استیلی: ما خوب بازی می‌کنیم استقلال خوب امتیاز می‌گیرد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه استقلال خوش‌شانس‌تر از ما است، گفت: ما خوب بازی می‌کنیم و رقیب‌مان خوب امتیاز می‌گیرد.

به گزارش فارس، حمید استیلی پس از تمرین امروز در جمع خبرنگاران درباره وضعیت معمارزاده گفت: با توجه به صحبت‌هایی که با پروین داشتم فعلا این بازیکن در اختیار باشگاه است. صحبت‌هایی انجام شده و باید ببینیم در روزهای آینده چه اتفاقی می‌افتد. موضوع بر سر بخشیدن یا نبخشیدن کسی نیست. من با هیچ کس مشکلی ندارم و با همه دوست هستم ولی باید اصول‌ها را رعایت کرد. این اصول‌ها برای من اهمیت بسیار زیادی دارد و به خاطر همین به آنها پایبندم.
 
وی افزود: بحث انضباط برای من خیلی مهم است. تمام بازیکنانی که در حال حاضر در پرسپولیس هستند با این تیم قرارداد دارند و باید نسبت به باشگاه تعهد داشته باشند و بدانند باید طبق چه اصولی رفتار کنند.
 
استیلی در پاسخ  این سؤال که چرا پروین اعلام کرد، نصرتی می‌آید اما این اتفاق رخ نداد گفت: درباره این موضوع هم باشگاه تصمیم می‌گیرد. فعلا تصمیم‌گیری در خصوص نصرتی انجام نشده و باید باشگاه موضع خود را در این باره اعلام کند. من همیشه با نصرتی و بازیکنانم صحبت می‌کنم و وضعیت آنها را جویا می‌شوم. این دو بازیکن از لحاظ روحی و روانی در شرایط خوبی نیستند که سعی می‌کنیم به عنوان یک برادر و دوست به آنها کمک کنیم. بازگشت این دو به پرسپولیس به باشگاه مربوط می‌شود اما باید سعی کنیم آنها از بین نروند.
 
وی در پاسخ به این سؤال که شما اعلام می‌کنید کمبود بازیکن دارید، اما باشگاه مخالفت می‌کند که این دو بازیکن در دربی شما را همراهی کنند، اظهار داشت: من به عنوان یک مربی نمی‌توانم در مورد عملکرد یک بازیکن تصمیم بگیرم، چون خود من هم در اختیار باشگاه هستم. باشگاه در خصوص تمام مسائل تصمیم‌گیری می‌کند و باید به آن احترام گذاشت. رویانیان زحمات زیادی کشیده و هر تصمیمی بگیرد به آن احترام می‌گذاریم.
 
سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: همه داشته‌های ما همین است و باید بگذرانیم. فقط بازی با استقلال نیست که بازیکنان خود را نداریم بلکه در خیلی از بازی‌ها این اتفاق برای ما افتاده است. در ۳ بازی گذشته ما ۱۴ بازیکن را فقط در اختیار داشتیم و از چند بازیکن امید خود استفاده کردیم. باید بگذرانیم تا نیم فصل بتوانیم بازیکن بگیریم.
 
استیلی در مورد دیدار روز جمعه برابر استقلال گفت: این بازی شرایط خاص خودش را دارد. داشته‌های ما همین بازیکنانی هستند که می‌بینید. متاسفانه امروز اولادی نیز به تیر دروازه خورد و مصدوم شد و بدشانسی‌های ما در حال تکمیل شدن است. انشاءالله خدا به خیر کند.
 
وی درباره غیبت مازیار زارع در تمرین دیروز و امروز عنوان کرد: زارع روز گذشته با اجازه من غایب بود. امروز هم به دلیل مشکل دادگاهی که در شمال دارد، اجازه گرفت و نیامد. ما به او برنامه تمرینی داده‌ایم و از فردا در تمرین ما حضور پیدا خواهد کرد.
 
استیلی در پاسخ به این سؤال که آیا نتایج استقلال شما را نگران خواهد کرد یا خیر، گفت: به نظر من استقلال یک مقدار خوش‌شانس‌تر از ماست. پنالتی حریف داخل دروازه نمی‌شود اما برای ما برعکس اتفاق می‌افتد. قسمت این است و کاری نمی‌شود کرد. صددرصد این دربی برای من حساس است. برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی برای بازی داریم. از امروز تمرینات پرفشار خود را طبق ضعف‌های استقلال آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم به هدفمان برسیم. متاسفانه آسیب‌دیدگی بازیکنان کمی ما را رنج می‌دهد.
 
وی افزود: علی کریمی و غلامرضا رضایی و یک سری بازیکنانی که باید در کارهای تیمی باشند، مصدوم هستند. ما ۸ بازیکن را در بازی با استقلال نداریم و به این بازیکنان باید کریمی و رضایی را اضافه کرد چون در کارهای تیمی ما حضور ندارند. این‌ها مشکلاتی است که ما با آن دسته‌پنجه نرم می‌کنیم. از اول فصل متاسفانه مشکلاتی داریم که همچنان با آن مواجه هستیم. بازیکنان ملی خود را در اختیار نداشتیم و بیشترین بازیکن ملی را به تیم ملی دادیم. برگشت این بازیکنان و شرایط روانی آنها نیز موضوع مهمی بود که برای ما مشکلاتی را بوجود آورده بود.
 
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا اگر شما در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال فردی مانند فتح‌الله‌زاده را داشتید مشکلات‌تان راحت‌تر حل نمی‌شد، گفت: من راجع به این مسئله نمی‌توانم حرف بزنم. ماه محرم است و نمی‌توانیم دین خود را با این حرف‌ها بسوزانیم. چون مطمئن نیستیم، اظهارنظری در این باره نمی‌کنم ولی ما همیشه باید قانون را رعایت کنیم. شیث و نصرتی را محروم می‌کنیم و حتی به آنها می‌گوییم به اماکن ورزشی هم نیایید سپس یک دفعه می‌گوییم این بازیکنان می‌توانند بازی کنند. این اتفاق بعد از یک ماه و نیم می‌افتد. ما باید قوانین خود را درست کنیم و در تصمیم‌گیری‌ها عجله نداشته باشیم.
 
وی افزود: اگر قانون‌های ما درست و فوتبال ما قانونمند شود دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند مشکلی ایجاد کند. بازیکن را محروم اعلام می‌کنند بعد رای کمیته استیناف می‌آید و می‌گویند از ابلاغ ۴۸ ساعت باید بگذرد. این چه حرف‌هایی است که می‌زنند؟ خیلی راحت یک بازیکن خطا کرده آن را محروم کنید. دیگر نباید دنبال این برویم که کی رای می‌دهیم، کی ابلاغ می‌کنیم و کی باید کمیته استیناف درباره آن تصمیم بگیرد.

استیلی ادامه داد: در بازی مقابل مس کرمان این مشکلات را داشتیم. به خاطر قاسم دهنوی اعلام کرده‌اند که رای او باید ۴۸ ساعته شود. این چه قانونی است؟ بهتر است کمی درباره این مسائل شفاف باشیم. با قانون خیلی راحت‌تر می‌توانیم به فوتبال کمک کنیم. در همه جای دنیا بازیکنی که خطا می‌کند، خیلی راحت او را محروم می‌کنند. دیگر به دنبال ابلاغ، کمیته استیناف و سایر ماجراها نیستند. متاسفانه این مسائل ما خیلی زیاد است اما کارهای درست ما زیاد نیست. باید این حاشیه‌ها را کم کنیم. حتی متاسفانه در کمیته انضباطی ما هم مسائل زیادی وجود دارد.

استیلی خاطرنشان کرد: یک بازیکن باید منضبط باشد و اصول اخلاقی را به خوبی پیاده کند. این موضوعی است که ما کمتر به آن توجه می‌کنیم. در یکی از بازی‌های تیم «ب» پرسپولیس حضور پیدا کردم وقتی بازیکن ما با دروازه‌بان حریف تک به تک بود، از روی نیمکت حریف ناگهان صدای سوتی به صدا در آمد. کمک مربی تیم مقابل سوت زد تا بازیکنان را گمراه کند. بازیکن ما هم توپ را با دست نگه داشت بدون آنکه داور سوتی بزند. من می‌گویم این مربی چطور می‌خواهد به بازیکنان وقتی که کلک را آموزش می‌دهد مسائل فرهنگی و بازی جوانمردانه یاد بدهد. کلک یاد دادن به بازیکن خوب است یا آموزش مسائل فرهنگی؟ درست است با حضور این همه روزنامه مردم ما حاشیه را بسیار دوست دارند ولی باید رعایت کرد.
 
استیلی تصریح کرد: ماه محرم است و باید به دنبال این باشیم تا در خودمان کمی تغییرات داشته باشیم. قلم خبرنگاران بسیار مقدس است باید طوری بنویسید که به فوتبال ما کمک شود. طوری ننویسیم که فقط دنبال نتیجه گرفتن باشیم. نتیجه را نباید فدای همه کار کرد. این تصمیم‌گیری باشگاه پرسپولیس است. ما نتیجه را هیچ وقت فدای اصول اخلاقی نخواهیم کرد. یک سری اصول را رعایت خواهیم کرد. شاید فردی که این وسط تحت فشار باشد و ضرر کند من باشم اما اصول اخلاقی باید رعایت شود. همیشه یک سری مواردی وجود دارد. ما پس از اظهارات شب گذشته رویانیان و پروین به این نتیجه رسیدیم که رضایی و نصرتی را برابر استقلال نداشته باشیم. ما به این نتیجه رسیدیم که اصول اخلاقی را در بازی دربی فدای نتیجه نکنیم.
 
وی در پاسخ این سوال که چرا مسئولان باشگاه پرسپولیس با صحبت کردن با مربیان مختلف در شرایطی که شما سرمربی پرسپولیس هستید حرکت جوانمردانه را رعایت نمی‌کنند، گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که همه چیز مدینه فاضله نیست. ایرادهایی داریم و باید تا آنجا که بتوانیم آن را کم کنیم. باشگاه متوجه شده که در برخی اوقات کارهای درستی انجام نداده است. بعد از آن اتفاق‌ها دیگر مسئله خاصی نبود. این مشکلات وجود دارد. جایی نیستیم که همه چیز درست باشد. ایراد‌هایی داریم که از خود من گرفته تا همه باید اصول حرفه‌ای را رعایت کنیم تا به فوتبال ما کمک شود.
 
استیلی یادآور شد: امروز دکتر زادمهر به تمرین پرسپولیس آمد و با ۶ بازیکن پرسپولیس در مورد مسائل اخلاقی حرف زد. وقتی من نظر زادمهر را در مورد دو بازیکن پرسیدم ایشان هم مخالف بود. تیم ما الان بد فوتبال بازی نمی‌کند. نسبت به رقیب خود خیلی خوب بازی می‌کنیم. آنها خوب امتیاز می‌گیرند و ما خوب فوتبال بازی می‌کنیم. خدا کمک کند که نتایج لازم را بگیریم.

این مربی گفت: در فوتبال گلزنی تخصصی است. ما در بازی‌های قبلی این مشکل را داشتیم که مهاجم تخصصی نداشتیم. متاسفانه هم هاشمیان و هم نوروزی را در اختیار نداشتیم. آنها بازیکنان تخصصی هستند. هرچه می‌گذریم شرایط ما بهتر می‌شود اما باز هم می‌گویم ۱۴ ، ۱۵ بازیکن بیشتر نداریم. درست است هر روز هماهنگ‌تر می‌شویم اما مشکلاتی هم هست. خوشبختانه الان من می‌دانم از بازیکنان چه می‌خواهم و آنها هم می‌دانند که از من چه می‌خواهند به همین دلیل روان‌تر کار می‌کنیم. فقط نیاز به نتیجه گرفتن داریم.
 
وی درباره اینکه آیا بازی با استقلال برای شما تعیین‌کننده است، گفت: همه بازی‌ها برای ما تعیین‌کننده است. تا الان هم خدا ما را نگه داشته است. ما برنامه‌ریزی‌های وسیعی داریم و تیم‌ها را به خوبی آنالیز می‌کنیم. تک تک بازیکنان استقلال را آنالیز کرده‌ایم و می‌دانیم که باید چه کار کنیم. روی تراکتورسازی آنالیز بسیار خوبی داشتیم و می‌دانستم آنها بیشتری گل خود را روی ضربات کاشته زده‌اند. ما از این تیم ضربه ایستگاهی گل نخوردیم و این بسیار مهم بود. یکی از ایرادهای ما در بازی مقابل تراکتورسازی این بود که ضربات ایستگاهی زیادی را بدست آوردیم اما نتوانستیم از آن استفاده کنیم.

استیلی عنوان کرد: استقلال را آنالیز خواهیم کرد و برای رویارویی با این تیم آماده خواهیم شد. امروز هم راجع به این مسئله با بازیکنان حرف زدیم و باز هم می‌گویم مشکل ما این است که همه بازیکنان را نداریم. اگر بازیکنان ما همه بودند و کنار هم قرار می‌گرفتند خیلی از مشکلات ما حل بود. امروز هم یک بازیکن از ارمنستان به تمرینات ما آمد که قرار است علی پروین کارهای او را انجام دهد. این بازیکن باید دو جلسه سر زمین حاضر شود و او را ببینیم سپس در مورد او تصمیم بگیریم. بازیکن اسکاتلندی هم جزء گزینه‌های ما بود ولی به خاطر رقم بالا و درخواست خودش نتوانستیم این بازیکن را جذب کنیم.
 

+82
رأی دهید
-77

pandora - کلن - آلمان
اولادی امروز به تیر دروازه خورد:))کلا تیم پت و مت هستند اینا.استقلال با ۶تا اختلاف صدرنشین هست تا کور بشه اون چشمای بابا قوری تو،مردک اصلا عرضه مربیگری نداره هی‌ حرف مفت هم میزنه،خوب بازی کردن کجا بود بابا،اینم مثل هوادار‌هاشون اهل توهّمه،حالا هی‌ بهونه جور کن واسه روز چوبلگیت،دور رفت هم استقلال رو آنالیز کرده بودی منتها با این سود در پیتت:))
یکشنبه 13 آذر 1390 - 13:18
juvel - اسلو - نروژ
تا وقتی‌ که مخت ۶ و ۸ کار می‌کنه، انتظار بیشتر از این هم نمی‌شه داشت.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 14:11
zoroye iran - وين - اتريش
این آقا فکر میکنه مردم هالو تشریف دارن بازیهای پرسپولیس در حد فاجعس نه کار تاکتیکی دیدیم نه هماهنگی بازیکنها و دفاعها در حد محلات و معلومه این تیم بدنسازی و تمرینات درستی نداشته که این همه بازیگنها مصدوم میشن هیچ جای دنیا یک تیمی اینقدر مصدوم نداره اول فصل تمام تیمها بدنساز داشتن اینها هنوز اختلاف بر سر بدنساز داشتن و بک جلسه کماسی مییومد ۵ جلسه نمییومد و کماسی نمیدونست باید با تیم باشه یا نه آخر سر هم قهر کرد و رفت اصلا با این کادر فنی تیم به هیچ جایی نمیرسه هیچ ممکنه به ته جدول سقوط کنه الان غلامرضا رضایی هم مصدوم شد و به احتمال زیاد به بازی روز جمعه نمیزسه
یکشنبه 13 آذر 1390 - 14:00
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
وقتی‌ بازی‌ها رو می‌بریم بخاطر بازیکنها و بازی‌های خیلی‌ خوب مونه ولی‌ وقتی‌ میبازیم شانس مون بد بوده!!! فوتبال همش شانسیه!! برای همین بعضی‌ از تیمها هیچ وقت توی لیگ برتر بازی نمیکنن چون شانس خوبی‌ ندارند.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 14:39
cantona - شاهین شهر - ایران
حمید دستمال این حرفت هم مثل همونه : من قدرت آقای احمدی نژاد را در ...! تو برو دستمالت را بکش تو رو چه به فوتبال . این لنگی ها آبرو که نداشتند تو اومدی بی آبرو ترشون کردی. جمعه دوباره میزنیم لهتون می کنیم تا همون لنگی ها بندازنت توی فاضلاب.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 14:41
samuk66 - لندن - لندن
استیلی تو از مربی‌ گری چیزی حالیت نیست که پرسپلس تا وقتی تو هستی‌ خوب بعضی‌ کنه.اسیلی فقط به خاطره چپلسیش مربی‌ پرسپولیس شد و گار نه اصلا مربی‌ نیست
یکشنبه 13 آذر 1390 - 14:41
امید‌آلمان - کلن - آلمان
این لنگیا اصلا حسادت ورشون برداشته.از یکنفر که فوتبال حالیشه ( بر عکس آقا استیلی) به پرسین میدونه که الان درحال حاضر استقلال بهترین بازی رو با بهترین مهره‌ها انجام میده.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 14:42
Naser hejazi - بهبهان - ایران
zoroye iran_اتریش_وین. آفرین برشما که منطقی نظرمیدهید ماکه توبازیهای پرسپولیس چیزی نمیبینیم _به احترامت فحشش ندادم
یکشنبه 13 آذر 1390 - 14:59
shemroni - روتردام - هلند
آقای استیلی عزیز میشه یکی از بازیهای خوبتونو مثال بزنین، پرسپولیسو به جایی رسوندین که منه استقلالی هم دلم براش میسوزه آخه به غیر از یکی دوتا بازیکن کدوم یکی از پازیکناش در سطح پرسپولیسن تیم بزرگ مربی بزرگ هم میخواد هرچند اگه فرگوسن هم بیاد و تقی و نقی حاج اصغر و مش رحمان دخالت کنن ته جدول که هیچ اصلا از کره زمین محو میشه، یارو یه ۲ ریالی از فوتبال سر در نمیاره شده مدیر باشگاه، رئیس فدراسیون و و و و
یکشنبه 13 آذر 1390 - 15:06
Shahram khosh maram - تهران - ايران
امیدوارم پرسپولیس دوباره به روزهای خوش برگرده. استیلی ادم خوبی هست ولی به نظرم نباید اولین تجربه مربیگری یک نفر با تیمهای خیلی بزرگ باشه. 
یکشنبه 13 آذر 1390 - 15:35
dala_143 - انتورپن - : بلژیک
آب که سربالا بره قورباغه......این استیلی اگه دستمال دستش نبود تاحالا ۱۰بار رفته بود ...این چندتا تماشاگر هم فقط بخاطر علی‌ کریمی‌ میان...کلا بازی‌های ایران نگاه کردن نداره ...اینا فوتبال بازی نمی‌‌کنن...
یکشنبه 13 آذر 1390 - 15:36
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
باز این تیریپ مظلومانه گرفت:))کسی که مربیگری بلد نباشه دنبال بهانه های مختلفه..از این حال دادنای سازمان لیگ بهتون چرا چیزی نمیگی؟ راستی . (برای نخستین بار صورت گرفت/پاداش 100 میلیون ریالی کمیته انضباطی به باشگاه پرسپولیس تهران به خاطر استفاده بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس از پیراهن های منقش به تصویر سردار شهید 'حسن تهرانی مقدم' در دیدار برابر سایپای البرز:))).
یکشنبه 13 آذر 1390 - 17:24
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
وقتی کسی برش مربیگری را نداشته باشه رو میکنه به گفتن همین چرندیات تا با این چیزها هم خودشو تبرئه کنه و هم درون خودش احساس غرور و موفقیت کنه. وگرنه میبینید هم تیم بد بازی میکنه هم بد امتیاز میگیره هم سیستم بازیکنانشون به هم ریخته اس هم چند تا نخاله تو تیم هستن که با زدن گل شعور خودشونو نشون میدن البته به غیر از "علی کریمی بزرگ" که number one هست. حالا یه گل از پاس بسیار خوب جواد زرینچه استقلالی اومد رو سرت و تو هم شانسی فرستادیش تو دروازه آمریکا که نباید اینقدر خودتو دست بالا ببینی و مهم بشی با زبون خوش برو بیرون از تیم و به رئیست هم بگو دیگه بسه سیاست را وارد فوتبال نکن. امان از پول زیاد که به قول معروف بریزی رو مرده زنده میشه.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 18:15
zoroye iran - وين - اتريش
ناصر حجازی - بهبهان مرسی‌ دوست عزیز و فهیم من اینجا اینقدر آدم فحاش هست بجای همه فحاشی میکنند .
یکشنبه 13 آذر 1390 - 20:08
lucina - تهران - ایران
جان؟ رقیب؟شما که هیچ گنده تر از شماها هم رقیب اس اس ما نمیشین
یکشنبه 13 آذر 1390 - 22:06
lucina - تهران - ایران
این استیلی همیشه قبله بازی کری میخونه بعده بازی که خوب ضایع شد عینه زینب ستمکش ناله سر میده یکی نیست بگه مردک تر حرف نزنی به خدا نمیگن لالی یه خورده اون فکو ببند
یکشنبه 13 آذر 1390 - 22:26
AcidY - استکهلم - انگلستان
برو جلو بابا ،من استقلالی ۲آتش واقعا دلم برای پرسپولیس میسوزه که دست تو آدم بی‌ منطق و فاقد ۱ درصد شخصیت و توان مربیگری از الان داره خودشو به موش مردگی می‌زنه ،،آخه کی‌ و کجا پرسپولیس اینجوری بازی کرده کجاش خوبه؟حیف واقعا حیف پرسپولیس که دست این دستمالچی افتاده،ما استقلالی‌ها وقتی‌ بردن یا باختن تو دربی بهمون ‌ها میده که پرسپولیس هم خوب بازی کنه و ضعف نداشته باشه،بذار برو تا با فش خود پرسپولیسی‌ها روانت نکردن!!!
یکشنبه 13 آذر 1390 - 22:56
hossein75 - سنگاپور - سنگاپور
برو این بازیکن‌ها رو بگیر ، ببینم چه طور تیم ات بالا نمیاد .. شهاب گردان ، سید جلال حسینی ، عماد رضا ، قاسم حدادی فر ، حسین ماهینی ، فونیکه سی‌ ( واقعا عالی است )،مهرداد پولادی ، امید ابراهیمی ، امید عالی شاه ، .... از تیم خودت هم فقط علی‌ کریمی‌ و مازیار و حقیقی‌ فقط گلر ۲ تیم باشه ، بادامکی ،رضایی ، اولادی ، کاظمیان ، نصرتی ، نوری ، .... خداییش بقیه رو هم بفرست برن از این تیم ، برن تیم دیگه .. شاید خوب باشند ولی‌ به دارد شما نمی‌خورن .. چه طور استقلال می‌تونه خوب خرید کنه !!! شما نمیتونی‌ ؟
دوشنبه 14 آذر 1390 - 00:45
zoroye iran - وين - اتريش
hossein75 - سنگاپور - سنگاپور. فتح الله زاده رو همه میشناسند و شخصیتشو ولی این آقا چون مدتها مدیر تیم بوده راهشو بلده اول فصل چک شخصی با قیمتهای بالا بازیکن میخره و بعد از دولت پول میگیره ولی پرسپولیس چون هر سال مدیرهاش عوض میشن راهشو بلد نیستن اول منتظر میشن پول محدود که بدستشون رسید بعد وارد مذاکره میشن تا پول دستشون بیاد بازیکنهای درجه ۱ شکار میشن حالا پول که رسید پول محدوده و بازیکن درجه ۱ با۴۰۰ -۵۰۰ میلیون نمیاد یا کسی مثل کریمی و اولادی و کاظمیان و نصرتی و معمارزاده مییان که پرسپولیس رو دوست دارن و حاضر میشن با این پول بیان الان لگن مشکلش بی پولیه که مهگن چیه رحمتی که ۱ میلیارد گرفته تا الان ۴۰۰ به فرض گرفته صداش در میاد میگه بقیه پولمو میخوام دولت به اندازه ۵۰۰ میلیون داده حالا مدیر بقیه رو چطور جور کنه با هزار بدبختی جور میگنه تا آخر فصل مدیرهای پرسپولیس میگه اینقدر بودجه داریم تا این حد میتونیم بخریم که بازیکنهایی که دوست دارن بیان ولی با این پول نمییان
دوشنبه 14 آذر 1390 - 15:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.