روسیه به دنبال سپر دفاع موشکی مشترک با ایران و چین

روسیه برای مقابله با سپر دفاع موشکی ناتو به دنبال استقرار یک سپر مشترک دفاعی به همراه ایران و چین است .

                                                  روسیه به دنبال سپر دفاع موشکی مشترک با ایران و چین

به گزارش عصر ایران خبرگزاری روسی ریانووستی روز گذشته با اعلام این خبر نوشت که قرار است بدین منظور دیمیتری راگوزین سفیر روسیه در ناتو در ماه ژانویه سال 2012 به ایران و چین سفر کند.

راگوزین روز گذشته در دومای روسیه با اشاره به این موضوع گفت که از سوی رییس جمهوری روسیه ماموریت یافته است تا برای استقرار یک سپر موشکی جهانی به ایران و چین سفر کند.

پیشتر نیز خبرهایی درباره احتمال استقرار یک سپر دفاع ضدموشکی مشترک بین ایران و روسیه و چین  در واکنش به استقرار سپر دفاع ضد موشکی ناتو در ترکیه و رومانی منتشر شده بود .

ایران و روسیه استقرار موشک های ردیاب ناتو در ترکیه را به عنوان تهدیدی برای خود می دانند و روسیه تهدید کرده است در صورت استقرار این سیستم موشک های میان برد اسکندر خود را در مرزهای خود با اروپای شرقی مستقر خواهد کرد.

همچنین دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه به ارتش و نیروهای نظامی این کشور دستور داده است تا طرح های خود را برای مقابله با اقدام آمریکا و ناتو در استقرار سپر دفاع ضد موشکی در ترکیه و رومانی ارایه دهند.

ایران نیز تهدید کرده در صورت حمله آمریکا یا اسراییل یا دیگر کشورهای عضو ناتو به این کشور سیستم دفاع ضد موشکی ناتو که در خاک ترکیه استقرار یافته ازنخستین هدف های موشک های ایران خواهد بود.

روسیه استقرار سپر موشکی ناتو در ترکیه و شرق اروپا را نه به عنوان یک اقدام دفاعی بازدارنده بلکه به عنوان یک سیاست تهاجمی علیه خود می داند.

+56
رأی دهید
-86

Nur_ir - هامبورگ - المان
شاه فقید قبل از ترک میهن بارها در سخنرانیهایشان فرمودند . میخواهند ایران را . ابرانستان کنند . روسیه همیشه اشغالگر در زمان رضاشاه کبیر شمال ایران را دراشغال خود داشت و حالاهم طمع اشغال شمال ایران را دارد و کشور چین به . جای انگلیس در زمان رضاشاه کبیر که جنوب کشورمان را در مستعمره خود داشت . حالا کشور چین چشم چپاولگریش را به جنوب ایران دوخته است . هم میهنان عزیزدر ایران اگاه باشید . پاینده ایران
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 13:07
mortimer - اصفهان - ایران
تحویل بگیرید سگان حکومت.زین پس باید روس های بی غیرت وبی بند و بار را پدر خود بنامید! اربابتان چند تا شد!/سپاه زورش به آمریکا نمی رسه دست به دامن روسیه ی الدنگ شده.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 14:43
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
روزهای سختی در پیشه. خیلی سخت
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 16:37
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
روسیه غلط کرد با آن اقتصاد رو به زوال و آن تکنولوژی عهد بوق بخواهد با سپر دفاعی ناتو و آمریکا مقابله کند. در اوج دوران قدرت روسیه کمونیستی و جنگ سرد نتوانستند هیچ غلطی بکنند چه برسد به حالا. روسیه به شدت به وحشت افتاده که ناتو به مرزهای آن کشور نزدیک شده و چین و روسیه از هر طرف در محاصره زمینی و دریایی غرب هستند. چین هم هنوز حمله به تایوان و اشغال آنرا در خواب می بیند. روسیه هم سودای رسیدن به آبهای گرم خلیح فارس از طریق اشغال افغانستان و بعد پاکستان را داشت و دیدیم که چطور با خفت و خواری از افغانستان بیرون رفت. اینها همه اش مانور برای گرفتن باج از غرب است که غرب از تصمیم خود برای استقرار سپر دفاع موشکی در ترکیه و نزدیک مرزهای روسیه کوتاه بیاید.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:29
shadow of london - لیدز - انگلستان
با درود ،اشغالگرترین، پسترین ،خأنترین،مزدورترین،دولت خائن به ملت و مردم ایرانزمین،این دولت روسیه است.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 20:59
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
دولتهای دیکتاتور خوب به هم دیگه حال میدان.مرگ بر دیکتاتور
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 21:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.