آلمان سفیر خود را از ایران فراخواند

در واکنش به حمله روز سه‌شنبه به سفارت بریتانیا در تهران، آلمان سفیر خود را از ایران فراخواند. پیش از این دولت نروژ اعلام کرد که به علت نگرانی‌های امنیتی سفارت خود در تهران را تعطیل کرده است.

                                                                      آلمان سفیر خود را از ایران فراخواند  
 
وزارت خارجه آلمان چهارشنبه بعدازظهر (۹ آذر/ ۳۰ نوامبر) با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم گیدو وستروله، وزیر خارجه این کشور مبنی بر خروج سفیر آلمان از تهران خبر داد.

در این بیانیه آمده است: «با توجه به حوادث روز گذشته در تهران، وزیر خارجه، گیدو وستروله تصمیم گرفت سفیر آلمان را از تهران به برلین فراخواند.»  ساعاتی پیش از انتشار این بیانیه وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد تمامی دیپلمات‌های این کشور ایران را ترک می‌کنند و سفارت ایران در لندن هم تعطیل خواهد شد.

+100
رأی دهید
-106

morid - بوشهر - ایران
حمله به سفارت یه کشور به هر دلیل محکوم است ولی چند سال پیش که سفارت ایران مورد حمله تروریستهای حامی انگلیس قرار گرفت وحتی دو نفر از کارمندان سفارت را کشتند وساختمان ان در لندن به آتش کشیده شد چرا همه خوش به حالشان شد.گویا مرگ از نظر روباه پیر فقط برای همسایه خوب است.انزجار مردم ایران را از سیاستهای خصمانه انگلیس در طی یک قرن نسبت به ایران نباید فراموش بشه.حالا هر وقت امریکاییها صحبت از تحریم جدیدی میکنند این انگلیس خبیث است که زودتر از از اونا عین خاک انداز خودشو وسط میندازه.پس همان بهتر که درب این سفارت که هیچ بوی دوستی ازش بمشام نمیرسد تخته گردد.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 15:20
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
مرید - بوشهر - ایران, مزدور بی‌ سواد ه بی‌ هویت، پایان دوران ننگین شما تازیان نزدیک هست. این اراجیف دیگه خریدار نداره
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 15:30
Artosh - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران/ مضخرف چرا میفرمایید شما؟! کجا دولت انگلیس حمایت کرد؟! با شدیدترین شکل ممکن با گروگانگیران مقابله کرد. به هر حال این کار شما و برادران بسیجیتان ما را در دنیا به عنوان یک ملت وحشی و متجاوز معرفی کرده و خدا میدونه چقدر دیگه ملت با شرف ایران باید تلاش کنن تا این عمل بی شرفی شما رو در دنیا از اذهان عمومی پاک کنن..! واقعاْ ننگتان باد که ذره ای خرد ندارید.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 16:27
ari jojeh - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران. اونکه چهار تا مهاجم گروهکی بودن به سفارت ایران حمله کردن نه دانشجوهای خط بیت رهبری ! بهتره دیگه از این استدلالها نیاری، رهبرت اومد به انگلیس ضرب شصت نشون بده، و شاخ بشکنه غافل از اینکه سوتی داد هزار تا، دنیا خر نیست مثل رهبرت، و فرق تظاهرات خود جوش و سازماندهی شده رو می‌فهمن، اگه این حرکت خود جوش بود تو دهان انگلیس میخورد و می‌فهمید که ملت از دستش ذله شدن و خودشو جمع میکرد ولی‌ حالا چنان مشت محکمی تو دهان علی‌ آقا خواهند زد که دندوناش بیاد جلو چشمش !!!! از طرف من‌ ای ول علی‌ منقلی !!!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 16:31
Negah* - فرانکفورت - المان
. اگر تمامى کشورهاى اروپایى با هم علیه این اوباشان تاریخ سیاه ایران واین وحشیان آدمخوار متحد شوند سفیران خود را فرا خوانند وسفارت خانه ها ببندند واوباشان وتروریستهاى ایرانى از خاک خود اخراج کنند واتحادیه اروپا به هیچک یک از تروریستها ویزا ندهد رژیم خامنه اى که قرار است دنیا را عوض کند زودتر از پا در خواهد افتاد.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 16:34
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
تمام‌انهایی‌که این‌افتضاح‌رو‌ببارآوردن‌٫یه‌مشت‌بی‌سواد‌چوپون‌ساندیس‌خور‌مثله خودت بودن.بوشهری گاگول
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:03
Taraneه - کبک - کانادا
مرید - بوشهر - ایران هیچ فکر کردی وقتی‌ در همه کشورها بسته شد اونوقت خامنه‌ای چه به روز تو و باقی‌ مردم میاره، از کی‌ طرفداری میکنی‌ وقتی‌ همین الان دشمن داره بهت حکومت می‌کنه. اگر اونی که تو رأس حکومت ۱ آدم با شعور و منطق بود الان وضعیت مون این نبود که لازم باشه سفارت ایران در جاهای دیگه تعطیل بشه.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:12
zpirooz - آخن - آلمان
مرید عزیز اشتباه به عرضتون رسوندند. سال 59 مخالفین حکومت تازه تاسیس در ایران که به شدت مشغول کشتار نخالفینش در داخل بود به سفارت حمله کردند که پلیس لندن برای حفاظت از سفارت یک عملیات سنگین رو انجام داد. اونموقع انگلیس از دیپلماتهای ایرانی محافظت کرد ایران هم کلی خوشحال شد و تشکر کرد حالا شما داری حرفهای احمقانه رییس مجلس رو که چون توجیهی پیدا نکرده به چرت و پرت گویی افتاده تکرار میکنی؟
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:17
oneiran - استکهلم - سوئد
بهتره با این کشورها قطعه رابطه کنیم!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:42
ktkntiuk - مونيخ - المان
مرید - بوشهر - ایران. با شما موافقم. هر چی‌ کثافت و اشغال مذهبی روی زمین که میبینی‌، دست پرورده این انگلیس نابکار ه. ایران رو با عاشورا تاسوعا ، هندوستان رو با بوسیدن ماهتد گاو مچل خودش کرده!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:43
love-iran - چابهار - ایران
morid - بوشهر - ایران. موافقم تنها سود این سفارت ها تو ایران اینه که گذارش از تحریم ها تهیه کنن کشور ما که رابطه اقتصادی توریستی با اونها نداره بودن یا نبودن فرق نداره همون بهتر این روباه پیر از ایران بره
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 18:00
niagara - گوتینگن - آلمان
مریدِ سئد علی‌ چلاق ببند گاله رو
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 18:48
romano - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران حکومت پدر یک ملت است وقتی بچه‌ها پدری این حکومت را قبول ندارند و خود عامل زجر و شکنجه، عقب افتادگی، اعتیاد توسعه نیفتادگی بچه‌های می‌شود بدیهی است وقتی پدر همسایه به ناحق یا حق در گوش این پدر بی لیاقت و تحمیل شده می‌کوبد بچه‌ها در دلشان قند آب می‌شود چون بیچاره‌ها هیچ قدرت فیزیکی ندارند و گرنه اگر پدر مشروع بود و بچه‌ها را صحیح تیمار، بزرگ ، قوی و آموخته کرده بود خود بچه‌ها اولین نفر بودند که به همسایه حمله میکردند. وقتی ما بعد از 32 سال هنوز ملیت ، مذهب، قومیت، اینها بماند اولین حقوق بدوی مان و هیچ چیزمان شناخته نشده و از طرف این پدر هر رو انکار و تحقیر می‌شویم یا باید خود را به او اثبات کنیم چه توقعی می‌شود داشت. بسیاری از آمریکاییها از جرج بوش نفرت داشتند و او را شایسه رفتار ملت آمریکا نمیدانستند اما وقتی هوگو چاوز ادای او را در آورد همه موضع مخالف گرفتند چرا بعد از 32 سال بسیاری از ایرانیان با وجود اینکه به شاه اعتقاد نداشتند هنوز از او به نیکی یاد میکنند و به اشتباه خود اقرار میکنند و اگر ملت دیگری به آن توهین کند او را مورد طوفان خود قرار می‌دهند. ادامه...
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:40
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
morid بیسواد حرفای اون مردک مجنون لاریجانی رو تکرار نکن.اولا در حمله مجاهدین به سفارت کثیف ایران دولت انگلیس هیچ نقشی نداشت و دوما پلیس انگلیس سریعا و متاسفانه وارد عمل شد و سفارت رو پس گرفت.تو ایران دولت و حکومت دستور حمله میده بعد انگار ما بچه دیروزیم دستمال میگیرن دستشون به ....... خوردن میافتن.بدبخت حکومت اسلامیتون دستش تا آرنج با همین انگلیس خبیث تو یه کاسه است .اسرائیل و انگلیس اراده کنن کرک و پر حکومت اسلامی مستقلتون !! ریخته .الان نبین دارین نفس میکشین چون منفعت دارین واسه اسرائیل و غرب چون باج میدید واسه بقای بیشتر.یادته جریان ملوانها رو با چه تعظیم و تکریمی بدرقه شدن؟یه کم صبر کن از دیروز شروع شد از فردا بیشتر میشه که یکی یکی بیان بگن غلط کردن.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:44
romano - تهران - ایران
مشروعیت برای یک حکومت زوری یا خریدنی نیست به دست آوردنی و از طریق بله مردم به آن است همان چیزی که به ان انسجام ملی میگویند. دلیل اینکه به دوستانی که فقط کارشان در این سایت یا جاهای دیگر فحاشی است و دائم میگویم نگویید و قدرت خود را در یک نقطه مخالف متمرکز کنید همین است امروز مارا از فحاشی چه سود واقعا آن شهرستانی که فحاشی این عزیزان را به اسلام می‌بینید چه فکر می‌کند؟ آیا همفکر آنها خواهد شد؟ (به این دوستان سفارش یک سفر دور ایران می‌کنم!) امروز کار ما شده مثل زنی که آرزوی طلاق می‌کند و فقط به مرد زورگویش فحش در دل از ترس کتک می‌دهد بچه‌ها فراموش شده و در حال انکار حتی بدیهی ترین تواناییهای خود هستند. (ما می‌گیم کو گوش شنوا پس برو دین تازی اسلام را عشقست!). ما در حال هدر دادن نیروی عظیم ابزار اینترنت هستیم. ادامه...
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:50
romano - تهران - ایران
چه خوب گفت یار دبستانی من هم ره و همراه منی .. عجیبست که ملت ایران بعد از 2500 سال تاریخ شاهنشاهی از انواع مختلف حتی این 32 سال مدل دینی درد خود را در دین و تنها دین و تنها دین و نه هیچ ایراد رفتاری دیگری یافته و تیشه به ریشه باورهای خود میزند و این آرزوی آن ابلهان اروپاییست که 150 سال پیش تخم امثال خمینی را در این سرزمین از روی حسادت به امثال کورش در زمان باستان کاشنتد. من نمیدانم آیا اگر ملت مصر دین خود را بر فرض محال فراموش کنند آیا فراعنه مصر زنده می‌شوند و آیا دین زدایی در جامعه در دنیا حتی در آمریکا ممکن است. بحث من دین نیست اشکالات زیادی به این تفکر است ولی مشکل این است که درد چیز دیگریست راه درمان اشتباهی را پیموده‌ایم و هم اکنون راه اشتباه دیگری را می‌آزماییم. دوستان متمرکز شوید بسیار به هدف نزدیکیم فقط متاسفانه همه خوابیده‌ایم و اتوبوس از این ایستگاه موفقیت تاریخی بار دیگر در خواب ما خواهد گذشت امروز تایید کارگر است نه انکار.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:53
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
۱) چه حیف که در این روزگار همچنان گروهی در خواب هستند و با این همه نیرنگ در این سی‌ سال باز به جانب داری از این حکومت ضحاکی می‌پردازند. هم میهن، داستان آن یورش به سفارت ایران با این رویداد خیلی‌ متفاوت است! میتوانید چکیده اونچه که توسط بی‌بی‌سی امشب اعلام شد و با سند پخش شده بود رو بخونید:در تهران وابستگان جمهوری اسلامی با برنامه قبلی‌ پیشتر در جلوی سفارت و باغ جم شده بودند که با پوشش خبری خود رسانه‌ ملی‌ ایران همراه بود ولی‌ با وجود گمانه زنی‌ در مورد یورش بر شمار سپر دفاعی اضافه نشد! یک عکاس روسی عکسی‌های گرفته و انتشار داده که در اون مسول اصلی‌ انتظامی حفاظت از سفارت در حال تخریب بود! چطور مامورین انتظامی ایران اعتراضات میلیونی جنبش سبز رو در هم کوبیدن ولی‌ کسی‌ نتونست ۳۰۰ نفر که دانشجو نامیده شدن را از یورش باز داره؟ اگر این رخداد اتفاقی‌ بوده چرا در مجلس ایران، لاریجانی این مورد رو خواسته اکثریت مردم ایران معرفی‌ کرده و ازش حمایت کرده؟ ......
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 21:14
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
۲) .. خوشحالم که این اتفاق افتاد و جامعه جهانی‌ حرکت در راستای فشار بر ایران رو جدی تر پیگیری خواهد کرد. امیدوارم که هر چه زود تر کشور‌های عضو اتحادیه اروپا سفارت خونه‌هاشون رو در اندازه کاردار نگاه دارند. از طرفی‌ کارمندان با وجود سفارت ایران که در فکر مردم کشورشون هستند استعفا بدند. این رژیم آخوندی که سنگ دزدان مدینه رو بر سینه میزنه و توحش پیشوای آینش رو در زمرهٔ‌ سیاست خارجیش قرار میده به لبه پرتگاه رسیده و هر آن پایه هاش در حال فرو ریختن هست. همین امروز فردا هست که خبر برخاستن مشت‌های گره کرده مردم در خیابان‌های شهر‌های کوچک و بزرگ سرزمینمان را در سرخط خبر گذاری‌ها به ویژه ایرانیان یو ک ببینیم. جاوید یکپارچگی ایران، زنده باد مردم هوشیار و مرگ بر استبداد.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 21:35
ali1111 - تهران - ایران
مرید - بوشهر - ایران. خجالت نمی‌کشی؟ ..بازم کامنت میگذاری؟!!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:30
hovakhshatare - تهران - ایران
خُب بابا حق داره آلمان بیچاره. اونها از این وحشی‌گری‌ها ندیدند تو کشورشون ترس برشون می‌داره دیگه. اصلا تمام کشورهای اروپایی و کشورهای غیرعرب باید سفارتخونه‌هاشون رو تو ایران ببندند چون خدای نکرده ممکنه جون‌شون به خطر بیفته. حالا عربها هیچی ولی اونها که آدم حسابی‌اند لااقل!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:53
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
با درود فراوان خدمت هموطن عزیز ( زهرا۵۰-کپنها ک‌دانمارک )و با عرض پوزش برای تصریح مجاهد -خدمت شما عرض کنم .کسانی‌ که به‌‌‌ سفارت ایران یورش بردند مجاهد نبودند بلکه خو زستا نی‌ بودند و هدفشان هم خودمختاری برای خو زستان و یا جدایی آن از ایران -----و ناگفته نماند که سه نفر بودند و دو نفرشان توسط گروه ضربت انگلیس همان موقع کشته شدند و یک نفرشان هم پس‌از گذراندن دوره محکوم ی‌ت --چند سال پیش آزاد شد
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 23:06
morid - بوشهر - ایران
IRAN+THE SPY OF ISRAEL+USA FOR EVER-از اینکه با این حقیقتی که بیان کردم شما مزدور محترم اجنبی را چزاندم متاسفم.اسم انگلیس را به آیدیت اضافه کن تا از جیره پناهندگیت کم نشود. من افتخار میکنم که مزدور سران مملکت خود هستم زیرا آنها ممکنه خیلی اشتباه کنند ولی نوکر اربابهای تو نیستند.حمله به سفارت ایران در سال59 همانطور که گفتم کار تروریستهابود ولی با مماشات انگلیسیها. بعد که دیدند ابروشون داره میره 2 نفر تروریست که سرنخ مهمی بودن دستگیر یکی را کشتند ودیگری زندانی شد تا ایران نتواند انها رابشناسد.ما بدون توجه به هر رژیمی که در ایران سرکار باشد با این روباه خبیث که عامل کودتای رضا خان و سرنگون کننده حکومت مردمی مصدق ومانع پیشرفت های علمی ایرانیان بوده و هست منزجر وبیزاریم.خودمانیم عجب رو دستی خوردند زیرا همیشه اونا بودند که سفیرشان را فرا میخواندندولی این دفعه سایمونو پرت کردیم تو فاضلاب لندن.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 04:51
gol andam - زوريخ - سويس
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس درود ٔبر تو دوست عزیز خیلی‌ زیبا گفتین ،،،،،مرگ ٔبر جمهوری اس‌،،،،،،،،،،،الی با طرفداراش
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 08:59
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
korosh 2500 با درود متقابل و صد در صد درست گفتین مجاهدین نبودن .من زمانی رو گفتم که مجاهدین حدود 11 سفارت خونه در کشورهای اروپایی رو گرفتند.ممنون از اطلاعاتی که دادید.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 16:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.