دستگیری هکر کثیف در شیراز

اخاذ اینترنتی که از خانواده‌ها در صفحات فیس‌بوک اخاذی و از آنها هتک‌حرمت کرده بود، دستگیر شد.

دستگیری هکر کثیف در شیراز


به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سجادیان فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این هکر اینترنتی با دستیابی به رمز ورود صفحه فیس‌بوک یکی از شهروندان پس از مونتاژ عکس‌های شخصی اعضای خانواده وی به صورت نامناسب، عکس‌ها را از طریق شبکه فیس‌بوک منتشر می‌کرد.

وی ادامه داد: با شکایت شاکی، متهم شناسایی و دستگیری وی در دستور کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان فارس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این هکر اینترنتی با انتشار عکس‌های مونتاژ شده همسر شاکی 18 میلیون تومان از خانواده وی اخاذی کرده بود .

سجادیان تصریح کرد: اخاذی‌های این فرد موجب از هم پاشیدگی کانون خانواده و فرار همسر شاکی به خارج از کشور شده بود اما این هکر اینترنتی همچنان به اقدامات پلید خود در تهدید، اعمال فشار و اخاذی از این خانواده ادامه می‌داد.

فرمانده انتظامی استان فارس خاطرنشان کرد: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم پرونده با دستیابی به رمز عبور صفحه فیس‌بوک همسر شاکی و دوستان وی در این صفحه، اقدام به ارسال پیام برای آنها می‌کند.

وی یادآور شد: با توجه به بررسی‌های فنی کارشناسان پلیس فتا،رمز ورود یکی از صفحات متعلق به این اخاذ اینترنتی به دست آمد و با شناسایی افرادی که با متهم در ارتباط بودند، اقدامات اطلاعاتی لازم انجام و متهم شناسایی شد.

رئیس پلیس استان فارس گفت:با شناسایی محل زندگی متهم و هماهنگی مقام قضایی محل اختفای متهم شناسایی و وی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان فارس اضافه کرد: متهم در بازجویی‌های اولیه، منکر جرایم خود شد اما با ارائه مستندات فنی به دست آمده به جرایم ارتکابی خود اعتراف کرد.

متهم پس از تکمیل پرونده در پلیس فتای استان فارس به دادسرا اعزام و با قرار روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان فارس به خانواده‌ها توصیه کرد، برای پیشگیری از وقوع چنین مواردی، از قرار دادن اطلاعات شخصی در فضای مجازی خودداری کنند.

+84
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  پ.شریفی سقز - لندن، انگلستان
  ممنونم دوست عزیز بابت دفاع و حقیقت گویی. ما زنها در ایران جایگاهی نداریم.این پرونده را شوهر معتاد نامرد و بی غیرت من (س.مظفری نیاپور)برایم ساخت .کسی که خود او،وقتی در ایران بودم،پای بساط تریاک کشی، من را به دوستانش پیشنهاد میداد... کسی که عموی خود را بخاطر پول به زندان انداخت و کسی که بیمار جنسی و سادیسم داشت.کسی که در حضور بچه هایم و به زور کتک من را به اتاق دیگر می برد و وحشیانه تجاوز میکرد. او الان در حال تقاص پس دادن هست و من هم درغربت عشق و نیمه گمشدهء خودم را یافته و در آرامش هستم و دست خداوند در دستانم است و خدا را مدام حس میکنم و از خدا سپاسگذارم بابت تمام خوبیهایش.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  کامران شازده - تهران - ایران
  واقعا به این باور رسیدم که هوچی گری رسانه ای رمز وجود رسانه هایی چون شماست که بدون تحقیق هر چیزی را نشر میدهید.واقعیت امر ارتباط آزادانه و چندین ساله زنی متاهل با مردی مجردو ارتباط مالی دوسویه وبااختیار و علت شکایت رفتار غیرتمندانه! جناب شوهر برای دریافت دیناری چند برای خاموش کردن عقده حقارت ناشی از خیانت همسرو.....بنده اتفاقی در دادگاه بودم و نتیجه کنجکاویم را بیان کردم.
  ‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:16
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.