آمریکا: نشانه‌ای وجود ندارد که ایران هواپیمای جاسوسی را زده باشد

هواپیمای آر کیو ۱۷۰.

در واکنش به خبر سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشینی  آمریکایی از سوی ایران، یک مقام آمریکایی اعلام کرد هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه این هواپیما مورد هدف قرار گرفته باشد، وجود ندارد.
 
روز یکشنبه رسانه‌های ایران به نقل از یک مقام آگاه نظامی، اعلام کردند یک فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) آمریکایی توسط نیروهای مسلح در شرق کشور سرنگون شد.
 
 این مقام نظامی ایرانی نوع این هواپیما را  «آر کیو ۱۷۰» اعلام کرد و گفت: «بر اساس آخرین خبرهای دریافتی از شرق کشور این پهپاد سرنگون شده با اندکی خسارت هم اینک در اختیار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.»
 
در واکنش به این خبر، یک مقام آمریکایی که خواسته نامی از وی برده نشود به خبرگزاری رویترز گفت: «تا این لحظه  مطلقا هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه ایرانی‌ها این هواپیما را سرنگون کرده باشند، وجود ندارد.»
 
در همین روز  نیروهای ناتو در افغانستان (آیساف)،‌اعلام کردند که این هواپیما ممکن است  متعلق به نیروهای آمریکایی باشد.
 
آیساف در بیانیه‌ای خود آورده‌ است که  «هواپیمای بدون سرنشینی که ایرانی‌ها به آن اشاره می‌کنند ممکن است یک هواپیمای شناسایی بدون سرنشین آمریکایی باشد که   اواخر هفته گذشته در غرب افغانستان پرواز داشت.»
 
آیساف می‌افزاید: «هدایت‌کنندگان این هواپیمای بدون سرنشین کنترل این هواپیما را از دست دادند و  در این مدت مشغول تعیین موقعیت آن بودند.»
 
 در همین حال مقام نظامی ایرانی همچنین گفته بود که واحدهای جنگ الکترونکی و پدافند هوایی، این هواپیما را که «به طور محدود» به مناطق مرزی شرق ایران وارد شده بود، «کشف و از کنترل متجاوزین خارج ساخته و آن را سرنگون» کردند.
 
به گفته این مقام نظامی ایرانی این هواپیما «با اندکی خسارت» در اختیار نیروهای  مسلح ایران قرار دارد.
 
 هواپیماهای رادارگریز آر کیو ۱۷۰ که  تنها در اختیار ایالات متحده است، بنا بر گزارش واشینگتن پست در پروازهای شناسایی محل اختفای اسامه بن‌لادن در پاکستان نقش موثری داشته‌اند؛ این هواپیما  غیرمسلح است و می‌تواند در ارتفاع بسیار بالا به پرواز دربیاید.

+148
رأی دهید
-34

birmingham - شیراز - ایران
کثافت‌های دزد حالا دیگه میخوان بزنن زیرش که هواپیما مال نیست،، تروریست باشه میگن ایرانی‌ بود و ابروی ایران رو تمام دنیا بردن و جنایتهای خودشون رو گردن نمیگیرن مرگ بر آمریکا
دوشنبه 14 آذر 1390 - 00:32
morid - بوشهر - ایران
یه چیزی بگم که یه جای جیره خواران پناهنده ودیگر شیفته گان امریکا بسوزه و اونم اینه که ایران کنتر این هواپیما را با سامانه پیشرفته ای که اختراع دانشمندان جوان ایزانیست بدست گرفته واونو سالم در اختیار گرفته.اولین هم نیست سال گذشته هم یکی دیگه از اینا را فرود آوردند ولی به کوه اصابت کرد ودر کنترل آن موفق نبودند. ریز پرنده های ایران هم دارند میایند.بیچاره آر کیو 170 فکر کرده بود ایران پاکستانه که هروز 3 بار این کشور بدبختو عین نسخه دکتر بمباران کنه و بعد هم سالم به پایگاهش بر گرده.!!!!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 03:59
robo - لوس آنجلس - امریکا
birmingham - شیراز - ایران/// آقا خون خودتو کثیف نکن، ساندیساش میپره !!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 08:06
sajad1000 - بروکسل - بلژیک
باز شیره و تریاک رهبر ازگل انگلابی ایران رفت بالا و. دستور بفرمود: شعری دیگر تحویل مردم بدهیم, مردم را خر کردن مثل گذشته آسان نیست,. لاکن قدری تامل باید کرد, لاکن خودمان هم نمیدانیم چه خاکی بسر کنیم...
دوشنبه 14 آذر 1390 - 10:40
anazta - تبریز - ایران
مرگ بر امریکا و اسراییل
دوشنبه 14 آذر 1390 - 14:24
danial nabi - استكهلم - سوئد
این مگس‌ها را فقط باید با مگس کش کشت، وگرنه مثل کنه میشن.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 19:16
ekman - شیراز - ‫ایران
‫اگر طبق گفته خودشان،که ما کنترل هواپیما را از دست دادیم ،محاسبه شود،پس سربازان ما پُر بیراه نمیگویند،آنها نخست هواپیما را از کنترل آمریکاییان در آورده اند و سپس آنرا که وارد حریم هوایی ما شده بوده است ،نشانده اند و یا سرنگون کردند،دمشان گرم.حال به پَرِ قبای آمریکاییان بَر میخوره که قبول کنن که هواپیمایشان را ایران سرنگون کرده ؟!!.جالب اینجاست که بعد از تجاوز به حریم ایران،ایرانیان آنرا از کنترلِ،کنترل کننده آن درآورده اند و سپس با کمی خسارت که طبیعی هم است ،هواپیما را سالم در اختیار گرفته اند،دم سربازان ایران که فرزندان خودمان هستند و هیچ ربطی هم به آخوندها ندارند و از مرزهای کشورمان پاسداری میکنند گرم،ایران که مُلک بابای آخوندها نیست،اگر هم خدای نکرده جنگی رخ دهد،باز این فرزندان ما هستند که در دفاع از وطن کشته میشوند،آخوندهای کثیف که اهل دفاع نیستند،اهل منقل و وافورند.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:40
baycan - تبریز - تبریز
اونایی که دم از پیشرفت ایران می زنند، آخه ایران نمی تونه یه ماشین حساب به بازار بده،چه جوری می تونه یک سیستم پیشرفته ای در این حد داشته باشه؟
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 03:15
shahram407 - تهران - ایران
بابا ای ول الله!!!! . دم برو بچه های ارتش گرم. خدایش کلی حال دادین!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 04:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.