راههای کوچک کردن شکم

۱) چربی شکم، چربی ذخیره‌ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد. برای درک بهتر این موضوع به این مثال دقت فرمایید:

اگر شخصی مبتلا به سرطان را در مراحل آخر زندگی او دیده باشید، می بینید که تمام چربی های بدن او از بین رفته است، ولی چربی شکم او همچنان وجود دارد پس باید خیلی پشتکار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.

۲) تنها راه درمان چربی شکم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است که چربی ازبین می‌رود، پس روش های دیگر فقط به این دو کمک می‌کنند.

۳) ماساژ موضعی چربی های شکم، اگر همراه با رژیم و تحرک اصولی باشد، منجر به کاهش بیشتر چربی در این منطقه می‌شود.

۴) به غیر از چربی شکمی، یکی از بزرگ ترین مشکلات این منطقه که منجر به اختلال در زیبایی می‌شود، از دست رفتن قوام عضلات شکم است که منجر به جلو آمدگی شدید شکم، حتی با کوچک ترین نفخ گوارشی می‌شود. علت شل شدن عضلات این است که فعالیت های روزمره هیچ کدام عضلات شکم را در گیر نمی کنند، به خصوص در خانم ها معمولا عضلات شل تر هستند و در جریان حاملگی و زایمان این عضلات دچار کشیدگی و حتی بریدگی(در سزارین ) می شوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا کاهش می یابد.

پس اگر به دنبال خوش فرم شدن شکم هستید، حتماً با ورزش هایی که بر روی عضلات شکم تمرکز دارند، عضلات شکم را تقویت کنید، ولی باید بدانید ورزش مخصوص شکم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش هوازی(مثلا پیاده روی) ممکن است روی چربی شکم اثری نداشته باشد.

اگر همراه با رژیم غذایی و ورزش هوازی عضلات شکم را تقویت نکنید، ممکن است اصلا از ظاهر شکم رضایت نداشته باشید، چون به هر حال عضله ی شل و بدون قوام، به سمت جلو می آید یا پایین می افتد و ظاهر شکم را زشت می نماید.

در نهایت باز هم تاکید می کنم که حوصله داشته باشید، منتظر نتیجه سریع نباشید، پشتکار داشته باشید و عجله نکنید

+253
رأی دهید
-34

NAJI iran - یزد - ایران
سپاس از اطلاعات بسیار آموزنده سایت.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 21:08
Royan - بوخوم - آلمان
آخ که هر روز میگم دیگه اینو نمیخورم دیگه اونو نمی خورم , بعد از همه این حرفها همین الان نشستم یک چای با stollen خانگی که شوهرم جان درست کرده بود خوردم جای شما خالی خیلی مزه داد. بدبختی اینجاست که تا نسلش را در نیارم دست ازش بر نمی دارم.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 21:25
birmingham - شیراز - ایران
توسعه برای سردار فیرزابادی ،برای خوش فرم شدن شکم مبارک .
یکشنبه 13 آذر 1390 - 22:33
Naser hejazi - بهبهان - ایران
قابل توجه خانم ها بود . مامردها که باشگاه میریم شماتنبلها هم یه تکونی به خودتون بدید دیگه
دوشنبه 14 آذر 1390 - 01:20
Royan - بوخوم - آلمان
ناصر حجازی - بهبهان - ایران/ هفته‌ای ۳ روز پیاده روی ، ۲ روز پیلاتس و روزی ۹ ساعت کار ،همچنین خانه داری ، همسر و ۲ تا بچه فکر نکنم اسمش تنبلی باشه.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:00
az mast ke bar mast ! - سر د - نر و ژ
Royan - بوخوم - آلمان. آفرین خانوم خانوما :-)
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 10:10
تنديس - کویت - کویت
ازدست این شکم!. این رز(3نقطه)یمی که میفرمایید ومیتونید 1کوجولو توضیح بدین ...
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.