اتحادیه اروپا ۱۸۰ فرد و شرکت ایرانی را مشمول تحریم کرد

اتحادیه اروپا ۱۸۰ فرد و شرکت ایرانی را مشمول تحریم کرد

وزرای امور خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمده‌اند

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در نشستی در بروکسل گسترش تحریم های این اتحادیه به ۱۴۱ شرکت و ۳۹ شخص ایرانی را تصویب کردند.

تحریم های جدید به دلیل خودداری مسئولان حکومت ایران از توقف فعالیت های حساس هسته ای این کشور اعمال شده است.


وزرای حاضر در نشست بروکسل همچنین توافق کرده اند که گفت و گو در مورد اعمال تحریم علیه بخش های مالی، حمل و نقل و انرژی ایران را ادامه دهند.

پیش تر دولت های فرانسه و بریتانیا اعلام کرده بودند که پیشنهاد تحریم خرید نفت از ایران را در این نشست مطرح خواهند کرد.

کسری ناجی، خبرنگار اعزامی بی‌بی‌سی فارسی به بروکسل می گوید که حملات دو روز پیش به سفارتخانه و اقامتگاه دیپلمات های بریتانیا در تهران تأثیر ناخوشایندی بر حاضران در نشست داشته است.

با این حال ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا تأکید کرده است که تحریم های امروز مربوط به برنامه اتمی ایران است و ربطی به حمله به سفارت ندارد.

+176
رأی دهید
-41

a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
ای وای الآن گربه میوفته تو دست و پاشون و نمیدونند با پولهای خارج از کشور چکار کنند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 13:56
amoo uk - ليدز - انگليس
امیدوارم زودتر سر به نیست بشید مردم واقعا تحت فشار هستن ،،تنها علی‌ گدا و دوستان فاسدش لذت می‌برن ،
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:15
morid - بوشهر - ایران
وای روم به دیوار. زودی بریم ...الان اونجا را هم تحریم میکنند.وزرای اروپایی خطاب به ویلیام هیگ این کچل بوگندو: با این بحرانی که تو اروپاست ما نمی توانیم نفت ایران را نخریم.این خبر را یورو نیوز گفت.شما هم بهتره خیلی سر به سر ایرانیها نذاری فهمیدی هیگ کثیف؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 15:49
Negah* - فرانکفورت - المان
دمشون گرم احمدی‌نژاد هم تحریم کنند و در آمریکا براش فرش قرمز پهن نکنند که ابروی نداشته اونها بیشتر بره ..به امید نابودی جاهلان رژیم خریت اسلامی...
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:30
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
ضحاک زمان ` علی‌ خامنه ای` مسبب همه بدبختیهای این مردم, عامل فساد و نگونبختی این کشور و موجب داغ مادران کسانی‌ همچون سهراب‌ها و ندا هاست. این سرزمین پایدار ایستاده با نازنین غیرتمندانی از جای جایش (بلوچ، ترک، عرب، فارس، کرد، شمالی، و سایر پهلوانانی چون رستم داستان)! جایی‌ حتی برای فکر کردن به تجزیه نیست چون ما ایرانی‌ یکپارچه و سرشار از زیبای اقوام گوناگونیم که در نوع خود هارمونی بی‌ نظیر است. هیچیک بی‌ دیگری نخواهیم توانست بقا کنیم چون اتحاد ما فروپاشی استبدادی چون ضحاک زمان ` علی‌ خامنه ای` است! براستی که جاوید باد آزادی، رخسارشان گلگون عزیزان پر پر شدهمان، زنده باد زندانیان سیاسی که شکنجه، تجاوز، بی‌ حرمتی و . شده اند! ننگ به دژخیمان رژیم! نفرین به جلادین و متجاوزین! گگون باد خامنه‌ای بی‌ غیرت!!!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.