حمله به سفارت بریتانیا و باغ قلهک در تهران

گزارش ها از تهران حاکی است که گروهی از معترضان که در مقابل سفارت بریتانیا در خیابان فردوسی تهران تجمع کرده بودند، وارد ساختمان سفارت شده اند و پرچم بریتانیا را پایین کشیدند.

                                                     حمله به سفارت بریتانیا و باغ قلهک در تهران 
همچنین گزارش‌ها از تهاجم به اقامتگاه کارکنان سفارت در باغ قلهک حکایت دارد.

واحد مرکزی خبر نوشته است که "تعدادی از دانشجویان خشمگین که قصد تصرف سفارت را داشتند، کوکتل مولوتف و سنگ به داخل سفارت پرتاب کردند و شیشه های سفارت را شکستند و گوشه ای از ساختمان کوچک پشت درب اصلی سفارت نیز آتش گرفت".

خبرگزاری جمهوری اسلامی هم خبر داده است که "اسناد و مدارک محرمانه و جاسوسی" بریتانیا در تهاجم معترضان به باغ قلهک به مصادره آنها در آمده است و "تعدادی از اتباع بیگانه مستقر در ساختمان باغ قلهک نیز توسط دانشجویان محافظت می شوند".

وزارت امور خارجه بریتانیا از این حملات به شدت ابراز خشم کرده و آن را غیر قابل قبول خوانده است.

این وزارتخانه تأکید کرده است که بر اساس قوانین بین المللی و کنوانسیون وین، دولت ایران مسئول حفاظت از دیپلمات ها و سفارتخانه ها در این کشور است و بنابراین از این دولت انتظار دارد که به سرعت وضعیت را مهار کند و سلامت کارکنان سفارت و امنیت ساختمان ها را تضمین نماید.

خبرگزاری فارس نوشته است که مأموران نیروی انتظامی نتوانستند جلوی مهاجمان به مجموعه سفارت بریتانیا در خیابان فردوسی را بگیرند.

خبرگزاری ایلنا گزارش می دهد که معترضان بعضی مدارک را از درون ساختمان سفارتخانه به بیرون پرتاب کرده اند.

پرس تی وی، شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان ایران، به طور مستقیم تصاویری را از مقابل ساختمان سفارت بریتانیا در خیابان فردوسی تهران پخش کرد.

در این تصاویر تعدادی از معترضان روی دیوار سفارت دیده می شدند که پرچم ایران و پرچم هایی با شعارهای مذهبی را در هوا تکان می دادند.

گزارشگر پرس تی وی که در محل حاضر بود، گفت که مأموران امنیتی در حال تلاش برای آرام کردن معترضان هستند.

گزارشگر شبکه خبر تلویزیون ایران هم گفت که تعدادی از دانشجویان در داخل محوطه سفارت هستند و پلیس سعی می کند آنها را به بیرون راهنمایی کند.

روابط ایران و بریتانیا در هفته های اخیر و در پی تشدید تحریم ها علیه ایران توسط دولت بریتانیا پرتنش بوده است و مجلس ایران کاهش روابط این کشور با بریتانیا را به سطح کاردار تصویب کرده است.


حمله به ساختمان سفارت بریتانیا در تهران؛ مدارک به آتش کشیده شد

خبرگزاری‌های داخلی ایران گزارش می‌دهند که عده‌ای تظاهرکننده که روز سه‌شنبه بعدازظهر در برابر ساختمان سفارت بریتانیا در تهران تجمع کرده بودند وارد ساختمان شده و پرچم این کشور را پایین کشیده‌اند. این منابع خبری مهاجمان به سفارت بریتانیا را «دانشجو» خوانده‌اند.

                                                      حمله به سفارت بریتانیا و باغ قلهک در تهران
به گزارش خبرگزاری نیمه‌رسمی فارس، تجمع «دانشجویان دانشگاه تهران» که از ساعت دو بعدازظهر سه‌شنبه در برابر سفارت بریتانیا آغاز شده بود به هجوم این افراد به داخل ساختمان منتهی شده است.

در حالی که این خبرگزاری می‌گوید که نیروهای پلیس حاضر در محل «نتوانسته»اند در مقابل دانشجویان مقاومت کنند، خبری دیگر حاکی از آن است که کارمندان سفارت بریتانیا این محل را ترک کرده‌اند.

گفت‌وگوی رؤیا کریمی مجد با حسین علیزاده، دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی ایران.

خبرگزاری مهر نیز می‌گوید که این دانشجویان پس از ورود به ساختمان سفارت بریتانیا در خیابان فردوسی تهران پرچم این کشور را پایین کشیده و آن را آتش زده‌اند.

این خبرگزاری همچنین می‌گوید که هم‌اکنون پرچم ایران بر سردر سفارت بریتانیا در تهران قرار گرفته است.

​​
خبرگزاری‌های داخلی همچنین از حضور «اقشار مختلف مردم» در کنار این «دانشجویان» در تجمع روز سه‌شنبه و سر دادن شعار «مرگ بر انگلیس» و «مرگ بر اسرائیل» خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، افراد مهاجم به سفارت بریتانیا پس از ورود شیشه‌های این سفارتخانه را شکسته و «برخی از مدارکی را که در طبقه اول ساختمان بوده» بیرون آورده و به آتش کشیده‌اند.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، نیز گزارش می‌دهد که افراد مهاجم همچنین به تاسیسات ماهواره‌ای سفارتخانه بریتانیا آسیب رسانده و فعالیت «برخی از تاسیسات را متوقف کرده‌اند».

حمله به سفارت بریتانیا یک روز پس از آن رخ می‌دهد که سخنگوی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، روز دوشنبه از تصمیم ایران برای کاهش روابط بین دو کشور ابراز تاسف کرده و گفت که لندن در حال بررسی اقداماتی در پاسخ به این رویکرد جمهوری اسلامی است.

مجلس شورای اسلامی روز یک‌شنبه مصوبه کاهش روابط بین ایران و بریتانیا به سطح کاردار را تصویب کرد و روز دوشنبه هم شورای نگهبان مصوبه مجلس را تایید کرد.

+41
رأی دهید
-119

iranianus - منچستر - انگلستان
دلم می‌خواد اونجا بودم...این دانشجوهای بی‌ عقلو رو گلوله باران می‌کردم
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:14
mortimer - اصفهان - ایران
دانشجو؟؟؟؟،برو عمو اینا ساندیسیند و ارازل.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:14
Artosh - تهران - ایران
این هم از شعور بسیجیان وحشی.... کسی که دانش آموخته باشه.. با علم و خرد مانوس باشه این وحشی گری ها ازش سر نمیزنه..! ننگ بر کسانی که دستور دادن و اون وحشی هایی که اینطور با آبروی ایران و ایرانی بازی میکنن..
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:15
Azadikhah - تكسل - هلند
سفارت یک کشور جز خاک یک کشور حساب میشه و ماموران نیروی انتظامی و محافظین انگلیسی سفارت اجازه دارن حتی با خشونت هم که شده از اونجا دفاع کنن و مانع ورود مهاجمین بشن. این ادعا که ماموران نتوانستن جلوی چهار تا لات و لوت رو بگیرن فقط بچه رو گول میزنه.اون سی سال پیش که سفارت امریکا رو اشغال کردن گفتیم شور انقلابی و خامی بوده ولی الان آدم شدن و پخته.زهی خیال باطل.نیروی انتظامی ایران هم مثل حاکمانش بدرد لای جرز دیوار می‌‌خورند. وقتی چند میلیون نفر تظاهرات اعتراض آمیز کردند که خوب تونستند جلوی مردم را بگیرند حالا نمی تونند جلوی چند صد تا آشغال بی‌ شعور رو بگیرند؟ اینها هم بچه‌های هم ابله هایی هستند که سفارت آمریکا را اشغال کردند. یک مشت لات بی‌ سر و پا که فقط کاسه لیسی‌ را یاد گرفتند و به خوردن نون مفت عادت کردند. اینها نه‌ شعور دارند، نه‌ از میهن و میهن پرستی چیزی می‌‌فهمند. امیدوارم هر چه زودتر ریشه این مزدورهای وطن فروش از ریشه کنده بشه،
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:19
Dara va sara - پرت - استرالیا
ملا یعنی مظهر جهالت و احمقیت. بسیجی یعنی مظهر وحشیگری..حال خود حدس بزنید که چه اتفاقی میافته اگر این دو با هم ادغام شوند..دیگه هیچ ابروی برای ایران نمیماند..هنوز هم که هنوزه فکر میکنند تو زمان عمر و علی و محمد دارن زندگی میکنند. .
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:20
lucina - تهران - ایران
یه عده وحشی تمدن ایرانی جماعتو زیره سوال بردن
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:21
mohsenvilla@ - بهبهان - ایران
از تن قیافه نحسشون پیداست بسیجیهای بی ناموسی بیش نیستند
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:27
asemane iran - تهران - ایران
خدایا کی‌ این مردم با فرهنگ میشن . کی‌ یاد می‌گیرن که مثل آدم رفتار کنن . تا کی‌ میخوان آبروی ما رو تو دنیا ببرن . من موافق قطع رابطه با انگلیسم . اما این جور کارا وحشی یا نست . مثل رفتار حیونا با همدیگر است .
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:43
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
بسیار خبر خوشحال کننده ای بود.سرانجامه استعمار پیر به اون چه که لیاقتش رو داشت رسید.این پیروزی غرور آفرین رو به همه بچه های ایرانیان انگلستان تبریک میگم.الله أکبر.پاینده باد رهبر
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:23
sultanpersia - تهران - ایران
سناریو تکراری سفارت آمریکا، و یک پیروزی احمقانه دیگر..........
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:48
ملاصدرا - شیراز - ایران
هر چه از اشغال سفارت آمریکا سود نصیب این ملت بیچاره شد حالا از اشغال سفارت انگلیس بدست میاد.بیچاره مردم که باید به خاطر ندانم کاری و منفعت طلبی عده ای از خدا بی خبر مجازات بشن...
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:54
Azadikhah - تكسل - هلند
مسیح پسر مریم:شما هم میرفتی در ماشین آتش زدن و شیشه خورد کردن با این اراذل و اوباش سهیم میشدی چرا فقط اینجا بلدی شعارهای توخالی بدی.بدو برس هنوز وقت دارید!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:03
amoo uk - ليدز - انگليس
چه قدرتی‌ ،چه فرهنگی‌،چه عاقبتی ،چه پیشرفتی از دست آخوندهای گدا و مفلوک بر میاد الی‌ تولید ناخالص بسیجی‌ ،بد بختی ،عقب ماندگی ،دزدی و آبرو ریزی ،،یک سری دم از فرهنگ و آبرو میزنید حالا چی‌ بحث یکی‌ ۲ مورد نیست بحث ۳۳ سال نابودیست
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:58
mohsenvilla@ - بهبهان - ایران
مسیح پسرمریم_تهران_ایران. توهم میرفتی اونجا فرهنگ بسیجی رونشون میدادی
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:17
mahdi_tala - لندن - انگليس
حیف که این انگلیسیها مثل اینا حیوان نیستن وگرنه سفارت آخوندرو جمعشون مکردیم تو لندن .. اینجا اصلا کسی‌ جرات نداره نزدیک بشه به سفارت .. اونجا از در و دیوار .. چی‌ بگم....
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:22
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
مسیح پسر مریم - تهران - ایران واقعاً باید از افرادی امثال تو در ایران که نفرت تمام دنیا را نسبت به ما ایرانیان با فرهنگ و مترقی را زیاد می‌کند. باید گفت از اون رهبرت گرفته تا تو مزدور نفسهای آخر را میکشید. درود بر ملت ایران که در این عمل وحشیانه شرکت نکردن. و حسابشان را از .. هایی مثل تو و رهبرت جدا کردند.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:38
ali1111 - تهران - ایران
چرا به اسم دانشجو؟!!!!! چرا به اسم ایرانی‌؟!!!!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:50
tahrim - ورامین - ایران
با این کاره احمقانه! حکم مرگ کثیف شون رو امضا کردند....
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:43
panizl - تهران - ایران
دوستان عزیزم در لندن خواهش میکنم یه تجمعی بیانیه ای کاری بکنید برای اعتراض به این جرکت وحشیانه. یک بار دیگه اینا آبروی ایرانو بردن. چشممون به شماست
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 15:01
kambizian - تهران - ایران
مسیح پسر مریم - تهران - ایران.بدو ساندیس تموم شد بابا
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 15:10
feminism - لندن - انگلستان
ما هم در لندن در مقابل سفارت ایران اشغالی خواهیم رفت و نفرت و انزجارمون را از این تازی نژادانِ بی وطن اعلام خواهیم کرد !! ننگ بر حکومت اسلامی فاشیستی !! آشغال های مزدور باز ایام سیاه محرم شد ، قمه زنی و وحشی گری اسلامی بیادشان آمد .
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 15:21
ali1111 - تهران - ایران
لطفا اگر قرار برای اعتراض در مقابل سفارت بود ما را در این سایت در جریان بگذرید. ممنون.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 15:29
بیداری اسلامی - تهران - ایران
خدا رو شکر... کم کم دارد ریشه استکبار از ایران کنده میشود. البته اگر این خبر 100 درصد درست باشد!. مثل اینکه بعضی رسانه ها گفتن انگلیسی های ملعون واسه اینکه ایران تحریمشون کرده این بازی رو راه انداختن!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 15:54
feminism - لندن - انگلستان
بیداری اسلامی برو چُرت مرغوبت رو بزن ، نوشته های تو شبیه به سخنانِ بی سر و ته سیف الاسلام ساربان میماند که به مرض قانقاریا مبتلا شده !!!!!! دست آخر تو را در بیابانها پیدا خواهند کرد !!!! البته اگر تا اون موقع ...نشوی !!!!!!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 16:28
beautysmile - ناتینگهام - انگلستان
چوب این کار احمقانشون رو باید ما اینجا بخوریم، من تا حالا به یاد ندارم یه حرکت نژادپرستانه از اینا دیده باشم اونوقت میگن ایران آزاد.شما حتا از سفارت اینها هم می‌ترسید، بابا گفتن میخوان حمل کنن چرا خودتونو خیس کردید و سفارت رو داغون می‌کنید؟؟.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 16:41
Azadikhah - تكسل - هلند
بیداری اسلامی:شما چرا اونجا نبودی اینقدر خوشحالی.عجیبه!میتونید برید توی خیابون از این بی‌فرهنگی همفکراتون شیرینی‌ پخش کنید.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 17:27
golden remix - استکهلم - سوئد
دهان کجی به ارباب.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 23:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.