تایید حکم قطع دست یک شهروند تهرانی در دادگاه تجدید نظر

دانشجو نیوز :یکی از روزنامه های رسمی خبر داده که حکم شهروندی که مدتی قبل با رای قاضی دادگاه جزایی تهران به قطع ید محکوم شده بود، با تایید در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، به زودی اجرا می‌شود.

به گزارش روزنامه خراسان، یک شهروند تهرانی به نام "یاشار" پیشتر به اتهام سرقت از یک قنادی حکم قطع دست دریافت کرده‌بود.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه متهم در سرقت از قنادی با شکستن در و قفل گاوصندوق هتک حرز کرده و عمل وی از مصادیق سرقت حدی بود، قاضی وی را با استناد به مواد ۱۹۸ تا ۲۰۱ قانون مجازات اسلامی و آیه "السارق و السارقه فاقطعوا ایدیهما..." به قطع دست محکوم کرد.

این حکم با اعتراض متهم رو به رو و برای فرجام خواهی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد اما زرگر، رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر با بررسی محتویات پرونده و با توجه به اعترافات متهم، بر این حکم صحه گذاشت و پرونده را برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاد. بنابراین به زودی طی تشریفات قانونی دست متهم قطع خواهد شد.

گفته می‌شود این متهم دو همدست نیز داشته است که ماموران امنیتی موفق به یافتن آن دو تن نشده‌اند.

+47
رأی دهید
-75

birmingham - شیراز - ایران
به‌‌‌ برکت اسلام چه پیشرفت می‌کنیم به‌‌‌ به‌‌‌ ..تا چیزی می‌شه میگه ۲۵۰۰سال !!! این جزئ از اون ۲۵۰۰ هس ؟؟؟۲۵۰۰ رو از ۱۵۰۰ کم کن اون می‌شه قدمت ایران
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 19:22
greentree - تهران - ایران
لعنت به اون دادگاه و قاضی بیسواد شما ،،چه طور آقازادهها که میلیارد میلیارد میدزدند رو اعدام نمیکنید و اونها باید آزاد باشند و خوشی‌ کنند ولی‌ مردم ساده رو فورا قصاص میکنید ؟..دیگه حکومت از این شیطانی تر هم هست ؟.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 19:14
reza.paris - تهران - ايران
تمام آخوندها دزد هستند ولی‌ دست هیچ کس قطع نمی‌شه اگر کسی ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیارد دلار دزدی کنه بهش جیز هم میدان در صورتی‌ که با این پول میشد ۱ میلیون نفر را تا ۱ سال از آوارگی نجات دهد مرگ بر اسلام آخوندی
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 19:25
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
دستان دزدان مملکت که عمریه به ملو جان ملت تجاوز کردن کی‌ قطع می‌کنید؟؟؟؟ کثافتها.... آرزوی مرگ دارم برای تک تکتون
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 19:33
lucina - تهران - ایران
ای مملکت گل و بلبله دیگه.راست راست راه میرن ادم میکشن صداشون در نمیاد یکی نمیاد بگه اقا به جای اینکار برو ببین واسه چی دزدی کرده؟میلیارد میلیارد میدزدن خودشون هیچی نیست حالا؟؟؟؟؟؟.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 19:36
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
به جای قطع دست این شهروند تهرانی‌، همگی‌ بی‌ صبرانه در انتظار قطع سر مارهای برافراشته بر دوش ضحاک زمان ` علی‌ خامنه ای` هستیم. چیزی به دستیابی این خواسته مردمی نمانده چرا که کاوه‌های آهنگر یکی‌ پس از دیگری در این سرزمین پارسا سر بلند میکنند. به یاد همه بزرگمردان و زنان این مرز بوم همچون سهراب، ندا و سایر دلبندان که دلیرنه و با افتخار در راه آزادی جان دادند. درود بر همه آنان که در زندان‌های جمهوری اسلامی مظلومانه شکنجه شده یا مورد تجاوز جنسی‌ قرار گرفتند و ننگ بر دامن جلادین و متجاوزان جمهوری اسلامی نگونبخت. زنده باد آزادی، نابود باد استبداد!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 19:39
mohsenvilla@ - بهبهان - ایران
بازوحشیگری بازنقض حقوق. انسان . درقرن21زندگی میکنیم این تازی زاده هاوحشیگری های 1400سال پیش اجدادشان راادامه میدهند. ننگتان باد
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 20:24
feminism - لندن - انگلستان
آیه های شوم و نحسی که از قساوت و وحشی گری محمد سخن میگوید ! ایران شده اَل ایران !! حلق آویز کردن و رقص مرگ جوانان دیگر نرمال شده و برای هیجان بخشیدن به آن سرزمین غم گرفته و بیجان، طرح نمایش خونین مذهبی دیگری در دست اقدام است که در مقابل چشمان عریان و بی احساس مردم به اجرا گذارده میشود !!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 19:48
zpirooz - آخن - آلمان
حالم بهم خورد این دیگه چه جور قانون گذاشتنیه خوب آموزش رو بیشتر کنید تا دزدی کمتر بشه. تامین اجنماعی رو ببرید بالا. مجرم رو زندانی کنید نه اینکه به بدنش آسیب برسونید. قرن بیست و یکمه ها
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 20:29
Negah* - فرانکفورت - المان
مواد ۱۹۸ تا ۲۰۱ قانون مجازات اسلامی و آیه "السارق و السارقه فاقطعوا ایدیهما...". لعنت خداى مظلومان بر این قاضی که خودش یکى از دزدهاى قهار رژیم کثیف غیر انسانی اسلامى است باد. این آیه فقط براى آفتابه دزدها قابل اجراست دزدهاى میلیاردى کاخ نشینان وزیر عباى باباهاشون قایم شدند ,فرزندان ناخلف آیت اله خامنه وقیح مجتبى دزد شامل این آیه نمیشند مرگتان باد اى اراذل واوباشان وتروریستهاى اسلامى.به همین آیه هاتان قسم قطع تماى اعضاى بدن در انتظارتان است 65 میلیون جوان وپیر منتظر اون روزى هستند که با چنگ ودندان جیگرتان در بیاورند واون روز نزدیک است.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 20:51
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ننگتان باد شرم کنید آشغالها این قوانین یک مشت وحشی- زن باز- قاتل- دزد ۱۴۰۰ سال پیش عربستان هست-------قرن ۲۱..قطع دست؟؟؟؟ مرگ بر انقلاب خل و‌ چلها در ۱۳۵۷ --و مرگ بر تمام ملایان دینشان و خدایشان!! گم شوید از ایران ما!!!!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 21:01
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
من که فکر میکنم اولین شخصی که باید دو دستش را قطع میکردند خود محمد بود که زمانیکه در مدینه بود به کاروانهای تاجران مکه حمله می برد و آنها را غارت میکرد.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 21:24
JAF JAF - اینگیلیستان - اینگیلیستان
سوره مائده آیه 38. وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَةُ فَاقْطَعُواْ أَیْدِیَهُمَا جَزَاء بِمَا کَسَبَا نَکَالاً مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِیزٌ حَکِیمٌ. و مرد و زن دزد را به سزاى آنچه کرده‏اند دستشان را به عنوان کیفرى از جانب خداببرید و خداوند توانا و حکیم است. bah bah
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 23:06
JAF JAF - اینگیلیستان - اینگیلیستان
سوره مائده آیه 33. إِنَّمَا جَزَاء الَّذِینَ یُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَیَسْعَوْنَ فِی الأَرْضِ فَسَادًا أَن یُقَتَّلُواْ أَوْ یُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ أَیْدِیهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ یُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ ذَلِکَ لَهُمْ خِزْیٌ فِی الدُّنْیَا وَلَهُمْ فِی الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِیمٌ. سزاى کسانى که با [دوستداران] خدا و پیامبر او مى‏جنگند و در زمین به فساد مى‏کوشندجز این نیست که کشته شوند یا بر دار آویخته گردند یا دست و پایشان در خلافجهت‏ یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند این رسوایى آنان در دنیاست و درآخرت عذابى بزرگ خواهند داشت. bah bah
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 23:08
onsore ahriman - مارسی - فرانسه
پس اونایی که 3000000000000. تومن دزدین رو کجاشونو باید قطع کنن!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 23:16
Taxi 777 - زوریخ - سویس
هیج کس جز خداوند بزرک حق جان کرفتن ندارد و این إیه به معنای این است که دست این شخص را إز فقر ببر اما این درنده ها قران را فقط بر باب مقصود های خونخوارانه خود معنا و تفسیر می کنند کفر باقی می ماند اما ظلم نه این وعده ی خداوند است به أمید روزی که این اخوندهای فرعون صفت به هلاکت برسند 
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 00:32
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
روزانه حداقل هزار دزد اینچنینی دستگیر می شوند. اما فقط سالی یکی دو بار حکم قطع دست صادر می شود. چرا که می خواهند برای مخالفان حکومت خوراک خبری درست کنند تا به مسائل مهم برای عامه مردم ایران پرداخته نشود.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 03:03
fdsa60 - تهران - ایران
کسانی که میگویند اینکار اشتباه است درجریان باشند که این شخص 55 بار سابقه سرقت داشته است و 9 بار از این سرقتهای بصورت زورگیری همراه با آزار و اذیت بوده است.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 03:07
desert-wolf - دبي - المارات
آخ آخ کی‌ میرسه ما دست یک یکی‌ شمارو قطع کنیم پدرتنو در بیاریم! خدایا اون روزو برسون که این کثافتا دور ورداشتن !!! خدا لعنتتون کنه..
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 04:41
massoudoslo - اسلو - نروژ
قوانین کثیف و به درد نخور ! واقعا مایه ننگ شده این داستان مذهب . حیف نان ها خوب یکنفر از دانشجویان را از اوین آزاد کنید و این مرتیکه دز د را بچاپانید تو قفس . اینان حتا یه دستشویی را نمیتوانند اداره دورست کنند آنوقت حرف از تر زدن جهانی میکنند .
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 04:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.