اینترنت بی‌سیم و ناباروری مردان

اینترنت بی‌سیم و ناباروری مردان

یافته‌های پژوهشی حاکیست: استفاده از اینترنت بی‌سیم (WiFi) در ناباروری مردها نقش دارد. پژوهشگران آرژانتینی طی یک پژوهش، نمونه اسپرم مردان را به دو گروه تقسیم کردند.

نیمی از نمونه‌ها در معرض فعالیت لپ تاپهای متصل به اینترنت بی سیم برای 4 ساعت قرار گرفت، اما گروه دوم در معرض لپ تاپ با ویژگی‌های یاد شده قرار نگرفت. در گروه اول، اینترنت بی سیم منجر به کاهش حرکت و قطعه قطعه شدن دی ان ای شد.

بر اساس نتایج این تحقیق که در مجله «Fertility and Sterility» منتشر شده است، اسپرم مردانی که در معرض لپ تاپهای متصل به اینترنت بی سیم قرار می‌گیرند، دچار قطعه قطعه شدن و کاهش حرکت می‌شوند. در این پژوهش تفاوتی در سطح مرگ اسپرم‌ها در هر دو گروه مشاهده نشد.

پژوهشگران تاکید دارند که قرار دادن لپ تاپهای متصل به اینترنت بی سیم نزدیک ارگان‌های تولید مثلی می‌تواند در ناباروی مردان نقش داشته باشد.

+78
رأی دهید
-42

khosh bavar - يزد - ايران
زمان قدیم، یعنی‌ زمان جوانیم که خوش باور بودم، بمن هم پند و نصیحت میکردند، که دست به الکل و دخانیات نزنم که تبدیل به ناباور میشوم و از این قبیل اخطارها و تحقیقات ! ولی‌ بطور کلی‌ این‌را خوب میدانم که آخوندها همانند اسپرم هستند که یکی‌ از آنها شاید همانند میلیارد‌ها اسپرم به هدف و آرمان خود ( با حوری بهشتی‌ همبستر شدن ) برسد !
شنبه 12 آذر 1390 - 06:03
lucina - تهران - ایران
میگما چرا دادشم بچش نمیشه نگو واسه این بوده:)))))
شنبه 12 آذر 1390 - 10:23
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
خوب خدا را شکر ، دیگه هی نمیخواد به خانم التماس کنیم که قرصت را بخور و یا پیلتو خوردی یا نه؟ این روش خیلی بدون درد و دغمسه هست
شنبه 12 آذر 1390 - 11:20
kianoushaa - اصفهان - ایران
چه بهتر
شنبه 12 آذر 1390 - 23:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.