دفتر تحکیم وحدت: حمله‌کنندگان به سفارت بریتانیا دانشجو نبودند

دفتر تحکیم وحدت، تشکل دانشجویی مخالف دولت، حمله معترضان به سفارت بریتانیا در تهران را محکوم و اعلام کرد که مهاجمان «دانشجو» نبوده و «نمایندگان واقعی دانشجویان» نیستند.

دفتر تحکیم وحدت (طیف علامه) با صدور اطلاعیه‌ای که متن آن در وب‌سایت‌های مخالف دولت منتشر شده، گفته است که «وابستگان به گروه فشار و نیروهای سپاه پاسداران» به سفارت بریتانیا حمله کردند و «نسبتی با عنوان دانشجو نداشتند».
 
گروهی از معترضان که خبرگزاری‌های ایران آنان را «دانشجو» نام بردند، روز سه‌شنبه هشتم آذر به ساختمان سفارت بریتانیا در مرکز تهران و اقامتگاه کارکنان سفارت در باغ قلهک حمله و اموال را تخریب کردند.
 
این گروه از معترضان در حمایت از مصوبه مجلس درمورد کاهش سطح روابط با آمریکا و اعتراض به سیاست‌های لندن دربرابر تهران، به ساختمان‌های سفارت  بریتانیا در تهران حمله کردند و به دیوارهای سفارت سنگ و تخم‌مرغ پرتاب کردند.
 
دفتر تحکیم وحدت در بخشی از این اطلاعیه سیاست جمهوری اسلامی از ۳۲ سال پیس تاکنون را «بحران‌ساز» توصیف کرده و حمله مهاجمان به سفارت بریتانیا را ادامه این سیاست دانسته است.
 
این تشکل دانشجویی منتقد دولت دانشجو بودن این مهاجمان را رد کرده و گفته است: رهبران جنبش دانشجویی به همراه ده‌ها دانشجوی دیگر به علت فعالیت‌های منتقدانه خود هم اکنون در زندان به‌سر می‌برند و حاکمیت جمهوری اسلامی ذیل این عنوان به سیاست‌های تنش‌زای خود ادامه می‌دهد.
 
احمد زیدآبادی، عبدالله مومنی، موسی ساکت، سعید نعیمی، علی جمالی، کوهیار گودرزی، حسن اسدی زیدآبادی، بهاره هدایت و میلاد اسدی ازجمله اعضای دفتر تحکیم وحدت هستند که پس از انتخابات ریاست جمهوری دوره گذشته  بازداشت و برخی از آنان به حبس‌های بلندمدت محکوم شدند.
 
دفتر تحکیم وحدت از حمله به سفارت آمریکا پس از انقلاب اسلامی نیز انتقاد کرده و نتیجه گرفته است که «منافع ملی ایران در نتیجه تسخیر سفارت آمریکا به مخاطره افتاد و فصل نوین تحولات کشور را با چالش‌های دو چندان روبه‌رو ساخت.»
 
۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۸، عده‌ای از دانشجویان که خود را «دانشجویان خط امام» می‌نامیدند، وارد سفارت آمریکا شدند و کارمندان این سفارتخانه را به مدت ۴۴۴ روز گروگان گرفتند. حکومت ایران آن اتفاق را «تسخیر لانه جاسوسی آمریکا» می‌خواند.
 
دفتر تحکیم وحدت یک سازمان دانشجویی در ایران است که در شهریور ۱۳۵۸ دایر شد؛ این تشکل با شروع دولت اکبر هاشمی رفسنجانی به انتقاد از سیاست تعدیل اقتصادی پرداخت و موقعیت آن از متحد حاکمیت به منتقد حاکمیت تغییر یافت و پس از آن در پیروزی محمد خاتمی به عنوان رئیس‌جمهور نقش برجسته‌ای ایفا کرد.
 
دفتر تحکیم وحدت در سال ۸۱ به دو شاخه منشعب شد؛ انجمن‌های اسلامی سه دانشگاه رشت، شیراز و شاهرود «طیف اقلیت» یا «طیف شیراز» را تشکیل دادند و شورای مرکزی آن به دلیل برگزاری نشست‌های سالانه خود در دانشگاه علامه طباطبایی به «طیف علامه» معروف شد.

+111
رأی دهید
-25

اهل ایران - اصفهان - ایران
سلام به همه ی دوستان عزیز. من هم مثل خیلی از دوستان هرگز با حکومت جمهوری اسلامی وافق نبوده ام و آرزوی مرگ برای همه ی خیانت کاران به کشور دارم ولی یه موضوع رو که خیلی مطمئنم خدمت دوستان عرض میکنم و ان هم اینکه کسی که پشت این ماجرا بوده اقای لاریجانی رئیس مجلس بوده و او جز افرادی بود که از این اتفاق حمایت کرد.دلیل اصلیش هم اینه که چون او نماینده قم هست و اکثر مردم اونجا رو آخوند ها تشکیل میدهند می خواست با این کار رای رو برای خودش در انتخابات بعدی جمع نماید.شاید بگید که این ها با تقلب به عنوان نماینده انتخاب میشوند ولی با توجه به این که معمولانمایندگان قم نسبت به دیگر شهرستان ها شرایط مختلفی برای کاندید شدن برایشان در نظر گرفته شده , لاریجانی از این راه خواسته که یه جوری خود را برای دوره بعد آماده نماید.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 13:29
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
اینم جواب اونایی که میگفتند اون عده دانشجو بودند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 13:59
bavar88 - آمستردام - هلند
ز‌ر ز‌ر چند تا مگس هم باید جالب باشه برای بعضی‌‌ها ....
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:34
baba bozoorg - تنسبرگ - نروژ
مگه دانشجوی ساندیس خور نداریم عجب پس پیروان خط امام خمینی کجا رفتن همین‌ها بودند که به سفارت حمل کردند یک مشت دانشجوی ساندیسی
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 15:33
sebil - خراسان-خراسان - ایران
تخم مرغ کیلو 5300 رو پرت کردن پفیوزا
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 15:57
Naser hejazi - بهبهان - ایران
لعنت به روح لعنتیت کنن خمینی هندی زاده بی سواد کثافت آشغال که جمهوری اسـ... رو که سرتاپاش دروغ ودزدی وجنایته برای ماگذاشتی.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:25
greentree - تهران - ایران
دانشجو کجا این اوباش‌های اسلامی کجا اینها حتی دیپلم هم ندارند و مثل ویروس میمونند در ایران
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.