ایران ۵۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازد

ایران ۵۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازد

علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی ایران

 

وزیر راه و شهرسازی ایران از احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای افراد کم درآمد کشور سوریه خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی ایران گفته است که این پروژه به تبعیت از مسکن مهر ایران و به همان شیوه در سوریه اجرا می شود.

قرار است این واحدها ظرف یک سال احداث شود.

آقای نیکزاد در دیدار با وزیر مسکن و آبادانی سوریه به همکاری 'بسیار خوب دو کشور' در زمینه هایی چون نفت، گاز، امور بانکی، کشاورزی، معدن، مسکن، حمل نقل و زائرین اشاره کرده است.

وزیر مسکن ایران گفته است که در حال حاضر زمین به صورت رایگان برای ساخت واحدهای مسکونی مهر در اختیار دولت قرار می گیرد و دولت این زمین ها را به صورت ۹۹ ساله یا اجاره 'بسیار اندک' برای ساخت مسکن اختصاص می دهد.

وزیر در پاسخ به فارس: اختلاف نظر جزئی بر روی قیمت وجود دارد

فارس: وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و سوریه امروز برای ساخت 50 هزار مسکن در قالب مسکن مهر در سوریه به توافق نهایی می‌رسند.

علی نیکزاد در حاشیه دیدار وزیر مسکن و آبادانی سوریه با وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به تجربیات ارزنده ایران در اجرای طرح مسکن مهر، کشور سوریه این طرح را به خوبی بررسی کرد تا به این نتیجه رسید که ساخت 50 هزار مسکن را به مهندسان ایرانی بسپارد.

وی ادامه داد: هیات همراه سوریه قرار است فردا از شهرهای جدید پرند و هشتگرد نیز بازدید کنند تا مذاکرات خود را برای آغاز ساخت 50 هزار مسکن در سوریه نهایی کنند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: این 50 هزار مسکن در استانهای مختلف سوریه در قالب مسکن مهر انجام خواهد شد.

*وزیر در پاسخ به فارس: اختلاف نظر جزئی بر روی قیمت وجود دارد

وی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر قیمت ساخت این واحدهای مسکونی گفت: ایران قیمت ساخت خود را مشخص کرده و اجازه دهید تا نهایی شدن توافق کامل صبر کنیم،اما اختلافی بر سر قیمت ساخت وجود دارد چرا که آنها اذعان دارند که مسکن را در سوریه ارزان‌تر می‌سازند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ایران سعی خواهد کرد این واحدهای مسکونی را با حداقل سود احداث کند.

وی در پاسخ به این سوال که ساخت این 50 هزار واحد مسکونی به چه روش‌هایی خواهد بود، گفت: طرف سوریه‌ای درخواست خود را بر ساخت به روش بتنی اعلام کرده، چرا که آنها در تولید فولاد و میلگرد محدودیت‌هایی دارند و قرار است تامین مصالح ساختمانی از خود کشور سوریه باشد.

وی ادامه داد: ما پیشنهاد کرده‌ایم که می‌توانیم این واحدها را به روش صنعتی نیز احداث کنیم.
 

+110
رأی دهید
-75

Ailee - آبردین - اسکاتلند
طبیب گر‌ طبیب بودی سر خویش دعوا نمودی بارک الاه به این همت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 12 آذر 1390 - 11:25
lucina - تهران - ایران
ایران به قبره عمه اش میخنده که پوله مردمو خرج کسای دیگه کنه اینهمه فقرتو ایرانه اونوقت این .... به فکر کمک به کشورهای دیگه هستن
شنبه 12 آذر 1390 - 11:26
mhroo - کاردیف - انگلستان
واییی پس مسکن مهر ایرانیا به کجا رسید ؟؟؟ من کسی‌ رو میشناسم که ۵ ساله پول داده برا مسکن مهر هنوز خبری نیست زندگیش داره از هم میپاشه به خاطره نداشتن خونه حالا این آقایون میخوان برن سوریه آخه گنده.. تا کییی ؟؟؟؟؟؟ اول به مردم خودت آسایشو راحتی‌ بدین آقایون مجری دینه مبین اسلام بعدش برو سراغ بقیه کشورا وایی‌ حرصم در امدهههه ..
شنبه 12 آذر 1390 - 12:18
vampire92 - اسلو - نروژ
بدید و خرج کنید واسشون خودفروش‌های آخوند،مگه خودمون کم فقیر و بیخانمان داریم که شما میرید نوکری عربها،اختلاس کردید و دزدیدیت واسه عرب،،،،.....ماشالله
شنبه 12 آذر 1390 - 12:21
Naser hejazi - بهبهان - ایران
عرب پرستان
شنبه 12 آذر 1390 - 13:00
avae gorbat - کلن - آلمان
یکی نیست بگه بی وجدان مردم مملکت خودمون دارن تو بدترین شرایط زندگی میکنن بعد تو برا سوریه خونه سازی میکنی!!!!!!!!!! چراغی که به خونه رواست به مسجد حروووووووووومه
شنبه 12 آذر 1390 - 13:08
mp3_MP3 - حیدراباد - هند
واقعا اینا کاری می کنن که ادم از دین خودش هم بگذره و کافر بشه.
شنبه 12 آذر 1390 - 13:28
feminism - لندن - انگلستان
این در حالیست که مردم بخاطر نداشتن درآمد کافی و پرداخت اجاره بهاء در پارکها چادر میزنند !!! ننگ بر این نظام عدل علی !
شنبه 12 آذر 1390 - 14:09
hassan5 - تهران - ایران
هیچ ادم احمقی سر اسب لنگ شرط نمیبنده ....ولی اینها سر اسب مرده(که سوریه باشه)شرط بستند
شنبه 12 آذر 1390 - 14:10
Mahyar-Tpour - تـهـران - ایـران
یه روزی چنان بلایی بر سر کل بشر میارم که عُمر و چنگیزخان و بریتانیا و آمریکا و اسرائیل نتونستن.
شنبه 12 آذر 1390 - 14:11
romano - تهران - ایران
بنده‌های خدا اینها دارن به خودشون امیدواری می‌دن منظورم از خودشون به بسیجیها که یعنی وضعیت آره روبراهه و هیچ اتفاقی در سوریه نیفتاده باور کنید اینها از هیچ حکومت خارجی نمیترسن که هیچ بسیار هم دوستشون دارن چون بهترین بهانه سرکوب داخلیه ولی اینو به جرات می‌گم که از مردم بینهایت وحشت دارن اصلا خواب و خوراک دوباره حضور میلیونی مردم تو خیابون اینها رو داره میکشه همون زمان انتخابات اینها از خواب خرگوشی بیدار شدن و هراس بیش از حدی از جوانها و سپاهیهای ناراضی دارن (مطمئن باشید دقیق می‌گم داخل سیستم آدم هست این اخبارو می‌رسونه). جریان فتنشون هم این بود که بعدا اگر مورد حمله خارجی قرار گرفتن مثل سالهای 60 مانند منافقین بی حد و حساب و محاکمه بکشن. اصلا یک جنگ نا محتمل برای اینها مایه برکته (البته تو ذهن خودشون ولی از دید خارجی و داخلی دخل اینها میاد) ادامه ...
شنبه 12 آذر 1390 - 14:16
romano - تهران - ایران
بهرحال خیلی نا امیدن خامنه ای هم بسیار ناراضیه و به هر دری زده علاج کار رو بگیره که نشده حالا هم دلش به همین چهارتا لباس شخصی خوشه و تنها اونها رو بقای حکومتش می‌دونه بدبخت پیش خودش فکر می‌کنه یک سیستم بدون رئیس جمهور و حقوق سپاه و لباس شخصی منو حفظ می‌کنه. نکته دیگه اینکه بسیار فکر می‌کنن این انقلابها مخصوصا سوریه تاثیر بیش از حدی روی مردم ایران داره و بقول خودشون بد آموزی! اینها خیلی آرزو می‌کنن تو انتخابات مصر با روی کار اومدن اخوان المسلمین حرفهای مسلمونی تند بشنون که اینو برا مردم تابلو اسلام بیداری اسلام کنند که اصلا همچین اتفاقی نخواهد افتاد. مشکل اینها الان دو چیزه یکی خامنه‌ای که بسیار old fashion انقلاب اسلامی فکر می‌کنه و از طرفی هم یک عده زبل اطلاعاتی و سپاهی که دورش هی لولو درست می‌کنند و این وسط می‌خورن بسیار هم خوب می‌دونن حکومت دوام نمی‌اره و فقط فکر اینن که کشش بدن و بخورن بعد بزنن به چاک از سال 2007 هم به اینور به شدت دارن اقامت اینور اونور می‌گیرن (مخصوصا کانادا ایالت ساسکاچوان) خلاصه داستان اینها رو نوشتم که بگم زرشک!
شنبه 12 آذر 1390 - 14:16
shadow of london - لیدز - انگلستان
با درود،‌ای بیخردان مردم ایران در حال حاضر دارند در فقرو فلاکت زندگی‌ میکنند و بر‌ا‌ی یک متر جا بأیستی از همه چیز خود بگذرند، آن وقت شما می‌خواهید در سوریه پنجاه هزار خانه درست کنید،ای ننگ بر شما،ننگ.تا درودی دگر،بدرود.
شنبه 12 آذر 1390 - 13:48
mortimer - اصفهان - ایران
حمالی های ایران برای مفت خوران از جیب ایرانیان!خود قضاوت کنید که چه کسی خود فروخته است.
شنبه 12 آذر 1390 - 15:27
sepherdad - سيدني - استراليا
حسن۵ - تهران - ایران. یونان رو بگو!!! بش نفت نسیه میدن :)))
شنبه 12 آذر 1390 - 15:44
كيارش 88 - تورنتو - كانادا
نمیدونم این بی پدر و مادر ها چطور فکر میکنن . مردم ایران توی فقر و فساد نابود میشه این بی شرف ها فکر های بی خود میکنند
شنبه 12 آذر 1390 - 16:42
Royan - بوخوم - آلمان
کیارش 88 - تورنتو - کانادا دوست عزیز اینها مردم ایران را به هیچ حساب میکنند اصلا برای اینها مردم یعنی برده و تا زمانی که مردم هیچی نگن وضع همیه و از این بدتر هم میشه ملتی که خودش بداد خودش نرسه هیچکس بدادش نمیرسه/ این آخوندا حاضر هستند به ملت سوریه ......بدن و راضی شون کنند شاید بشار اسد بتونه به حکومتش ادامه بده.
شنبه 12 آذر 1390 - 21:02
yangum - استاوانگر - نروژ
یعنی خاک ٔبر سر دولت ایران کنند. من موندم اینها چطور میخواهند جواب مردم بیخانمان ایران رو بدهند که تو این سرما کنار خیابان چادر زدن؟؟؟ یعنی مردم سوریه حق بیشتری از پول ما می‌برن تا مردم مستضعف خودمون. من hر روز دعا می‌کنم که خدا کمکمون کنه تا شر ظلم رو کوتاه کنim. چقدر عذاب آور است که کاری از دستمون ٔبر نمیاد و تحمل می‌کنیم. واقعا متاسفم.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:16
Taraneه - کبک - کانادا
همه جارو آباد کردن جز ایران، خامنه‌ای خیلی‌ بی‌وجدانی،خدایا چقدر اینا فاسدن، که با مردم ایران اینجوری می‌کنن.
شنبه 12 آذر 1390 - 22:48
bestofthebest - كي يف - اكراين
قیافه رو نگاه کنید توروخدا ! شبیه همه چیز هست جز وزیر ! اپوزیسیون سوریه صد در صد موافق این حرکت هستش چون این خونه‌ها برای مردم سوریه میمونه و پولشو دولت آیندهٔ سوریه لازم نیست دیگه به اینا بده !
یکشنبه 13 آذر 1390 - 08:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.