بریتانیا کارمندان سفارت خود را از ایران خارج می کند

بریتانیا کارمندان سفارت خود را از ایران خارج می کند

حمله به سفارت بریتانیا در تهران

بریتانیا کارمندان سفارت خود در ایران را از آن کشور خارج می کند.

بامداد روز چهارشنبه، ۹ آذر (۳۰ نوامبر)، منابع رسمی دولت بریتانیا اعلام کردند که در پی ورود گروهی از تظاهرکنندگان معترض به محل های سفارتخانه این کشور در تهران، کارمندان سفارت بریتانیا را به منظور حفظ امنیت آنان از ایران خارج می کند.


هنوز مشخص نیست که آیا این دستور شامل تمامی کارمندان سفارت می شود و یا تنها برخی از آنان ایران را ترک می کنند.

زمان اجرای این دستور مشخص نیست اما برخی گزارش ها حاکی از آن است که تعدادی از کارمندان سفارتخانه برای عزیمت به دوبی، امارات عربی متحده، عازم فرودگاه تهران شده اند اما این گزارش ها هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.

روز گذشته، گروهی از تظاهرکنندگان طرفدار حکومت ایران در اعتراض به آنچه که اقدامات خصمانه دولت بریتانیا علیه جمهوری اسلامی می خواندند در برابر مراکز سفارتخانه بریتانیا در تهران تجمع کردند.

ساعاتی بعد، گزارش شد که شماری از معترضان، که منابع خبری ایران آنان را دانشجویان تهرانی و دانشجویان بسیجی توصیف کرده بودند، وارد محوطه سفارت بریتانیا در مرکز تهران و همچنین محل متعلق به این سفارتخانه در شمال پایتخت شده اند.

این افراد پرچم بریتانیا را پائین کشیدند و با ورود به بخش اداری سفارتخانه، گفتند که مقادیری اسناد را با خود برده اند.

+57
رأی دهید
-46

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
پ نه پ ! انتظار داشتید خود ملٔکه هم بیاد تهران بره سفارت زندگی‌ کنه؟ من اگه جای بریتانیا بودم جواب محکم تاری به تجاوز به خاکم میدادم!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 07:51
mehr47 - تهران - ایران
بارها به این سفارت بریتانیا گفتیم بابا علف تازه میکارین تو حیاط سفارت این برادران گوسفند بسیجی را تحریک میکنه اما گوش نمیدن که نمیدن. حالا بخورین!!. از چین و روسیه یاد بگیرین به جای علف دسته بیل کاشتن خودشون ماه به ماه سهمیه همه حضرات را تقدیم میکنن.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 07:53
Mossadegh - لندن - انگلیس
به جهنم!!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 08:37
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
۴ تا بچه مزلف بسیجی‌ شدند نماینده مردم و خدا و کل دنیا، این کثافتها قیافه نحسشون بیشتر به شکنجه گران کهریزک میخورد تا دانشجو، با این عمل زشتشون باز هم از کیسه مردم خرج کردند، چون در نهایت دودش تو چشم مردم میره. مرگ بر سید علی‌ گدا
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 08:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.