پرس تی‌وی به دلیل پخش اعتراف تلویزیونی جریمه شد

پرس تی وی به جریمه یک صد هزار پوندی محکوم شد

در پی شکایت مازیار بهاری روزنامه‌نگار و مستندساز، از پرس تی وی(تلویزیون انگلیسی زبان دولت ایران)، آفکام نهاد ناظر بر رسانه‌های بریتانیا این تلویزیون را به پرداخت ۱۰۰ هزار پوند جریمه محکوم کرد.

مازیار بهاری در گفت و گو با بی بی سی فارسی ضمن اعلام این موضوع گفت:" به دلیل مصاحبه پرس تی در زمان بازداشتم از این شبکه شکایت کردم، بعد از حدود یک سال و نیم در خردادماه امسال شکایت من با سه عنوان مصاحبه تحت فشار، تعرض به حریم خصوصی و به خطر افتادن من مورد قبول آفکام قرار گرفت."


در بخش دیگری از حکم پرس تی وی آمده است که پروانه پخش این تلویزیون باید ظرف ۳۵ روز از لندن به دفتر مرکزی آن در تهران منتقل شود.

مازیار بهاری خبرنگار مجله نیوزویک که بدنبال حوادث پس از انتخابات ایران بازداشت و مجبور به "اعتراف" تلویزیونی شد، پس از آزادی و بازگشت به بریتانیا از شبکه پرس تی وی بدلیل فرستادن خبرنگاری به زندان اوین برای "مصاحبه" با او شکایت کرد.

این مستندساز با تاکید بر این مسئله که این جریمه نقدی به خزانه داری دولت انگلیس واریز می‌شود گفت:"زمانی که از این شبکه شکایت کردم، فکر نمی‌کردند کسی جرات کند از آنها شکایت کند به طور غیر رسمی به من گفتند که می‌توانند بلایی بر سر من بیاورند و در برنامه‌های تلویزیونی نیز گفتند که من با تشویق خاندان سلطنتی دست به شکایت زده‌ام و مامور ام آی ۶ هستم. من تمام این اتهامات را رد می‌کنم."

پرس تی وی امروز در وب سایت خود نیز نوشته که "تحلیلگران مستقل می گویند آفکام زیر فشار خاندان سلطنتی برتانیا برای خاموش کردن صدای منتقد دست به این اقدام زده است."

آقای بهاری معتقد است که ۱۰۰هزار پوند برای دولت ایران رقم ناچیزی است و گفت: "به نظرم جریمه در نظر گرفته شده جریمه سبکی است."

مازیار بهاری در خصوص انتقال دفتر این تلویزیون نیز گفت :"چنین تصمیمی مهم است زیرا افرادی که تحت فشار مصاحبه ‌هایشان پخش شده می‌توانند از این تلویزیون شکایت کنند. "

در مراحل اولیه قرار بر این بود که مسئله بسته شدن این شبکه توسط آفکام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پیشتر نیز آفکام در نوامبر گذشته پرس تی وی را متهم کرد در پوشش خبری ماجرای اعزام کشتی های کمک رسانی به مردم غزه، مقررات مربوط به بی طرفی را نقض کرده و از اسرائیل بطور یکجانبه انتقاد کرده است.

+111
رأی دهید
-26

IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
این صدای خامنه‌ای در انگلستان را باید خفه کرد. ننگ بر شبکه پرس ت و. زنده با د ملکه
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.