معاون رئیس جمهوری آمریکا: سوریه عامل بی‌ثباتی در منطقه است

جو بایدن در جریان سفرش به ترکیه، با عبدالله گل، رئیس جمهوری ترکیه دیدار کرده است

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا گفته است که ایالات متحده در کنار ترکیه و سایر کشورهایی قرار دارد که خواهان کناره گیری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه هستند.

آقای بایدن در جریان سفرش به ترکیه، با مقام‌های این کشور از جمله عبدالله گل، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرده است.

 

جو بایدن گفته است دولت سوریه عامل بی ثباتی در منطقه است که این بی ثباتی می تواند باعث دامن زدن به درگیری های قومی شود.

رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه ماه پیش خواهان کناره گیری بشار اسد شد و احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه هم گفته است که حکومت بشار اسد به پایان خود رسیده است.

عبدالله، پادشاه اردن نیز رئیس جمهوری سوریه را به کناره گیری ترغیب کرده است.

دولت ترکیه به علت سرکوب خشن معترضان توسط دولت سوریه، تحریم های اقتصادی علیه آن کشور اعمال کرده است.

احمد داوود اوغلو گفت کشورش روابط مالی با سوریه را متوقف و اموال و دارایی دولت آن کشور را هم مسدود می کند.

روز جمعه، شورای حقوق بشر سازمان ملل، دولت سوریه را به خشونت نظام یافته و نقض فاحش حقوق بشر متهم کرد و گفت از ابتدای تظاهرات ضد دولتی در این کشور، چهار هزار نفر کشته شده اند.

این نهاد خواهان توقف فوری خشونت ها و آزادی کلیه زندانیان سیاسی در سوریه شده است.

دولت سوریه تنها تعدادی از بازداشت شدگان تظاهرات ضد دولتی را آزاد کرده است.

خروج شرکت نفتی شل از سوریه


شرکت نفتی شل اعلام کرده که به دلیل تحریم های وضع شده از سوی اتحادیه اروپا علیه سوریه، فعالیت های خود در سوریه را متوقف می کند.

اتحادیه اروپا به دلیل سرکوب خشن معترضان در سوریه، تحریم هایی را علیه این کشور به اجرا در آورده است.

شرکت شل گفته است که در این تصمیم خود، مسایل ایمنی کارکنانش را هم مد نظر قرار داده است.

آی‌فون در سوریه ممنوع شد


گزارش ها از سوریه حاکی از آن است که دولت برای کنترل جریان اطلاعات در مورد اوضاع این کشور، آی‌‌‌‌‌‌‌فون ساخت شرکت اپل راممنوع اعلام کرده است.

اداره گمرک وزارت دارایی سوریه طبق بیانیه ای که رسانه های لبنان و آلمان منتشر کرده اند، به دارندگان آی فون در مورد استفاده از آن در سوریه هشدار داده است.

گزارش ها حاکی از آن است که سوریه ورود این محصول به کشور را هم ممنوع کرده است.

+59
رأی دهید
-51

red.boy - تهران - ایران
با توجه به کشته شدن بن لادن انشالله بعد از سقوط رژیم بشاراسد حزب الله لبنان ضعیف شده و جمهوری اسلامی بی یاور مانده یا مجبور به عقب نشینی و باج دادن میشود و یا سقوط میکند. انشالله رژیم بشاراسد از بین میرود و با توجه به ثبات در عربستان و امارات و بحرین و قطر و کویت و عمان و حکومت جدید در سوریه و ایران شاهد خاورمیانه ای ارام و دوستانه خواهیم بود. توجه داشته باشید سوریه و ایران نباشند اسرائیل و فلسطین هم باهم اشتی میکنن.
شنبه 12 آذر 1390 - 15:07
morid - بوشهر - ایران
یعنی امریکا عامل بی ثباتی نیست؟مگه پاکستان متحد شما نبود پس چرا عین نسخه دکتر روزی 3 بار مردم گرسنه این کشور را بمباران میکنید؟چرا به مجالس عزاداری وعروسی مردم افغانستان حمله میکنید وچرا وارد خانه مردم بی پناه عراق میشوید و سربازان وحشی اتان به زن وبچه اشان تجاوز و بعد عین سگ هار انهارا لت وپار میکنید؟ خوب اگه سوریه نبود شما و اسراییلیها همین بلا سر مردم لبنان در می اوردید.چقدر دنیا زیبا میشه اگر این دیکتاتور کره ی زمین یعنی امریکا نابود و به جهنم برود.مطمنم که هیچ ظالمی سالم نمیماند.
شنبه 12 آذر 1390 - 15:29
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
آقای معاون رئیس جمهور آمریکا، با دروود... فقط جهت اطلاع! مایه همه نه آرامی‌ها در ایران، خاور میانه و به طور کل دنیا،،،، همین ضحاک زمان ، علی‌ خامنه‌ای ، هست. همچنین، نیازی به کمک شما در از میان بردن ایشان نیست! این صدای ایران آزاد و یکپارچه است که به زودی با دستانی درهمو فشرده، یکصدا از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ایران به جنگ این اهریمن خواهد رفت. چه زیباست آن لحظه‌ای که هم میهنان بلوچ، آذری، جنوبی، کرد، شمالی، فارس و سایر دلبندان جام پیروزی را بالا برده و با افتخار به یاد فدائیان آزادی همچون ندا‌ها و سهراب ها، سر میکشند و به نیکی‌ از زندانیان سیاسی که در زندان‌ها به وسیله وابستگان رژیم شکنجه یا تجاوز شدند، یاد میکنند! جاوید آزادی، ننگ به جلادین و وابستگان رژیم!
شنبه 12 آذر 1390 - 21:56
پدرام توکلی - تهران - ایران
اخه یکی به این امریکاییا بگه کی باعث بی ثباتی منطقه است؟ شما که عراق و افغان بحرین ومصر ژاپن (هیروشیما) به ... دادین ؟حتما باعث این بی ثباتی ها ایران بوده. نه غلام...........
دوشنبه 14 آذر 1390 - 11:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.