ست نوشت‌افزار آدولف هیتلر حراج می‌‌شود

یک ست نوشت‌افزار متعلق به آدولف هیتلر در آمریکا به حراج گذاشته می‌شود. قیمت این ست نزدیک به ۶۰۰ هزار دلار برآورده شده است. هیتلر با استفاده از این نوشت‌افزار معاهده مونیخ را در سال ۱۹۳۸ امضا کرده است.

تصویری از معاهده مونیخ که در سال ۱۹۳۸ به امضای آلمان و چند قدرت اصلی اروپایی رسید 
 

ست نوشت‌افزار متعلق به آدولف هیتلر، رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان به همراه بیش از هزار شیء تاریخی دیگر متعلق به آن دوران طی یک حراجی در روزهای ۸ و ۹ دسامبر در ایالت کانتیکت در آمریکا چوب حراج می‌خورد.

بر روی این ست نشان صلیب شکسته و عقاب (نماد نازی‌ها) و همچنین دو حرف آ.ه (اختصاری نام آدولف هیتلر) نقش بسته و انتظار می‌رود که در این حراجی به بیش از ۶۰۰ هزار دلار به فروش رود. به گفته‌ی مسئولان این حراجی هیچ تردیدی در اصلیت این ست نوشت‌افزار و تعلق آن به پیشوای آلمان نازی وجود ندارد.

جنس این ست از مس است و سربازی آمریکایی آن را در سال ۱۹۴۵ در مونیخ پیدا کرده است. این شیء به همراه چند تپانچه‌ی نگین‌دار، حلقه‌ای از طلا و یاقوت و همچنین چند اثر هنری دزدی‌ در زیرزمین دفتر شخصی هیتلر نگهداری می‌شده است.

ستوان جان ال.مک کان، سرباز آمریکایی که مسئول حفاظت از دفتر هیتلر بوده، این ست را به عنوان یک غنیمت جنگی در بهار سال ۱۹۴۵ برای پدرش ‌در شهر تگزاس فرستاد. آدولف هیتلر در سال ۱۹۳۸ معاهده مونیخ را با استفاده از این ست نوشت‌افزار به امضا رساند. امضای این معاهده میان آلمان و قدرت‌های اصلی اروپایی از جمله فرانسه، بریتانیا و ایتالیا، موجب شد تا اراضی چک میان آلمان و چند کشور دیگر تقسیم شود.

+89
رأی دهید
-30

shali - سوپوت - لهستان
با سلام اگر احمدی‌نژاد این خبر را بخواند حتما این ‌ست را میخرد
شنبه 12 آذر 1390 - 11:16
mortimer - اصفهان - ایران
باید بفروشند به طرفدارش احمدی نژاد.
شنبه 12 آذر 1390 - 15:20
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
علی‌ گدا هم که به درک واصل بشه عمامه گند زده و پر از شپشش برا ۵ سنت حراج خواهد شد. بسیجیان ابله از الان اسم نویسی کنند.
شنبه 12 آذر 1390 - 17:18
alkap0n1990 - کرج - ایران
ول داشتم درنگ نمیکردم . حتما میخریدم.
شنبه 12 آذر 1390 - 23:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.