیاج دارند نه امنیتی که اینها میگویند.این رژیم منفور و فاشیست آخوندهاست که به امنیت برای بقای خود نیاز دارد و سگهایش را برای سرکوب به جان مردم می اندازد و گرنه خلق مظلوم بلوچ اگر حداقلات زندگی را داشته باشند هرگز دست به سلاح نمی برند.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:11
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
ظلمی که این بسجیان در مورد تاریخ مملکت و ملت و آثار باستانی و فرزندان این مرز و بوم و چهره واقعی ایرانیان در سطح بین الملل انجام داده‌اند غیر قابل بخشش می‌‌باشد
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:15
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
بازم از این خبرهای خوشحال کننده بدین لطفا....به هر حل بسیجی‌ بسیجیه. هر کس تو این لباس داره اب حکومت خدمت می‌کنه..پس بهتره که بمیره...
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:16
hovakhshatare - تهران - ایران
من به شخصه هیچ‌وقت برای مرگ کسی خوشحالی نمی‌کنم اما نمی‌تونم به کسانی که از مرگ بسیجی‌ها و پاسدارها و آخوندها که دشمنان اصلی ایران و ایرانی هستند خوشحال می‌شن خرده بگیرم. اون‌قدر این جنایتکاران در حق مردم بدی و جنایت و خیانت کرده‌اند که این واکنش مردم طبیعیه.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:52
Royan - بوخوم - آلمان
خوشا باغ که شغال آن بمیره، تمام جنایت کاران هم پدر مادر دارند دلیل بر این نیست که محبوب و قابل دلسوزی باشند.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:12
feminism - لندن - انگلستان
از بچه های بسیجی فعال در این سایت چند روزیه خبری نیست !!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:06
khosh bavar - يزد - ايران
با درود بیکران بر هموطنان فهیم و با ادبم ! زیرا نمیدانید که وقتیکه من نظرم را نوشتم، علاوه با گفتن و تشریح کردن عقیده ام، خواستم با این ابراز عقیده‌ام بعنوان کاغذ تورنسول استفاده کرده که " واکنش " دوستان چگونه می‌باشد که بسیار به داشتن چنین عزیزانی چون شماها افتخار می‌کنم که در کمال خونسردی و متانت از من انتقاد کردید و نظر خودتان را نوشتید، که امیدوارم همیشه شاهد اینگونه " تبادل نظر " باشم ! دوستان، برای بهتر توضیح و تشریح کردن این " تیتر " از داستان مرگ فلاکت بار قذافی کمک میگیرم که آن صحنه جانخراش او همه ماها را ناراحت کرد که باعث اعتراض همگی‌ ماها شد و اگر از این کانال وارد شویم، که جواب هر جنایتی مرگ است، باید ایران را خون بگیرد و این حس انتقامجویی ما را کور خواهد کرد و ما را فریب خواهد داد و همه ماها " بدون " اینکه خودمان بخواهیم، خلخالی دومی خواهیم شد !
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 04:07
hamed-irooni - سیستان - ایران
این بسیجیهای منطقه محروم نه سفارت اشغال کردند نه معترض زدند اونا بسیجی های تهران و حومه هستند که امکانات زیاد دارند، اینجا خیلی ها به خاطر امتیازات میرن عضو بسیج میشن، تو مناطق محروم امتیازات بسیج خیلی به چشم میاد، تو این ایم هم اکثر تو دسته های عزاداری خودشون مسئول حفاظت از اون دسته ها میشن. واقع بین باشیم.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 04:07
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
khosh bavar_ایران_یزد. دوست عزیز مسئله اینجاست که این افراد در زمان کشته شدن(به هر دلیلی‌) همون سلاح‌هایی‌ دستشونه که باهاش ندا ها و سهراب‌ها را به خاک سرد سپردن! تا زمانی‌ که این اوباش سلاح‌هاشون رو زمین نگذارند سایه مرگ همه جا هست. حتی روی سر خودشون!.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 04:30
mortimer - اصفهان - ایران
برای حفظ امنیت مردم؟!!!!/شبی نیست که این ارازل اوقات کسی رو خراب نکنند.هر شب یکیشون با دست و پای شکسته تو اورژانسه.وقتی تو زندگی مردم فضولی می کنند چوبشم می خورند.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 06:51
sepehr79 - وین - اتریش
خوشحال و خشنود شدم از این خبر، چرا نمیگن کی‌ اینا رو کشته تا ما ازش قدردانی و تشکر کنیم
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 06:53
سيروس كمال - دبى - امارات
khosh bavar - یزد - ایران. آقاى محترم و هر کس دیگر که مثل شما فکر میکنند ، حالا ببینید من چی میگم { هر کس دین عربها را دارد و شب و روز عربى بلغور میکند ایرانى نیست } ...
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:14
ukguy4u - لندن - بریتانیا
توسط دشمن فرضی؟ بهتر که مردن دو تا قاتل کم شد.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:53
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
سیروس کمال - دبى - امارات. دوست گرامی‌ من هم اصلا دلم خوشی‌ از اسلامیون ندارم ولی‌ مسلمانان غیر افراطی(بی‌ آزار) و منطقی‌ هم وجود دارند و فراموش نکنید با این تفکر تهاجمی نمی‌شه بر علیه خرافات و جنایات دینی مبارزه کرد! اینکه مسلمانان ایرانی‌ رو طرد یا توبیخ کنیم فقط این گره کور رو محکم تر می‌کنه! ما در وحله اول نیاز به یک دولت سکولار داریم. اسلام تا زمانی‌ خطرناکه که پایه‌های حکومت بهش پیچیده شده باشه!.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 16:23
khosh bavar - يزد - ايران
سیروس کمال - : دوست گرامی‌، آخه بدبختیش در اینجاست که حتی عیسی و موسی هم عربی‌ بودند ! ولی‌ بیشوخی، من که لذت بردم از اینهمه احترام و محبت به همدیگر, زیرا نمیدانید که خودم را با چه, بلانسبت شما دوستان گرامی‌ با اهانت و فحش آماده کرده بودم که کاملا برعکسش شد که این " امر " کلید پیروزی و رشد سیاسی ماست ، پس تا بعد دوستان گرامی‌ !
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 17:34
anti sandis - كنت - انگليس
آره خوش باور جان از تو بعیده!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:07
khosh bavar - يزد - ايران
با کمال احترام به دوستان محترم که این " عقیده " من, باعث تعجب‌شان شده و از من بعید میدانند ! عزیزان، همین " امر " هم, یک نکته " کلیدی و حیاتی‌ " در سیستم دمکراسی هست، که گاهی‌ اوقات باید دچار عقاید و اختلاف نظر باشیم، زیرا اگر نمیبودیم، برایم جای تعجب بود و برای دمکراسی خطرناک است ! با سپاس .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 06:20
shahram407 - تهران - ایران
انشالله خداوند تمام کسانی که در راه حفظ دین و وطن خودشون کشته شدند. را قرین رحمت خودشه کند. فراموش نکنیم قول صدق پروردگار را: ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا .. ((راست گفت خداوند بلند مرتبه))
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:57
arman_soilboy - تهران - ایران
واقعا جای تاسف داره که از مرگ دو هم وطن ابراز خوشحالی می کنید.همه بسیجیان آدم های بدی نیستند اگه بعضی از بسیجی ها به مردم بدی کردند یا جنایت انجام دادند دلیل نمی شه همه این طور باشند.اگه بسیج نبود که کشور نبود پس واقع بینانه رفتار کنید و انسانیت داشته باشی.در ضمن بعضی در کشور قاتلین و ادم های جنایت کار زیادی وجود داره اما آیا همه ایرانیان آدم های بدی هستند؟منطق و انصافتون کجا رفته؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 21:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.