اعتصاب غذای رضا شهابی وارد چهاردهمین روز شد

رضا شهابی، از اعضای سندیکای کارکنان شرکت واحد که حدود ۱۹ ماه است که در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد، از اول آذرماه در اعتراض به "بلاتکلیفی" و ادامه بازداشتش دست به اعتصاب غذا زده است.

                                             اعتصاب غذای رضا شهابی وارد چهاردهمین روز شد

با گذشت دو هفته از اعتصاب غذای آقای شهابی، زهرا شهابی، خواهر این زندانی سیاسی در گفت و گویی با بی بی سی فارسی ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت جسمانی برادرش گفت: "روز یک‌شنبه ۱۳ آذرماه تلفنی با برادرم تماس گرفتیم، اما به سختی حرف می‌زد و وضعیت جسمی مناسبی نداشت. بر اساس تائید پزشکی قانونی برادرم نیاز به عمل جراحی دارد."

درحالی که از آخرین جلسه دادرسی آقای شهابی حدود پنج ماه می‌گذرد، به گفته خانم شهابی تاکنون نامه نگاری‌ با مسئولان در خصوص وضعیت آقای شهابی بدون نتیجه بوده است. آقای شهابی در تیرماه سال ۱۳۸۹ بازداشت شد.

خانم شهابی همچنین گفت که اتهامی که به برادرش تفهیم شده "ارتباط با بیگانه" است.

نامه پنج فعال ملی - مذهبی

در واکنش به اعتصاب غذای آقای شهابی، پنج فعال ملی - مذهبی (حبیب الله پیمان، احمد حاج سید جوادی، حسین شاه حسینی، اعظم طالقانی و لطف الله میثمی) از این عضو سندیکای کارکنان شرکت واحد خواسته‌اند که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

در همین حال محمد حیدری روزنامه نگاری که به تازگی آزاد شده است، در نامه ای به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، خواستار رسیدگی به وضعیت آقای شهابی شده است.

در بخشی از این نوشته، با اشاره به نامه چندی پیش رضا شهابی به دادستان تهران در اعتراض به نسبت به طولانی شدن مدت دادرسی و همچنین وضعیت نگهداری‌اش در زندان آمده است: "خواسته‌ او تعیین تکلیف نهایی پرونده‌اش است. آیا این خواسته‌ی قانونی او قابل اجرا نیست؟"

پیشتر با توجه به نگرانی فعالان ایرانی از وضعیت این عضو سندیکای کارکنان شرکت واحد، کمیته‌ای با عنوان "کمیته دفاع از رضا شهابی" تشکیل شده است.

در نخستین بیانیه این کمیته، با ابراز نگرانی از وضعیت این زندانی سیاسی آمده است: "رضا اکنون ناراحتی و نارسایی در کبد و کلیه دارد و ۴ مهره‌ی کمرش ضایع شده و اکنون نیمه‌ی چپ بدنش بی‌حس شده و مطابق هشدار پزشکان، احتمال فلج شدن او وجود دارد و تا کنون چندین بار اورژانسی به بیمارستان منتقل شده است."

در ادامه بیانیه ذکر شده است: "در این مدت ۱۹ ماهه، اعضای خانواده و فرزندان رضا در بدترین شرایط روحی، جسمی و اقتصادی به سر برده‌اند. ما بارها به مقامات قضایی و نیز مسئولین مختلف مراجعه و نامه‌نگاری کرده‌ایم اما رضا تا کنون آزاد نشده است و همچنان بلاتکلیف است و جانش نیز در خطر است."

+90
رأی دهید
-36

zpirooz - آخن - آلمان
بقول هیچکس: خدا پاشو باهات حرف دارم
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:02
greentree - تهران - ایران
آقای رضا این حکومت تمامی‌ تحصیل کرده‌ها ،جوان‌های ناز ایران و دل‌ نوازن را کشت یا شکنجه کرد ،حواست باشه شما با شیطان پول و قدرت طرفی‌ حال چه طور میخواهی‌ به شیطان بفهمانی که ارزش بشر و انسان چیه؟.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:14
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
رضای عزیز با یه شعر احساس همدردی می‌‌کنم =من نیز چون تو حسّ سردردی می‌‌کنم(راضی‌ یا ناراضی اینجا همه پرسی آزاد نیست=آنچه پنداری رویایی ‌ست حقیقت را اشنا زیاد نیست/ اینجا در ر‌ه ت شیشه می‌‌کارند تا به خون نشینی=لازمه هر آزادی در این دیار فقط فریاد نیست/ اینجا سیاهی رنگ دلخواه مردم شد=آخر این ملت به رنگ روشن یاد نیست/چون شد غم یار این عزیزان چه شود=باعث ی در میان است که نامش آباد نیست/............
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:46
Neda02 - اتاوا - کانادا
zpirooz - آخن - آلمان. دوست عزیز خدا دستش با این آخوندا تو یه کاسه است، پاشه چه کنه؟ این چیزیه که هیچ‌کس عزیز هم هنوز بهش دقت نکرده.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 01:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.