آزادی 11 دانشجوی معترض به باغ قلهک

تابناک- دانشجویان دانشگاه‌های تهران روز سه‌شنبه 8 آذر در گرامیداشت اولین سالگرد شهادت دکتر مجید شهریاری و در اعتراض به سیاست‌های خصمانه رژیم سلطنتی انگلیس در مقابل سفارت انگلیس و باغ قلهک تجمع کرده و در ادامه این دو محل دیپلماتیک را به تصرف خود در آوردند.

11 دانشجویی که در پی تجمع و تسخیر باغ قلهک توسط نیروی انتظامی بازداشت شده بودند، پس از 2 روز بازداشت، آزاد شدند.

به گزارش فارس، 11 دانشجویی که در پی تجمع و ورود به باغ قلهک توسط نیروی انتظامی بازداشت شده بودند، پس از 2 روز بازداشت آزاد شدند.

براساس این گزارش، دانشجویان دانشگاه‌های تهران روز سه‌شنبه 8 آذر در گرامیداشت اولین سالگرد شهادت دکتر مجید شهریاری و در اعتراض به سیاست‌های خصمانه رژیم سلطنتی انگلیس در مقابل سفارت انگلیس و باغ قلهک تجمع کرده و در ادامه این دو محل دیپلماتیک را به تصرف خود در آوردند.

با توجه به حضور و برخورد شدید نیروی انتظامی و سعی برای خروج هرچه سریع‌تر دانشجویان از این 2 محل، نهایتاً دانشجویان از سفارت انگلیس و باغ قلهک خارج شدند.

نیروی انتظامی در حین خروج دانشجویان از باغ قلهک اقدام به دستگیری ده‌ها نفر از دانشجویان دانشگاه‌های تهران کرد که این دانشجویان از شب سه‌شنبه در بازداشت به سر بردند و نهایتاً در ساعات پایانی شب گذشته آزاد شدند.

اسامی 11 تن از این دانشجویان که اکثریت آنان از دانشگاه‌های علم‌و‌صنعت، صنعتی شریف و امام صادق(ع) هستند، به شرح ذیل است:

محمدرسول نجاتی، محمدحسین میرحسینی، محمدمهدی خزعلی، محمدرضا عاشوری، ایمان عبدالله‌زاده، محمد رضایی، محمد خانلوزاده، علیرضا صبوری، محمدعلی کارگر، امین اردکانی و داریوش اکبری.

براساس این گزارش، در تجمع روز سه‌شنبه دانشجویان مقابل سفارت انگلیس و باغ قلهک و درگیری با نیروی انتظامی، جمعی از دانشجویان نیز مصدوم شده‌اند.

+44
رأی دهید
-70

greentree - تهران - ایران
بهتر بود مگفتید ۱۱ اوباش اسلامی پولی‌ یا ۱۱ اوباش سبک مغز بیسواد آزاد شدند
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 10:04
danial nabi - استكهلم - سوئد
۳۰ ساله پیش باید این لانه خفّاش اشغال میشد.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 10:35
Azadikhah - تكسل - هلند
خبرگزاری فارس که وابسته به سپاه هست.مقایسه کنید این دستگیر شدگان بسیجی‌ اراذل رو با دستگیر شدگان در انتخابات ۸۸.ننگتان باد دغل بازان
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 11:09
ali1111 - تهران - ایران
تفاوت: بازداشت دانشجویان در اعتراض به تقلب انتخاباتی، حداقل ۵ سال حبس تعزیری و اون شکنجه ها...دانشجوی بسیجی‌ به علت حملهٔ وحشیانه به سفارت ۲ روز بازداشت محترمانه+ یک جعبه ساندیس.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 11:30
kabootar - لاهور - پاکستان
باز هم بگید دانشجو نیستند این هم اسم هاشون دیگه چی؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 11:33
mortimer - اصفهان - ایران
danial nabi:چه ربطی داشت؟!!!!!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 11:41
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
دانیال نبی - استکهلم - سوئد دوست عزیز چرا باید اشغال میشد؟؟؟ همه کشورها باید بهم احترام بگذارن و رابطه دیپلماتیک باهم داشته باشن ..اگر در راس حکومت افراد لایق و دلسوز و باسواد باشن هیچوقت دیگر کشورها نمیتونه به هریم کشوری تجاوز کنه...اما متاسفانه اینها میخوان به دنیا هم زور بگن و با کمک کردن در راه ترور و جنگ افروزی به خاطره افکارشون و دین اسلام که ترویج پیدا کنه رابطه شون را با دنیا بهم زاده و مرم کشور خودشم به فلاکت کشونده. میخوان به بمب اتم دست پیدا کنند فقط بتنند با قدرت تا آباد حکومت کنند نه بخاطر پیشرفت ملت. و این نظام باید سرنگون شه تا ایران دوباره جایگاه اصلیشو در دنیا پیدا کنه---
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:39
دنیای وحشی - تهران - ایران
به درک که معترض بودند و به درک که بازداشت شدند و به درک که آزاد شدند .خبرهای مهمتر دیگه ای هست که به این خبرهای مسخره که بیشتر شبیه تاتر و نمایش است گوش فرا ندهیم .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:41
pull.over - دوحه - قطر
دروغ اندر دورغ! خدایی هر کی این خبر رو با توجه به سوابق جمهوری اسلامی و همچنین عکسهای منتشر شده از این حمله ،باور کنه یه تختش کمه و میشه اسمش رو گذاشت گوسفند!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:14
kamran63 - ليون - فرانسه
kabootar - لاهور - پاکستان - چند تا پیرمردی که تو عکس بودند، اونها چی‌ ؟! اونها هم دانشجو بودند !؟ تازه، مگه دانشجو بودن، مجوز حمله به همه جا و همه کس میشه !؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:35
Naser hejazi - بهبهان - ایران
این کثافتها همشون ازدانشگاه امام صادق هستن وشرط پذیرش دراین دانشگاه داشتن کارت بسیج است پس فکر نکنید که این دانشجوهااز دانشگاه صنعتی شریفند همشون بسیجیندراستی امروز به طرزعجیبی تمام خطوط موبایل واینترنت اشغال شد
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:52
baas - روتردام - هلند
از این گله ۱۱ نفره ۷ نفر محمد هستند .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 15:24
Taraneه - کبک - کانادا
عجب آبروی نظام رو بردن نه دادگاهی شدن نه هیچی‌، پذیرایی هم شدن، مدال هم گرفتن، خامنه‌ای اگر به جای این ارازل دور خودت چندتا تحصیلکرده جم کرده بودی الان اینجوری بی‌ آبرو نشده بودی.
جمعه 11 آذر 1390 - 01:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.