آمریکا: ایران از تهدید نظامی سودی نمی‌برد

یک مقام بلندپایه امریکا تهدیدهای نظامی ایران علیه مواضع ناتو در ترکیه را رد کرد و گفت که چنین اظهاراتی به سود ایران نیست. این مقام رسمی آمریکا تأکید کرد که ترکیه در مقابله با برنامه هسته‌ای ایران در کنار جامعه جهانی است.

آمریکا: ایران از تهدید نظامی سودی نمی‌برد 
 

آنتونی بلینکن، مشاور امنیت ملی معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، گفته است که اظهارات تهدیدآمیز مقامات ایرانی مبنی بر حمله به پایگاه موشکی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در خاک ترکیه به سود هیچکس نیست، و کمتر از همه به سود خود ایران.

آقای بلینکن شامگاه سه‌شنبه (۲۹ نوامبر) در تماسی تلفنی گفته است: «دیدگاه دولت ترکیه با ما در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی همسان است»

اظهارات مقام امریکایی در سایت سفارت ایالات متحده در ترکیه منتشر شده و خبرگزاری "آسوشیتد پرس" آن را نقل کرده است.

آقای بلینکن تائید کرده است که جوزف بایدن، معاون رئیس جمهور امریکا، در روزهای آینده از ترکیه دیدن می‌کند. به گفته آسوشیتدپرس مقام امریکایی تلویحا گفته است که این دیدار برای هماهنگی جهت "مقابله با برنامه هسته‌ای ایران" است.

ترکیه در سپتامبر گذشته با گسترش سیستم پدافند موشکی در خاک خود موافقت کرده بود. در آن زمان گفته شد که این سپر موشکی برای جلوگیری از تهدیدات ایران مستقر شده است. جمهوری اسلامی بر آن است که هدف اصلی استقرار این پایگاه موشکی دفاع از اسرائیل در برابر حمله احتمالی ایران است.

ایالات متحده اعتقاد دارد که هدف ایران در ادامه غنی‌سازی اورانیوم، دسترسی به سلاح اتمی است. جمهوری اسلامی این اتهام را رد کرده و سرشت برنامه هسته‌ای خود را صلح‌آمیز می‌داند.

بخشی از استراتژی تازه

 به دنبال شایعاتی مبنی بر احتمال حمله‌ی نظامی آمریکا یا اسرائیل به ایران، شنبه گذشته (۵ آذر برابر ۲۶ نوامبر) برخی از مقامات جمهوری اسلامی تهدید به حمله متقابل کردند.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، در گردهمایی بسیج در خرم‌آباد گفت: «امروز آمریکا به خاطر رژیم صهیونیستی (اسرائیل) به دنبال استقرار سپر موشکی در ترکیه است و آنها برای فریب دنیا و ملت ترکیه می‌گویند که ناتو به دنبال ایجاد این سپر موشکی است.»

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: «ما آماده‌ هستیم در صورتی ‌که مورد تهدید قرار بگیریم اول سپرهای موشکی ناتو در ترکیه را بزنیم و بعد به دنبال اهداف بعدی خواهیم بود.»

اظهارات این مقام سپاه پاسداران نخست توسط خبرگزاری مهر منتشر شد و سپس در رسانه‌های جمعی داخل و خارج از کشور بازتاب یافت.

+51
رأی دهید
-23

محمداصلی - تهران - ایران
این اراذل و اوباش کله پوک سپاهی چون خودشان نمی فهمند فکر می کنند بقیه هم نمی فهمند ! آخر این چه سپر دفاعی ای است که امکان حفظ خودش را در برابر حملات سپاه را نداشته باشد . اول که می گفتند اسراییل را موشک باران می کنیم . این حرف شان به حدی مضحک و مسخره بود که خودشان هم متوجه شدند با وجود سپر های دفاعی و ماهواره های تجسسی پیشرفته امکان اینکه موشکی از داخل خاک ایران شلیک شود و پس از طی هزاران کیلومتر و ساعت ها پرواز سالم به اسراییل برسد وجود ندارد .
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 10:16
محمداصلی - تهران - ایران
حالا می گویند اول سپر دفاعی ناتو در خاک ترکیه را مورد حمله قرار می دهیم در حالی که این سپر دفاعی فقط شامل تجهیزات زمینی رادارهای رصد تحرکات نظامی می باشد و از موقعیت موشک های ضد موشک که با دریافت فرمان از پایگاه های فرماندهی ماموریت انهدام موشک های شلیک شده از ایران را دارند کسی خبر ندارد . علاوه بر آن نقش اصلی این سامانه دفاعی به عهده ماهواره هایی است که خارج از جو قرار دارند و با دقت بالا و تکنولوژی پیشرفته کوچکترین تحرک موشکی ایران را زیر نظر دارند. سپاه در مقابل ارتش مدرن و مجهز ناتو و غرب هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت . تنها شانس آنها عملیات ایذایی است که توسط مزدوران عرب خود در جنوب لبنان انجام شود که آن هم بزودی با سرنگونی رژیم دیکتاتور و خونخوار بشار اسد و از دست رفتن حمایت و پشتیبانی خود نابود خواهد شد .
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 10:18
ari jojeh - تهران - ایران
سردار، اگر کشورهای اروپائی غیرت داشته باشن فقط سر همین موضوع سفارت انگلیس کافیست تا شماها رو تا سرحد نابودی برسونن و بقیشو ولش کنن به ملت! خوب سوتی دادین، دم علی‌ آقا گرم، به امید خدا ببینیم چه خواهند کرد. اگر همت کنند کشور‌های غربی الان وقتشه ترتیبتونو بدن.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 10:43
golly47 - فوكشتاد - المان
ایران : آمریکا از تهدید نظامی سودی نمی‌برد گزینه نظامیتون را از روی میز بردارید این را ما باید بگیم نه شما این شمایید که پروگی می‌کنید با همه سر جنگ دارید سرمایه دار‌هاتون با پول نمیدونند چی‌ کار کنند جنگ راه میاندازند
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 21:06
ssss20 - تهران - ایران
وجدانان شما ایرانی هستید اگر لا اقل به قدر سر سوزن غیرت ایرانی ووجدان داشته باشید این حرفا رو نمی زنید واقعا به شما می توان گفت مزدور اجنبی چقدر پول گرفتید
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:09
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
۱) حامیان ایران به داشتن چند فش فشه، غار غارا ک، بشکه، و مزدرنی که فقط در کارد کشیدن برای مردم خود شیر هستند مینازد. ۲) اگر جنگی باشد،،،، جنگ با کدام دشمن؟ یورش آمریکا از نوع موشکی است و در مقیاس وسیع! فراموش نشود که گرداگرد ایران را حامیان آمریکا قرق کردند و آمریکا دستی‌ در آنجا دارد. ۳) لاشخور‌های رژیم همه ظاهر شبیه به هم دارند (فربه) که بدور از فیزیولوژی انسانی‌، کارآیی رزمی ندارد، سایرین هم اگر دارند، دل‌ رزم ندارند! چون غیرت مردان یا کشته شدن توسط رژیم و یا خانه نشین اند. ۴) تاریخ نشان داده که حکومتی که وجهه‌ مردمی ندارد، حتا با ارتش میلیونی هم یارای ایستادگی ندارد! ۵) و آخرین مورد اینکه، اصلا جنگی در کار نخواهد بود چون مردم ایران با دلاوری و یک پارچگی، بدون نیروی ویرانگر خارجی‌ از سراسر ایران (لٔر، کرد، ترک، فارس، عرب، بلوچی، شمالی و سایر دلبندان) تا آخرین قطره خون در راه آزادی ایستادگی میکنند!. زنده باد ایرانزمین سرشار از زیبای! مرگ بر خامنه‌ای ضحاک!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:35
mohd1975 - دبی - امارات
سلام....از سال ۲۰۰۳ آمریکا داره ایران رو تهدید با جنگ میکنه،،،اینبار ایران جوابشونو داده و اونا رو با حمله تهدید کرده....کارش درسته،،،،حالا اگه یه گره از ایرانیها بدشون میاد برن بمیرن.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 07:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.