مجمع دانشجویان حزب‌الله :احساس بر عقل مان غلبه کرد و آلت دست شدیم

بیانیه مجمع دانشجویان حزب‌الله درباره علت تسخیر سفارت انگلیس: احساس بر عقل مان غلبه کرد و آلت دست شدیم ,تنها قرار بود پرچم انگلیس را پایین بکشیم اما...

ایسنا - مجمع دانشجویان حزب‌الله دانشگاه علم و صنعت ایران با صدور بیانیه‌ای علت و نحوه ورود برخی دانشجویان به سفارت انگلیس را تشریح کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

هفته‌ای که گذشت اتفاقاتی در کشور افتاد که جای بحث و تامل بیشتری را می‌طلبد. مراسمی در روز سه‌شنبه مورخ 8 آذر 1390 مقابل سفارت انگلستان در سالروز شهادت استاد بزرگوار دکتر مجید شهریاری با حضور اتحادیه‌های دانشجویی برگزار شد. در ابتدا چند تن از فعالان دانشجویی به نمایندگی از جمع دانشجویی و مردمی که در آنجا حاضر بودند به بیان سخنان خود پرداختند، سپس ‌حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان به سخنرانی پرداختند.
 
پس از پایان سخنرانی ایشان تقریباً فشار حاضرین برای ورود به سفارت آغاز شد و موج اول دانشجویان وارد سفارت شدند و پرچم این کشور در سفارت پایین کشیده شد و پس از این اتفاق دانشجویان به ساختمان‌ها و اماکن سفارت وارد شدند. لازم به ذکر است در آن زمان در سفارت جز معدودی کارمند و کارگر معمولی کسی حضور نداشت.

کشور بریتانیا با داشتن سابقه استعمار و استثمار برای اذهان ایرانیان و تمام جهانیان شناخته شده است. حافظه تاریخی جهان از یاد نبرده است که روزی خورشید بر مردم ممالک مستعمره این کشور غروب نمی‌کرد و اینان آزادگان امت‌ها را می‌کشتند و ثروت‌ها و سرمایه‌های کشورها را به یغما می‌بردند و از همه مهمتر مرام و منش مردم را به نفع خود تغییر می‌دادند و فکر و ذهن جماعت را عقب مانده و عقیم نگه می‌داشتند.

مردم ایران جنایت‌های انگلیس را در طول تاریخ و سده اخیر هرگز از یاد نخواهد برد، تلف شدن نیمی از جمعیت بیست میلیونی ایران تنها به دلیل تامین ارزاق سربازان انگلیسی و امریکایی در جنگ جهانی، غارت سرمایه‌های ملت ایران در دوران قاجار و پهلوی، کودتا و کشتار در دوران معاصر مطلبی نیست که از خاطره ملت ایران پاک شود، روشی که امروزه نیز این روباه پیر دنبال می‌کند و سفارت خانه‌های آن در تمامی ممالک همانند سالیان گذشته کاری جز فرقه سازی و تفرقه افکنی و فتنه انگیزی ندارد و سفارت خانه آن در ایران نیز مرکزی جز مرکز جاسوسی و فتنه انگیزی نبوده و نیست. روشن است که انگلیس فعلی تفاوت ماهوی با بریتانیا چند سده پیش ندارد شاید ظاهری آراسته‌تر و فریبکارتر از گذشته به خود گرفته باشد.

مردم ایران و در راس آنان دانشجویان به سابقه و سیاست انگلستان در قبال ایران واقفند و تحمل ادبیات تحقیرآمیز و رفتار فریبکارانه و مداخله‌جویانه این کشور را ندارند. زیرا که اولین پیام انقلاب اسلامی ایران حفظ استقلال کشور از دست‌های ظاهری و پشت پرده اجنبی در صحنه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور است.

ملت ایران و به تبع آن دانشجویان سال‌هاست که خواستار اعمال محدودیت و فشار از طرف دولت ایران نسبت به کشور انگلیس بوده‌اند. اقدام مجلس در تصویب طرح کاهش روابط با انگلیس پاسخی دیر هنگام به این مساله بود. اقدامی که باید مدت‌ها پیش مجلس انجام می‌داد و به اقدامی متقابل در برابر تحریم بانک مرکزی یا دخالت سرویس‌های اطلاعاتی بریتانیا در مسائل داخلی ایران دست می‌زد. اما این اقدام که شاید به دلیل اقامت، رفت و آمد و تحصیل برخی آقازادگان با تاخیر بسیار صورت پذیرفت در راستای رسیدن به قطع رابطه با این استعمارگر پیر قدمی موثر از سوی مسئولین نظام بود.

با این حال در مورد علت و نحوه ورود به سفارت به موارد زیر باید اشاره کرد:

1) هر حرکتی اعم از کوچکترین فعالیت‌ها چون برگزاری جلسات خودمانی تا تجمع‌های هزاران نفری باید یک سری از شاخص‌ها را در نظر داشته باشد. یکی از مهمترین این شاخص‌ها در نظر گرفتن مختصات جمهوری اسلامی به عنوان نظام حاکم بر کشور است.

ورود به سفارت چند روز پس از تصویب طرح اخراج سفیر انگلیس انجام گرفت. اقدامی که به راحتی و با حفظ اقتدار و قدرت چانه زنی نظام اسلامی کاهش روابط را با انگلیس به دنبال داشت. اگر دانشجویان و معترضین این اقدام مجلس را مناسب می‌دانستند پس حضورشان در آنجا بی دلیل می‌نمود و اگر این خواسته را حداقلی می‌دانستند و مایل به برخورد شدیدتر و محکمتر بودند چرا این راه را انتخاب کردند؟ آیا از همان مجلس و دولت خواستند که به طور مثال روابط با انگلیس را به طور کامل قطع کند یا سفیر و تمام کارکنان سفارت را اخراج نماید و به درخواست آنان بی توجهی شد که خود را مکلف به قیام علیه ظلم دیدند!

دانشجو باید آنقدر تحلیل داشته باشد تا با یک حرکت نسنجیده دولت را به گوشه رینگ تدافع در مقابل غرب نکشاند

سربازان انقلاب که در دانشگاه‌ها خدمت می‌کنند باید این قدر تحلیل و شعور داشته باشند که بتوانند تشخیص دهند پس از 30 سال که از انقلاب می‌گذرد، کی باید دست به اقدام‌های انقلابی بزنند و ملزومات آن چیست و نیز تلاششان باید در جهتی باشد که نظام ایران به عنوان نظامی انقلابی و محکم، در فضای بین المللی حاکم شود، نه اینکه با یک حرکت نسنجیده چنان دولت را به گوشه رینگ تدافع در برابر غرب بکشانند که کشورهای بی خاصیتی چون نروژ نیز برای ایران شاخ و شانه بکشند و با ادعاهای پوچ و دروغ جوی رسانه‌ای علیه نظام ایجاد نمایند.

 در حالی که با اقدامات کم هزینه‌تر می‌توانستیم به خواسته‌های بر حق خود مبنی بر قطع ارتباط کامل با انگلیس برسیم. نباید از یاد برد در موقعیت فعلی که غرب و تمام اذنابش تلاش خود را برای در هم شکستن انقلاب و نظام ایران متمرکز کرده‌اند ابعاد این حرکت می‌تواند چندین برابر باشد.

احساسات بر عقلمان غلبه کرد

2) در اینکه دانشجویان بدون تحلیل وارد این ماجرا شده‌اند شکی نیست. غلبه احساسات بر عقل در سازمان دهندگان و بالتبع حاضران تجمع روشن و مبرهن است. اما چگونه شده است در برنامه‌ای که مورد حمایت همه اتحادیه‌هاست این مشکل بروز می‌کند. با توجه به اینکه تمام 5 اتحادیه دانشجویی موجود در کشور اعم از بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی مستقل، دفتر تحکیم وحدت، جامعه اسلامی و جنبش عدالتخواه حضور خود در سفارت را نفی نکرده‌اند. حتی از آن تا حدودی حمایت‌هایی نیز شده است.

در مساله ورود به سفارت دانشجو آلت دست جناح ها، گروهها و امیال شخصی بعضی افراد شد.
متاسفانه تشکل‌های دانشجویی ماهیت دانشجویی خود را تا حدود زیادی از دست داده‌اند و شاهد این هستیم که در اتحادیه‌های موجود تحلیل و تفکر جوشیده از بدنه دانشجویی چنان در سطح پایینی است که تقریباً جایی در تصمیم گیری‌ها ندارد در عوض منافع جناح‌ها و گروه‌ها و بعضاً امیال شخصی افرادی خارج از مجموعه دانشجویی جای آن را پر کرده است.

 در این صورت دانشجو آلت دستی برای منافع و اهداف درست یا نادرست عده‌ای در سازمان‌ها، احزاب و جبهه‌ها خواهد شد. مصداق این ادعا مساله ورود به سفارت است.

همانهایی که دانشجویان را راه دادند، دستور خروج را به ایشان دادند

چگونگی ورود عده‌ای به سفارت هنوز مبهم است. اما قرائن نشان می‌دهد برنامه برای حضور عده‌ای در داخل سفارت و پایین کشیدن پرچم و به طور کلی نشان دادن ضرب شست به دولت انگلیس هماهنگ و مورد تایید بوده است اما جمعیت خارج از کنترل می‌شوند و سر و ته ماجرا از دست نیروی انتظامی خارج می‌شود و عده‌ای وارد سفارت می‌شوند و تنها کاری که دست به انجام می‌زنند تخریب و آسیب رساندن به سفارت بوده است زیرا پیش بینی‌ای برای این قسمت از ماجرا وجود نداشته است.

 حتی در ابتدای امر بیانیه‌ای از حاضران در سفارت برای اعلام موضع و اهداف و بیان خواسته‌های خود از ورود به سفارت وجود نداشت. در نهایت نیز همان‌ها که اینان را راه داده بودند دستور خروج به ایشان می‌دهند و غائله ختم می‌شود.

تخریب اموال و ساختمان های داخلی سفارت نکته ای منفی در کارنامه واردشدگان به سفارت است

3) متاسفانه در داخل سفارت رفتارهایی دیده شد که ابداً قابل توجیه نیست. اعم از تخریب و آسیب زدن به اموال و ساختمان‌های داخلی سفارت که اگر قرار شود این هزینه‌ها از جیب بیت المال به انگلستان باز پرداخت شود نکته منفی‌ای دیگری در کارنامه وارد شدگان به سفارت خواهد بود. بنا به گفته شاهدان عینی حجم خسارات اساساً غیر قابل بیان و ذکر بوده است.

نمایندگان مجلس حاضر در محل از کرده خود عبرت بگیرند

4) رسانه‌هایی نیز که آتش تهیه این اقدام توسط آنان ریخته شد و البته برخی از نمایندگان مجلس که در محل حاضر شدند و به حمایت پرداختند و به همراه همان رسانه‌ها درهای فضا را بر عقلانیت بستند و احساس را جایگزین کردند نیز باید از کرده خود عبرت گیرند و سعی کنند منافع شخصی و جناحی خود را در مقابل مصالح نظام کنار بگذارند.

در پایان لازم به تذکر است که اگر دولت و مجلس شورای اسلامی به وظایف خود عمل می‌کردند و دست انگلیس را زودتر از منافع ملت کوتاه می‌کردند شاهد این اتفاقات نبودیم و دانشجویان از دولت و مجلس محترم انتظار دارند با قدرت و اقتدار مقابل ضجه‌های این روباه پیر و اسطوره امپریالیزم بایستند و به هیچ عنوان زیر بار سهم خواهی‌ها و مطالبات غیر عادلانه انگلستان و سایر متحدین او نروند.

همچنین در مقابل تهدید کشورهایی چون نروژ، که طفیلی جبهه استکبار نیز نیستند با قدرت و صلابت ایستادگی کند که چون روز روشن اینان همچون رفتن عجولانه شان سر خورده و سر افکنده باز خواهد گشت.

بر دولت و مجلس فرض است که از هرگونه ارتباط مجدد یا مذاکره با انگلیس بپرهیزند و با اقداماتی در خور شان ملت ایران دست استعمارگر پیر را برای همیشه کوتاه نمایند و با بی اعتبار کردن پوند در معاملات، عدم بورسیه دانشجویان به انگلیس و اعمال برخی محدودیت‌های نفتی گامی موثر برای محدود کردن روابط اقتصادی و فرهنگی با انگلیس بردارد.

+173
رأی دهید
-86

bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
ساندیس خوران گرامی،ساندیس با مزه جدید به بازار آمد!!
شنبه 12 آذر 1390 - 21:14
AMIN33 - کپنهاگ - دانمارک
حالم از همتون به هم میخوره / ابرویه ایرانیو بردید عرب پرستهایه بی اصالت
شنبه 12 آذر 1390 - 21:15
fdsa60 - تهران - ایران
احمقهای بی سواد تازه فهمیدند چه شکری خوردند.آلت دست بروجردی و لاریجانی کثیف که دزد بزرگ بیت المال هستند شدند.
شنبه 12 آذر 1390 - 21:16
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
(احساس بر عقل مان غلبه کرد و آلت دست شدیم ,تنها قرار بود پرچم انگلیس را پایین بکشیم ) !!پس حالا گندی رو که زدین درست کنین
شنبه 12 آذر 1390 - 21:17
zpirooz - آخن - آلمان
اگه ندیدید کم کم یه سناریویی درست می کنند بعد چند تا از اون بدبخت بیچاره هاشون رو میارند توی تلویزیون اونها هم میگند که آره ما از طرف خود سفارت انگلیس پول گرفته بودیم که اینکار رو رهبری کنیم یا اینکه: ما جاسوس اسراییلیم و از این جور مزخرفهایی که 30 ساله به خورد ملت دادند
شنبه 12 آذر 1390 - 21:26
ari jojeh - تهران - ایران
آخه بسیجی‌ احمق تو فکر میکنی‌ آقا خاطرتو می‌خواد، زرشک، فقط واسه همین موقعیت‌ها میخانتون و بس، آخرشم اگه دیدن اوضاع خیلی‌ خیط شد چهار تا تونو میدان بالا و....، شماها کلا آلتین، حالا چه آلت دست یا چیز دیگه، ملت احمق هم جور کش شما.
شنبه 12 آذر 1390 - 21:29
ehsanusa - تهران - ایران
دیگه همین مونده بود که کل دنیا شما وحشیهای آدمخوار را ببینند و بشناسند در هر حال عین خر تو گل موندین هاها ...
شنبه 12 آذر 1390 - 21:31
Artosh - تهران - ایران
احتمالاْ جای ساندیس ردبول زدن و دز بالا اینجوری وحشی-شون کرد. برید بمیرید بسیجی های مفتخور مزدورررررررر....
شنبه 12 آذر 1390 - 22:09
legend of persia - ساسکاتون - کانادا
چه احساسی چه عقلی من خودم 2 سال سرباز بسیج دانشجویی بودم نمسا (نیروی مقاومت سازمان بسیج دانشجویی) محل اصلیش اون زمانها سه راه افسریه بود کلی سرباز و کادر لباس شخصی تو دانشگاهها دارند که عقل و احساسه شما ها رو اونها دست همون نمسا هستش تمام شلوغیهای دانشگاهها رو هم همونها آروم می کنند بودجه اش هم دسته خوده رهبریه .
شنبه 12 آذر 1390 - 22:21
compatriot - تورنتو - کانادا
آخه توی بسیجی‌ عقل هم داری؟ اسم پهلوی رو روی زبان کثیفتون نیار که ایران هر چه داره از این پدر و پسر داره. ببین شما ابله‌های نان به نرخ روز بخور چه به سر ایران آوردید. ایران در زمان پهلوی در اوج صلابت بود. آخه یه ذره انصاف هم خوب چیزیه که شما از اون بی‌ بهرهید. فقط ساندیس را می‌بینید.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:04
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
فریخته علم هرگز نزند برکاری که پشیمانیش باز آید ._. آدم عاقل اندیشه را کند بینای خویش . عقل را کند حاکم گویای خویش.....تو را بیچاره سواد نیست چنین میزند جهل بسر.ورنه تو را کی زند این چنین عقل بیخبر!
شنبه 12 آذر 1390 - 22:09
sharafYabi - بيمبه - انگولا
انگلستان شما را به غلط کردن انداخته. مطمئناً، فک و فامیلهای پول دزده شما مشکل ویزای بریتانیای کبیر را به شما گوشزد کرده‌اند که به .. خوری افتاده اید. متاسفانه در این حماقت اتاقی‌ که چرچیل در آن تولد خود را جشن گرفت و با استالین و روزولت پایان جنگ را اعلام نموده و توافق نامه امضا کردند و بصورت موزه اداره میشد تاراج گردید، به همراهی ابروی ایران.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:27
sharafYabi - بيمبه - انگولا
ضمنا نه قدرت دادن اعتبار به پوند انگلیس را دارید و نه عرضهٔ استخراجه نفت بدون علم آنها. و تنها اقدام در ‌شان ملّت حاضر ایران را هم که شما به همهٔ دنیا نمایش دادید، چیز دیگری برایه دولت نمانده که شما در آخر بیانیه خواهان آن هستید. خریت شما مرزی ندارد.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:39
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
این هم مشت محکم دیگری بر دهان یاوه گویان و مزدوران استکبار جهانی‌ !! بسیجی‌ میرزمد. ولی‌ وقیح میلرزد. ساندیس خورهای ماله کش نظری در این ارتباط ندارند؟!!! ارباب آخوندها بدجوری بهش بر خورده که بسیج به .. خوردن افتاده.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:46
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
این نخستین بار نیست که چنین حالتات روحانی یا دیوانگی به شما و سایر وابستگان رژیم دست میدهد. هر چه که هست، تاوان آن را مردم تنهای ایران باید پس دهند. خود را کم کم باید برای پاسخ گویی به تک تک اتهاماتتان در دادگاه‌های مردمی آماده کنید. دور نیست که با زنجیر و دستبند شما و امثالتان را در شهر‌ها و روستا‌ها میگردانند. ننگ به یکایک شما ابله‌هان، نفرین مادران داغدار توشه عذاب این دنیا و آن دنیایتان. باشد که در کنار روح آتش گرفته خامنه‌ای و خمینی در دوزخ سپری کنید. برایتان آرزومند روزهای سرشار از خواری و پستی در این دنیا هستیم. جاوید آزادی! درود بر فدائیان آزادی، زنده باد ستم دیدگان در زندان‌ها و تجاوز شدگان! پیروز باد جنبش آزادی خواهانه مردم ایران و جهان! ننگ ٔبر خامنه‌ای و سایر رژیم‌های استبدادی! جاوید ایران زمین یکپارچه! درود اقوام غیور و یک صدای ایرانی‌!
شنبه 12 آذر 1390 - 22:52
dash-akol - لندن - انگلستان
هیچ وقت برای برگشت و اصلاح دیر نیست . این بسیجیهای آلت دست رژیم همگی‌ فرزندان بیگناه و ساده لوح مردم هستن که هر روزی یک جوری بازی داده میشن .امیدواریم که که یک روز این نسل منحرف شده بیدار بشن و به مردم و به کشورشون خدمت کنن و نه‌ به ولایت وقیح خودخواه و انسان کش.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:55
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
استاد سناریو ساختن....جم کنید بابا....همش با هماهنگی بود همتونم یک..هستین.....
شنبه 12 آذر 1390 - 23:03
pelle - استکهلم - سوئد
کثافتهای شپشو ،هوشیاری بعد از نوشیدن ساندیس ،تازه فهمید چه غلطی کردید شما مدتهاست آلت دست..اله خامنه ای هستید.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:57
ایران بانو - تهران - ایران
حالا که احساسات بر عقل نداشته ات غالب شد یادت باشه که هیچ وقت درخواست ویزا و اقامت و پناهندگی از انگلیس و کانادا واسترالیا نکنی چون جواب منفی خواهی شنید مانند همان احمقانی که 33 سال پیش وارد سفارت امریکا شدند فکر کردند رفتند امریکا را تصاحب کردند سخنگوی دانشجویان خط امام که یک دوسه بار که رفت زندان بعدشم که درخواست پناهندگی کرد از امریکا .امریکا یک جواب گنده بهش داد تا دیگه از این شکر خوردنهای اضافی نکنه موسوی خویییی ها هم که روزش بهتر از بقیه نیست دانشجویی که ساندیس بخوره و با نان پنیر اهل بیت رهبری کاه و جوش زیاد بشه شروع کنه به حمله به سفارت همان بهتر که تو طویله راهش بدهند ..اگر هم منظورت از احساس بر عقل حاکم شد یعنی غلط کردیم و شکر خوردیم بقول انگلیسها تو لیت .گرچه همه ما ایرانیها نوشدار پس از مرگ سهراب هستیم .کاش اهورا ایران بجای اینهمه نعمت طبیعی که به ایران ارزانی کرده یک ذره عقل به ما میداد..ازاده باشید و ازاد اندیش
شنبه 12 آذر 1390 - 23:23
amir-amir - تورنتو - كانادا
تنها شما ابلهان نیستید که احساساتى عمل مى کنید بلکه اربابان اسلامى تان مملکت را به همین شیوه اداره مى کنند
یکشنبه 13 آذر 1390 - 01:18
OnLine. - تهران - ايران
زپیروز - آخن - آلمان. آره منم بهات موافقم از این عوضیا این چیزا بعید نیست.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 03:35
hovakhshatare - تهران - ایران
الان این جمله یعنی چی؟ یعنی غلط زیادی کردیم، شکر خوردیم؟ خُب آخه بوگندوهای شپشو از اولش غلط زیادی نکنید که بعد به شکر خوردن بیفتید.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 03:55
romano - تهران - ایران
legend of persia - ساسکاتون - کانادا دوست عزیز شما کاملا درست می‌گید. اینها همش چرت و پرته که احساسی شدیم اگر در یک سفارتخونه شلوغ بشه اینها طی حداکثر 20 دقیقه هزاران نیرو می‌فرستن اونجا و دائم هم در حالت آماده باش دارند اینها همش به دستور خود رهبریه و سپاه و من تعجم از مردم ایران اینه با یک مویز سردیشون می‌شه و با یک کشمش گرمی واقعا شما این اراجیف را از حکومتی که می‌گوید یکنفر زندانیه سیاسی نداریم یا موسوی و کروبی آزادند باور میکنید مگه اون یارو که به دختر رفسنجانی فحاشی می‌کرد رو اعدام یا دادگاهی کردن یا ضارب حجاریان که الان داره دکتراشو می‌گیره. کی گفته اینها دانشجو هستند یا احساساتی شما تو اون تصاویر کسی رو احساساستی دیدید!؟!! ایران بانو - تهران - ایران خانم محترم اهورا عقل به مردم ایران داده خوبشم داده اینو بهش می‌گن قدرت که باهاش چین 1.5 میلیاردی رو کنترل می‌کنن و مردم ایران هم بسیار مبارزن چون دولتشون پول نفت مفت داره که هزینه درگیری با مردمش می‌کنه. مشکل اینه که ایرانیها ارزیابی خوبی نسبت به خودشون ودنیا و دستاوردهایی که دارند ندارند!
یکشنبه 13 آذر 1390 - 05:00
ملاصدرا - شیراز - ایران
این جماعتی که مثل سگ و گربه از در و دیوار بالا میرفتن اصلا عقلی در سر نداشتند که احساسات بر ان غلبه کند.این جماعت همیشه آلت دست بوده و خواهد بود.این جماعت یا دانشجو نبودند یا اینکه ورود به دانشگاه را با سهمیه های نا عادلانه ی موجود بدست آورده اند.به هر حال ننگ بر هر چه آلت دسته.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 05:55
barbodm - تهران - ایران
قبول کنید که عربها حق داشتند ایرانیها را نوکر بخوانند
یکشنبه 13 آذر 1390 - 06:19
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
وقتی‌ جزو حزب الله شدی یعنی‌ زیر ورقه ی خریت خیانت بی‌ سوادی و وطن فروشی خود را امضا کرده ‌ای !
یکشنبه 13 آذر 1390 - 06:50
kambizian - تهران - ایران
یران بانو - تهران - ایران.درود بر شما ایران بانو
یکشنبه 13 آذر 1390 - 07:00
sebil - خراسان-خراسان - ایران
مطمئنین آلت دست شدین.آلت تنها نشدین؟
یکشنبه 13 آذر 1390 - 08:12
ensanam arezoost - خارگ - ایران
چه میکنه این استعمار پیر...
یکشنبه 13 آذر 1390 - 15:57
پدرام توکلی - تهران - ایران
تا دم درشو موافق بودم اما یه عده برن بهم بریزن نه.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 11:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.