طرح سه فوریتی برای برخورد با سفیران اروپایی

جام جم : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از پیشنهاد طرح سه فوریتی برای برخورد با 25 سفیر اروپایی خبر داد و گفت: پیشنهاد این طرح برای برخورد با سفرایی است که کارناوال سیاسی در تهران براه انداختند. وی تاکید کرد که انگلیس و برخی کشورهای تحقیر شده توسط ملت های خود ظاهرا درک قابل قبولی از عمق و عظمت انقلاب اسلامی ایران ندارند.


فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار جام جم آنلاین افزود: این سفرا بعد از قضیه ورود دانشجویان به سفارت انگلیس و باغ قلهک که متعلق به ملت ایران است، خیابانهای تهران را فضای جولان و تاخت و تاز دیپلماتیک خود قرار دادند که عملی قبیح و زشت و خلاف مقررات دیپلماتیک بوده است.
 
برخی از نمایندگان مجلس پیشنهاد دادند تا برای برخورد با این سفرا طرح سه فوریتی در مجلس ارائه شود."
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در حال حاضر مجلس جلسه ندارد و هفته آینده که مجلس بازگشایی شد، تصمیماتی در این زمینه گرفته خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: انگلیس و برخی کشورهای تحقیر شده توسط ملت های خود ظاهرا درک قابل قبولی از عمق و عظمت انقلاب اسلامی ایران ندارند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت : اگر ظرف چند روز آینده این سفرا تغییراتی در رفتار خود ایجاد کردند، ممکن است تصمیمات دیگری اتخاذ شود در غیر این صورت طرح سه فوریتی حتما در مجلس ارائه می شود.
 
آلیا گفت: نمایندگان ملت همانگونه که طرح کاهش رابطه با انگلستان را به تصویب رساندند، از این به بعد هم در مورد هر کشوری که بخواهد بزرگی، عزت و استقلال ملت ایران را مورد اهانت قرار دهد، تصمیم گیری خواهند کرد.
 
وی افزود: انگلیس و سفیر بی ادب این کشور سعی کردند تا حرکت خودجوش دانشجویان که حاکی از خشم آنها بود را وارونه جلوه دهند و آن را منتسب به دولت و نظام کنند در حالی که همگان می دانند که حرکت دانشجویان خودجوش و برای ابراز تنفر و انزجار نسبت به توطئه های روباه پیر انگلیس، شیطنت ها و دشمنی های آنها علیه ملت و همچنین غصب باغ قلهک بوده است.
 
بعد از تجمع  هشتم آذرماه دانشجویان مقابل سفارت انگلستان و باغ قلهک ، سفرا و دیپلمات‌های ۲۵ کشور خارجی روز پنج شنبه پس از بازدید از باغ قلهک، وارد سفارت انگلیس در خیابان فردوسی شدند.
 
سفیر لهستان که کشور متبوعش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد روزهای چهارشنبه و پنج شنبه گذشته سه جلسه اضطراری با حضور همین سفرا در محل سفارتخانه خود برگزار کرده و این دیپلمات‌ها تصمیم گرفتند از سفارت انگلیس و باغ قلهک بازدید کرده و با جمع آوری مستندات گزارشی به اتحادیه اروپا ارسال کنند.
 
سفرا و دیپلمات‌های کشورهای سوئیس، لهستان، مکزیک، چک، مجارستان، نیوزیلند، فنلاد، قبرس، روسیه، یونان، بلغارستان، هلند، اسلواکی، رومانی، ترکیه، برزیل، استرالیا،‌ اتریش، بلژیک، ایتالیا، آلمان، ایرلند، اسپانیا، دانمارک و کرواسی از جمله این افراد بودند.
 
انگلیس با ایجاد این جنگ روانی، خبرنگاران رسانه‌های غربی مستقر در کشورمان را نیز هماهنگ کرده بود تا با دیپلمات‌های کشور‌های خارجی وارد باغ قلهک و سفارت انگلیس شوند اما با ممانعت پلیس دیپلماتیک مواجه شدند.
 
وزارت امور خارجه کشورمان تا کنون اقدام جدی در این زمینه بعمل نیاورد.

+141
رأی دهید
-115

majid63 - پاريس - فرانسه
خواب دیدید خیر ! امام زمان بفرستید وساطتون کنه.بی‌ سوادان رمال.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 07:28
ari jojeh - تهران - ایران
ای بسیجیان راه ولایت، مرد و مردونه برین بگیرین این سفیرارو تا دم مرگ کتک بزنین تا دیگه از این غلطا نکنن، و در سفارتشونو تخته کنین، خیلی‌ مردین، قول شرف میدم که نشان بین‌المللی خریت را خودم با افتخار به گردنتان بندازم.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 07:55
ari jojeh - تهران - ایران
من تعجبم از این کاربرا، چرا فیدبک منفی‌ میدین؟ خودتون که هیچ غلطی نکردین حالا هم که چار تا خر دارن تکلیف آخوندای انگل را معلوم می‌کنن ناراحت شدین؟ اصلا معلومه چتونه؟ میخواین اینا برن یا نه؟ اول تکلیف خودتونو معلوم کنید! این تازه اول راهه، ناراحتین؟ راه بهتری سراغ دارین؟ چرا معطلین؟
دوشنبه 14 آذر 1390 - 08:02
hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
فاطی سیاسی بهتره برگردی بقیه رختت را دم تشت بشوری!!!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 08:39
mortimer - اصفهان - ایران
بازم یه فاطی کوماندوی دیگه.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 07:37
feminism - لندن - انگلستان
زنکِ از زمان عقب مانده، از قرار شما زورگویان و کورسوادان اسلامی زمانیکه میخواهید به مکان و جایی وارد شوید با حمله کردن و یورش آوردن اینکار را انجام میدهید !! کارشناسانی چون تو را باید به گاری بست !!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 08:34
zpirooz - آخن - آلمان
خوب در مملکت رو ببندید بدبد چهار دورش هم یک دیوار بتونی به ارتفاع حماقتتون بسازند تا راحت و آسوده توی اون منجلابی که درست کردید غوطه ور بشید. خریت که انتها نداره
دوشنبه 14 آذر 1390 - 09:07
sabz melli - کاردیف - انگلستان
خدا فقط جوابتون رو بده حقوق مادام العمر مجلس رو میگیرید که آبروی ملت را ببرید.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 09:39
romano - تهران - ایران
عمق و عظمت انقلاب را ببنید دوستان ببنید مگر دوتا چشم ندارید ببنید عمق و عظمتش رو چقدر آخه شما عمق دیدتون کوتاهه 32 سال گذشت شما هنوز نمی‌توانید عمق و عظمت انقلاب رو ببینید اینا این عمشه اینم عظمت و من آخر نفهمیدم چرا هیچکدام از اینها حتی از چهره شبیه ما نیستند چرا واقعا تا لحظه مرگ دلم می‌خواهد این را بفهمم.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 09:30
رزا.رزا - هانوفر - المان
عملی قبیح و زشت و خلاف مقررات دیپلماتیک بوده است. :خفه بشید بابا،کیا دارن دم از مقررات دیپلماتیک میزنند؟خودتون زمانی‌ که مثل وحشیا ریختید تو سفارت خونه انگلیس این چیزا یادتون نبود؟
دوشنبه 14 آذر 1390 - 09:31
asal.bano - نیوکاسل - انگلستان
آدم این ایکبیری رو می‌‌بینه به هم جنس بازها حق میده، اه اه این چیه؟ نه عقل داره نه قیافه. صد در صد هم بو میده
دوشنبه 14 آذر 1390 - 08:14
Mossadegh - لندن - انگلیس
اصلا چرا باید اجازه ورود سفرای دیگر کشورها را به لانه روباهان بدهند؟؟
دوشنبه 14 آذر 1390 - 09:53
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
همه می‌‌خواهند از این جریان سؤ استفاده کنند. وزیر امور خارجه در آلمان به غلط کردن افتاده .تو ایران همه رستم شده‌اند. افسوس که این ساندیسی‌ها مصاحبه وزیر خارجه را ندیدند. ولی‌ امیدی نیست. اسلام همین است. دین ریا و دروغ . مثل سمندر رنگ عوض کن . یک ذره نجابت و شرم و وجدان در این مسلمانان وجود ندارد. این نتیجه این می‌‌باشد که قهرمانان ملی‌ را مثل بابک، رستم، آرش، امیر کبیر با کسانی‌ مثل حسن و حسین ،علی‌ ،عباس ،زهرا عوض می‌‌کنیم
دوشنبه 14 آذر 1390 - 10:09
bnajafi2003 - گوتنبرك - سوئد
رفتند تو ملک دگران و غارت کردند حالا شاکی‌ هم هستند.ِ
دوشنبه 14 آذر 1390 - 10:37
Danilprimmer - لندن - انگلستان
asal.bano شما انگستان زندگی میکنی آما با این حرفت معلوم شد که چه طرز فکری داری. به عنوان یک همجنسگرا برات متاسفم .
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:47
خودتى - دبى - امارات
ایناچه رویی دارن سنگ پای قزوین پیش اینا لونگ میندازه
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:02
ekman - شیراز - ‫ایران
‫زالزلک هم (ترکیه) خودشو قاطی میوه ها کرده !!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:51
Royan - بوخوم - آلمان
آره بهترین کار است فکر کنم با بستن سفارتخانه و رفتن دیپلمات ها حمله اسرائیل و آمریکا به تهران بی دردسر تر باشه و با خیال راحت دهنتون را سرویس بکنند. قیافه اشو انگار اصغر آقا چادر پوشیده.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.