فرمان فتحعلیان ممنوع الکار شد

آقای فتحعلیان می‌گوید که اگر محدودیت علیه او لغو نشود، مجبور است که در آژانس مسافرتی کار کند

فرمان فتحعلیان، خواننده ایرانی می گوید که در اواخر تابستان به او اعلام کرده اند که نمی تواند فعالیت صحنه ای داشته باشد و صدایش از هیج رسانه ای پخش نمی شود.

آقای فتحعلیان در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا گفت: "اگر حکم ممنوع الکار بودن من لغو نشود، مجبور هستم بروم و در آژانس مسافرتی کار کنم چرا که کار دیگری بلد نیستم."


این خواننده موسیقی پاپ در پاسخ به این پرسش که آیا محدودیت ها علیه او به دلیل ظاهرش که شبیه دراویش است اعمال می شود یا خیر؟ گفت: "معلوم نیست. شاید هم اینگونه باشد. آنچه مهم است اینکه من درویش نیستم، اما شخصیت حضرت علی را از نظر شخصی دوست دارم."

آقای فتحعلیان گفت که این ماجرا را از حراست وزارت فرهنگ و ارشاد و همچنین مدیران فرهنگی پیگیری کرده است اما هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده است.

از سوی دیگر محمد میرزمانی، مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جواب سوال خبرنگار ایلنا در این مورد گفته است: "در پی رفع ممنوعیت این خواننده هستیم و به زودی این قضیه حل خواهد شد."

موسیقی فرمان فتحعلیان نوعی تلفیق موسیقی عرفانی و پاپ ایرانی است.

آقای فتحعلیان همچنین در موسیقی خود اشعار زیادی را در ستایش حضرت علی، امام اول شیعیان اجرا می کند.

مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد در شهریور ماه امسال از تهیه آیین‌نامه‌ای برای صدور مجوز کنسرت و آلبوم در آینده نزدیک خبر داده بود.

آقای میرزمانی همچنین "داشتن گروه‌های درجه یک، پرداختن به موسیقی ایرانی و استفاده از اشعار غیرعاشقانه و عرفانی" را از مهمترین شروطی اعلام کرد که برای دادن مجوز اجرای صحنه‌ای درنظر گرفته شده است.

این درحالیست که در سال های اخیر، تعدادی از گروه ها و خوانندگان ایرانی موفق به دریافت مجوز برگزاری کنسرت در تهران یا شهرستان ها نشده اند یا مجوز آنها پس از صدور و پیش از برگزاری کنسرت، لغو شده است.

+54
رأی دهید
-68

Taraneه - کبک - کانادا
خوب دیگه وزارت ارشاد همانطور که از اسمش پیداست پول میگیره که مجوز باطل کنه. ۱این کارمندان شریف دنبال ۱ لقمه نون حلال هستن اگه خفشون نکنه.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 01:33
oshtoleshang - مشهد - ايران
برای رفع ممنوعیت یه 2 تا شعر در مده آقا اجرا کنی حله کلا
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 04:13
Mehrdad2010 - ونکوور - کانادا
کار کلمه فارسی است و با ال عربی‌ بکار نمی‌رود. پس بهتر است بگوییم ممنوع الفعّالیت و یا ممنوع از کار
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 07:33
Michael Jackson L.O.V.E - تهران - ایران
صداش واقعا عارفانه و روحانیه، امید وارم به زودی مشکلاتت حل بشه.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 07:42
demokrasi-solh - صحنه - ایران
این بنده خدا که فقط آهنگهای مذهبی و مجاز و آرام و در وصفه ائمه می خوند آخه این بنده خدا دیگه چرا یعنی حتی یک سره سوزنم مخالفه فکرتون باشه حذفش می کنید بد راهی در پیش گرفته اید خدا به خیر بگذراند
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 08:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.