جریمه سنگین «پرس‌تی وی» از سوی انگلستان

آفتاب: موسسه نظارت بر پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در انگلیس در اقدامی بحث‌انگیز جریمه‌ای سنگین برای شبکه تلویزیونی «پرس‌تی وی» وضع کرد.

                                                  جریمه سنگین «پرس‌تی وی» از سوی انگلستان 
موسسه نظارت بر پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در انگلیس در اقدامی بحث‌انگیز جریمه‌ای سنگین برای شبکه تلویزیونی «پرس‌تی وی» وضع کرد.

شبکه تلویزیونی پرس‌تی وی نوشت: آف کام ماه گذشته اعلام کرده بود در نظر دارد فعالیت شبکه پرس‌تی وی را در انگلیس بر سر آنچه که این نهاد آن را مشکلات اداری خوانده بود، متوقف کند. با این حال این نهاد در اقدامی متناقض، تصمیم گرفت پرس‌تی وی را به اتهام آنچه که وارد شدن به حوزه خصوصی خبرنگاران نامیده است، جریمه کند.

آف کام مدعی شده است پرس‌تی وی قوانین مربوط به پخش را با پخش ده ثانیه‌ای یک تصویر در دو هزار و نه نقض کرده است.

در این تصاویر، مازیار بهاری، روزنامه‌نگار ایرانی در دوشنبه، پانزدهم ژوئن درباره حمله به یک پایگاه بسیج با شبکه چهار و روزنامه نیوزویک صحبت‌هایی کرده بود. این روزنامه‌نگار بعدها مصاحبه با برخی دیگر رسانه‌های غربی را تایید کرده است.

گفته می‌شود آفکام تحت فشار شدید خانواده سلطنتی انگلیس قرار دارد تا از فعالیت شبکه پرس‌تی وی جلوگیری کند. این اقدام بعد از انتقاد پرس‌تی وی از هزینه‌های خانواده سلطنتی انگلیس در زمان مشکلات اقتصادی انگلیس صورت می‌گیرد. خانواده سلطنتی بعدها با ارسال پیامی برای پرس‌تی وی، از این شبکه خواسته بودند از خانواده سلطنتی انگلیس انتقاد نکند. پیش‌تر پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس اعلام کرده بود که دیپلمات‌های آمریکا و انگلیس به دنبال راه‌هایی برای محدود‌کردن پرس‌تی وی در انگلیس هستند.

مصاحبه بی بی سی فارسی با مازیار بهاری  

+162
رأی دهید
-29

آشی - لندن - انگلیس
صدا هماهنگی نداره. از کجا معلوم میشه داره این حرفها رو داره میزنه. درست ما مخالف آحوند هستیم ولی دلیل نمیشه هر چرت و پرتی را قبول کنیم. مگر ملت گاوند؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:29
morid - بوشهر - ایران
عشق میکنی دمکراسی را ؟ده ها تلوزیون فارسی وصدها ایستگاه رادیویی وهزاران وب سایت با هزینه وزارت خارجه بریتانیا وامریکا 33 سال بطور شبانه روزی علیه ایران برنامه پخش میکنند و کوچکترین مورد در حتی روستاهای ایران مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهند وسیاه نمایی میکنند.اون وقت خودشان تنها تلوزیون انگلیسی زبان ایران را تحمل نمیکنند و هر روز بامبولی براش درست میکنند. از جریمه تا دستگیری خبرنگار و حالا تهدید به تعطیلی این شبکه.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 11:51
Azadikhah - تكسل - هلند
این جریانات نتیجه شور حسینی‌ یه عده بسیجی‌ پاچه خوار ولایت هست.دمکراسی این هست که بروند حمله کنند به یک سفارت و دم از مردانگی و شجاعت هم بزنند.خیلی‌ جرأت دارید به انگلیس حمله کنید نه به یه ساختمانش در داخل کشور!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 13:54
مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
morid-هر آیینه ای را جلوی رژیم شما بگذارید جز سیاه چیز دیگری نشان نمیدهد.تو میتوانی چند نقطۀ سفید از جمهوری جهل اسلامی نشان دهی؟قول میدهم که خودم سفیدنمایی انجام دهم ولو با ماست
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:01
ايدين - کرج - ایران
موریدboshehr iran- خوب شما که طاقت هیچ کدومو نداشتید همه خبرنگارها رو که بیرون کردید و دفاتر را بستید و حتی به روزنامه های خودتونم رهم نکردید !خیلی پر رویی بخدا رفتید تو کشور اونها و به صاحب خانه بدو بیراه میگید و نمیتونن دفترتونو تعطیل کنن حالا یه روزنامه خارجی تو ایران به خامنه ای گیر بده چیکارش میکنید؟لطفاً ........ شو و قبل نظر دادن خوب فکر کن اقای ساندیسی.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:59
niagara - گوتینگن - آلمان
آشی از کی‌ تاحالا جناب عالی‌ مخالف آخوند شدی؟اینم حربهٔ جدیده؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:45
hadi66 - اهواز - ایران
سلام. من معمولا" نظرات رو میخونم ولی کمتر پیش اومده که نظر بدم. من خودم منتقد سیاست حکومت ایران هستم ولی دلیلی هم واسه اکثر دوستان نمیبینم که همه چی رو به سیاست ایران ربط بدن. (مطلب سر هرچی که باشه الکی بعضیها بد و بیراه به آخوندای ایران میگن!). در اینکه آزادی داخل ایران در مقایسه با غرب قابل قیاس نیست،شکی وجود ندارد ولی گهگاهی صدای مضلومان در غرب هم شنیده میشود. مرگ بر ستم و ستمگر،زنده باد آزادی و آزادی خواه ، با هر دین ، با هر ملیت ،. با هر رنگ، در هر خاک.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 15:37
Katrina - لندن - بريتانيا
خواهش میکنم این دفتراسلامی توحید روهم تخته کنید. اخه من نمیفهمم این دفتروعوامل ساندیس و ردبول خور در لندن چه غلطی میکنند؟؟؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 15:47
massoudoslo - اسلو - نروژ
پ نه پ فکر کردید شهر پرته !!؟ سفاارتشون رو آتیش میزنید اینا هم اب میریزن تو بلند گوی شما .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.