دادستان آلمان: ایران در فکر حمله به پایگاه‌ نظامى آمریکا در آلمان بوده است

مقامات امنیتی آلمان پرونده‌ای را در دست بررسی دارند که حاوی اطلاعاتی در مورد تلاش احتمالی ایران برای حمله به یک پایگاه آمریکایی ‌در خاک آلمان است. این بزرگترین پایگاه نظامی ارتش آمریکا در جهان است.
 
 

 

دادستان کل آلمان مظنون است که جمهوری اسلامی ایران در صدد برنامه‌ریزی برای حمله به یک پایگاه ‌نظامی آمریکا در خاک آلمان بوده است. هارالد رنگه پنج‌شنبه (۱۰ آذر/ ۱ دسامبر) در شهر کارلسروهه تأیید کرد که پرونده‌ا‌ی ‌برای بررسی این ماجرا گشوده شده است.
 
همزمان رئیس اداره جنایی آلمان، یورگ تسریکه نیز تأکید کرد که در حال حاضر خطری جدی در مورد این حمله جود ندارد.
 
بر اساس گزارشی که در روزنامه "بیلد" منتشر شده است، جمهوری اسلامی ایران تصمیم داشته در صورتى که ایران از سوى ایالات متحده مورد حمله قرار گیرد، با حمله به پایگاه‌ حمل و نقل ارتش این کشور در خاک آلمان تحرکات نظامى آن را مختل کند.
 
بررسی ارتباط مشکوک یک تاجر آلمانی با سفارت ایران در برلین
 
دادستان کل آلمان در موضع‌گیری روز پنج‌شنبه خود در این مورد افزود که یک تاجر آلمانی ‎به دلیل ارتباط مشکوک با سفارت ایران در برلین و احتمال فعالیت‌ جاسوسی برای عملیات خرابکاری، مورد سوء‌ظن است. خانه این تاجر ۲ ماه نوامبر ( ۱۱ آبان) مورد تفتیش قرار گرفته است.
 
دادستان کل آلمان همزمان با اشاره به "در جریان بودن پرونده دادرسی این مورد" خاطر نشان ساخت: «در این مورد خواستار اقدامات عملی شدیم که قصد داریم آنها را اجرا کنیم.» هارالد رنگه به جزییات بیشتری در مورد این اقدامات اشاره نکرد.
 
یکی از بزرگترین پایگاه‌های پشتیبانی ارتش آمریکا در جهان، در آلمان قرار دارد. این پایگاه تأمین کننده عمده نیاز ارتش آمریکا در افغانستان و عراق است. در بیمارستان ارتشی نزدیک این پایگاه نیز سربازان مجروح آمریکایی مورد مداوا قرار می‌گیرند. هر دو مرکز با تداببر شدید امینتی حفاظت می‌شوند.

+164
رأی دهید
-79

sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
اگه من جای دولت احمق آلمان بودم همهٔ وابسته‌های رژیم و ساندیسخور‌های شپشو رو از آلمان اخراج می‌کردم تا هم به ایرانی‌های آزادیخواه کمکی‌ بشه و هم دردسر پلیس رو کمتر کنند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:54
danial nabi - استكهلم - سوئد
خاک تو سر دولت آلمان، ۵۰ ساله که آلمان اشغال شده توسط انگلیس و آمریکا، هنوز نوکری‌شان را میکنند ، خاک عالم بر سر تان.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:39
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
گل بود به سبزه نیز آراسته شد! کشورهای اروپایی تا ضربه نخورند پی به خطر تروریسم اسلامی ج.ا نمیبرند. روشن است توطئه خانه ولی شیره ای بهمراه سه اختاپوس (لاریجانی ها) بدجوری کم آورده و پایان ننگینشان را بخوبی دیده اند. سرنوشت اینها هم مانند قذافی و صدام است.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 18:23
Nur_ir - هامبورگ - المان
آلمان همه چیز راخوب میداند. ولی بهتر میداند. کی وچه . وقت انهارا را بموقع رو کند.از جمله پرونده های . دادوستد های زمان ریاست جمهوری اکبر رفسنجانی وزمان. آقای محمد خاتمی با آلمان وزمان گرهارد شوغیده نخست . وزیروقت المان و یوشکا فیشر وزیرامورخارجه وقت المان. آنهم ازنوع یدکی های نظامی و اتمی . المان همیشه . بزرگترین رقم اقتصادی با ایران را داشته است . . .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:56
greentree - تهران - ایران
رهبران ایران به جای اینکه فکر‌ پیشرفت اقتصادی و کشاورزی ایران باشند فقط فکر ترور و کشتار هستند ،فکر کنم شیطان تمام وجود اونها رو تسخیر کرده و تا نابود نشند دست بر دار نیستند
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 18:00
delmorde - یوتوبوری - سوئد
این دیگه یک جوک بیشتر بیست. کشوری که نمی تونه از پادگانها و مراکز مهم نظامی خود حفاظت کنه. ومرزهایش براحتی قابل نفوذ بیگانگان است و در مشکلات داخلی خود گیر کرده و بدبختی از همه طرف گریبانش را گرفته و شلوارش افتاده. چگونه میتونه تهدیدی برای شما و امریکا باشه. دست بردارید بابا مردم دنیا هالو نیستند که مزخرفات شما را باور کنند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 18:08
ibm2646 - تهران - ايران
از کی تا حالا آلمانیا مواظب ایران شدن،۳۰ ساله ایران از طریقه خاک آلمان همه کار توی آلمان کرده،کشتن بختیار و فرخزاد....
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 18:52
love-iran - چابهار - ایران
این ها فکر میکنن مردم ایران و جهان مغز تو سرشون نیست و هر چی بگن همه باور میکنن فردا که بگن حمله اتمی امریکا به ژاپن هم کار ایران بوده
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 18:58
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
هر آنچه که در سطح ایران و جهان با دسیسه رژیم پلید اسلامی رخ میدهد، از افکار کثیف ضحاک زمان ` علی‌ خامنه ای` است. او است مسبب همه بدبختیهای این مردم، او است عامل فساد و نگونبختی این کشور و اوست موجبه داغ مادران کسانی‌ همچون سهراب‌ها و ندا ها. خامنه ای! دیگر راهی‌ جز سرنگونی برایت نمانده، شمارش معکوس را شروع کن. دیگر این مردم بیدارند و با ریسمان پوسیده شیعه، داستان‌های دروغین علی‌، حسن و حسین به چاه پوشالی جمکران نمیفتند. ابتدا دعا کن که اسیر شوی و محاکمه چون اگر به دست مردم بیوفتی تکه‌ای عزت باقی‌ نمیماند، دوم به جان اسد دعا کن تا بماند چون جز این شیعه فلک زده در دمشق جای نداری. سوم دعا کن که آن دنیا دروغ باشد و قیامتی در کار نباشد چون هیچ جور نمیتوانی‌ تاوان این همه جرم، دروغ، دزدی، جنایت، تجاوز، نفرین والدین، خیانت وووووو...... را بدهی‌. این سرزمین پایدار ایستاده با نازنین غیرتمندانی از جای جایش (بلوچ، ترک، عرب، فارس، کرد، شمالی، و سایر پهلوانانی چون رستم داستان)! جاوید آزادی، نگون باد استبداد!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 19:03
zpirooz - آخن - آلمان
بعید نیست همچین آرزویی داشتند اما خداییش باور نمی کنم عرضه اش رو هم داشته باشند
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 19:04
zedeakhond - لندن - انگلستان
بد جور بوی مرگه این رژیم کثیف میاد خدا بخواد از آلودگی جهانی‌ داریم راحت میشییم .انسانهای کثیف وحشی .تو روحت خمینی هزاران لعنت و نفرین مرتیکهٔ دجال
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 19:41
Nur_ir - هامبورگ - المان
ibm2646 - تهران - ایران. دوست عزیز بختیار در پاریس ترور شد بدست الیاس نقاش . اما خیلی ترورها در. کشور المان صورت گرفت . مهمترین ان . رستوران میکونوس وکشته شدن 5 نفر . ازجمله سران کرد شرافکندی و روانشاد فریدن فرخ زاد و قتل محمدی خلبان اکبر. رفسنجانی و.. شادباشی
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 20:38
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
دانیال نبی - استکهلم - سوئد.to مزدور آفت الله اسـ... احتیاج نیست نگران کشورهای دیگران باشی. نگران تروریسم بینلمللی آفت الله‌ها باش که ایران ما را دارند نبود میکنند و دنیا را علیه ملت مظلوم ایران میشورونند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 20:55
Nur_ir - هامبورگ - المان
ibm2646 - تهران - ایران. دوست عزیز اشتباه کوچکی در کامنت بالای خود بشما کنم . شرافکندی که جانشین عبدالرحمن قاسملو شده بود 3 سال قبل درژنو به ضربه گلوله کشته . میشود در رستوران میکونوس 4 نفر از جمله قاسملو و فتاح عبدلی و نوری دهکردی مترجم به فتل میرسد .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 21:42
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
دانیال نبی - استکهلم - سوئد. ، برای سوئد متأسفم که موجوداتی مثل توی بی‌ سواد ه مزدور دارن هواشو آلوده می‌کنن. مزدور بدان ، پایان حکومت جهل و جنایت وقیح نزدیک است، تو هم ....ببند که بزودی با رهبر بی‌ سوادت به ....تاریخ انداخته خواهی‌ شد، ..
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 21:05
fdsa60 - تهران - ایران
قابل توجه وطن فروشان و خائنین =درصورت حمله به ایران جغرافیا جنگ را ما مشخص میکنیم.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:28
karimaaa - تهران - ایران
خدا وکیلی این حکومت تواین چند هفته دهن مارو پیش از پیش سرویس کرده آخه دو روز خراب کاری نکنید به شما می گن نیستین یا جلو دنیا کوچیک می شین آخه تو که تو سوئدی غلطت می کنی در مورد اتفاقات تو ایران نضر میدی راحت پلوت میگیری استراحتت را می کنی ما باید خرجتو بدیم
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:28
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
حضرات مخ فندقی.آی‌ کیو‌های زمانه.بذارید صحت یا عدم صحتش تایید بشه بعد بل بگیرید.....ساعت ۶ بعد از ظهر تکذیب شد.ناگفته نماند این آلمانی‌ها مدعی شده بودن-‌البته حزب سبز هاشون‌-که ایران می‌خواد هنگام برگزاری جام جهانی‌ تروریست انتحاری به آلمان بفرسته.شنونده باید عاقل باشه.البته از جماعت مقیم آلمان که در سایت عضون احتمالا اغلبشون روزنامه یی به جز بیلد تزیتونگ تا حالا به چشمشون نخورده.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:02
Nur_ir - هامبورگ - المان
danial nabi - استکهلم - سوئد. . می بخشید خیلی عقب هستید . مگر مجبوری کامنت بگذاری . المان کجا زیر . سلطه امریکا یا انگلیس بوده . انهم 50 سال جلل الخالق - المان که درسال . 1938 زمان هیتلر دنیا را میخواست بگیرد از جمله حمله به انگلیس و...... اقای اوباما قبل از انتخاباتش اولین سفرش به المان بود و ok اش را از المان گرفت . المان ثروتمندترین کشور اروپائی است .من نمیخواهم از المان دفاع کنم . ولی باید واقعیت را گفت . ارتش المان و از نظر نظامی ووسایل چنگی رمینی ودریائی خیلی پیشرفته هست . المان بدون جنگ و خونریری DDR المان شرقی. را چنگ کمونیست و متخدروسیه دراورد . کجای کار هستی . فقط بگم ما منتظر. برخورد المان با ایران بودیم که خوشبختانه همپایه انگلیس و امریکا و اروپا قدم برداشت . دراخر ریاست اتحادیه اروپا المان است . حرف حرف المان هست .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:20
ari jojeh - تهران - ایران
fdsa60 - تهران - ایران. تو دعا کن جنگ بشه، ادبیات فارسی و هنر و تاریخ باما، جغرافیا و عربی‌ باتو !!؟؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:26
Mossadegh - لندن - انگلیس
جالبه بعد از 66 سال از جنگ دوم جهانی هنوز 20 پایگاه نظامی امریکا و انگلیس در المانه که کنترل کامل داشته باشند انوقت المان از پایگاه امریکا حفاظت میکنه!!!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:45
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
آری جوجه - تهران - ایران, خوب جواب دادی به این بی‌ سواد فدسا۶۰، چیزی ندارم به حرفات اضافه کنم. غیر از اینکه دوران ننگین ولایت جهل و جنون به پایانش نزدیک شده، موفّق باشید به امید ایران آزاد
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:46
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
فدسا۶۰ - تهران - ایران .صدات از جای گرمی در میاد.مثل اینکه از مزدورهای پول داری هستی.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 23:46
fdsa60 - تهران - ایران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان ای باقیمانده نسل قاجار.یکبار از توی بیسواد 1 سوال کردم هنوز اندرخم اون سوال موندی.مشکل من اینکه که مثل تو و دیگر خائنین نمیشینم که هر لجنی به کشورم حمله کنه.برو اینو به اربابت بگو {ایرانیها خون به دل کردن دشت و نهر را باز گردانندند خرمشهر را}.یکبار بهت گفتم من از این رژیم متنفرم ولی هرگز اجازه نمیدهم پای کثیف اجنبی به وطنم باز بشه. در عملیات اروند وقتی غواصان ایرانی برای حمله به عراق از اروند رود میگذشتند در نزدیکی ساحل رودخانه یکی از غواصان ایرانی دچار خفگی و سرفه های شدید می شود برای اینکه دشمن متوجه نشود و غواصان دیگر کشته نشوند خودش را به وسط رودخانه می رساند و جریان تند آب او را با خود می برد و در راه وطن کشته میشود. حالا میفهمی این سرزمین چه مردانی دارد.جان دادند تا 20 کشور متحد با عراق را از ایران بیرون کردند.{مابا خون خاک عهد و پیمان بستیم}.
جمعه 11 آذر 1390 - 02:48
fdsa60 - تهران - ایران
. خاک وطن خاک تن منه، جمهوری اسلامی باشه یا شاهنشاهی یا جمهوری دموکراتیک یا هر چی، هر کسی جز ایرانی بخواد برای ایران تصمیم بگیره با تیکه تیکه بدنم جلوش وا میستم، اگه جنگ بشه تا آخرین قطره ی خونم از وطنم دفاع می کنم. اگر مشکلی دارم با حکومت ایرانه نه خود ایران هر کشوری چه آمریکا چه هر کجا به ایران حمله کنه از زندگیم دست می کشم برای دفاع، چون هویت من وطنم هست، وقتی ایران تسخیر باشه یعنی من بی هویت هستم.
جمعه 11 آذر 1390 - 02:58
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
حکومت ولایت وقیح یا فقیه اما کی میتونه قبول کنه که بیگانها به خاک ما حمله کنند؟ دیگه از این که هستیم هم ویرانتر میشویم.
جمعه 11 آذر 1390 - 11:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.