اعظم طالقانی در نامه ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی

جرس: اعظم طالقانی در نامه ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضع موحود می نویسد:"تنها در سایه خرد جمعی است که می توان ناخدایی کرد و دخالت های بیگانه را خنثی و ندانم کاری های عده ای را که هزینه های سنگینی بدوش ملت و مملکت تحمیل کرده اند را ترمیم و اصلاح نمود. "وی در پایان می نویسد:"در این شرایط بسیار پیچیده و مبهم که عوامل داخلی و خارجی در آن نقش آفرینی می کنند، فی الواقع پدرانه، مدبرانه، و صبورانه و با یک فراخوان عملی از گسترش انشقاق سیاسی جلوگیری کنید."

                                                               اعظم طالقانی در نامه ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی 
به گزارش جرس، متن این نامه بشرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«در جهت پابرجا کردن چیزهایی که کار کشورت را به سامان می آورد و زمینه هایی را که مردم پیش از تو به پایداری و استواری در آمده اند با دانشمندان بسیار به بررسی بپرداز و با فرزانگان به گفتگوی عملی بنشین»

پیمان کشورداری، فراز 13 نامه 53 علی ابن ابی طالب به مالک اشتر

مقام محترم رهبری جمهوری اسلامی

سلام علیکم

فرا رسیدن ایام شهادت سرور آزادگان امام حسین (ع) همان بزرگمردی که در رسالت عظیم تاریخی خود، آزادگی را حداقل شرافت و انسانیت برای حاکمان معرفی کرد، به تمامی آزاد مردان جهان تسلیت باد.

رهبر محترم

در گذشته با هدف مشترک استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و اعتلای اسلامی و عزت شیعه با هم بودیم و امروز هم در دفاع از کیان این ملت و مملکت با شما همراهیم ولیکن در طول این چندین سال پیچیدگی هایی رو به گسترش بوجود آمد که اداره کشور را در مسیری که برای آن مبارزه و ایستادگی کرده ایم به مخاطره انداخته است. شما هم مسئولیت و باور دارید که نه با راه و روش من، نه با راه و روش شما و نه با راه و روش دیگران هیچکدام به تنهایی نمی توان کشتی توفان زده انقلاب را در این دریای متلاطم به سر منزل مقصود رساند و تنها در سایه خرد جمعی است که می توان ناخدایی کرد و دخالت های بیگانه را خنثی و ندانم کاری های عده ای که هزینه های سنگینی بدوش ملت و مملکت تحمیل کرده اند را ترمیم و اصلاح نمود. بازنگری در ایدئولوژی و بازخوانی برای کارآمدی آن و بازیابی حقیقت برای بازسازی حرکت امری واجب و ضروری است.

امیدوارم این مختصر نوشته به سمع جناب عالی برسد و در این شرایط بسیار پیچیده و مبهم که عوامل داخلی و خارجی در آن نقش آفرینی می کنند، فی الواقع پدرانه، مدبرانه، و صبورانه و با یک فراخوان عملی از گسترش انشقاق سیاسی جلوگیری کنید.

اعظم طالقانی

هشتم آذر1390

+64
رأی دهید
-112

oshtoleshang - مشهد - ايران
نرود میخ آهنی در سنگ
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 10:54
kamran63 - ليون - فرانسه
این حاج خانم هنوز نفهمیده دنیا دست کیه !! می‌خواد "انقلاب" رو نجات بده !! ( خدایا، به کجای این شب تیره بیاویزم قبای ژنده خود را !؟)
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 11:07
alexxx - وين - اتريش
هیچگاه یاسین در گوش خر خواندن اثری نداشته و نخواهد داشت، باید فکر بکری کرد، خانم طالقانی شما هم در توصیه خود ، حتمآ باید تجدید نظر کنید !!! و علیکم السلام
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:52
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
احتمالا مال و منال ی در انگلیس دارند مجبور شدن نامه به رهبر بدن که با این حملات باعث نشوند روابط قطع شود و دیگر به پولهیشان نرسند و نتونند سفر کنند جراحی زیبایی کنند...و.و.و.و. تو اون روح تو و رهبرت....این همه شکنجه اعدام تجاوز...خفه کهن گرفته بود نامه بده....حالا احساس خطر کردند که مبادا نظام واقعا بره و اینها آواره شن....همتون رفتنید....خأئنین به ایران هسید همتون..
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:46
Royan - بوخوم - آلمان
زکی این یکی هنوز امیدوار است و به آرمانهای انقلاب فکر میکند , بیدار شو آبجی باید کاسه و کوزه ات را جمع کنی بری.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 15:26
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
‌. Royan - بوخوم - آلمان. موافقم .جالب نوشتی‌ خداییش همین‌طوره
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:25
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
ما میگیم نره، میگه بدوشش! بابا خانم ما از این نظام جنایتکار که از جمله پدر شما هم در تاسیسش سهم به سزایی داشت ! خوشمون نمیاد، ما ایرانی‌ هستیم و شما‌ها ...، دست از سر کشور ما بر دارید برید عربستان . کار از نامه نوشتن گذشته، ما ملت ایران به چیزی کمتر از نابودی کامل حکومت جهل،جنون، جنایت راضی‌ نخواهیم شد
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:46
mamat - ایلام - ایران
حالاکه اینقد کوتاه بود یه پیامک میدادی
جمعه 11 آذر 1390 - 07:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.