حوزه علمیه: دختر جسور و پسر احساساتی حاصل نظام آموزشی

به گفته مسئول دفتر مطالعات و تحقیقات حوزه علمیه تحصیل یکسان دختر و پسر موجب تغییر هویت جنسی آن‌ها می‌شود. در سال تحصیلی جاری، تفکیک جنسیتی از پیش‌دبستانی تا دانشگاه، موانعی بر سر راه تحصیل دختران به‌وجود آورده است.


به گفته مسئول دفتر مطالعات و تحقیقات زنان، تحصیل یکسان دختران و پسران موجب تغییر در هویت جنسی آن‌ها می‌شود 
 
 

محمدرضا زیبایی‌‌نژاد "مسئول دفتر مطالعات و تحقیقات زنان وابسته به حوزه علمیه خواهران" مدعی شده است، «تحصیل یکسان دختران و پسران موجب تغییر در هویت جنسی آن‌ها می‌شود.»
 
به گفته آقای زیبایی‌نژاد، وقتی نظام آموزشی تفاوتی در جنسیت افراد قائل نباشد، حاصل کار تربیت "دختری جسور و پسری احساساتی" است.
 
به گزارش سایت "حوزه علمیه خواهران"، محمدرضا زیبایی‌‌نژاد برای رفع این مشکل پیشنهاد داده است: «‌به‌عنوان مثال باید در کتاب‌های آموزشی پسرها شعرهای حماسی در نظر گرفته شود.»
 
مسئول دفتر مطالعات و تحقیقات زنان سرچشمه "شبهه‌های فزاینده" در دانشگاه‌ها در مورد دیه یکسان مرد و زن و حجاب یکسان مرد و زن را "تحول در هویت جنسی به این معنا که زن در خود تفاوتی با مرد نمی‌بیند" دانسته است.
 
تفکیک جنسیتی از پیش‌دبستانی تا دانشگاه

بر اساس آمارهایی که رسانه‌های ایران از ترکیب جنسیتی دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر منتشر کرده‌اند، هر ساله حدود ۶۰ درصد ورودی دانشگاه‌ها را دختران و حدود ۴۰ درصد ورودی دانشگاه‌های ایران را پسران تشکیل می‌دهند.
 
 با افزایش ورود دختران به دانشگاه، بارها مسئولان آموزشی جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌اند موانعی برای کم کردن آمار ورود دختران به مراکز آموزشی به کار گیرند.
 
یکی از آخرین اقدامات این بود که همزمان با اجرای طرح "تفکیک جنسیتی" در دانشگاه‌ها، خرداد ۱۳۹۰ وزارت علوم ایران حذف پذیرش دختران در برخی از رشته‌های دانشگاهی ایران را اعلام کرد.
 
در سال تحصیلی جاری، سهمیه‌بندی جنیسیتی در بسیاری از رشته‌ها بی سروصدا صورت گرفت. در بهترین حالت نیمی از صندلی‌های دانشگاه در اختیار دختران قرار گرفت.
 
همچنین وزارت آموزش و پرورش ایران، مرداد ۱۳۹۰ با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد اختلاط نوآموزان دختر و پسر در کلاس‌های پیش‌دبستانی ممنوع است.

+70
رأی دهید
-235

Naser hejazi - بهبهان - ایران
اینقدر این کارها راانجام دهید تاپسرهاودخترها عقده جنسی داشته باشند_ . تفکیک جنسیتی درپیش دبستانی دیگه نوبر بود _امیدوارم اون حوزه توسرتون خراب شه
شنبه 12 آذر 1390 - 19:52
raisjomhur - مشهد - ايران
دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟
شنبه 12 آذر 1390 - 20:03
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
اینا اکس نزده متوههمن .. تورو خدا دست از سر مردم بردارید .. ظاهراً خودشون درس خوندن مشکله جنسی‌ پیدا کردن دارن میندازن گردن مردم
شنبه 12 آذر 1390 - 20:10
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
خدایا! اگر وجود داری ما و آن اقلیت بی ریایت را از بوی متعفن آن اکثریتی که ورد زبانشان و تفسیر اعمالشانی رهایی ده. آمین
شنبه 12 آذر 1390 - 20:11
raisjomhur - مشهد - ايران
اگر قرار است تفکیک شود ما خواهان طرح تفکیک جنسیتی در مجلس شورای اسلامی هستیم ما این همه شهید ندادیم که شاهد بی ناموسی در مجلس باشیم
شنبه 12 آذر 1390 - 20:24
ehsanusa - تهران - ایران
آره دیگه باید کار کنند تا دخترها ابرو بردارند و ناز و عشوه بیان و پسرها هم بجای ادا و اطوار و ابرو برداشتن و پوشیدن لباسهای تنگ راه و روش مردونه در پیش بگیرن 30 سال پیش هر کسی جای خودش بود تازه همه مدرسه ها هم مختلط بود و از بس بین دختر و پسر جدایی انداختند پسر ها ادای دخترها را در میارن و دختر ها هم مثل پسرها شدند در هر حال اگر به این روش ادامه بدن کم کم نمبشه دختر را از پسر تشخیص داد ...
شنبه 12 آذر 1390 - 20:28
lucina - تهران - ایران
raisjomhur - مشهد - ایران.وای خدا نکشتت مردم از خنده نصفه شبی همه از خواب پریدن
شنبه 12 آذر 1390 - 20:46
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
آخوند‌های همجنس گرا هم نتیجه حوزه‌های علمیّه اند. اگر چه همجنس گرایی نویی‌ آزادیست در جوامع غرب (در حالت کلی‌ در دنیا) و قابل احترام ولی‌ این اسلام ناب محمدی هیچ چیزش بر اساس اندیشه و روشن فکری نیست. آینی‌ در خوره توجه برای انواع و اقسام فحشا، فساد، درویی، جرم، جنایت، برادر کشی و ... به نام خدای کعبه دروغین. خانواده ها، دانش آموزان، دانشجویان و همه اقشار ایران نگران این جور مهملات نباشند چرا که به زودی این رژیم از بن فرو خواهد پاشید با یک پارچگی مردم دانای ایران از جای جایش. تاریخ نشان داده که هر نظامی به ویژه نظام‌های استبدادی یک سیر تکاملی دارند. نظام جمهوری اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نیست و از جمله نشان فروپاشی زود هنگامش همین مزخرف گوی‌ها و همچنین دست پاچگی در سیاست خارجی آاش است. جاوید آزادی، مرگ بر استبداد.
شنبه 12 آذر 1390 - 20:42
Royan - بوخوم - آلمان
فعلا که فاطی کماندوها بیشتر شبیه پسرها هستند حتی اگر سیبلهاشون را بند بندازند باز هم زمخت و مردونه هستند. بین چهارپایان بسیچی هم باید تفکیک جنسیتی اجرا بشه شاید فاطی کماندوها هم یک کم احساساتی بشوند.
شنبه 12 آذر 1390 - 20:49
دنیای وحشی - تهران - ایران
آقا جون یکی حساب کنه ببینه کل آمار این آخوندهای شپش بسته چند تاست و همچنین طرفدارهای واقعیشون چند تا و همچنین حساب کنند ببینند که چند تا از این طرفدارهاشون هم ساندیس خورهستند .اونوقت خواهید بیرون کردنشان از مملکت بسیاررررررررررررر کار ساده ای است به شرطی که همه باهم از جا بلند شده و برای بیرون راندن این انگلها همت به خرج بدیم .
شنبه 12 آذر 1390 - 21:46
yangum - استاوانگر - نروژ
من میدونم هدف نها یی دولت ایجاد همجنس گرائی در ایران است. منتها نمی‌خواهند که مستقیم اشاره به این موضوع کنند. اینجوری تا ۲۰ سال دیگه دخترها و پسرها دیگه همدیگرو نمیشناسند. چون برنامه بعدی دولت تفکیک جنسیتی در منازل است و در این صورت به زودی همسرها هم از هم جدا میشوند. و خوب پسر‌ها هم باید با پدرها بروند. ببخشید. مثل اینکه زیاده روی شد ولی‌ متاسفانه همینطور می‌شه. چون با این رویه دخترها و پسرها میشن موجودات غیر شناخته.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:57
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
درود بیکران بر رضا شاه کبیر که دست آخوند‌ها از مکتب خانه و عدلیه کوتاه کرد و ننگ و نفرین آبدی بر خمینی که از اول هر چه آن شاه خادم رشته بود،پنبه کرد.قوه قضایییه را که آنگونه به گند کشیدند،حالا نوبت آموزش و پرورش شده.قرم قرم ش را که چند سال پیش شروع کردند(واگذاری مدارس به حوزه علمیّه).همین طور اگر پیش برود،نیمکت‌ها را جمع می‌کنند و یک حاجی مکتبی کثیف و هیز را میگذارند که به بچه‌های بیچاره روی زمین درس بدهد.دانشگاه هم که میشود زیرمجموعه حوزه.بیجهت نیست که اینقدر از دانشجو میترسند.چون آن عزیزان دودمان‌شان را بر باد میدهند... و رضا شاه دیگری باید که آن همه خرابی و ویرانی را آباد کند
یکشنبه 13 آذر 1390 - 05:16
گلیا - تهران - ایران
مگه دختر جسور بدههههههههههههههه !!!!!!!!!!!!!!! تو این دوره زمونه باید گرگ باشه نه ضعیفه
یکشنبه 13 آذر 1390 - 07:11
gol andam - ژنو - سویس
این تجربه خودشون از حوزهٔ علمیه ‌ست،،،اون جا نابود بشه همه چی‌ درست می‌شه
یکشنبه 13 آذر 1390 - 11:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.