انفجار در تاسیسات هسته‌ای اصفهان؛ حادثه اتفاقی نبود

عکس ماهواره ای از انفجار در پادگان سپاه درکرج

«شیرا فرنکل» در مطلبی که در «تایمز » منتشر شده به وقوع انفجار در اصفهان پرداخته است که بخشی از این مطلب را  می خوانید:
 
همزمان با بالاگرفتن کشمکش های سیاسی میان تهران و غرب انفجار دیگری در یکی دیگر از تاسیسات هسته ای ایران رخ داد. این دومین انفجار از این نوع در این ماه است و گمانه زنی ها نشان می دهد که تاسیسات نظامی و هسته ای ایران زیر حمله است.
 
عکس های ماهواره ای تایمز تایید می کند که انفجاری که روز دوشنبه در شهر اصفهان رخ داد باوجود تکذیب مقامهای جمهوری اسلامی مربوط به تاسیسات غنی سازی اورانیوم در این منطقه بود.
 
این عکس ها به روشنی موج بزرگی از دود و خرابی را نشان می دهد و بر ادعاهای ایران که چنین انفجاری در این منطقه رخ نداده خط بطلان می کشد. منابع اطلاعاتی اسراییل به تهران تایمز گفتند که تردیدی نیست انفجار در مرکز تاسیسات هسته ای اصفهان رخ داده و این «تصادفی نیست».
 
انفجار یاد شده در سومین شهر پرجمعیت ایران زمانی روی می دهد که تصاویر ماهواره ای از خرابی های ناشی از انفجار اول در یک پادگان سپاه اطراف تهران دو هفته پیش منتشر شده است. در این انفجار سی عضو سپاه پاسداران از جمله سرتیپ حسن مقدم رییس برنامه دفاع موشکی ایران کشته شدند.
 
ایران مدعی است که این انفجار زمانی رخ داد که آنها مشغول آزمایش سیستم تازه ای برای حمله به اسراییل بودند. در همین حال تنی چند از مقامهای اسراییل تایید کرده اند که انفجار عمدی و بخشی از تلاش گسترده تر در راستای حمله به مراکز حساس نظامی ایران بود.
 
روز دوشنبه نیز ساکنان اصفهان خبر از صدای انفجاری دادند که در ساعت ۲ و ۴۰ دقیقه در شهر شنیده شد و همزمان ابری از دود نیز بر فراز تاسیسات هسته ای اطراف شهر دیده شد.
 
یک منبع اطلاعاتی نظامی گفت: «این انفجار به تاسیسات اصفهان به ویژه دستگاه هایی که گمان می رود انبار مواد خام را در خود داشت آسیب زده است.»
 
او نقش اسراییل را در این انفجار تایید یا تکذیب نکرد و در عین حال گفت عوامل و عناصر گوناگونی در راستای نابودی یا وادار ساختن ایران به توقف برنامه های هسته ای آن تلاش می کنند.
 
در پیامد این انفجار مقامهای جمهوری اسلامی بی درنگ و شتابزده خبر انفجار اصفهان را تکذیب کردند. علیرضا ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان ادعا کرد انفجار مربوط به یک تمرین نظامی در آن حوالی بود. اندکی بعد تلویزیون دولتی ایران این خبر را حذف کرد و دولت خبر هر  نوع انفجاری را تکذیب کرد.
 
روز دوشنبه دن مریدور، وزیر اطلاعات اسراییل گفت کشورهایی هستند که برای مقابله با تهدید هسته ای ایران تحریم اقتصادی می کنند و کشورهایی هم هستند که به گونه دیگری عمل می کنند.
 
ژنرال گیورا ایلاند رییس پیشین دفاع ملی اسراییل به رادیو ارتشی این کشور گفت انفجار اصفهان اتفاقی نبود: «این چیزها تصادفی نیست. و با توجه به تعدد این حوادث می شود گفت دستی در کار است و شاید بشود گفت دست خدا.»
 
یک مقام امنیتی پیشین اسراییل نیز از دست کم دو انفجار دیگر سخن گفت که  با موفقیت توانسته است تاسیسات موشک میان برد شهاب ۳ را خنثی کند که می توانست کلاهک اتمی را حمل کند. وی گفت: «این خبر خوبی است که غرب مشتاق شنیدن آن بود.»

+257
رأی دهید
-44

sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
اگه تصادفی نبوده حتما برادران سپاهی تمرین شهادت میکردند تا سریع تر به درک واصل بشند. آمین
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:18
mortimer - اصفهان - ایران
هیچی دیگه حالا بمب اتم(با هسته) هم آزمایش می کنند و فرداست که می بینی یه گودزیلا از تو زاینده رود اومد بالا./جگرم خنک شد که این احمقای خرابکار یه عده شون مردند.کشور تماما خرابه ست اون پول خرج ساختن اسلحه می کنند!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:46
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
درود بر موساد و اسرائیلی‌های فداکار و شجاع که برای آزاد سازی ایران و ایرانی‌ از اشغال خونخواران .... ولایت جهل و جنون وقیح در فعالیت شبانه روزی سر میبرند، ما ملت ایران کمک‌های کشور دوست خود اسرائیل را برای رسیدن به آزادی هیچگاه فراموش نخواهیم نکرد.شولوم اسرائیل
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:21
greentree - تهران - ایران
این رژیم پایگاه مردمی که نداره برای همین سرویس‌های امنیتی آمریکا و انگلیس اول قصد دارند موشک‌های اونها رو نابود کنن بد هم به احتمال زیاد حمله غافل کننده رو انجام بدند ،رژیمی‌ که مردم از اون تنفر داشته باشند دیگه امیدی به زنده موندنش نیست
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 18:04
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
۱) حامیان ایران به داشتن چند فش فشه، غار غارا ک، بشکه، و مزدرنی که فقط در کارد کشیدن برای مردم خود شیر هستند مینازد. ۲) اگر جنگی باشد،،،، جنگ با کدام دشمن؟ یورش آمریکا از نوع موشکی است و در مقیاس وسیع! فراموش نشود که گرداگرد ایران را حامیان آمریکا قرق کردند و آمریکا دستی‌ در آنجا دارد. ۳) لاشخور‌های رژیم همه ظاهر شبیه به هم دارند (فربه) که بدور از فیزیولوژی انسانی‌، کارآیی رزمی ندارد، سایرین هم اگر دارند، دل‌ رزم ندارند! چون غیرت مردان یا کشته شدن توسط رژیم و یا خانه نشین اند. ۴) تاریخ نشان داده که حکومتی که وجهه‌ مردمی ندارد، حتا با ارتش میلیونی هم یارای ایستادگی ندارد! ۵) و آخرین مورد اینکه، اصلا جنگی در کار نخواهد بود چون مردم ایران با دلاوری و یک پارچگی، بدون نیروی ویرانگر خارجی‌ از سراسر ایران (لٔر، کرد، ترک، فارس، عرب، بلوچی، شمالی و سایر دلبندان) تا آخرین قطره خون در راه آزادی ایستادگی میکنند!. زنده باد ایرانزمین سرشار از زیبای! مرگ بر خامنه‌ای ضحاک!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 19:05
morteza-bikhial refigh - گرگان - ایران
نمیدونمصحت داره یا نه اما خاک تو سر این حکومت حنگ طلب...
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 19:20
جوزف اسمیت - بارسلون - اسپانیا
اگر اینطور باشه و تاسیسات هسته ای منفجر شده باشه پس مردم اصفهان باید نگران سلامتی خودشون باشند چون مواد رادیواکتیو باعث بیماری میشه.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 20:00
birmingham - شیراز - ایران
جانم فدای اسرائیل دوست داریم آمریکا و انگلیس .مرگ بر طالبان چه کابل چه ایران
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 21:54
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
ای آفت الله‌های اسـ... ببینید که چه بلای ٔبر سر ملت اوردهید که آرزوی حمله خارجی به ایران را دارند.روز پایان نزدیک است.
جمعه 11 آذر 1390 - 00:11
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
متن مقاله بر اساس عکس های ماهواره ای از تاسیسات اصفهان است ولی عکس بالای آن متعلق به انفجار کرج است. چرا؟
جمعه 11 آذر 1390 - 01:20
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
ملتهای همه کشورهایی که سلاح اتمی دارن همینجوری میخوان که شما اظهار نظر میکنید؟ پاکستانیها برای نان شب مشکل دارن اما به سلاح اتمی که دارن افتخار میکنن. برای بدست آوردن باید از دست داد. مخالف بودن با جمهوری اسلامی ربطی به مخالفت با پیشرفت کشور ندارد پیشرفت امروز دست آوردی برای فرداست. برای اونهایی که از این انفجار و کشته شدن متفکران ایرانی خوشحالن وآ قعامتاسفم
جمعه 11 آذر 1390 - 04:32
Alborzi - کرج - ایران
لطفا عکس ماهواره ای تاسیسات اتمی اصفهان را هم بگذارید.
جمعه 11 آذر 1390 - 04:35
mortimer - اصفهان - ایران
gharibe UAE:متفکر؟!!!!!!!!!!!!!!/حتما اون کساییم که به سفارت حمله کردند متمدن بودند.خوبه خودت جواب خودتو دادی.الویت بندی می دونی چیه؟ برات این کلمه تعریف شده؟!
جمعه 11 آذر 1390 - 07:07
Atheist-0 - ونکوور - کانادا
غریبه دوبی - ابوظبی - امارات. خودت جواب محمل‌های خودت رو دادی. داشتن بمب اتمی شکم مردم رو سیر نمی‌کنه و به هیچ وجه نه‌ برای مردم امروز و نه برای آیندگان رفاه و آزادی به‌‌‌ ارمغان نمیاره. همینطور که در هفته‌ها ی اخیر دیدی تکنو لوژی امروز می‌تونه از راه دور مقاصد نظامی را هدف قرار بده طوری که به عقل تو و هم فکرات هم نمیرسه. پس برای خودت متاسف باش نه‌ برای دیگران.
جمعه 11 آذر 1390 - 07:39
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
mortimer - اصفهان - ایران : Atheist-0 - ونکوور - کانادا :دوست عزیز من که حرفی از سفارت اینجا نزدم آن به جای خودش محکوم و پیشرفت کشور به جای خود. از کجا میدانید که میخواستن سلاح اتمی بسازن انبار مهمات با هر اشتباهی ممکن است منفجر بشود و یا هر حادثه طبیعی دیگری. اما کسانی که کشته شده اند ایرانی بوده اند
جمعه 11 آذر 1390 - 10:59
mortimer - اصفهان - ایران
gharibe UAE:خودت می گی انبار مهمات.در زمانی که وضعیت کشورت در همه ی قسمت ها اسف باره باید پول خرج ساختن اسلحه کرد؟!!! چرندیات نباف عزیز.اینان دانشمند نیستند بلکه جیره خورند.امثال عبدالسلام دانشمند نیستند بلکه تباه کنند ه ی آینده کشورشون با مردمانشند.هر آن چه که امروز مردم پاکستان و کره شمالی و .. از بدبختی می کشند از امثال عبدالسلام هاست.
جمعه 11 آذر 1390 - 13:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.