معمای قتل پسر 6 ساله پیچیده‌تر شد

روزنامه ایران : معمای مرگ مرموز پسر شش ساله با آزادی تنها مظنون پرونده پیچیده‌تر شد.
به گزارش خبرنگار ما، این پرونده از سوم آبان امسال به دنبال ناپدید شدن پسری به نام «علی‌اکبر» در روستای «سرخاب» هشتگرد در دستور کار پلیس قرار گرفت تا اینکه 13 روز بعد در حالی که پلیس با سگ‌های زنده‌یاب در جست‌وجوی ردی از پسرک بود جسد خاک‌آلود او در یک گونی زردرنگ کشف شد.بررسی‌ها نشان می‌داد پسر بچه طی این مدت در محل نامعلومی دفن بوده و همزمان با شروع تجسس‌های گسترده و حضور سگ‌های زنده‌یاب جسد در یک چار دیواری متروکه رها شد.در ادامه کارآگاهان یک مرد افغان را به عنوان مظنون دستگیر و به اداره آگاهی منتقل کردند. این در حالی بود که برخی دوستان وی مدعی بودند او چند سال قبل پدرش را در افغانستان کشته و به ایران گریخته است.با این وجود مظنون اصلی در بازجویی‌ها ضمن انکار اتهاماتش گفت: من تا به حال کسی را نکشته‌ام و تمامی ادعاهای مطرح شده علیه من دروغ است. با پسر کوچولو و پدرش هم هیچ مشکلی نداشتم. در ادامه با توجه به اینکه هیچ مدرکی علیه مرد افغان نبود مأموران او را آزاد کرده و با طرح سه فرضیه در این ماجرا تجسس‌ها برای کشف معمای مرگ مرموز ادامه دارد.
 پسرم زنده به گور شده بود
پدر علی‌اکبر نیز به خبرنگار ما گفت: «پسرم ساعت 13 و 30 دقیقه روز سوم آبان از خانه خارج شد و ساعت 15 با طولانی شدن غیبتش جست‌وجو برای یافتنش را آغاز کردیم. اما وقتی هیچ اثری از او به دست نیامد اهالی نیز به کمک ما آمدند. ولی جست‌وجوها همچنان بی‌نتیجه ماند. سرانجام پس از دو هفته و حضور مأموران یکی از اهالی جسد را پیدا کرد اما چیزی به من نگفت تا ناراحت نشوم. فقط ظهر آن روز از من خواستند به بهشت سکینه بروم و جسد پسر بچه‌ای را شناسایی کنم که با دیدن پیکر بی‌جان علی‌اکبر شوکه شدم. پزشکان هم در گزارش خود اعلام کرده بودند پسرم زنده به گور شده و به همین خاطر مدتی را نیمه‌ جان و در شرایط بسیار بد گذرانده و سپس جان سپرده است.وی افزود: هنوز من و همسرم نتوانسته‌ایم مرگ غم‌انگیز پسر کوچولویمان را باور کنیم. او پسر تیزهوشی بود و هر هفته همراه من به هیأت می‌آمد. وی ادامه داد: پس از ناپدید شدن «علی‌اکبر» فرد ناشناسی با من تماس گرفت و ادعا کرد در صورتی که مژدگانی بدهم اطلاعاتی از پسرم به من می‌دهد. بعد از ردیابی‌ متوجه شدیم او از یک باجه تلفن همگانی تماس گرفته است. ما با هیچ کس اختلافی نداشتیم که به قربانی شدن پسرم بینجامد. در تحقیقات هم گفته‌ام به کسی مظنون نیستم اما خواستار کشف سریع پرونده هستم.

+182
رأی دهید
-78

miss dorna - دبی - امارات متحده عربی
خدا
شنبه 12 آذر 1390 - 15:44
lida.afg - کارلستاد - سوید
بیا چند روز پیش که گفتن افغانیها این کارو کردن،حالا میگن مدرک نداریم،والاّ من نمیدونم شما ایرانیها چرا هر کسی‌ که میمیره یا گم می‌شه میگن کار ما افغانیها بده،
شنبه 12 آذر 1390 - 15:51
نیایش - تهران - ایران
وای خدای من این بچه کوچولو ناز رو چطور دلش اومده بکشه و زجر کشش کنه حالم از این همه قتل و جنایت تو ایران به هم میخوره همه روانی شدن
شنبه 12 آذر 1390 - 19:26
Naser hejazi - بهبهان - ایران
طفلک!
شنبه 12 آذر 1390 - 20:05
high class1 - ونکوور - کانادا
لیدا.افگ - کارلستاد - سوید. هموطن عزیز این دفعهٔ اول نیست و سری آخر هم نخواهد بود که به ملت و مردم افغانستان تهمت و توهین میکنند . زنده با د افغانستان
شنبه 12 آذر 1390 - 20:10
fdsa60 - تهران - ایران
lida.afg - کارلستاد - سوید -افغانیها در ایران 2 دسته هستند 1- ازبکها 2- تاجیکها. تاجیکها انسانهای بسیار خوب و راستگویی هستند . اما ازبکها واقعا وحشتناک هستند در ایران دست به هر جنایتی میزنند از قتل و زورگیری گرفته تا سرقت و تجاوز. ازبکها باعث بدنامی بقیه افغانیها شده اند.
شنبه 12 آذر 1390 - 20:23
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
هم میهنان! به یاد داشته باشید که ضحاک زمان ` علی‌ خامنه ای` سبب همه مشکلات و نه آرامی‌ها در ایران هست! هر آنچه که در این سرزمین رخ میدهد، بی‌ تردید به نویی‌ ریشه در این اهریمن دارد. وی شرایط جامعه را به گونه‌ای کرده که بستر هر گونه فساد و جنایت شده. به امید نابودی این نفرین شده. جاوید آزادی، ننگ به خامنه‌ای و همدستانش!
شنبه 12 آذر 1390 - 21:35
fdsa60 - تهران - ایران
high class1 - ونکوور - کانادا - انسانهای بد و خوب در همه جای جهان پیدا می شوند . ولی اونقدر هم که شما میگید در ایران به افغانیها توهین نمیکنند. زنهای افغانی واقعا فرشته هستند خود من حداقل 4 نفر رو میشناسم که زن افغانی دارند.این زنها واقعا با ادب و باشعور هستند.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 02:50
sepherdad - سيدني - استراليا
آفرین به پلیس ایران که اگر مدرکی‌ ندارن میگن مدارکی نداریم نه مثل چند تا آدمه از خود راضی‌ توی این سایت, چون یه زمانی‌ توی افغانستان متولد شدن هی‌با بغض و تعصب و احساس حرف میزنن.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 03:09
دلشكسته - تهران - ايران
sepherdad - سیدنی - استرالیا سپهر عزیز.افغانها کم توی ایران جنایت نکردن که حالا مظلوم نمایی میکنند.همین یکماه پیش یازده کارگر افغانی به یک پسر بچه 16 ساله ایرانی توی یک ساختمان نیمه کاره در منطقه پردیس تجاوز کردن که باعث مرگ پسر بچه شد. پسر رو به تیر چوبی بسته بودند و بهش دسته جمعی تجاوز کرده بودن.از این دست جنایتهای افغانها زیاده.اینم لینک خبرش.لطفا درج کنید تا عده ای بیگانه مظلوم نمایی نکنندhttps://www.sat4sat.in/archive/index.php/t-28356.html
یکشنبه 13 آذر 1390 - 09:08
دلشكسته - تهران - ايران
1- یک کودک کار توسط 11 کارگر افغان ربوده شد و به قتل رسید. این جنایت در پی تجاوز دسته‌جمعی رقم خورد و تاکنون 10 نفر از متهمان دستگیر شده‌اند. به گزارش شرق، شامگاه روز شنبه هفته جاری تماس تلفنی فردی ناشناس با مرکز فوریت‌های پلیسی از وقوع یک جنایت پرده برداشت. این مرد آدرس ساختمانی نیمه‌کاره در منطقه پردیس را داد و اعلام کرد در زیرزمین آنجا جنازه یک پسربچه رها شده است.دقایقی بعد ماموران کلانتری 207 تهران به محل اعلام‌شده رفتند و در زیرزمین با دنبال کردن ردی از خون به یک تیرک چوبی رسیدند که جنازه پسری نوجوان به آن بسته شده بود. آنها قبل از هر اقدامی بازپرس ویژه قتل را از ماجرا باخبر کردند و به دستور او تیمی از کارآگاهان جنایی موظف به تحقیق در این رابطه شدند. .
یکشنبه 13 آذر 1390 - 09:21
دلشكسته - تهران - ايران
2-کارآگاهان از زیرزمین مخوف چند لباس زنانه پیدا کردند و در برابر این احتمال قرار گرفتند که شاید این پسر نوجوان تنها قربانی نباشد و افراد دیگری نیز در این محل به کام مرگ کشانده شده باشند، البته جست‌وجوهای مقدماتی در این زمینه به کشف جسدی دیگر منجر نشد. افسران جنایی در گام بعدی فهمیدند نگهبان این ساختمان نیمه‌کاره مردی افغان به نام غدیر است که فراری شده. به این ترتیب تلاش‌ها برای دستگیری وی آغاز شد. همزمان با این اتفاق کارآگاهان هویت قربانی را نیز فاش کردند و فهمیدند او نوجوان 15 ساله‌ای به نام سعید است. پدر سعید چهار روز قبل گم شدن او را به پلیس گزارش داده و تحقیقاتی نیز برای یافتن وی صورت گرفته بود. کارآگاهان در حالی به بازجویی از پدر سعید پرداختند که خود این مرد نیز از طریق یک تماس تلفنی ناشناس در جریان کشف جسد فرزندش قرار گرفته بود.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 09:22
دلشكسته - تهران - ايران
3-او به ماموران گفت: «به خاطر مشکلات مالی پسرم به من در تامین هزینه‌های زندگی کمک می‌کرد و معمولا هر روز وقتی از دبیرستان به خانه برمی‌گشت، بساطش را برمی‌داشت و در خیابان‌ها سبزی می‌فروخت. هیچ‌وقت هم مشکلی پیش نیامده بود تا اینکه سه‌شنبه‌شب هر چه منتظر شدیم، سعید به خانه برنگشت. برای همین از پلیس و بسیج کمک خواستیم و ماموران دنبال پسرم گشتند، ولی نتوانستند او را پیدا کنند و از آن به بعد از سعید خبری نبود تا اینکه فردی با تلفن همراهم تماس گرفت و با دادن نشانی ساختمان نیمه‌کاره گفت جسد سعید آنجاست. کارآگاهان در ادامه تحقیقات‌شان فهمیدند همان شامگاه سه‌شنبه فردی سعید را مشاهده کرده و موضوع را به پلیس اطلاع داده بود. او به ماموران گفته بود پسر نوجوان را در حال مشاجره با چند مرد افغان دیده و مشاهده کرده است افاغنه او را به زور به ساختمانی نیمه‌کاره بردند، اما ماموران ساختمان موردنظر را اشتباه گرفتند و به مکانی دیگر رفتند. آنها چند افغان را نیز بازداشت کردند اما چون مدرکی علیه‌شان وجود نداشت، آنها را آزاد کردند.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 09:23
دلشكسته - تهران - ايران
4-با افشای این موضوع، شاهد حادثه بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت و اطلاعاتی را به پلیس ارایه داد که به سرنخی برای دستگیری متهمان تبدیل شد و کارآگاهان در دو روز گذشته توانستند 10 نفر را در این خصوص دستگیر کنند، اما از غدیر ردپایی به دست نیامد. این 10 افغان که از کارگران غیرمجاز هستند، در بازجویی‌ها اعتراف کردند پسر نوجوان را به قصد تعرض ربودند و دسته‌جمعی به وی تجاوز کردند و این پسر ناگهان از حال رفت و فوت شد. متهمان ادعا کردند جسد را در یک پتو پیچیدند و در زیرزمین خانه پنهان کردند. در همین حال متخصصان پزشکی قانونی با انجام معاینه و آزمایش‌های تخصصی علت مرگ سعید را تجاوز دسته‌جمعی اعلام کردند. بنا بر این گزارش در حال حاضر تلاش‌ها برای دستگیری غدیر در حالی ادامه دارد که بازجویی‌ها از 10 متهم دیگر هنوز به پایان نرسیده است.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 09:24
arwin26 - روتردام - هلند
دلشکسته..همه‌جای دنیا خوب و بد داره. خوب هست که در همین سایت هر روز یک خبر از تجاوز میشنویم و اون هم ایرانی‌...بهتر هست اینقدر مثل فاشیست‌ها فکر نکنی‌ . به امید بهتر شدن تعارض فکر شما دوست عزیز....
یکشنبه 13 آذر 1390 - 19:05
دلشكسته - تهران - ايران
arwin26 - روتردام - هلند بله موافقم همه جا خوب و بد هست. اما تعداد جنایتهای افغانها در کشور ما کم نیست که حالا عده ای افغانها بیان تو سایت ما بهمون توهین کنن و بگن چرا هر چی میشه پای افغانها میاد وسط؟ در ضمن ایرانیها نیومدن تو افغانستان به زن و دختر و پسر افغانی تجاوز کنن. ما اگر مشکل داریم با خودمونه.دیگه قرار نیست از مهاجران یک کشور غریبه بکشیم.بعدم توهینها و زبون درازیشون رو هم تحمل کنیم
یکشنبه 13 آذر 1390 - 21:43
sepherdad - سيدني - استراليا
دلشکسته - تهران - ایران. این که هزاران جنایت هر روز در ایران به دست افغانی‌ها انجام میشه یه واقعیت محضه، اما اینکه چرا خانم "هائ کلاس" و بقیه دوستان افغانی این سایت حتا یه ابراز تاسف نمیکنن جای سوال داره، به نظر من این کسانی‌ که از این افراد دفاع می‌کنن خودشون هم در این جنایت‌ها به طور غیره مستقیم دست دارن.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 03:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.