گرین کارت آقاتهرانی تکلیف شرعی بود

سیاست نامه - حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اخیرا در دیدار با اعضای تحریریه روزنامه فرهنگ آشتی، ضمن رد برخی اتهامات مطرح شده پیرامون خود، سخنانی را درباره گرین کارت حجت الاسلام آقا تهرانی مطرح کرده است.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در این دیدار با اشاره به گرین کارت دکتر آقاتهرانی اظهار داشت: آقا تهرانی گرین کارت خود را بعنوان یک تکلیف شرعی گرفته است چون ایشان مبلغ بود شرعا مکلف بوده برای تبلیغات اسلامی در آنجا حضور داشته باشد.

وی همچنین پیرامون جنجال بر سر اقامت دوگانه حجت الاسلام آقا تهرانی ابراز داشت: بنده حدود ۴۰ سال است از دوران طلبگی ایشان را می‌شناسم و اتهاماتی مانند تبعه آمریکا بودن، حرفهای بی ربطی است که به ایشان نسبت می دهند.

معاون سیاسی جامعه روحانیت در ادامه افزود: بداخلاقی علیه هر کسی بد است و این مسائل ضریب امنیت اجتماعی جامعه را پایین می‌آورد و افراد با این چیزها ضربه‌ای نمی‌خورند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب همچنین گفت: در تاریخ هم شاهد این قبیل بد اخلاقی ها بوده ایم مانند آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی که ما به عنوان یکی از رهبران نهضت نفت و از سرداران رشید عزت و استقلال امروز ایران از او نام می بریم، پسر مرحوم آیت الله العظمی سید مصطفی کاشانی که پدرش رهبر استقلال عراق بود و فرزندش رهبر عزت و استقلال نفت ایران ( امّا عده ای برای اهانت و تخریب وی) در تهران به چشم یک موجودی عینک زدند و اسم ایشان را زیر آن نوشتند.

حجت الاسلام نواب در ادامه ضمن رد برخی اتهامات به دولت گفت: برآیند کلی دولت احمدی‌نژاد ضد روحانیت نیست من منکر این جریانی که در دولت حاضر وجود دارد، نیستم اما در دولت شش ساله احمدی نژاد روحانیت در تهران و شهرستانها احساس تنفس کرد.

وی افزود :‌ البته بعضی از سران و نخبگان روحانی با دولت مشکلاتی دارند بخاطر همین به دولت اعتراض دارند و اعتراضشان هم به حق و درست است.

+148
رأی دهید
-71

Taraneه - کبک - کانادا
روزی ملانصرالدین بدون دعوت رفت به مجلس جشنی. یکی گفت: "جناب ملا! شما که دعوت نداشتی چرا آمدی؟". ملانصرالدین جواب داد: "اگر صاحب خانه تکلیف خودش را نمی‌داند. من وظیفه‌ی خودم را می‌دانم و هیچ‌وقت از آن غافل نمی‌شوم."
شنبه 12 آذر 1390 - 01:39
Naser hejazi - بهبهان - ایران
آخوندروچه به این حرفها!
شنبه 12 آذر 1390 - 02:10
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
یعنی دیگه در دروغ گفتن روی همه دنیارو سفید کردن. والا این حرفا در حافظه تاریخ میمونه و حالا الان خیلی ها باور میکنن دیگه اون موقع چی.خودشون دارن ریشه هرچی دین و دیندارو میکنن.
شنبه 12 آذر 1390 - 03:15
ehsanusa - تهران - ایران
مرتیکه پف ...ز حالا که به شما رسید تکلیف شرعی شد اما واسه دیگران داشتن گرین کارت جرمه خوب اگر اینطوره حتما واسه شما هر چی خلافه شرعیه و واسه بقیه مردم گناه کبیره منجمله تریاک کشی و عرق خوری و خانم بازی و دزدی و دروغگویی و .. خلاصه مسلمونی !!!!
شنبه 12 آذر 1390 - 02:45
sepherdad - سيدني - استراليا
آقا‌ی تهرانی‌ زیاد زیر آفتاب حجاز بوده؟؟
شنبه 12 آذر 1390 - 04:15
شیر بیشه مازندران - ایران - ایران
فقط کافیه چند لحظه تو چهرهٔ کریه این مرد نگاه کنین همه چی‌ ازش مییباره به غیر از صداقت و درستی‌،،،،
شنبه 12 آذر 1390 - 04:23
khosh bavar - يزد - ايران
آمریکا را شیطان میخوانید و بر او لعنت میفرستید ! این یکروی سکه هست و طرف دیگر سکه " همکاری و همدست " شدن با شیطان هست که با " برچسب " زدن شرعی این همکاری را " حلال " می‌دانید ! سوال خوش باوری من : که اگر یک شخصی‌ دزدی کند و آنرا به فقرا ببخشد و یا یک زن با شعور که از روی انساندوستی بدنفروشی می‌کند و آن پول را به بیچارهگان میبخشد، کار او " حلال " است یا حرام، و آیا بهشت را از آن خودش کرد یا اینکه چون او " فاقد " لباس روحانیت هست، نمیتواند وارد بهشت شود و باید در جهنم با شیطان دمخور شود!؟
شنبه 12 آذر 1390 - 04:38
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
چه تکلیف سختی هم داشت حیونی! نمیدونم چرا قیافه کریه این مردک را که میبینم یاد روباهه تو نمایشنامه ''شهر قصه'' می‌افتم.بیچاره روباهه!
شنبه 12 آذر 1390 - 06:33
massoudoslo - اسلو - نروژ
بفرمایید ! مبلغ اسلام ! این اقا اگه راست میگه چرا گرین کارت افغانستان را نمیگیره که برهو اونجا تبلیغ کنه !!!؟
شنبه 12 آذر 1390 - 06:38
oshtoleshang - مشهد - ايران
الهی بگردم. طفلی، داشته به وظیفش عمل میکرده. حتما اگه فردا روزی تو نایت کلاب هم ببیننش میگه داشته ارشاد میکرده ، آخی
شنبه 12 آذر 1390 - 07:04
romano - تهران - ایران
حاجی لطف کنین یک لایحه سنای آمریکا بفرستین بنام گرین کارت تکلیف شرعی بدن به ننه بابای بدبخت اون ایرانیهایی که با 70 سال سن باید هیلون ویلون بشن این کشور اون کشور بلکه بتونن یک ویزا بگیرن برن بچشون رو ببینن همچی هم این کار شرعیه در حد تیم ملی برزیل که از صدر اسلام تا امروز انجام نشده. ضمنا عکست منو یاد فیگور عیسی مسیح تو کلیسا می‌ندازه انگشت بر آسمان و نمای سه رخ و حلقه نورانی سفید (البته مال شما پارچه تترون اصل ژاپنیه موندم شما پارچه سرتون که ژاپنیه چادر خانم هم که باز ژاپنیه چطور نجس نیست الله اعلم) به قول خارجیها anyway بدجور ته سفره رسیدین وقتی عدد 32 سال انقلاب رو منهای عمرت می‌کنم می‌بینم خیلی دیر سر سفره رسیدید تمومش رو برادرای لاریجانی و حضرت نمیروالموئمنین جنتی نوش جان فرمودن. اجالتا به نون بربری و پنیر دفتر ولایت بسنده کنید تا نوبت حکومت عوض شه.
شنبه 12 آذر 1390 - 07:51
katrina - لندن - بريتانيا
sepherdad - سیدنی - استرالیا- وای مردم :))))))
شنبه 12 آذر 1390 - 15:43
sepherdad - سيدني - استراليا
کاترینا - لندن - بریتانیا. زشتهِ میخندی به گرین کارت مردم، یه روز دید تکلیف الهی مجبورت کرد بری جزایره قناری!!! آفتاب سوخته که شدی توی بیچ!! میفهمی :)).
یکشنبه 13 آذر 1390 - 15:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.