یک فرمانده سپاه: سازمان سیا در میان مداحان نفوذ کرده است

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران روز شنبه گفت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، در میان مداحان عزاداری‌ها در ایران نفوذ کرده و «آهنگ‌ها و اشعار مورد نظر خود» را وارد مداحی ها کرده‌ است.

                     یک فرمانده سپاه: سازمان سیا در میان مداحان نفوذ کرده است  
 
سرتیپ پاسدار محمدعلی آسودی به خبرگزاری ایرنا گفته است: «سازمان جاسوسی آمریکا، سیا، برای مقابله با فرهنگ عاشورا، انحراف در عزاداری‌ها، نفوذ در میان مداحان و وارد کردن آهنگ‌ها و اشعار مورد نظر خود برنامه‌ریزی کرده و هزینه زیادی را نیز صرف کرده‌است.»
 
وی با ذکر اینکه «در دو سال اخیر ۱۴۰۰ پاسدار مداح که در سپاه خدمت می‌کنند شناسایی و سازماندهی شده‌اند» افزود که «برخی مداحان با بی‌توجهی، اظهاراتی را مطرح می‌کنند و اشعاری را می‌خوانند که به وحدت شیعه و سنی لطمه می‌زند.»
 
طی سال‌های اخیر انواع سازها و دستگاه‌های موسیقی و ترانه‌ها به مراسم عزاداری محرم وارد شده است و برخی از مداحان با الهام گرفتن از شعر و آهنگ ترانه‌های ایرانی تولید شده در لس آنجلس، اقدام به مداحی می کنند.
 
در این زمینه، قاسم رضایی، نایب رییس انجمن مداحان تهران، روز ششم آذرماه گفت: «چندی است که بعضی از مداحان معروف به استفاده از شعرها و سبک‌های ترانه‌های خوانندگان لس‌آنجلسی روی آورده‌اند و به این مسئله توجه نمی‌کنند که در تیررس نگاه مردم قرار دارند و روی عزاداری مردم تاثیر می‌گذارند.»
 
به گزارش خبرگزاری کانون دانش‌آموزی، پانا، قاسم رضایی در ادامه گفته است: «متاسفانه صدا و سیما در پخش برنامه‌های مذهبی تنها به معروف بودن مداحان نگاه می‌کند و به شعرها و سبک آنها توجه نمی‌کند.»
 
۱۳ آذرماه نیز غلام کویتی‌پور، از نوحه‌خوانان معروف زمان جنگ ایران و عراق از اجرای مداحی‌ها در سبک موسیقی پاپ و «ملودی برنامه مدرسه موش‌ها» به شدت انتقاد کرد و گفت: «متاسفانه امروزه شاهد هستیم که بعضی از مداحان بر روی فلان ملودی که کلیپ‌های آن چنانی‌اش در ماهواره پخش می‌شود، روضه امام حسین می‌خوانند.»
 
۲۶ آبان‌ماه نیز خبرگزاری مهر خبر داد که در «نشست کانون مداحان کل کشور» پیشنهاد تشکیل کانون مداحان جوان رد شده و به مداحان توصیه شده که از موسیقی و لحن‌های غربی استفاده نکنند.
 
در ماه‌های اخیر بخشی از مداحان عزاداری‌ها در مسائل سیاسی نیز دخیل بوده‌اند و پس از بروز اختلافاتی میان آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری ایران، مداحان هیات‌ها که از متحدان سابق رییس دولت به‌شمار می‌آمدند، تهدیدهایی در حد قتل، و توهین به محمود احمدی‌نژاد و اعضای تیم وی روا داشته‌اند.

+52
رأی دهید
-138

sepehr79 - وین - اتریش
ای مرده‌شور خودتونو مداهاتونو افکار ۱۰۰ من ۱ قازتونو ببره. حالا برامون کشف بزرگ علمی‌ فرهنگی‌ هنری کردین بعد از ۳۳ سال پول مفت خوردن یا دارین نشخوار می‌کنین؟
یکشنبه 13 آذر 1390 - 19:29
reza تورونتو - ترونتو - کانادا
یکی نیست به این مشنک پاسدار بفهمونه که فقط مداحان نیستنداخوندهای دوزاری هم شروع کردند دارن جفندیات تحویل ملت ایران میدند بازار دروغ و چرت پرت داغ داغ شوده چون چرندیات قدیمی دیگر خریداری نداره نمونه های از چرندیات جدید (( نور افکن بودن سر علی و فاطمه . حرف زدن حسین تو شکم مامانش . یا علی گفتن علی خامنه ای وقتی از ....بیرون می امد و .....
یکشنبه 13 آذر 1390 - 20:42
ekman - شیراز - ‫ایران
مداحان چه پخی هستند که سازمان سیا‌ بخواد وقت و بودجه صرف کنه تا به میان آنها نفوذ کند
یکشنبه 13 آذر 1390 - 21:10
zpirooz - آخن - آلمان
روان پریشی هم در این موجودات حد و مرزی نداره
یکشنبه 13 آذر 1390 - 21:22
Naser hejazi - بهبهان - ایران
اسم مداح راکه میشنوم میخوام بالابیارم
دوشنبه 14 آذر 1390 - 01:02
hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
عجب من فکر کردم ریحانا یک مداحی کرده فرستاده ایران!!!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 08:43
rezafox - دبی - امارات
فرهنگ عاشورا؟؟ فرهنگ بی فرهنگی فرهنگی//نیاز به انحراف داره؟ انحراف از این بیشتر هم مگه ممکنه؟؟ وحدت؟ کلمه ای خنده دار تر از این نیست//زیارت عاشورا میخونند و به همه فحش میدهند و لعن میکنند دم وحدت میزنند؟ سازمان سیا بدبخت کارهایی که اینها میکنند دست شیطان رو از پشت بسته اند
دوشنبه 14 آذر 1390 - 09:07
محمداصلی - تهران - ایران
مثل همیشه . دیگران را دلیل بی عرضگی و ضعف خود معرفی می کنند . مشکل از زمانی پیش آمده است که سپاه در مداحی وارد شده است و مداحان در سیاست و آخوندها در همه چیز دخالت می کنند و همه جا را با افکار پوسیده و عقب مانده خود به گند کشیده اند . مگر این آخوندهای کثیف تپه گلکاری نشده ای در ایران باقی گذاشته اند ؟ اقتصاد ، ورزش ، علم ، اخلاق ، بهداشت ، سیاست ، صنعت .... همه جا را با دخالت احمقانه خود به کثافت کشیده اند .
دوشنبه 14 آذر 1390 - 10:12
bkherebati - بوشهر - ایران
سردار 3پاه هزارو چهارصد سال قبل دوتا پسر عمو سر قدرت بجان هم افتادند وحالا شما شکم خودتان را پاره می کنید مگر این ایران بزرگ هیچ فرهنگی ندارد که شما از فرهنگ عاشورایی دم میزنید .....البته ...البته شما حق دارید چون نان مفت انهارا میخورید برای امثال شماها باد اورده است...
دوشنبه 14 آذر 1390 - 15:01
massoudoslo - اسلو - نروژ
حسین اون زمان به نقشه سیا کشته شد ولی حالا گندش در اومده !!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:20
arman_Soilboy - تهران - ایران
به امام حسین توهین نکن و حرف دهنتو بفهم من نمی فهمم اگه خودت دین نداری برای چی به اعتقادات دیگران اهانت می کنی؟امام حسین مظلومانه در راه خدا و اسلام به شهادت رسید. اگه با سیاست مشکل دارید هر عقیده دارید بگید نظر هر کسی محترمه اما به امام حسین توهین نکنید.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 21:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.