اهود باراک: حمله نظامی به ایران برای اسرائیل خطرناک نیست

اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، روز پنجشنبه گفت که «در حال حاضر» حمله به تاسیسات هسته ای ایران در دستور کار قرار ندارد ولی در عین حال تاکید کرد که چنین حمله ای برای اسرائیل خطر چندانی در بر ندارد.

                     اهود باراک: حمله نظامی به ایران برای اسرائیل خطرناک نیست 
 
این مقام اسرائیلی در گفت و گو با رادیو سراسری اسرائیل با اشاره به گزارش های مختلف درباره حمله نظامی به ایران اظهار داشت: «ما در حال حاضر چنین قصدی نداریم... در صورتی که ضرورت نداشته باشد به سراغ جنگ نخواهیم رفت، ولی ممکن است زمانی پیش بیاید که مجبور شویم دست به چنین کاری بزنیم.»
 
آقای باراک می گوید که موضع اسرائیل در سه زمینه تغیر نکرده است؛ «یکی اینکه برنامه هسته ای ایران غیر قابل قبول است. ما بنا داریم این برنامه را متوقف کنیم و تمام گزینه ها در این زمینه روی میز قرار دارد.»
 
اسرائیل و کشورهای غربی که برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران را از نزدیک دنبال می کنند بارها تهران را متهم کرده اند که در پوشش فعالیت های اتمی خود به دنبال ساحت سلاح هسته ای است. اتهامی که ایران آن را رد کرده و گفته است این برنامه اهداف صلح آمیز دارد.
 
اسرائیل تلاش کرده است که آمریکا و کشورهای اروپایی را ترغیب کند تا تحریم های شدیدتری علیه ایران وضع کنند تا تهران قادر به دستیابی به دانش سلاح هسته ای نباشد.
 
گزینه حمله نظامی نیز از جمله مواردی است که همواره در رابطه با چگونگی برخورد با برنامه اتمی ایران روی میز بوده است.
 
باراک می گوید، بر این باور است که حمله نظامی علیه ایران برای اسرائیل ویرانگر نخواهد بود.
 
وی اظهار داشت: «جنگ یک مسافرت تفریحی نیست، ولی اگر اسرائیل ناچار به انجام آن شود، مادامی که مردم در خانه های خود باشند، تلفاتی در حد ۵۰ هزار، پنج هزار و حتی ۵۰۰ نفر نیز نخواهیم داشت.»
 
وزیر دفاع اسرائیل در این زمینه به حمله موشکی عراق در سال ۱۹۹۱ به این کشور اشاره کرد که به گفته وی، حتی یک اسرائیلی در جریان آن کشته نشد.
 
مقام ها و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه حمله اسرائیل شدیدا هشدار داده اند و تهدید کرده اند در صورتی که چنین اقدامی صورت گیرد اسرائیل به شدت مجازات خواهد شد.
 
آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، هیجدهم آبان ماه، به آمریکا و اسرائیل هشدار داد که پاسخ هر گونه «تجاوزی» به ایران «سیلی محکم و مشت پولادین» ارتش و سپاه خواهد بود.
 
احمد وحیدی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی، نیز روز ششم آذرماه، تهدید کرد که در صورت عملی شدن حمله اسرائیل به ایران، این کشور آماج هزاران موشک قرار خواهد گرفت.
 
همچنین امیر علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا- فضای سپاه پاسداران اواخر آبان ماه اظهار داشت: «از آرزوهای بزرگ ما این است که آنها دست به این کار بزنند. خیلی وقت است انرژی نهفته ای وجود دارد که علاقمندیم با خرج آن، دشمنان اسلام را برای همیشه به زباله دان تاریخ بفرستیم.»
 
این فرمانده سپاه همچنین روز پنجم آذرماه اعلام کرد که در صورت حمله اسرائیل، پایگاه های ناتو در ترکیه هدف حملات موشکی قرار خواهد کرد.
 
اهود باراک در بخش دیگری از مصاحبه خود با رادیو اسرائیل، در خصوص تفاوت های بالقوه رویکرد آمریکا و اسرائیل درباره توقف پیشرفت برنامه هسته ای ایران، تاکید کرد که دولت اسرائیل در نهایت بهترین تصمیمات را اتخاذ خواهد کرد.
 
وی گفت: «باید این نکته درک شود که اسرائیل یک کشور مستقل است. حکومت، ارتش و دستگاه های  امنیتی تنها نهادهایی هستند که در قبال امنیت و موجودیت اسرائیل مسوول هستند.»
 
وزیر دفاع اسرائیل حاضر نشد تا درباره دو انفجار اخیری که در پایگاه نظامی سپاه پاسداران در ملارد کرج و انفجار در اصفهان رخ داده اند، اظهار نظر کند.
 
وی گفت: «هر چیزی که در برنامه هسته ای ایران اختلال ایجاد کند، فارغ از اینکه حادثه باشد یا از راه های دیگر صورت گرفته باشد، مورد استقبال ما است.»
 
با این حال وزیر دفاع اسرائیل از اظهار نظر درباره نقش احتمالی کشورش در بروز این حوادث خودداری کرد.

+83
رأی دهید
-35

greentree - تهران - ایران
بله درست میگه آقای باراک چون اسرائیل در تمام بیت رهبری نفوذ کرده حتی در بین سرداران ترسو ارتش و سپه هم نفوذ دارند و آماده هستند که در زمانه کوتاهی کار ایران رو تمام کنن ،این همان حاصل آمدن احمدی نژاد و سیاست‌های خامنه‌ای هست.مردم دیگه با این حکومت همکاری نمیکنند
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 10:09
love-iran - چابهار - ایران
greentree - تهران - ایران. شما که هم که مشاور نظامی امریکا هستید و این اطلاعات مهم رو تائید کردید ممنون که باعث شدید خیالمون راحت شه خجالت بکشید
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 10:12
دستان - تهران - ایران
مردم آنقدر غیرت دارند و تاریخ گواه است که ایرانیان غیور به هر هجومی پاسخی لازم را میدهند که درس عبرتی برای سایر ین باشد اسرائیل غاصب که عددی نیست اون بزرگتراش غلطی نمیکنند .شتر در خواب بیند پنبه دانه . هنوز داغ شکست جنگ 33 روزه بر پیشانی صهیونیستها خود نمایی میکند آنهم برابر یک گروه چریکی حزب اله لبنان اما با ایمانی قوی .نه مانند مزدوران و فریب خورده هایی که برای ادامه زندگی نکبت بارشان به هر خفتی دست میزنند و با بزرگ نمایی کسانی که فکر میکنند بمب هستند در صورتی که جرقه هم نیستند دلخوشند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 10:33
oshtoleshang - مشهد - ايران
خداییش خدمتی که اینا به اسراییل کردن موسی هم نکرد
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 10:55
supernova - منچستر - انگلستان
سارکوزی به اوباما : من دیگه نمیتونم نتانیاهو رو تحمل کنم . اون یک دروغ گوست .///اوباما به سارکوزی : تو شاید از دستش خسته شده باشی، ولی من مجبورم هر روز باهاش کنار بیام. :). https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-15635476
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:13
mohd1975 - دبی - امارات
سلام....اگه اسرائیل می‌تونست حتما با ایران حمله میکرد. اسرائیل و آمریکا هیچ وقت با کشورای قوی خودشونو درگیر نکردن. و اسرائیل اصلا عددی نیست که بخواد با ایران حمله کنه. و واقعا اگه حمله کنن کشورشون نابود خواهد شد.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:25
morid - بوشهر - ایران
ما کاری به رژیم نداریم .اصلا رژیم ایران لاییک- کمونیست-مثل کشورهای همسایه امان مزدور امریکا هم باشند.این سوال اساسی ما پاسخ میخواهد چرا اسراییل 200 کلاهک هسته ای اهدای غرب را دارد وما ایرانی ها با این همه تهدیدهای همه روزه از این سلاح استفاده نکنیم چراااااااااااا؟استقلال بدون قدرت پشیزی ارزش ندارد.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:09
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
آنهأی که اینجا دم از غیرتو دفاع از میهن میکنند اگر غیرتی دارتون هست که حتما نیست برید از اون مردم بیگناه که زیر دستان این حکومت پست زور گو کشته و هر روز شکنجه میشوند دفاع کنید...نمیخواد اینجا شعار بدین که اگر اسرألیل حمل کرد ئان می‌کنیم و آن می‌کنیم... هم وطنت داره جلو چشمت بهش تجاوز می‌شه ...اختلاس ۳۰۰۰میلیارد تومانی می‌شه و.و.و.و اگر غیرت هست برید به آن گزینه‌ها اعتراض کنید نه به تهدید باراک..
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:55
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
روزی که پشیمان شوی راهی برای برگشت نیست
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 12:50
Azadikhah - تكسل - هلند
به طرفداران این رژیم ریاکار دزد:جریان ایران کنترا رو برید بخونید الکی‌ اینهمه واسه یک حکومت دزد و وطن فروش یقتون رو پاره نکنید!حیف اینهمه جوان دست گل که در جنگ واسه آخوند به نام دفاع از وطن جانشان رو فدا کردند.باعث طولانی‌ شدن جنگ رفسنجانی و خمینی خدا نیامرز بود.انفجارهای تهران و اصفهان نشون دهندهٔ بلوفهای تو خالی‌ این رژیم ضدّ ایرانی‌ هست.در ضمن رژیمی که می‌خواد یک کشور دیگه رو از صحنه روزگار محو کنه و کارهای خرابکارنه در کشورهای همجوارش میکنه لیاقت اتم رو ندارد که هیچی‌ تپانچه هم از سرش زیاد است!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:24
kamran63 - ليون - فرانسه
mohd1975 - دبی - امارات - بابا, اسرائیل که حمله کرد و اون چند تا مرکز رو منفجر کرد !! شما انگار خواب هستی‌‌ها !!؟
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:47
massoudoslo - اسلو - نروژ
راست میگه .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:12
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
دستان - تهران - ایران . ...بی‌ سواد ه ....، بد جوری کک افتاده توی ... هاتون!. بترس از روزی که قدرت کوبنده ارتش قدرتمند اسرائیل را مزه‌شو بچشی بسیجیه رذل. پایان دوران ننگین شما‌ها نزدیک است ....
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:09
mohammad_nedjati - وین - اتریش
اگه توی خواب بتونن!!!!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 18:24
دنیای وحشی - تهران - ایران
ما هر مشکلی هم که با دولت داشته باشیم نبایستی غیرت و مردانگی پارسی خودمان را فراموش کنیم و به جنایتکاران و سلطه جویانی مانند اسراییل غاصب اجازه بدهیم که بزرگتراز حجم دهانش سخن بگوید .مشکلات ایران و ایرانیها بایستی به دست خودشان حل شود .و مسله دیگر اینکه چرا بایستی کسانی که از داشتن فعالیتهای اتمی ما نگران هستند خودشان روز روشن نه تنها فعالیت اتمی دارند بلکه روز روشن به مقادیر وحشتناکی با دولتهایی که دوست هستند درحال مبادله سلاحهای اتمی و به اصطلاح سلاحهای کشتار جمعی هستند؟!!!خرابکاریهای اخیر هم طبق معمول به دست منافقهای کریح المنظر می باشد که همیشه آماده خودفروشی و وطن فروشی هستند و مثل زنهای هرجایی هرکس که به آنها بیشتر بخندد و پول بدهد باآنها همبستر میشوند و به آنها حال می دهند . هرموقع مریم ابریشمچی و یا مریم رجوی را می بینم بلافاصله یاد غورباغه می افتم که تو لجن گیر کرده . فقط آدمهای بی شرف و بی وجدان میتوانند وطن فروشی و جاسوسی بکنند و علیه مردم و خاک خودشان درداخل خرابکاری کنند .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 21:22
fdsa60 - تهران - ایران
به یاد صحبتهای یکی از سکنه روستاهای لبنان افتادم که میگفت ارتش اسرائیل به هیچ وجه نمیتوانست جلوی نابودی تانکهایش را بگیرد چون شکارچیان تانک مثل روح ناپدید میشدند. مرد روستایی میگفت صبح زود در تاریکی هوا سه نفر از این شکارچیان تانک رادیدم که از روستای ما عبور میکردند بخدا جوانهای 18 و 19 ساله بودند انگار ملائکه به روی زمین آمده بودند تا لشگر کفار را نابود کنند یکی از آنها میگفت 3 روز است که غذا نخورده اند مرد روستایی مقداری غذا به آنها داد و میگفت اراده ای که در این سه جوان دیدم یک لشگر را میتوانست نابود کند.از این جوانها در ایران بیشمار وجود دارد .
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 22:08
topo0l.mopo0l - کرج - ایران
اهود باراک .. خورد همچین نظری داد همراه طرفداراش
جمعه 11 آذر 1390 - 05:03
beautysmile - ناتینگهام - انگلستان
بزن آقا بذار گریشون در بیاد حالا که همش باعث آبرریزی هستن، بزن داغونشون کن
جمعه 11 آذر 1390 - 13:12
Azadikhah - تكسل - هلند
fdsa60 - تهران - ایران:اسرائیل هم جنایت زیاد کرده.حکومت ایران هم جنایت زیاد کرده ولی‌ اسرائیل با ملت خودش اینطور که حکومت ایران رفتار میکنه هیچوقت رفتار نمیکنه.اینهمه سرکوب واسه بقای قدرت!در ضمن بی‌منطق و نسنجیده به کاربران سایت اهانت نکنید.
جمعه 11 آذر 1390 - 13:48
دستان - تهران - ایران
خطاب به فرانکفورت- آلمان و مونیخ -آلمان و سایر خودفروختهای چاپلوس. دفاع و پاسداری از مملکت را کسانی انجام میدهند که از جنس ایرانیند و غیرتمند و متعصب. همانانی که خودشان و پدران و برادرانشان و بستگانشان مردانه در 8 سال دفاع جانانه روبروی صدامیان حماسه آفریدند و صدام و کشورهای حامیش منجمله همین آلمان که تامین کننده تسلیحات شیمیایی بود و علیه رزمندگان ایران استفاده کرد و امثال شما در آن کشور مانند زالو و انگل پول آنان را مانند خون کثیف استفاده میکنید .لقب ایرانی شایسته کسیست که هر وقت تعرضی به کشورش شد با تمام توان در مقابل آن بایستد نه مانند شما بزدلان در فضای مجازی از هم فکرانش بخواهد بقیه به رفتار منافقانه ترغیب کنند.
جمعه 11 آذر 1390 - 15:35
garfield - تهران - ایران
آقایون ساندیس خورا.. جوجه رو آخر پاییز میشمرن جانم.
شنبه 12 آذر 1390 - 04:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.