درگیری مسلحانه در استانبول

یک مرد مسلح در محله تاریخی استانبول با فریاد "الله اکبر" و تیراندازی خود دو نفر را زخمی کرد.

                                                           درگیری مسلحانه در استانبول

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بامداد امروز چهارشنبه ۹ آذرماه (۳۰ نوامبر) محله توپ‌کاپی استانبول صحنه درگیری مسلحانه بود.

تلویزیون ترکیه گزارش داد یک مرد مسلح، مجهز به دست‌کم دو تفنگ و قطار فشنگی بر دوش در حدود ساعت ۱۰ صبح امروز با شلیک خود دو نفر را زخمی کرد.

حسین جاپکین، رئیس پلیس استانبول در این‌باره به خبرنگاران گفت این فرد دو سرباز مستقر در برابر کاخ عثمانی در این محله را تهدید و آن‌ها را مجبور ساخت تا سلاح‌های خود را در اختیار وی قرار دهند.

به گفته رئیس پلیس استانبول فرد مزبور بامداد امروز توانسته بود به محوطه پردرخت کاخ عثمانی که قدمت تاریخی دارد و در بخش اروپایی استانبول واقع است، نفوذ کند.

وی با زخمی کردن دو نفر، پس از تیراندازی‌های طولانی در برابر نیروهای امنیتی، سرانجام در ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه مورد هدف پلیس قرار گرفت.

نیروهای امنیتی در این عملیات به تعداد زیاد شرکت کرده بودند.

خبرگزاری آناتولی نوشته است حسین چابکین به خبرنگاران گفت: "این مرد که ظاهرأ خارجی به‌نظر می‌رسید با اسلحه خود به تمام جهت‌ها شلیک می‌کرد اما عملیات پلیس اقدام او را خنثی کرد."

شاهدان عینی به شبکه تلویزیونی ان‌تی‌وی ترکیه گفتند: "فرد مهاجم پیش از شلیک فریاد «الله اکبر» سر می‌داده است."

این شبکه تلویزیونی گزارش داد که فرد مسلح ابتدا اعلام کرد که آماده است خود را تسلیم پلیس کند اما در ادامه به‌سوی نیروهای پلیس آتش گشود.

حسین آونی، شهردار استانبول گفت انگیزه فرد مهاجم هنوز روشن نیست.

این رویداد در منطقه تاریخی سلطان‌احمد رخ داد که در آن افزون بر کاخ‌ سلطان‌های عثمانی در توپ‌کاپی، آثار مهم تاریخی و محبوب گردشگران، از جمله مسجد سلطان‌احمد معروف به مسجد آبی قرار دارند.

+38
رأی دهید
-20

klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
هر جا الله اکبر شنیده شد باید سنگر گرفت چون هر وقت کسی الله اکبر میگه به دنبالش قتل و کشتار هم میاد
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 13:09
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
لعنت بر...... خیالی جنایت یا همان بت بزرگ مکه (اللات) که با شارلاتان بازی ... از زمین به آسمان برده شد و خدای خیالی مسلمین... لقب گرفت. فراموش نکنید که ... یا اللات پیش از محمد وجود داشته و نام پدر محمد عبدالله یا همان عبد اللات بوده. حال تصور کنید که این شارلاتان بازی به قیمت جان میلیونها انسان تمام شده و هنوز هم الله قربانی میگیرد. هر برگ دفتر تاربخ پر است از جنایات اسلام در حق بشریت. از پاره کردن شکم زن حامله و بیرون کشیدن و کشتن جنین آن زن در حضور پیامبر بدلیل سرودن شعر در هجو پیامبر تا جنایات خلفای راشدین و بخصوص قتل عام ایرانیان توسط سپاهیان علی و بدستور مستقیم علی و سپس حکومتهای جنایتکار اسلامی از صدر اسلام تا شورش مفتضح 57 در ایران و حکومت جنایتکار خمینی و خائنه ای. این تاریخ تمدن اسلام است که از آن دم میزنند. لعنت بر اسلام این دین سراسر دروغ و فریب و جنایت و فرومایگی. (هر جا در یک فضای عمومی صدای الله اکبر شنیدید در برید!!! از هر طرف که میتوانید تا صدها متر فاصله بگیرید ولو صدای اذان باشد!!!)
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 17:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.