صدای انفجارها و حمله به سفارت پیش در آمدی بر شروع جنگ

در ساعات آغازین سه‌شنبه هفته گذشته، چندین راکت از داخل خاک لبنان به شمال اسرائیل شلیک شد و در پی این حمله چندین ساختمان ویران گردید. برخی اینگونه اظهارنظر نمودند که این راکت‌ها ، پاسخ حزب‌الله لبنان به آنچه در ایران و سوریه می‌گذرد می باشد و برخی ان را به انفجاری در انبار مهمات حزب الله که چندی پیش رخ داد مرتبط دانسته اند. یورونیوز به نقل از ارتش اسرائیل اعلام نمود که این حمله تلفات جانی را در پی نداشته است. همچنین یک سخنگوی ارتش اسراییل نیز به العربیه اعلام نمود که این حملات، اولین حمله راکتی از سال ۲۰۰۹ به بعد در این منطقه مرزی است. حمله به شمال اسرائیل شرایطی صورت پذیرفت که روزنامه‌های اسرائیلی، در واکنش به انفجار ملارد مدعی شده بودند که اسرائیل در این واقعه دست داشته است.

روز دوشنبه هفتم آذر یعنی یک روز قبل از این حمله موشکی حزب الله، وقوع صدای انفجار مهیبی در اصفهان ابتدا از سوی مقامات رسمی تایید و سپس تکذیب گردید. خبرگزاری مهر از قول معاون امنیتی استانداری اصفهان اعلام کرد که تاکنون گزارش هیچ صدایی از هیچ دستگاه و ارگانی در اصفهان دریافت نشده است. اما پیش از آن خبرگزاری فارس از شنیده شدن صدای انفجاری مهیبی در ساعت دو و چهل دقیقه بعد از ظهر دوشنبه در اصفهان خبر داده بود که این خبر از سایت فارس حذف گردید. این خبردهی های متناقض حاکی از وقوع اتفاق مهمی در منطقه اصفهان است که به نظر می آید تکذیب های مسئولین سرپوشی برای پنهان نمودن یک واقعیت است. البته این انفجار در اصفهان، سومین شهر پرجمعیت ایران، زمانی اتفاق افتاد که تصاویر ماهواره‌ای از خرابی‌های ایجاد شده بر اثر انفجار در یک پادگان نظامی متعلق به سپاه پاسداران خارج از تهران منتشر شد.

هنوز مدت زیادی از خبر شنیده شدن صدای انفجار در اصفهان نگذشته بود که نشریۀ تایمز با استناد به تصاویر ماهواره ای مدعی شد که انفجار روز دوشنبه در شهر اصفهان در یکی از تأسیسات اتمی ایران صورت گرفته است. این تصاویر نقشی فشرده از دود سیاه و خرابی هایی را نشان می دهند که تأسیسات اتمی در شهر اصفهان را پوشانده است. همچنین در پی وقوع این انفجار یک مقام بلندپایۀ اطلاعاتی دولت اسرائیل گفت که در مقابله با برنامۀ اتمی ایران برخی کشورها از ابزار تحریم استفاده می کنند و برخی کشورها از وسایل دیگر. البته هنوز نمی توان قطعی نظر داد که آیا این اظهارات مقامات اسرائیلی یک جنگ روانی است یا یک واقعیت.

پیش از این نیز روزنامۀ واشنگتن پست با چاپ تصاویر ماهواره ای انبار موشک های سپاه پاسداران در ملارد که هفته های قبل به طرز مرموزی منفجر شد، اعلام نمود که شدت انفجار و خرابی های ناشی از آن در این انبار بسیار بالا بوده است. این تصاویر که توسط یک بنیاد تحقیقاتی در واشنگتن گرفته شده هیچ نشانی از منشا و علت انفجار به دست نمی دهند، اما با استناد به آنها می توان مشاهده کرد که تأسیسات نظامی سپاه پاسداران بالکل نابود شده است. پل برنان، تحلیلگر ارشد در بنیاد علوم و امنیت بین المللی در واشنگتن گفته است که نمی توان بر اساس تصاویر ماهواره ای به ضرس قاطع گفت که انفجار در انبار موشک های سپاه پاسداران در نتیجۀ اقدامی خرابکارانه صورت گرفته باشد. همین منابع می افزایند که اقدام شتابزدۀ خبرگزاری های جمهوری اسلامی مبنی بر حذف خبر انفجار اصفهان از خروجی های خود و تکذیب های پی در پی مقامات محلی که ساعتی پیشتر وقوع انفجار را تأئید کرده بودند، ظن وقوع انفجار در یکی دیگر از تأسیسات تولید موشک های بالستیکی جمهوری اسلامی توسط موساد، سرویس های اطلاعاتی اسرائیل، را تقویت کرده است. این در حالیست که جمهوری اسلامی ایران قویاً نقش اسرائیل را در انفجار پادگان سپاه پاسداران در "بیدگنه" ملارد و همچنین خبر انفجار دیروز در شهر اصفهان را به طور شتابزده تکذیب کرده است.

دعواها هنوز بر سر آنچه انفجار ناشناخته و نامشخص اصفهان نامیده می شد وجود داشت که ناگهان خبر تهاجم طیف خاصی از دانشجویان به سفارت انگلیس و سپس باغ قلهک صورت مساله را عوض نمود. جریانی که تنها چند روز پس از ان مورد نقد خود متهاجمین قرار گرفت و حتی برخی از متهاجمین مدعی شدند که کاری بیهوده صورت پذیرفته و در این حرکت از برخی سپاهیان فریب خورده اند!

واقعیت همانست که وزیر امور خارجه انگلیس بدان اشاره نمود و آن اینکه امکان ندارد تهاجم به سفارت انگلیس بدون دستور و هماهنگی مسئولین ایرانی صورت پذیرفته باشد. تهاجمی که هنوز نه از سوی رهبری و نه ریاست جمهوری رد و یا تائید قرار نگرفته است. ولی سئوال اینجاست که این عمل که به هر حال هزینه های گزافی برای کشور در پی خواهد داشت به چه علت صورت پذیرفته است ؟ آیا این تهاجم در راستای مخفی نمودن انفجار در یکی از مراکز هسته ای نمی باشد ؟ به هر شکل اطلاعات ما برای قضاوت در این میان اندک است ولی انچه که واضح است این است که تمام این رویدادها خبر از وقوع رخدادی ناگوار می دهد. رخدادی به مثابه یک جنگ خانه مان سوز، جنگی که می رود تا که کل منطقه را در اتش خشم خود فرو برد.

نیما میرصادقی

منبع: سایت گویا

+115
رأی دهید
-55

greentree - تهران - ایران
مثل اینکه ۳۰۰۰ میلیارد تومان رشوه به آمریکا و کانادا هم اثری نداشت و تمامی‌ کشورها یکی‌ شدند که کار این رژیم ضد ایرانی‌ رو یکی‌ کنند ،از داخل هم که مردم از اونها متنفرند پس فکر نکنم دیگه شانسی داشته باشند
یکشنبه 13 آذر 1390 - 16:07
zpirooz - آخن - آلمان
اینها آرزو میکنند جنگ بشه تا شاید مردم رو بنفع خودشون برای حفظ کشور متحد کنند. غافل از اینکه خودشون دیگه ملیگرایی برای مردم باقی نگذاشتند که انگیزه ای برای کشته شدن ایجاد کنه. آقایون محترم نسلی که براتون 8 سال جنگیدند تربیت شده حکومت پهلوی بودند.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 16:27
golly47 - فوكشتاد - المان
بجنگ تا بجنگیم
یکشنبه 13 آذر 1390 - 16:51
porharfi - آرنم - هلند
این جنگ ..انقلاب و جنگ ِ پیشین نیست..اینبار سوای ِ کشتار و ویرانی جنگ.. بسیاری به خانه ها یورش خواهند بُرد .و !!!!
یکشنبه 13 آذر 1390 - 17:12
sajad1000 - بروکسل - بلژیک
الهی جنگ خانمان سوز برای ملاها پاچه خواران رژیم مژده به. حاجی بازاری های نزول خور و بقیه باجبگیران
یکشنبه 13 آذر 1390 - 17:16
ali1111 - تهران - ایران
امیدوارم هرگز جنگی با ایران پیش نیاد چون هرگز جنگ دموکراسی نمیاره، فقط و فقط بدبختی به همراه داره. تا حالا فکر کردید اگر این رژیم دیکتاتوری اسلامی با جنگ از بین بره کی‌ می‌خواد جایش بیاد؟!! وضعیت عراق و افغانستان و.. هم خیلی‌ خرابتر از قبل شده، ناامنی؟ نمیدونم ولی‌ اینها باید با دست مردم از حکومت ساقط بشوند..ولی‌ چگونه؟!!!!
یکشنبه 13 آذر 1390 - 18:06
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
مرگ ۱ بار شیون ۱ بار،به امید حمله دلا وران ارتش‌های اسرائیل+ناتو+آمریکا به پایگاه‌ها و مراکز ه جهل و جنایت سپاه، بسیج فاشیستی، طویله خامنه‌ای ، حوزه علمیه ، تأسیسات اتمی‌ و بقیه مراکز فسق و فجور حکومت غیر ایرانی‌ و فاسد اسلامی تا نابودی کامل استبداد.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 18:57
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
آن ممه را لولو خورد که مردم برای این نظام جون میدادند. ملت مظلوم ایران فقط منتظر جرقه‌ای هستند تا بیایند بیرون و ۳۲ سال ظلم و ستم را از رهبر گرفته تا بسیجی مزدور را تیکه پارهٔ کنند و به زباله دانه تاریخ بیندازند تا درس ابرتی شود برای آیندگان.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 19:03
romano - تهران - ایران
ali1111 - تهران - ایران دقیقا سوال خوبی کردید ایران کشوری پهناور و توسعه نیافتست. هزاران متخصص داریم که در آنها مردان و زنانی هستند که این هیئت حاکمه در مقابل آنها به دربان اداره نیز شباهت ندارند. ایران آباد می‌شود مرزها باز می‌شوند تولیدات را به نرخ واقعی میخرید هزاران شرکت معظم جهانی در ایران شعبه و کارخانه باز می‌کنند و کار و کسب رونق پیدا می‌کند قدرت ایران به علت وسعت و جمعیت چند چندان می‌شود. هر روز هزینه فکری بی جهت سیاسی نمیپردازید امنیت اقتصادی زیادتر می‌شود. اعتیاد کمتر می‌شود به علت اینکه کشور چند زبانه هستید متخصصهای ایرانی به حلقوم اقتصاد این ناحیه دست می‌اندازند و برویم سر اصل سوالت متخصصان بزرگی داریم که هم اکنون در آمریکا و اروپا دارای مشاغل کلیدی هستند و در سالیان آخر خدمت با یک دنیا تجربه همانها به کشور شما تزریق خواهند شد و مشاغل کلیدی مانند وزارت را خواهند گرفت مثلا فرض کن دکتر فیروز نادری در سن 70 سالگی وزارت علوم ایران را در دست بگیردنتیجه مشخص است اصلا هم فکر نکن آمریکا و اروپا نمیگذارند این داستانها مال زمان جنگ سرد است. ادامه ...
یکشنبه 13 آذر 1390 - 21:50
romano - تهران - ایران
یا همین الان مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا یک ایرانیست (صدها مانند این در بالاترین رتبه ها داریم دوستانی که در اروپا زندگی می‌کنند بیشتر می‌توانند مثال بزنند) و تمامی این افراد حس ملی گرایی بسیار زیادی هم دارند و خوشبختانه اکثرا هم چشم و دل سیر هستند، روزنامه ها آزاد می‌شوند و قوه قضائیه مستقل و شفافیت بالا می‌رود شبکه ‌های تلویزیونی و رادیویی خصوصی خواهیم داشت و ... موضوع این نیست که همه چیز یکشبه آباد می‌شود ولی ایران یکی از کشورهای مقتدر و مستعد جهان است که سرمایه گذاری مادی و انسانی در کوتاه مدت در آن نتایج زیادی خواهد داد حتی در بعد نظامی با متخصصانی که در خارج ازکشور داریم رشد وسیعی را در کوتاه مدت خواهیم کرد در بدترین حالت تنها پایتخت ایران کمتر از امارات نخواهد بود. منتها این حکومت چشم شما را به خیابانهای تهران خشک کرده و می‌گویید اینها خواب است نه عزیزم من سال 92 به سئول سفر داشتم همینطور چین باید آنها را می‌دیدی رشد به واسطه تکنولوژی و اینترنت بسیار سریع شده چیزی که امارات از آن خوب بهره می‌برد ادامه...
یکشنبه 13 آذر 1390 - 21:59
romano - تهران - ایران
هم اکنون بزرگترین کار این حکومت خرید وقت از مردم است و آن باند زیر گروه خامنه‌ای که برای او لولو سازی می‌کند خوب اینرا می‌داند ولی داستان این است که اینها وقت می‌خواهند که بیشتر بخورند. اصلا نگران نباشید شما جوانید و روزی با لبخند به خاطرات تلخ گذشته در خیابانهای شهرتان قدم خواهید زد و مانند آلمانیها یا ژاپنیهای نسل اول جنگ دوم جهانی تغییرات را خواهید دید که نسل جوان آن موقع تنها داستانی از آنرا خواهند شنید و آینده‌ای کمتر از حداقل ترکیه بلکه بهتر در 15 اقتصاد اول دنیا برای خود متصور نشوید. اینها هین را دقیقا می‌خواهند شما به هر فلاکتی فکر کنید غیر از این. شما آینده درخشانی دارید و همین الان هم ملت مبارزی هستید و بدانید که قدرت است 1.5 میلیار چینی را حفظ کرده پس خود را یک ملت توسری خور فرض نکنید شما با کثیفترین تاریخ چیزی در حد نازیسم دارید می‌جنگید. در زمان آینده قومیت از بین خواهد رفت و همین قدرت منتقد در داخل و خارج به بدنه نظام منتقل خواهد شد و آنرا نقد خواهد کرد آنهم از درون ایران! و نتیجه‌اش مشخص است. قوی باشید خیلی نزدیک هستید.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 22:07
minajun - تهران  -  ایران
با جنگ آخوند‌ها فقط مظلوم نمایی‌ و عوام فریبی می‌کنن و مخالفین رو در زندان میکٔشن مثل خمینی و مردم هم حتما به خاطره وطنشون میجنگند چه قدر کوته فکر هستند اون‌هایی‌ که فکر می‌کنن آخوند‌ها با جنگ می‌رن
دوشنبه 14 آذر 1390 - 04:25
topo0l.mopo0l - کرج - ایران
امریکا ریز میبینمت مال این حرفا نیستی اینجا ایرانه ایران نه برگ چغندر
دوشنبه 14 آذر 1390 - 08:24
ali1111 - تهران - ایران
رومانو - تهران - ایران. ممنون دوست عزیز
دوشنبه 14 آذر 1390 - 09:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.