گاف مضحک نامزد ریاست جمهوری آمریکا: من بودم سفارتمان در تهران را تعطیل می کردم

مهر- تنها نامزد زن حاضر در رقابت های ریاست جمهوری آمریکا در اظهارتی عجیب در خصوص تجمع دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت انگلیس گفت : اگر من رئیس جمهور آمریکا بودم سفارتمان را در تهران تعطیل می کردم.

"میشله بکمن" شب گذشته در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه ان.بی.سی آمریکا در مورد موضع گیریش در خصوص تجمع دانشجویان ایرانی در برابر سفارت انگیس در تهران گفت: اگر من رئیس جمهور بودم سفارت آمریکا در تهران را تعطیل می کردم.

خبرنگار این شبکه در پاسخ به این گاف بکمن گفت: اما یک مشکل وجود دارد و آن اینکه آمریکا از زمانی که سفارتش در تهران به دست دانشجویان ایرانی تسخیر شد دیگر سفارتخانه ای در ایران ندارد و به نظر می رسد شما در این مورد گاف داده اید.

اما بکمن با کمال خونسردی گاف دادن خود را تکذیب کرد.

ان .بی.سی این خبر را با تیتر، "اگر من رئیس جمهور بودم سفارتی را که وجود ندارد تعطیل می کردم" منتشر کرده است.

پس از این گفتگو، دفتر رقابت های انتخاباتی بکمن با صدور بیانیه ای اعلام کرد: به دلیل آنکه بکمن بدون مقدمه در خصوص ماجرای پیش آمده در تهران سخن گفته این وضعیت بوجود آمده است.  

میشله بکمن، تا چندی پیش در رقابت های میان نامزدهای جمهوریخواهان جزو پیشتازان بود، اما استعفای مشاور ارشد وی موجب شد تا این عضو کنگره آمریکا که روابط نزدیکی با جنبش تی پارتی دارد از رقبایش عقب بیافتد.

+175
رأی دهید
-29

behnam2009 - لندن - انگلستان
زنها مثل آخوندها هیچ وقت قبول نمی کنند که اشتباه کردند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 20:59
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
اول اینکه آنها دانشجو نبودند.دوم آنکه شما سفارتی در ایران ندارید .سوم همان که تو عددی نیستی‌ . چهارم همین که پروردگار توانا تو را می‌‌شناخت که بهت قدرت اجرایی نداد . و آخر اینکه شما که ادعای متمدن بودن میکنید چرا این حرفها را میزنید
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 21:32
دنیای وحشی - تهران - ایران
وقتی از اخبار ابتدایی مملکتش خبر ندارد و نمیداند که حداقل سی سالی هست که مملکتش با ایران هیچ رابطه مستقیمی ندارد و سفارتخانه ای هم دراین مدت درایران نداشتند چگونه میتواند درآینده ریاست کشورش را داشته باشد و به اصطلاح به مسایل ومشکلاتش سروسامان بدهد؟!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 21:35
kish mehr - منچستر - انگلستان
بهنام۲۰۰۹ لندن انگلستان `@ خیلی‌ براتون خوشحالم که مرد هستید و از جنس همان آخوندها که به زن به دید تحقیر نگاه میکنند ،درود بر شما .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:33
mirzadeh i eshghi - دوسلدورف - دوسلدورف
کاندیدا‌ها که سهله رییس جمهور‌های آمریکا یکی‌ از یکی‌ اردک ترن.البته اوباما و کارتر از قاعده مستثنی هستن.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:51
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
نخیر اصل ماجرا اینگونه بوده که ایشان داشتند با بریتانیا ابراز همدردی میکردند و منظورش این بوده که "اگر" ما هم در همچین وضعیتی قرار داشتیم و من رییس جمهور آمریکا بودم همین تصمیم را اتخاذ میکردم و سفارتخانه مان را می بستم. متاسفانه مشکل ترجمه و سوء برداشت از متن همیشه در رسانه ها وجود دارد. میشل بکمن از اعضای کمیته امنیت ملی مجلس است و بخوبی میداند که آمریکا در ایران سفارتخانه ندارد. کافیست یک (اگر) را از ابتدای صحبتهای این شخص حذف کنید تا صحبتها مسخره تلقی شود.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:35
golden remix - استکهلم - سوئد
جمهوری اسلامی پشتش به شما گرمه و الا برا مردم خودش عمراً نمیتونست پر رو گری کنه.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:52
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
در ضمن این خانم اشتباه نگفته بلکه برداشتها اشتباه بوده .. حتما درستش و منظورش این بوده که اگر آمریکا سفارتی در ایران داشت و این اتفاق براش می‌افتد و من در اون زمان رئیس جمهور بودم سفرتمونو تعطیل ایکردم .. یه جورایی خسته تعرض روششو با بریتانیا مقایسه می‌کنه
جمعه 11 آذر 1390 - 00:00
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
جنّتی یادته ؟ یه کلمهٔ ددمنشانه رو با چه زجری سعی‌ میکرد تلفظ کنه ؟ آخرشم نتونست اما بازم زور میزد.. آخوند جنسشم ظاهراً مثل جنس خودته یا لا عقل مثل تو فکر می‌کنه مرده... بد نیست قبل از اینکه حرف بزنی‌ تو دهنت یه کم مزا مززش کنی‌
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:57
Naser hejazi - بهبهان - ایران
behnam2009. چه ربطی داشت؟!
جمعه 11 آذر 1390 - 01:05
habibollah - تهران - ايران
leila leila - گوتنبرگ - سوئد. دقیقاهمینطوره.فقط خندم گرفت برای یه عده که هنوزدوزاریشون نیفتاده.
جمعه 11 آذر 1390 - 03:36
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
چرا نمیخواهد قبول کنید که خیلی از سیاستمدرها تو امریکا که ادعای ریاست جمهوری آمریکا را دارن از تاریخ و جغرافیای دنیا بیخبرن همیشه گاف میدن حالا اگه شما بخواهید با گذاشتن یه (اگر ) جمله این خانم را درست کنید. فکر کنم تو لغت امریکا کلمه اگر باشه تو لغات اونها. یا چنانچه مترجم درست ترجمه نکرده شما تشریف ببرید ترجمه کنید حرفاشو. حالا خوبه که خودشون ازش پرسیدن که گاف دادی!!!
جمعه 11 آذر 1390 - 04:08
parandeh_shargh - كرمان - ايران
زبل خان متاسفم برات که اینقد چشم بسته همیشه از آمریکاییها دفاع میکنیو حتا چیزی که خودشونم میگن گاف دادنو سعی‌ میکنی‌ یه‌جور درست کنی‌ که مبادا ما فک کنیم خداهای تو اشتباه کردن ، فقط خواهش می‌کنم این ضعفی که جلوی امریکیا داری و جلوشون حتما همیشه تعظیم میکنی‌ نگو که ایرانی‌ هستیو آبروی مارو نبر،در آخرم تو که اینقد آمریکایی می‌دونی خودتو و نکر اونای عزت خواهش می‌کنم دیگه این سایت نای برو همون سایتی آمریکایی ،اینجا یه سایت ایرانی‌
جمعه 11 آذر 1390 - 04:37
farhad110 - تهران - ایران
zebelkhan, leila leila, شما دیگر چرا اشتباه مضحک ایشان را توجیه می‌کنید در صورتیکه دفتر انتخاباتی ایشان توضیح کافی‌ را داده و بطور ضمنی‌ این اشتباه را قبول کرده است!! بعضی‌ از این هموطنان ما از پاپ هم کاتولیک تر هستند!!!
جمعه 11 آذر 1390 - 06:03
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
فرهاد ۱۱۰-این "اتابکی"‌ها رو هموطن خطاب نکن.این حضرات فکر می‌کنن همه مردم دنیا مثل ملت آمریکا داک هفرنن و ال‌ باندی هستن.لابد اون وقت که جرج دبلیو اردک از رییس جمهور برزیل پرسید:" شما هم سیاهپوست تو کشورتون دارین هم اشتباه ترجمه و مترجم بود".اگه "اتابکی"‌های سایت بخوان می‌تونم مجموعه‌ای از گاف‌های رییس جمهورهای آمریکا رو توو یوتیب بهشون نشون بدم
جمعه 11 آذر 1390 - 10:51
vackra-gbg - یوتبوری - سوئد
خدا خر و شناخت شاخش نداد لول
جمعه 11 آذر 1390 - 12:09
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
درک هفرنن‌ها این مرد ۸ سال رییس جمهورتون بود .به غرب و شرق دنیا با حمایت شما می‌خواست لشکر بکشه.این هم کتمان می‌کنید؟ باز هم میگید اینجا هم ما مشکل فهمیدن انگلیسی داریم.https://www.youtube.com/watch?v=LaY8wzwxWTc
جمعه 11 آذر 1390 - 12:19
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
https://www.youtube.com/watch?v=e9bvreW08X0اینهم از یک سری دیگه از گاف‌های خانم نماینده خیلی پارتی.البته همپلکی‌های اتابکی شاید بخوان به ما زور چپون کنن که اگه یک "اگر" جا بیفته شما از ما آمریکایی‌‌ها و نئو آمریکایی‌‌ها مخ تون فندقی تره!
جمعه 11 آذر 1390 - 12:38
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
فرهاد۱۱۰ - تهران - ایران شما شیعهٔ ۱۲ امامی هستید با اون ۱۱۰ جلوی اسمتون کافیه. لازم نیست اتیکت بچسبونید
جمعه 11 آذر 1390 - 12:40
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
این زبل خان‌ها هنوز باور ندران که ما تو دنیایی زندگی‌ می‌کنیم که زبان انگلیسی رییس جمهور افغانستان از زبان انگلیسی رییس جمهور سابق آمریکا تکمیل تره!!!!!!!چه کارخونه داک هفرنن ساز ایه این ایالات متحده!
جمعه 11 آذر 1390 - 12:44
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
لیلا لیلا یعنی‌ میخوای با این مانور بچه گول زنت- افکار رو از چرت و چرندی که گفتی‌ و دفاع بی‌ منطق کودک فریبانه ت منحرف به اعداد ۱۲ و ۱۱۰ بکنی‌ و از زیر اعتراف به چرت گویی در بری
جمعه 11 آذر 1390 - 13:44
ghafas - مشهد - ایران
behnam2009 - لندن - انگلستان. من خانوم هستم و مس دانم شما شوخی کردید و تنها نمی دانم چرا ما بلد نیستیم به شوخی های کوچک دوستانه بخندیم و در مقابل همه شان جبهه می گیریم ؟
جمعه 11 آذر 1390 - 14:45
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
میرزاده‌ای عشقی‌ - دوسلدورف - دوسلدورف شما لازم نیست بشید نخوده آاش .. با این چیزی که شما نوشتی‌ ظاهراً .... گو خودت هستی‌ .. یه بی‌ منطق یه چیزی گفت منم جوابمو دادم شما چرا خودتو قاطی‌ میکنی‌ ؟
جمعه 11 آذر 1390 - 16:39
sepherdad - سيدني - استراليا
متأسفانه دمکرسی ایرادش همینه، یکی‌ مثل جیمی کارتر یا اوباما یا حالا ظاهراً خانوما زنبیل گذاشتن!! نه دیگه به مدرک دکترا میشه اعتماد کرد نه به کلمه رییس جمهور همه جا رو آدم‌های نادان و بی‌ سواد گرفتن.
شنبه 12 آذر 1390 - 04:28
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف ( عقب مونده ذهنی) و بقیه هم پالکیها و دار و دسته بیسوادان و ساندیس خوران سایبری مثل parandeh_shargh - کرمان - ایران. قابل توجه حضراتی که هول شدید و مثل بقیه رسانه ها out of context مطلبی را نقل میکنید و اسم آنرا گاف میگذارید. So, she was only talking hypothetically. When Michelle Bachmann, Republican Party candidate and Minnesota Congresswoman, suggested that in the wake of Britain's withdrawal of embassy staff from Tehran, she would do "exactly" the same if she were president, reporters had simply got the wrong end of the stick. Well, here's what she originally said). That's exactly what I would do (if I were president). We wouldn't have an embassy in Iran. I wouldn't allow that to be there. ایشان خیلی ساده منظورشان این بود که من هم اگر رییس جمهور بودم در چنین شرایطی همانگونه عمل میکردم.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 07:41
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
این هم بقیه گاف‌های خانوم بکمن.https://www.youtube.com/watch?v=e9bvreW08X0 ای آمریکایی‌ جماعت مردم دنیا ال‌ بندی و درک هفرنن نیستن.خودتونید.ببیین میتونی‌ راست و ریسش کنی‌ !
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.