نتایج قرعه‌کشی یورو 2012: آلمان در گروه مرگ!

عصر جمعه (۱۱ آذر) مراسم قرعه‌کشی مرحله‌ی گروهی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ برگزار شد. تیم ملی آلمان در کنار هلند، دانمارک و پرتغال گروه دوم مرحله‌ی مقدماتی را تشکیل می‌دهد؛ گروهی که به گروه مرگ مشهور شده است.

 

تیم آلمان این بار، بر خلاف همیشه، چندان خوش‌اقبال نبود. شاگردان یوآخیم لوو در قرعه‌کشی جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ در گروه B قرار گرفتند که دشوارترین گروه در مرحله‌ی گروهی بازی‌های لهستان و اوکراین برشمرده می‌شود. تیم هلند در رأس این گروه قرار دارد و دانمارک و پرتغال هم دیگر تیم‌های گروه هستند.
 
تیم آلمان ترجیح می‌داد در گروه نخست باشد که لهستان در صدر آن قرار دارد. محل اقامت ملی‌پوشان فوتبال آلمان در این کشور است و سرمربی یوآخیم لوو علاقه داشت هم به ورزشگاه‌های محل برگزاری بازی‌ها نزدیک‌تر باشد و هم رویارویی با اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی جهان و اروپا، و هلند، نایب‌قهرمان جهان، را دست‌کم تا مرحله‌ی حذفی بازی‌ها عقب بیاندازد.
 
البته دست‌اندرکاران تیم آلمان و در رأس آنها لوو پیش از قرعه‌کشی بارها تأکید کرده بودند که ترکیب گروه‌ها و رقیبان اساسا برای تیم بی‌اهمیت است.
 
آلمان با این حساب با رقیب دیرینه‌ی خود هلند در یک گروه قرار دارد. شاگردان لوو در آخرین دیدار خود در سال ۲۰۱۱ میلادی در یک بازی تدارکاتی هلند را ۳ بر صفر در هم کوبیدند. ملی‌پوشان آلمان در ادامه هم با هم‌قطاران کریستیانو رونالدو و تیم استخوان‌دار دانمارک دست‌وپنجه نرم خواهند کرد.
 
گروه سوم بازی‌های  ۲۰۱۲ نیز گروه دشواری است. اسپانیا، قهرمان دور پیشین بازی‌ها، صدرنشین گروه است. کرواسی با فوتبال غیر قابل پیش‌بینی خود و ایتالیای پرافتخار هم در این گروه هستند. شاید ایرلند به رهبری جیوانی تراپاتونی ضعیف‌ترین تیم گروه C باشد. تراپاتونی اخیرا قرارداد خود با تیم ملی فوتبال ایرلند را تا سال ۲۰۱۴ تمدید کرد تا در جام جهانی برزیل هم همراه شاگردان کنونی‌اش باشد.
 
هیئت آلمانی در اوکراین
 
"یوگی" لوو، سرمربی، و اولیور بیرهوف، مدیر تیم ملی فوتبال آلمان که به همراه ۵ تن دیگر برای شرکت در قرعه‌کشی به پایتخت اوکراین سفر کرده‌اند، نگرانی خاصی ندارند. هانزی فلیک، کمک‌مربی، گئورگ به‌لاو، مدیر هماهنگی، هارالد اشتنگر و اولی وویگت، سخنگویان رسانه‌ای، و ولفگانگ ویرت‌مان، مسئول هماهنگی مسافرت‌های تیم ملی، دیگر همراهان لوو و بیرهوف در اوکراین هستند.


 
یوآخیم لوو، سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان


 
مسئولان تیم ملی آلمان که با ۱۰ پیروزی از ۱۰ دیدار مقدماتی راهی جام شده، بر توان فنی تیم انگشت تأکید می‌گذارند. بیرهوف که با گل طلایی خود در سال ۱۹۹۶ در ورزشگاه "ومبلی" لندن آخرین قهرمانی آلمان – تا کنون – را رقم زده، معتقد است که نه حریفی وجود دارد که تیم از آن بگریزد و نه تیمی که فوتبال ملی آلمان مشتاق دیدار با آن باشد.
 
تیم فوتبال آلمان پس از کسب دو مقام سومی در جام‌های جهانی ۲۰۰۶ (خانگی) و ۲۰۱۰ و هم‌چنین نایب‌قهرمانی جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۸، به قهرمانی در مسابقات پیش رو می‌اندیشد. یوآخیم لوو شاگردانش را یکی از «بهترین تیم‌های حال حاضر جهان» می‌داند و در عین حال معتقد است که در یک تورنمنت عوامل جانبی بسیاری نقش ایفا می‌کنند. او می‌گوید زمانی برای عادت کردن به فضای مسابقات یا پیدا کردن ترکیب ایده‌آل وجود ندارد و باید از ابتدا گام‌ها را محکم برداشت. لوو اسپانیا، هلند، انگلستان، فرانسه و ایتالیا را در کنار شاگردانش از تیم‌های برتر مسابقات می‌داند.
 
ترکیب نهایی ۴ گروه مرحله‌ی مقدماتی بازی‌های ۲۰۱۲ در لهستان و اوکراین به شرح زیر است:
 
گروه A: لهستان، جمهوری چک، یونان، روسیه
 
گروه B: هلند، دانمارک، پرتغال، آلمان
 
گروه C: اسپانیا، ایرلند، کرواسی، ایتالیا
 
گروه D: اوکراین، فرانسه، سوئد، انگلیس

+188
رأی دهید
-24

lucina - تهران - ایران
گروهای دیگه هم همچین کارشون اسون نیست
جمعه 11 آذر 1390 - 20:44
*Fanoos* - ايران - ايران
آخ جون تیم محبوب و عشقم ایتالیا چه خوب قرعه کشی شده و با تیمهای خیلی ضعیف تر از خودش افتاده به امید قهرمان شدنش
جمعه 11 آذر 1390 - 20:52
porharfi - آرنم - هلند
امیدوارم که ایتالیا پــــو ست ِ اسپــــانیا را قلفتــــی بـــِکنه!!...
جمعه 11 آذر 1390 - 22:21
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
اسپانیا ضعیف تر از ایتلیا ‌ست؟؟؟ حتا کروسی هم میتواند ایتالیا را شکست دهد! فانوس جان زیاد امیدوار نباش! من اسپانیا ، هلند و انگلیس را شنشی قهرمانی میبینم! البته اگه انگلیس قهرمان بشه، بسیجی‌‌ها خیلی ناراحت میشن!!!پس همه با هم برای قهرمانی انگلیس دعا کنیم :د
جمعه 11 آذر 1390 - 21:58
Naser hejazi - بهبهان - ایران
fanoos_ایران _ایران. عزیز دل تا اسپانیا هستش هیچ تیمی حق دست زدن به اون جام رو نداره
جمعه 11 آذر 1390 - 22:56
lucina - تهران - ایران
*Fanoos* - ایران - ایران: به نظرت اسپانیا ضعیفه؟یادت رفته قهرمانیه اسپانیا رو؟
جمعه 11 آذر 1390 - 23:03
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
*Fanoos* - ایران - ایران حاضرم شرط بزارم باهات که ایتالیا صعود نمیکنه. از گروه c اسپانیا و کرواسی
جمعه 11 آذر 1390 - 23:57
zoroye iran - وين - اتريش
فقط اسپانیا
شنبه 12 آذر 1390 - 01:22
mortimer - اصفهان - ایران
فقط انگلستان و رونی و جرارد.
شنبه 12 آذر 1390 - 04:53
bestofthebest - كي يف - اكراين
اوکراین قهرمانه ! شک نکنید ! لول جوک گفتم :)
شنبه 12 آذر 1390 - 06:00
naslesookhteh - تهران - ایران
فقط آلمان!
شنبه 12 آذر 1390 - 07:04
*Fanoos* - ايران - ايران
Naser hejazi - بهبهان - ایران منم با شما موافقم که اسپانیا تیم قدریه خدایی هم بازیکنان حرفه ای داره ولی دوست عزیز فوتبال کلا بردو باخت داره حالا این دلیل نمیشه یکبار ایتالیا بنده خدا مثل جام جهانی پارسال خوب ندرخشید قرار باشه در هر جام عملکرد ضعیفی از خودش نشون بده نه دوست من اینطوریها نیست .. کلا ایتالیا 4 بارم جام جهانی رو فتح کرده و چند بارم جام اروپا چقدرم نایب قهرمانی شده ***. eqqe - بوگوتا - کلومبیا دوست من جوجه رو آخر پاییز میشمارن مطمئن باش ایتالیا بازیکنهاش گرگ بارون دیده هستن حالا این خط-ـــــــــــــــ این نشون +. ببین کی به حرف من مبرسی نه تنها ایتالیا از گروه خودش صعود میکنه بلکه بوسه میزنه بر جام .
شنبه 12 آذر 1390 - 10:25
*Fanoos* - ايران - ايران
lucina - تهران - ایران دوست من اسپانیا ضعیف نیست منم به عنوان یک تیم خوب قبولش دارم حالا یکبار جام اروپا و جام جهانی رو فتح کرده ولی خوب این دلیل نمیشه که همیشه بخواد پیشی بگیره از ایتالیا ایتالیا همیشه در هر جام جهانی مدعی قهرمانی !!!!.
شنبه 12 آذر 1390 - 10:29
*Fanoos* - ايران - ايران
در آخر دوستان من بدانید ایتالیا یک تیم قدر و همیشه قهرمانه چه در جام اروپا و جهانی یک مدعــــــــــــــی است !!. مگه یادتان رفته ایتالیا 4 بار جام جهانی رو فتح کرده 5 بار نایب قهرمانی شده و فکر کنم 3 بارم جام اروپا ... درسته در جام جهانی گذشته ایتالیا هیچ عملکرد خوبی رو از خود نشان نداد و مغلوب جام جهانی شد ولی بدانید هیچ ربطی نداره مثل پارسال غیر حرفه ای بازی کنه و مقابل تیم حریفش حرفی برای گفتن نداشته باشد !. ***وقتی بوفون توی دروازه باشه پیرلو ضربه ازاد بزنه و چیلینی مدافع باشه دیگه تیمای حریف همه از ایتالیا یه جوری وحشت دارن ***
شنبه 12 آذر 1390 - 10:41
*Fanoos* - ايران - ايران
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا تا کروسی هم میتواند ایتالیا را شکست دهد???. دوست عزیز محاله حتی تو خوابم نمیتونه چنین تصوری کنی که خدای نکرده ایتالیا بخواد مغلوب تیم فسقلیی مانند کرواسی شه !!!. کلا یک نگاهی به جام جهانی های خیلی گذشته بزنید میتوانید تیم بسیار محبوب و عشق ایتالیا رو بهتر بشناسید , مطمئن باش آخرم به حرف من میرسید و میگید آره بخدا حق با فانوس بوده ایتالیا تیمی هست کل حریفان ازش وحشت خاصی دارن . در آخر تاکید میکنم فقط فقط فقط ایتالیا !
شنبه 12 آذر 1390 - 11:00
katrina - لندن - بريتانيا
فقط بی بی های خوشتیپ ایتالیا :)
یکشنبه 13 آذر 1390 - 00:31
ande206 - خراسان شمالی - ایران
تیم ایران کجاست؟
یکشنبه 13 آذر 1390 - 17:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.