ازدواج‌های اجباری در آلمان

در آلمان سالانه هزاران زن جوان زیر فشارهای گوناگون به ازدواج اجباری تن می‌دهند. پژوهش‌های تازه نشان می‌دهد که اغلب دختران کم سن و سال و عضو خانواده‌های مسلمان هستند.

 

 

تحقیقی تازه که به سفارش "وزارت خانواده" صورت گرفته، نشان می‌دهد که هر سال در سراسر آلمان زنان و دختران بسیاری با زور و فشار به ازدواج با مردان مجبور می‌شوند.
 
بنا به این پژوهش تازه در سال ۲۰۰۸ شمار ۳۴۴۳ زن جوان به دفاتر مشاوره مراجعه کرده‌اند، زیرا یا به اجبار ازدواج کرده و یا در آستانه‌ی ازدواج اجباری بوده‌اند. آشکار است که این زنان مخفیانه یاری مراجع قانونی را جویا می‌شوند و ناگفته پیداست که زنان بیشتری هستند که جرأت ندارند چنین گامی بردارند.
 
تا کنون بر مراجع قانونی و بنیادهای اجتماعی آشکار بود که عده‌ای از زنان جوان، به ویژه آن‌ها که به تازگی به آلمان مهاجرت کرده‌اند، به خاطر مشکلات مالی و حقوقی به ازدواج اجباری تن می‌دهند، اما آمار تازه این نگرانی را بالا برده است. روی هم ۸۳۰ دفتر مشاورۀ خانوادگی در تکمیل این پژوهش و گردآوری آمار آن شرکت کرده‌اند.
 
در گزارش تازه‌ی "وزارت خانواده"، درباره‌ی خاستگاه، سن و پیشینه‌ی زنان نیز اطلاعاتی داده شده است. گفته می‌شود که یک سوم زنان از ترس جان به ازدواج تن می‌دهند، زیرا با تهدید مرگ روبرو می‌شوند. بیش از ۸۳ درصد از قربانیان ازدواج اجباری به خانواده‌های مسلمان تعلق دارند و دو سوم آن‌ها از خانواده‌های "به شدت مذهبی" هستند. حدود ۴ / ۳ درصد زنان از خانواده‌های مسیحی هستند و حدود ۳ / ۱ درصد به دین هندو گرایش دارند.

ناآگاهی از حمایت قانون


 


 
این پژوهش نشان می‌دهد که جز موارد استثنایی، تمام قربانیان ازدواج اجباری از خانواده‌های مهاجر و خارجی‌تبار هستند. حدود یک سوم زنان متولد آلمان هستند، درحالی‌که ۲۳ درصد آن‌ها در ترکیه به دنیا آمده‌اند. گزارش پس از ترکیه، از کشورهای صربستان و کوزوو، مونته‌نگرو، افغانستان و عراق نام برده است.
 
بسیاری از زنان فشارهای گوناگون را تحمل کرده‌اند. بیش از نیمی از آن‌ها برای پذیرفتن ازدواج مضروب شده‌اند. حدود ۲۷ درصد آن‌ها به قتل تهدید شده‌اند.
 
رده‌ی سنی قربانیان ازدواج اجباری نیز تکان‌دهنده است: حدود یک سوم از قربانیان هفده ساله یا جوانتر بوده‌اند. حدود ۴۰ درصد آن‌ها میان ۱۸ تا ۲۱ سال داشته‌اند.
 
کریستینا شرودر، وزیر امور خانواده، در مقاله‌ای که در روزنامه "فرانکفورتر الگماینه" منتشر شد، از مقامات و رسانه‌های جمعی خواسته است که به ویژه زنان خارجی را با حقوق آن‌ها آشنا کنند. به نظر خانم وزیر به ویژه فرا گرفتن زبان آلمانی می‌تواند زنان جوان را از تجاوزها و زورگویی‌ها حفظ کند و آن‌ها را با حقوق‌شان آشنا سازد تا به ازدواجی ناخواسته تن ندهند.
 
او به زنان جوان توصیه می‌کند که به هیچ فشار و تجاوزی تن ندهند. دفاتر مشاوره و ادارات حقوقی برای شنیدن شکایات آن‌ها آماده هستند. آن‌ها می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز با ادارات رسمی تماس بگیرند و به زبان بومی خودشان اندرز و مشاوره دریافت کنند.
 
طبق قوانین آلمان ازدواج اجباری نه تنها معتبر نیست، بلکه جرم محسوب می‌شود. در ماه ژوئیه گذشته قانونی تصویب شد که "ازدواج اجباری" را جرمی قابل‌تعقیب دانست. طبق قانون هرکس زنی را وادار به ازدواج کند، تا ۵ سال زندان در انتظار اوست.

+64
رأی دهید
-236

sfandyar - اهواز - ایران
متاسفانه.
جمعه 11 آذر 1390 - 08:29
Naser hejazi - بهبهان - ایران
اسلام=تحقیر زن
جمعه 11 آذر 1390 - 08:52
greentree - تهران - ایران
مرد مسلمونی که درس نمیخونه و با جامعه معاشرت نمیکنه عقلش هم رشد نمیکنه و همه چیز رو می‌خواد با زور درست کنه برای همین معمولا دخترهای این خانواده‌ها تحت فشار هستند از طرف پدر و برادر
جمعه 11 آذر 1390 - 08:31
romano - تهران - ایران
بابا نسخه می‌نویسید برای مردم خوب دختره اگر تن نده خانواده مسلمان می‌زارنش زیر هزارتا فشار روحی شما راست می‌گید اول شرایط تحت پوشش قرار دادن مادی زن رو در مورد این زمینه یعنی رهایی از خانواده زورگو محیا کنید سپس مورد مشاوره و .. قرار بدید یک دختر بچه چطور می‌تونه آخه در مقابل بابای اسلامی وایسه فشار تجاوز به زن که همش محسوس نیست غیر محسوس هم داره. ضمنا دوستانی که می‌خوان اینجا باز تازی مازی کنن بهشون بگم در دین مسیحیت هم سن ازدواج بین 9 الی 13 ساله و یادمون نره ماری آنتوانت در 16 سالگی با هنری چهاردهم به گیوتین سپرده شد. این یعنی ماری و مسیحیت هم مسلمون بودن! پس لطف بفرمایید زیاد فحاشی نکنید. حرف حساب داری بزن می‌خوای بگی برخی مسلمونا می‌گن زن رو بزن غلطه بگو خوبم بگو تو دهنشونم بکوب چون حرف بی ربط می‌زنن ضمنا اونها مسلمون هم نیستن هرکی از فرمول تسلیم و آرامش سقوط کنه در دین تسلیم جایی نداره یک موجود افراطی و بی منطقه که سعی می‌کنه حرفهاشو به زور فیزیکی و چخان‌های ماوراالطبیعه به بقیه تحمیل کنه. بقول خوشباور شاد و . باشید!
جمعه 11 آذر 1390 - 09:34
raisjomhur - مشهد - ايران
المان بودم کشور فاسدی است بیش ترین فاحشه ها را دارد کاملا طبیعی است خانواده های مسلمان زود فرزندانشان را عروس داماد کنند
جمعه 11 آذر 1390 - 10:09
massoudoslo - اسلو - نروژ
عجب اقتداری دارند این زن ستیزان !! در آلمان زیر گوش قانون و مدنیت آلمانی و خرو و پف زندگی سنتی خودشان به زنان و دخترانشان ستم میکنند . از صمیم قلبم بگم که زنان مسلمان از مردان مسلمان بهترند و سالمتر (در کل ).
جمعه 11 آذر 1390 - 10:35
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
خوب شد که دست کم به روش تازیان هزار سال پیش دختران را زنده به گور نمیکنند. اینها کی برای زن ارزش میگذاشتند که حالا بگذارند؟ مگر اندیشه و فرهنگ اینها در این دوران هزار و چهارسد سال تغییری کرده است؟ اینها هرجا بروند جامعه های بسته و جدا از دیگران درست کرده و در میان خود زاد و ولد میکنند و کوچکترین دگرگونی را نمیپذیرند. همانگونه که ملاهای قرون وسطایی ایران میگویند، زن برای خانه نشینی و بچه زایی آفریده شده و نباید بیرون برود. ببینید غرب و برخی کشورهای آسیا از چند سد سال پیش تاکنون چه دگرگونی های بنیادینی از دید احتماعی و آزادی های فردی کرده اند، بعد نگاه کنید مسلمانها کجا هستند؟!!!
جمعه 11 آذر 1390 - 10:35
uuu.2010 - تبریز - ایران
کاملا تابلو که این خبر برای سیاه نمایی دین عزیز اسلام منتشر شده وگرنه در اسلام چیزی به اسم زور وجود نداره مگر عایشه سلام الله با زور با حضرت اکرم ازدواج کردن؟ خیر...ایشان با اشتیاق و میل باطنی قبول کردند که از هفت سالگی تا نه‌ سالگی مورد ملعبهٔ آن حضرت و بعداز آن به عقد دائمی ایشان مفتخر گردند...بالاخره هر بچه‌ای احتیاج به اسباب بازی داره...
جمعه 11 آذر 1390 - 10:40
uuu.2010 - تبریز - ایران
raisjomhur - مشهد - ایران...."آقای آلمان بودم کشور فاسد ایست" شما همون بهتر که به همون خانوم‌های اطراف حرم توی مشهد بسنده کنید و دنبال فاحشه‌های آلمانی‌ رنج سفر رو تحمل نکنید...بلند شدی رفتی‌ آلمان دنبال فاحشه...؟ خوب عزیز من یه سر هم میرفتی چهار تا دانشگاه و موزه هم کنارش می‌دیدی یه کم متوجه میشدی...
جمعه 11 آذر 1390 - 10:47
sepehr79 - وین - اتریش
من از ۱ خانواده مسلمون متصب اهل اصفهان هستم. از ۱۳ تا ۲۰ سالگی نماز و روزه ازم غذا نشده(توی این سنّ عقل آدم دست بزرگتراس) اما وقتی‌ عقلم ۱ کم رشد کرد، هر چه بیشتر تحقیق کردم بیشتر پی‌ بردم که اسلام چه دین کثیف و مزخرفیه. حالا دیگه دست خودم نیست و ازش واقعا متنفّر شدم و پیشرفت ایران رو در پاک کردن این دین تازیان از ایران میدونم ، فکر کنید تحقیق کنید اما تقلید نکنید!
جمعه 11 آذر 1390 - 10:56
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،،،آلمان کا کشور دمکراتیک و آزادیه...پس چرا اجازه میدان اینجوری باشه؟ ماهی از سر خرابه. آلمان خودش کشور کثیف او خرابیه. واسه همین فرصت طلبها می‌تونن به راحتی‌ اونجا هم این کارا رو کنن. اونایی هم که احمق هستن فک می‌کنن به خاطر اینه کا مسلمان هستن.
جمعه 11 آذر 1390 - 11:40
mehdikhoda - پادربورن - آلمان
raisjomhur - مشهد - ایران. تو بیخود کردی گفتی‌ آلمان بودی کشور فاسدی است ، مرد حسابی‌ چا وقت آلمان بودی که از این حرفا میزانی‌ ، من دارم آلمان زندگی‌ می‌کنم خداوکیلی کشوری از اینجا امنتر ندیدم ۴ روز امدی آلمان اونم معلوم نیست از طرف کدوم شرکت یا ارگانی‌ بدم رفتی‌ فقط دنبال .....خونه‌ها گشتی معلوم این حرفو میزانی‌
جمعه 11 آذر 1390 - 11:48
raisjomhur - مشهد - ايران
uuu.2010 - تبریز - ایران شما جوش .. منو نزن
جمعه 11 آذر 1390 - 12:06
hassan1338 - دورتموند - المان
دوست عزیز ناصر حجازی، بجای اسلام بهتر است بگیم مذهب برابر با زن ستیزیست.
جمعه 11 آذر 1390 - 13:05
Azadikhah - تكسل - هلند
هر نوع ازدواج اجباری تحجر هست romano - تهران - ایران:دین اسلام دینی که در همه مسائل شخصی‌ انسان دخالت میکنه.البته اگر بخوای یک نگاه گذرا به کشورهای اسلامی بندازی میبینی‌ که هر کشور از دین اسلام سلیقه‌ی هر کاری خواسته کرده.مسلمانان چچنی زنهاشون شلوار پوشیدن رو خوب نمیدونن.در عربستان تازگیها زنان می‌تونن رانندگی کنند و،،،،.اگر مان الان زنده می‌شدند باور کن که اینهرکت اسلامیون رو محکوم میکردند.امامان آمدند و تغیراتی‌ دادند یا ندادند در آان زمانها و رفتند ولی‌ حالا یک عده هنوز ول کن نیستند آقا جون بی‌خیال!دنیا پیشرفت کرده و اسلام نیاز به آپ دیت داره!mohd1975 - دبی - امارات: آلمان یکی‌ از مهمترین قطبهای صنعتی دنیا و اوروپاست.منظورتون از کثیفی و خرابی‌ چی‌ هست؟
جمعه 11 آذر 1390 - 14:07
islam zoda - تورنتو - کانادا
از اسلام هر جنایتی بر میاد، تعجب نداره...
جمعه 11 آذر 1390 - 15:03
raisjomhur - مشهد - ايران
mehdikhoda - پادربورن - آلمان عجبا زندگی در المان وحشی تر و بی ادبترت کرده بچه جون من در 4 کشور دنیا ملک و املاک دارم
جمعه 11 آذر 1390 - 15:18
uuu.2010 - تبریز - ایران
raisjomhur - مشهد - ایران...عزیز...لازم نیست من جوش ...شما رو بزنم.. ظاهراً خود شما به حد کافی‌ به فکرش هستی‌...من جوش اون نیم کیلو سرتو میزنم که ظاهراً شما اصلا تلاشی برای پر کردنش توی کل زندگیتون نکردید.
جمعه 11 آذر 1390 - 15:20
red apple - دوبی - امارات
همیشه تعصب خرابی میاره اسلام باید به روز بشه
جمعه 11 آذر 1390 - 15:57
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
فقط در آلمان نیست .. اینجا هم بدبختانه از این موردا زیاده
جمعه 11 آذر 1390 - 16:53
ensanam arezoost - خارگ - ایران
آلمانیها از بافرهنگترین و پیشروترین مردمان دنیا هستند... . طبق قوانین آلمان ازدواج اجباری نه تنها معتبر نیست، بلکه جرم محسوب می‌شود. در ماه ژوئیه گذشته قانونی تصویب شد که "ازدواج اجباری" را جرمی قابل‌تعقیب دانست. طبق قانون هرکس زنی را وادار به ازدواج کند، تا ۵ سال زندان در انتظار اوست...خرابکاری بعضی مسلمانان باعث ایجاد این قانون درست و حسابی شده
جمعه 11 آذر 1390 - 17:06
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
ریسجمهور - مشهد - ایران آقای عزیزی که توی ۴ تا کشور دنیا ملک و املاک داری. ظاهراً شما توی همه این کشورها مشغول شمارش فاحشه‌ها بودید که اینجور مطمئن حرف می‌زنی!!! شما از کجا می‌دونی که توی آلمان فاحشه زیاده؟!!! خواهش می‌کنم آزادیهای فردی و بی‌ بند و باری رو با فاحشگی اشتباه نگیرید. من طرفدار سیستم تربیتی آلمان نیستم ولی‌ از خیلی‌ جهات بهتر از کشورهایی مثل ایران و ترکیه و .. است.
جمعه 11 آذر 1390 - 18:55
sepherdad - سيدني - استراليا
مگر ازدواج غیره اجباری هم وجود داره؟ اصلا ازدواج یعنی‌ اجبار!
شنبه 12 آذر 1390 - 07:26
پریستوک - تهران - ایران
romano - تهران - ایران ما یکی از دوستای دوست داشتنی سایت هستی ،ببخشید قصد خرده گیری ندارم ولی اون لویی 16 هست نه هنری 14 در ضمن این مساله تو 3 قرن پیش اتفاق افتاده نه قرن 21 !!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 12 آذر 1390 - 07:43
Sappho - اصفهان - ایران
کاش اول مطلب یه تعریفی از تفاوت ازدواج اجباری و اختیاری ارائه می شد تا سو تفاهم پیش نیاد !! این که خییلی ها کلا دیدشون نسبت به ازدواج کردن خوب نیست چطور میتونه منکر غیر انسانی بودن واداشتن یه انسان به زندگی با کسی که نمی خواد باشه !! امیدوارم نظر دوستانو ببینم !
شنبه 12 آذر 1390 - 14:49
romano - تهران - ایران
پریستوک - تهران - ایران تشکر می‌کنم دوست عزیز و از غلط گیری بجاتون تشکر می‌کنم در مورد 3 قرن پیش هم مگه شما فکر می‌کنی الان اسلام تو ایران کمتر از 3 قرن پیش اروپاست وقتی طرف قمه می‌زنه یا منتظر یکی از توی چاه جمکران بپره بیرون مشکلاتشو حل کنه خوب طبیعتا ما هم با دین الانمون تو 3 قرن پیشیم و نیاز به رنسانس داریم. باید اخلاقیات رو نگه داریم و تقویتشون کنیم جفنگیات رو هم بریزیم دور بعد هم یاد بگیریم به عنوان دیندار تو زندگی بقیه فضولی نکنیم.
شنبه 12 آذر 1390 - 15:52
romano - تهران - ایران
پریستوک - تهران - ایران تشکر می‌کنم دوست عزیز و از غلط گیری بجاتون تشکر می‌کنم در مورد 3 قرن پیش هم مگه شما فکر می‌کنی الان اسلام تو ایران کمتر از 3 قرن پیش اروپاست وقتی طرف قمه می‌زنه یا منتظر یکی از توی چاه جمکران بپره بیرون مشکلاتشو حل کنه خوب طبیعتا ما هم با دین الانمون تو 3 قرن پیشیم و نیاز به رنسانس داریم. باید اخلاقیات رو نگه داریم و تقویتشون کنیم جفنگیات رو هم بریزیم دور بعد هم یاد بگیریم به عنوان دیندار تو زندگی بقیه فضولی نکنیم.
شنبه 12 آذر 1390 - 15:49
raisjomhur - مشهد - ايران
sourena.de - اشتوتگارت - در چند کشور دنیا فاحشه ها در صف های خیابانی میایستند و دوم در چند کشور دنیا مثل المان ....
شنبه 12 آذر 1390 - 17:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.