طرز تهیه رولت گوشت و سبزیجات

طرز تهیه رولت گوشت و سبزیجات

مواد لازم

1 بسته روکش تخم مرغ
نیم کیلو گوشت گوسله چرخ شده
2-3 قاشق غذاخوری سس سویا
2 قاشق غذاخوری آدر ذرت
4 قاشق غذاخوری رون
1 فنجان پیاز خرد شده
4 فنجان کلم
2 فنجان جوانه لوبیا
1 فنجان جوانه بامبو
1 فنجان قارچ چینی
1 عدد سفیده تخم مرغ زده شده
3-4 فنجان روغن

دستور العمل

- جوانه های بامبو را از وسط به دو نیم کنید ، همچنین قارچ ها را شسته خرد کنید ، جوانه لوبیا ، کلم را نیز همینطور.

- 2 قاشق غذاخوری روغن به پیازها اضافه کرده و آنها را تفت دهید سپس کلم و جوانه لوبیا را به آن اضافه کنید.اجازه دهید آنها کاملا سرخ شوند.

- آنها را پس از سرخ شدن از ماهیتابه در آورده و سپس 2 قاشق روغن دیگر اضافه کنید تا بقیه سبزیجات را نیز تفت دهید ، سپس سویا سس ، گوشت ، آدر ذرت را نیز در ماهیتابه ریخته و سرخ کنید.

- بعد از اینکه گوشت کاملا پخته شد ، سراغ کلم ها و جوانه برگردید و سپس جوانه بامبو ، قارچ و... را به آنها اضافه کنید تا کاملا با هم بپزند.

- روکش تخم مرغ را روی تخته گوشت پهن کرده و چند قاشق از مخلوط گوشت آماده شده را داخل آن ریخته و روی آن کمی سفیده تخم مرغ زده و سپس کاملا با فویل بپوشانید.

- فر را در درجه حرارت 375 درجه فارنهایت روشن کرده و پس از داغ شدن فویل رولت را داخل آن قرار دهید ، رولت باید آنقدر داخل فر بماند تا روی آن کاملا طلایی رنگ شود که این کار حدود 5 دقیقه طول می کشد.

+147
رأی دهید
-58

salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
کسی‌ میدونه روکش تخم‌مرغ چیه؟؟؟؟؟
شنبه 12 آذر 1390 - 05:06
yashainiran - ایران - ایران
گوسله = گوساله، آدر=آرد... درست نوشتن را پاس بداریم
شنبه 12 آذر 1390 - 05:25
khosh bavar - يزد - ايران
چقدر شبیه غذا‌های من می‌باشد ! باید چشم را بست و گرسنه به منعی‌ واقعی‌ بود، که تا بتونی‌ آنرا پایین بدی ! ولی‌ خدا وکیلی، از آن عکس ترش تره بگیر تا عکس این غذا، که باید اعتراف کنم که این عکسها واقعا بهترین " کمک " برای رژیم و وزن کم کردن است، زیرا اصلا عکس غذا‌ها زیبا و اشتها آور نیستند !
شنبه 12 آذر 1390 - 05:18
lucina - تهران - ایران
اخه من جوانه بامبو از سره قبره عمه ام بیارم؟
شنبه 12 آذر 1390 - 10:55
shiva safapour - تهران - ايران
درد علی دو گونه است.. یک درد دردیست که از زخم شمشیر ابن ملجم در فرق سرش احساس میکند...ودرد دیگر دردیست که او را تنها در نیمه شبهای خاموش به دل نخلستانهای اطراف مدینه کشانده...وبناله در آورده است...ما تنها بردردی می گرییم که از شمشیر ابن ملجم در فرقش احساس میکند.. اما این درد علی نیست.... دردی که چنان روح بزرگی را بناله آورده است تنهایی است که ما آنرا نمیشناسیم!!! باید این درد را بشناسیم...نه آن درد را......که علی درد شمشیر را احساس نمیکند... و..........ما......... دردعلی را احساس نمی کنیم.
شنبه 12 آذر 1390 - 12:40
mhroo - کاردیف - انگلستان
شیوا صفاپور - تهران - ایران معذرت می‌خوام طرز تهیه این خوراک چه ربطی‌ با حضرت علی‌ داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 12 آذر 1390 - 18:27
Esfahan Nesfe Jahan - برلین - آلمان
درد علی‌ از گردن زدن هفت صد نفر در یک روز هست. درد خستگی‌ از مدام بالا و پایین آوردن قمه است. خانم صفاپور، اعتقادات شما به جای خود و برای خودتون محترم. اما در دورانی که ملتی از دست عرب پرست‌ها در عذاب هستند و در دورانی که جوانان مارا به جرم اعتراض، با اتومبیل زیر میگیرند، شما دیگر نمک به زخم ما نپاشید. همان عشقولانه نوشتن کفایت می‌کند.
شنبه 12 آذر 1390 - 19:04
felora - تهران - ایران
رولت خودمون بدون بامبو و جوانه خیلی خوشمزه هست و چقدر برا ی مهمونیهای رسمی غذای شیک و خوشگلیه ولی این عکس اینطور نیست
شنبه 12 آذر 1390 - 20:17
felora - تهران - ایران
lucina - تهران - ایران_ دوست عزیز عمه بیچاره رو چکار داری؟! خب تو غذات نریز هیچطوری نمیشه ...
شنبه 12 آذر 1390 - 20:21
Ghooloo - آبادان - ایران
خوش باور - یزد - ایران. درست گفتی‌ شباهت زیادی به غذاهای شما دارد! یعنی‌ نه سر داره نه ته!
شنبه 12 آذر 1390 - 21:47
feminism - لندن - انگلستان
خانمی که جلسۀ ختم انعام راه انداخته ای ، خون علی مهریۀ قطام زن زیباروی عرب بود که برادر و پدرش در جنگ نهروان بدست علی کشته شده بودند. جریان مثله شدن ابن ملجم بماند ولی لطفا بخش آشپزی را که دوستان میخواهند ساعتی را ریلکس کنند و از دغدغه ها دور باشند، با این مطالبی که شبیه گفته های علی شریعتی میماند، سمّی نکنید ! شما برای علی و جای زخم شمشیرش تا میتوانید بگریید ولی دیگران را به این ماتم سرا دعوت نفرمایید.
شنبه 12 آذر 1390 - 21:48
Ghooloo - آبادان - ایران
شیوا صفاپور - تهران - ایران. از علی‌ آموز اخلاص عمل / که هر که دم دستش آمد کرد قلم
شنبه 12 آذر 1390 - 21:50
Nur_ir - هامبورگ - المان
feminism - لندن - انگلستان. مژگان جان / بسیار عالی گفتید ومنهم کاملا باشما موافقم . اینجا اشپزخانه است . در زیر تذکر خود سایت هست . نظراتی که بی ارتباط با عنوان مطب یا...
یکشنبه 13 آذر 1390 - 12:52
feminism - لندن - انگلستان
خواهش میکنم هما جان ولی به واقع اگر به اعتراض دیگر دوستان هم توجه کنیم، گفتن بیانات مذهبی و نوحه سرائی در قسمت آشپزی کاریست بیهوده و غیرعقلانی !!
یکشنبه 13 آذر 1390 - 15:56
pelle - استکهلم - سوئد
khosh bavar - یزد - ایران-با درود فرهاد جان، کاملا حق باشماست گاهی تصاویری UK از غذاها میگذارد که حال آدم بهم میخورد چه برسد که این غذا روی میز روبروی ما هم باشد و همینطور که میگویید اینجور غذاها برای رژیم گرفتن خیلی موثر است .کامنت شما همیشه خوب و بجا است.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 16:19
khosh bavar - يزد - ايران
دانیال عزیز، با درود بر شما ، ولی‌ دوست عزیز این روی یک طرف سکه هست که چرا مسئولان وب سایت این کار را می‌کنند، زیرا آنها مثل همیشه با محبت هستند و قصد دارند که ماها با دیدن عکس غذا هوس تهیه این غذا‌ها را نکنیم که باعث پر خوری ماها شود و چاق بشیم ! پس تا بعد دوست گرامی‌.
یکشنبه 13 آذر 1390 - 19:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.