اینک تصرف سفارت بریتانیا: تکرار تاریخ؟

تصرف سفارت بریتانیا در تهران بدست طرفداران حاکمیت، گروگانگیری چند ساعته بعضی از کارمندان و خارج کردن اسناد و مدارکی از آن، اتفاقی است که نمونه مشابه آن فقط یکبار در تاریخ جمهوری اسلامی رخ داده. اشغال سفارت آمریکا، سی و دو سال پیش و در گرماگرم پیروزی انقلاب ایران. وزارت خارجه ایران از حمله به سفارت بریتانیا ابراز تاسف کرده ولی مدتی است که تنش در روابط ایران و بریتانیا بیشتر از قبل بالا گرفته. بریتانیا بانک مرکزی ایران را تحریم کرد و مجلس ایران دولت را به اخراج سفیر بریتانیا ملزم کرد. حمله به سفارتخانه یک کشور در عرف بین المللی، مسئولیتی سنگین را متوجه حمله کنندگان می کند. ولی با ابراز تاسف دولت ایران، پس چه کسانی مسئول این حمله هستند و هدفشان چیست؟ گزارش از مجید خیام دار.

+72
رأی دهید
-130

katrina - لندن - بریتانیا
ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا، لحظاتی پیش در مجلس عوام این کشور اعلام کرد که سفارت ایران در لندن تعطیل شده است و دیپلمات های ایرانی باید خاک بریتانیا را در عرض ۴۸ ساعت ترک کنند. ///دلم خنک شد!!! پرتشون کنید بیرون این اشغالها رو هرچه زودتر..بیچاره کسایی که کارای ویزایی دارند دربه درشدن. وای ازدست این اخوندهای نکبت..
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 14:01
Nur_ir - هامبورگ - المان
دوستان لانه خونخواران رژیم در انگلستان به دستوروزیرامورخارجه انگلستان اقای. ویلیام هیگ بسته شد و به کارکنان مزدور رژیم 48 ساعت وقت داده شده که . خاک انگلستان را ترک کنند. تبریک به ملت ایران
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 15:42
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه
katrina - لندن - بریتانیا. عزیز به یادت باشد امثال این آشغالها در ۱۳۵۷ گفتند---دیو(((شاه)))--- چون رود .فرشته!!!!!! .((خمینی)))) در آید!!!! و این شد-یک مشت وحشی..افلیج اسلامی شدند همه کاره ی این مملکت!! چه می‌توان گفت؟؟ جز----خلایق هر چه لایق! شاد باشی‌-!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:40
baas - روتردام - هلند
بسیج نمک نشنا س .
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 18:57
anti sandis - کنت - انگلیس
کاترینا- منم دلم خنک شد الان پشمالو‌ها چقد ناراحتن کنن
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:33
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
bavar88 میبینی چرا باید حرص خورد وقتی اوضاع بر وفق مراد است.رهبر کودنت گور خودشو کند.البته مطمئنم تا چند روز دیگه سران ......  یکی یکی با دستمال یزدی از دل انگلیس در میارن.دیروز هم که گفتن غلط کردیم ما نبودیم.ولی به هر حال شرایط خوبی فراهم شد .امیدواریم بریزید بقیه سفارت خونه ها رو هم بگیرید.یه مشت ...
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:35
khosh bavar - یزد - ایران
همه این داستانها فقط نمایش و تظاهر هست و اصلا این رژیم دلش بابت دانشمند ترور شده و ملتش نمیسوزد و فقط مانند آدم مجنون که به هدفش که همان تداوم به قدرتش هست, از طریق تظاهرات قصد ادامه حیات خود را دارد! و چون خوب فهمیده و دیده است که دیکتاتورهای منطقه یکی‌ بعد از دیگری به درک واصل میشوند و بعد از اسد نوبت اوست و او همیشه سعی کرده که از طریق جریحه دار کردن کشورهای منطقه, آمریکا و اسرائیل, آنان را دچار " اشتباه " کند که به آنان " فقط " یک شیلیک کند تا از این طریق به ادامه حیات سیاسی خود, ۵۰ سال دیگر دوام بدهند و آنها هم خوب درس این شپشوها را خواندند و اعتنایی به آنان نمیکنند، پس بدینجهت آنان ترس از جنگ داخلی و شورش مردم دارند و از این طریق, تظاهر به قدرت می‌کنند که در چنین شرایطی هیچ کس جرات اعتراض ندارد ، پس باید گفت، ۱۰۰ آفرین بر این اخوندهای شپشو که همیشه گفتم و تعریف آنان را کردم، که از مردم و دشمنش ۱۰۰ قدم جلوتر است و این تجربیات " تداوم حیات سیاسی " خود را مدیون جنگهای صدر اسلام هستند که در فیضیه قم یاد گرفته اند، پس ننگتان باد !
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:50
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
با سپاس فراوان از آقای ویلیام هیگ. ای کاش همه کشورهای اروپائی و آمریکائی همزمان اینکار را میکردند و لانه های جاسوسی و آدمکشی جمهوری اسلامی را برای همیشه می بستند.تمامی دیپلماتهای ایرانی بدون استثنا از طریق آدمکشی در اوین و زندانهای دیگر به این مقام رسیده اند و امیدوارم پس از سرنگونی جمهوری منفور اسلامی همه اینها دستگیر شوند و برای اجرای عدالت و پاسخگوئی به مردم ایران تحویل داده شوند. این افراد نه تنها برای ایران و ایرانی بلکه برای تمامی دنیا و بشریت مضر و فاجعه ساز هستند.جمهوری اسلامی ایران لکه ننگی است که باید هر چه زودتر از دامان پاک کره زمین زدوده و به زباله دان تاریخ ریخته شود. well done Mr. Hague
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 19:50
khosh bavar - یزد - ایران
برایم جالبه که تا حالا کسی‌ از دوستان به این فکر ! نیافتاده که این کشمکش‌ها بدستور خود انگلیسیهاست تا ذهن مردم کشورش را از دشواریهای داخلی‌ خود منحرف کند که با گریبانگیر است !
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 20:01
love-iran - چابهار - ایران
katrina - لندن - بریتانیا. خب این افتخار داره از این ور هم اخوند اخراج کردن به قل معروف دست پیش گرفتن سفت نخورن این شوروش هم نمیشد همین اتفاق می افتاد ایران اون رو مینداخت بیرون اونها هم ایرانی ها رو در کل انگلیس شده یک روباه بدون دندون دولت فقط فقط فقط فقط دولت کومونیستی چین واقعا محشر هست مدیرت اش
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 20:28
ali12 - تهران - ایران
متاسفم برای ایرانیهایی که مقامات ، آدمهای کشور دیگر رو ترجیح می دن به کشور خودشون ..
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 21:07
iranianus - منچستر - انگلستان
شانسو ببین می‌خواستم اقدام کنم واسه پاسپورت ایرانیم..که بده ۷ سال برم ایران :((((........مرگ بر خامنه‌ای
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 21:09
beautysmile - ناتینگهام - انگلستان
یعنی‌ از شرح جاسوس‌های پاشو پیلی راحت شدیم اینجا؟
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 21:21
sabz melli - کاردیف - انگلستان
تو را به خدا یکی‌ جواب سوال منو بده اینها دانشجوی چه رشته‌ای بودند که فرقEnglish--Englandرانمیدانستند.من از تمام دانشجویان واقعی ایران عذرخواهی می‌کنم چون به این قشر فرهیخته در این جریان ظلم بزرگی‌ شد.ننگ بر این جمهوری اسلامی که برای پیشبرد منافع خودش از هیچ کاری شرم ندارد
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 01:53
Katrina - لندن - بریتانیا
ARTEMIS-SW-عزیزم درود فراوان.دستاورد خمینی کثیف در انزواقراردادن وخدشه دار کردن ایران وایرانی نزدافکارعمومیست. و این تاوان انقلاب سراسراشتباه نسل گذشته ماست که تاثیرش تاچندنسل بعد از ماهم باقی خواهدماند .اشتباهی نابخشودنی ومیشود گفت غیر قابل جبران !!!براستی چه میشود گفت ؟!!جزاینکه خلایق هرچه لایق.!!!واقعا متاسفم.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:58
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
ali12 تهران دوست عزیز شما تفاوت مزدوری و وطن پرستی رو نمیدونی.کشور ما ایرانه ولی مقامات اون مال ما نیستند .یه مشت بیگانه و جنایتکار هستند که در میهن ما لانه کرده اند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:16
danial nabi - استکهلم - سوئد
کاترینا - لندن - بریتانیا جهت اطلاعت همان روزی که سفارت ننگین چپول‌ها ویران شد، ایران دستور به ترک سفارت ایران در چپول لند را صادر کرد. هیگ دوزاریش دیر افتاد.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 17:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.