چرا رئیس جمهور مدام می گوید: کسی محتاج نان شب نیست؟

عصرایران ؛‌جعفر محمدی - آقای دکتر محمود احمدی نژاد در گفت و گوی تلویزیونی خود با شبکه جام جم ، برای چندمین بار در ماه های اخیر اظهار داشت که با اجرای طرح یارانه های نقدی ، دیگر هیچ کسی در ایران گرسنه و محتاج نان شب نیست.

در این باره نکاتی چند قابل ذکر است:

1- قبل از هر چیز باید به مقتضای انصاف این را گفت که بسیاری از خانواده ای فقیر و کم جمعیت به ویژه در برخی روستاهای دورافتاده، و محروم و حاشیه بعضی مناطق شهری بسیار مثمر ثمر بوده است و این خانوارها که تا کنون به دلیل به بهره مندی اندک از خدمات عمومی و نداشتن خودرو ، یارانه غیرمستقیم کمتری دریافت می کردند اینک در شرایط حاضر تقریباً برابر دیگران از ثروت عمومی کشور سهم می گیرند.

این فرایند در شرایطی که سازوکار هوشمندانه برای توزیع عادلانه ثروت در قالب خدمات و تأمین اجتماعی و ... وجود ندارد ، به عدالت نزدیک تر است و لذا نمی تواند بر سبیل ناانصافان گام نهاد و کل طرح را نادیده گرفت و در کنار نقدها ، از محسناتش نگفت.

 

2- نکته مهمی که بعد از اجرای طرح ، مردم با تمام وجود لمس می کنند ولی در سخنان مسولان و مشخصاً رئیس جمهور راهی ندارد این است که یارانه دریافتی طبقه متوسط در رقابت با افزایش بیش از حد قیمت ها ، قافیه را باخته و در حالی که میزان یارانه همچنان ثابت است ، روزی نیست که قیمت کالا یا خدمتی بالا نرود و آه از نهاد مردم بیرون نیاورد.

در حالی که رئیس جمهور گفته است که با اجرای این طرح تنها 6 درصد بر روی قیمت ها رفته ، اما مردم در زندگی روزمره خود افزایش های صد در صدی را نیز شاهد هستند.

در واقع با جمع و تفریق میزان یارانه دریافتی و مابه التفاوت قیمت ها قبل و بعد از اجرای طرح ، می توان گفت که قدرت خرید بسیاری از مردم پایین آمده یا رو به افول است.
با این اوصاف ، نمی توان مدعی شد که با اجرای این طرح عمده مردم و مشخصاً طبقه متوسط از زندگی بهتری برخوردار شده اند.
مع الوصف مردم به خاطر اثرات دراز مدت وعده داده شده در اصلاح اقتصاد ایران با نجابت و صبوری با این طرح همراه شده اند اما نکته اینجاست که دولتمردان به جای تقدیر عملی از این همگامی ملی ،‌ با نادیده انگاشتن فشاری که بر مردم وارد می شود ،‌نمک بر زخم هایشان می پاشند.

3- اما نکته سوم که شاکله اصلی این نوشتار است این که رئیس جمهور از تکرار این سخن که با اجرای طرح هدفمندی دیگر کسی گرسنه و محتاج نان شب نیست ، به دنبال چیست؟

به نظر می رسد که این ادبیات ، هوشمندانه و با هدف خاصی انتخاب شده است که غایتش تنزل بخشی به مباحث مربوط به عملکرد اقتصادی دولت است.
دولتی که با صدها میلیارد دلار درآمد نفتی و غیرنفتی و مالیات و ... باید در خصوص عملکردش درباره افزایش سطح رفاه عمومی و رساندن آن به استانداردهایی که شایسته ایران و ایرانی است پاسخگو باشد ، اینک می کوشد  بحث را به سطح نازلی چون رفع گرسنگی بکشاند و مردم را به بحث ضرب و تقسیم کردن یارانه و قیمت نان و این که هر کس چند قرص نان می تواند بخرد و بخورد تا محتاج نان شب نباشد مشغول کند.
حال آن که تنها عملکرد مورد انتظار از دولت ها این نیست که پول نان شب را تقسیم کند و بعد هم رئیس دولت مدام بگوید که هیچ کس شب را گرسنه نمی خوابد.

انتظار منطقی از دولت ها و خصوصاً رؤسایشان این است که وقتی درباره معیشت مردم کشورشان سخن می گویند از تأمین اجتماعی ، رفاه عمومی ، مسکن ، ازدواج ، اشتغال پایدار ( نه هفته ای دو ساعت!)  ، سفر ، درمان ، آموزش ، تفریح ،‌محیط زیست و ... سخن بگویند نه این که در کشوری مانند ایران با این همه منابع و ثروت و نیروی تحصیل کرده رئیس جمهور بعد از سال ها ریاستش تازه بیاید بگوید که نفت فروخته ایم و پول نقد توزیع کرده ایم تا مردم بتوانند نان بخرند و شب ها سر گرسنه بر بالین نگذارند!

شایسته مردم ایران این بود که بحث روز معیشتی شان تنوع خدمات درمانی ، آموزش های عالی ، ارتقای استانداردهای مسکن ، مقاصد جدید توریستی ، بهبود وضعیت محیط زیست ، نحوه مدیریت پس اندازهایشان و نظایر این ها باشد نه این که رئیس جمهور به استناد یارانه های نقدی در بوق و کرنا کند که هیچ کس محتاج نان شب نیست و مردم هم ماشین حساب به دست بگیرند تا این ادعا را محاسبه کنند و درباره درستی یا نادرستی اش نظر بدهند.
البته شاید هم هدف واقعاً‌ همین باشد که مردم به جای اندیشیدن به اهداف متعالی در همین حد نان شب متوقف شوند و با اثبات این که کسی محتاج نان شب نیست ،‌ همه دعاگو و راضی باشند و بر کارآمدی دولت درود بفرستند.

تنزل سطح مطالبات مردم به همان اندازه نادرست است که افزایش بی پشتوانه این مطالبات و جالب این که دولت کنونی هر دو را مرتکب شده است ؛ یعنی زمانی بر طبل افزایش مطالبات و این که "چنین می کنیم و چنان" می کوبید و الان به جایی رسیده که سخن از نان شب می گوید!

نظرات کاربران سایت عصر ایران :


فرمایش ایشان کاملا درست است چون اکثر مردم ایران از صبح تا شب محتاج یک لقمه نان هستند نه فقط شب


  البته از روز اول هم عقیده ایشون همون به حد فقط نون شب داشتن، رسوندن مردم بود چون تمامی این چندسال در این زمینه تلاش کردن چیز دیگه ای هست که ما نمی بینیم بگین!!!


زندگی کردن فقط خوردن نان شب نیست.
پوشاک ، مسکن ، اشتغال ، ازدواج ، تحصیل ، تفریح ، ورزش و .... نیازمند هزینه هایی است که بعضی ها فکر می کنند مردم ایران نیازی به این امکانات ندارند.


 پس با این تفاسیر شمای کارشناس ، ایشون باید میگفت :
« کسی محتاج پوشاک ، مسکن ، اشتغال ، ازدواج ، تحصیل ، تفریح و ... نیست »


 مقاله تحلیلی بسیار درست ، ولی کو گوش شنوا.


 از زاویه دید واقع بینانه ای تحلیل شده است . به نظر می رسد می خواهند سطح بحث را پایین بیاورند همان گونه که نویسنده مطلب به درستی بدان اشاره کرده است.


 از معدود رسانه هایی هستید که خوب و بد را با هم می بینید . نمونه اش همین متن که هم خوب طرح را گفته اید و هم نواقصش را. اما درباره خود موضوع موافقم چون ما در خانه خودمان هر چی یارانه می گیریم می شود هزینه قبض های آب و برق و ... و الباقی گرانی ها را هم باید از جیب خودمان بدهیم!


  راهش اینه که از یه کم از اون یه لقمه نون شب ، از دهان زن و بچت بگیری و باهاش به جنگ تورم بری.


 درآمد سرانه بالا است ، ولی سیستم توزیع عادلانه ای وجود ندارد.
 یک نفر حقوق میگیره ماهیانه 30 میلیون تومان ، یکی دیگه حقوق میگیره 300 هزار تومان ، بعدش میانگین میگیرن میگن که درآمد سرانه بالاست... .


 یکی از اهداف اصلی هدفمندسازی یارانه همین بحث توزیع عادلانه درآمد وثروت بود که متاسفانه از مسیر اصلی خود منحرف گشت


 همون دیگه ، چون کسی به نون شب محتاج نیست (مثلا خود من اصلن شب ها نون نمی خورم که بخوام محتاجش باشم یا نباشم)! مدام تکرار می کنند


 مطابق هرم سلسله مراتب نیازه آبرهاام مازلو(بحث علمی) هدف آقای احمدی نژاد برظرف کردن کدام یک از سطوح نیازهای مردم ایران به عنوان ارشد ترین مدیر اجرایی کشور خواهد بود؟
طبق تعریف مزلو، پنج سطح مختلف در سلسله مراتب نیازهای انسان وجود دارد:

1- نیازهای فیزیولوژیکی
این نیازها شامل ابتدایی‌ترین و اساسی‌ترین نیازهایی هستند که برای ادامه بقا ضرورت دارند، مثل آب، هوا، غذا و خواب. مزلو عقیده داشت که این‌ها اساسی‌ترین و غریزی‌ترین نیازها در سلسله مراتب نیازها هستند زیرا تا این‌ها برآورده نشوند بقیه نیازها در اولویت قرار نمی‌گیرند.
 
2- نیازهای امنیتی
نیازهای امنیتی نیز برای بقا اهمیت دارند امّا به اهمیت نیازهای فیزیولوژیکی نیستند. نمونه‌هایی از نیازهای امنیتی عبارت است از تمایل به داشتن شغل ثابت، بیمه پزشکی، همسایگان بی‌خطر و سرپناهی در مقابل محیط.
 
3- نیازهای اجتماعی
این نیازها شامل وابستگی، تعلّق خاطر، عشق و عاطفه است. به عقیده مزلو این نیازها کمتر از نیازهای فیزیولوژیکی و نیازهای امنیتی، اساسی هستند. روابط دوستانه، وابستگی عاطفی و روابط خانوادگی به ارضاء این نیازها کمک می‌کند. عضویت در گروه‌های اجتماعی، محلی و مذهبی نیز چنین اثری دارد.
 
4- نیازهای احترامی
پس از ارضاء نیازهای فیزیولوژیکی، امنیتی و اجتماعی، نیاز به مورد احترام واقع شدن، اهمیت فزاینده‌ای می‌یابد. این نیازها شامل نیاز به چیزهایی است که در احترام به خود، ارزش‌های شخصی، شناخت اجتماعی و پیشرفت، انعکاس می‌یابد.
 
5- نیازهای خودشکوفایی
این بالاترین سطح نیازها در سلسله مراتب مزلو است. انسان‌های خودشکوفا، افرادی هستند خودآگاه، علاقه‌مند به رشد شخصی، کم‌توجه به عقاید دیگران و علاقه‌مند به ارضاء توانائی‌های بالقّوه خود.
 حال آیا این جامعه در آن چگونه احساساتی رشد خواهد کرد؟


 عصر ایران عزیز این مطلبی هم که من میگویم باز شایسته ایرانیان نیست ولی بخدا در این 6 سال دولت 9 و 10 به دور از مسایل سیاسی که کاری ندارم ، آنچنان مسایل اقتصادی بر مردم سنگین شده که محفلی پیدا نمیشود که در آن بحث مالی و تورم نباشد حتی در شب نشینیها هم بحث گرانی سرسام آور میشود که بقول شما : آیا این بود شآن و منزلت ایرانی که پول تو جیبیش را برای چند قرص نان بشمارد؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
 آقای احمدی نژاد این را برای خود افتخار بحساب میآورید؟؟؟؟؟!!!!!!!!


 این آقای رییس جمهور نمیدونه که هر روز قیمتا افزایش پیدا میکنه ؟من کارمند انتقالی از تهران به شهرستان جدای اینکه ارتقای شغلی پیدا نکردم با این حقوق دیگه نمیکشم بی انصافی نکنید تو رو خدا دادمون رو کجا بزنیم کجا؟


 همین که از تهران خارج شدی کلی ارتقاء پیدا کردی .


 حالا واقعا هیچ کس در هیچ جای ایران محتاج نان شب نیست؟ خدا کنه اینطور باشه اما نان شب که تنها نیاز مردم نیست. کسی که مثلا هزینه درمان ندارد یا باید هزینه های اعمال جراحی سنگین را بپردازد چه؟ آیا مردم بیمه های درمانی مناسب دارند؟ آیا برای آموزش فرزندانشان معطل پول نیستند؟ دولت باید هزینه های خوراک و مسکن و درمان و آموزش مردم را تامین و تضمین کند. تنها آن موقع است که می توان گفت خوب مردم از حدی قابل قبول از رفاه برخوردارند وگرنه کسی که نان شب دارد اما از شب تا صبح باید درد بکشد چون هزینه درمان ندارد آن نان شب برایش بجز ادامه درد و رنجش نخواهد بود.


 از ماست که بر ماست .........


 البته اونایی که به آقای احمدی نژاد رای دادن باید بگن از ماست که بر ماست


 با سید ایمان موافقم. ولی خب همیشه تر و خشک با هم میسوزند.


 عصری جون !!!! شما هم زیاد سخت نگیر .
 چون تفسیر ایشون از « نون شب » همون نون لواش و بربری و تافتونه !!!!!!!!! و تا وقتی که ایشون ، " نون شب " رو اینجوری تحلیل و تفسیر کنن ، حق با ایشونه !!!!!!!!!!!!!!!!


 ببخشید که نمیتونم بیشتر از یکی مثبت بدم


آخه ایشون احاطه داره به همه چیز !!!


 همین دیشب نون بربری گرفته بودم و داشتم میرفتم خونه که یه نفر بهم گفت یه تیکه از اون نونت بهم میدی ، گشنمه ... منم بهش دادمو و ناخود آگاه یاد جمله معروف و تکراری رئیس جمهور محبوب و مردمی و عدالت گسترمون افتادم که هی میگه : در ایران کسی محتاج نون شب نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! + !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 ناشناس عزیز خالی نبند !!!
دیروز عصر ، نون بربری گرفته بودیو داشتی میرفتی خونه !
توی کشور ما شاید پیدا شن کسایی که محتاج نون عصرن ، ولی کسی محتاح نون شب نیست :-) راستی اسنادش هم هست .....


 سوار کار از حال پیاده چه خبر دارد.....؟


 من همچون پیاده تو سواری ** زرنج پایم آگاهی نداری


 برای کشوری با چنین منابع ثروت که غصه فقط نان شب را نداشته باشد افتخار نیست ...


 سلام=پول دانشگاه پر/ خرید میوه جات پر /
دارو درمان پر / کرایه خانه ها پر/ جهاز عروس و مخارج داماد پر/ هزینه هر نوع خدمات پر / انسانیت ومهربانی پر / فرهنگ رانندگی پر / آرامش و امنیت درمحل کار پر /احترام ایرانیان در سایر ممالک (وزیر امور خارجه را بکشورشو ن راه نمیدن) پر / 3000ملیارد تومان پر/ایران پر ایران که پر نداره هنوز سر جاشه!


 ایران--فعلا-- سر جاشه.خدا به دادمون برسه


 درست این بود که نفت را می فروختند وبجای انکه ان را نقدی به مردم بدهند سرمایه گذاری مولد می کردند تا بدین وسیله مردم بروند سرکار و بعد با دستمزد خودشان زندگیشان را بچرخانند ...


 نبود 1 سال و 6 ماه دیگه ؟


 نفست از جای گرم در میاد.
 یادتان رفته مملکت چه وضعی داشت
وضعیت فعلی ایده ال صدرصد نیست ولی خیلی بهتر از قبل هست


 از کدام جنبه نگاه میکنید که وضعیت فعلی را خیلی بهتر از قبل میبینید؟
 راستی منفی ها رو حواست هست؟؟!!!!


  شما مثل اینکه وضعت خوب شده و گرنه پدر کارمند من که تازه داشت روی آرامش رو میدید، کارش دوباره افتاده به خرید از پایین شهر و اجناس بی کیفیت


 یک کارگر قراردادی هستم ماهانه 320000 تومان دریافتی دارم مستاجر هستم ماهی 160000 تومان اجاره بها میدهم (یکی از شهرهای آ-ش) از سال 72که توسط محل کارم برای یک ماموریت به مشهد مقدس رفته بودم مسافرت نرفته ام ایشون درست میفرمایند محتاج نان شب نیستم ولی محتاج خیلی از چیزها هستم بچه من هم دوست دارد تفریح داشته باشد .لباس وپوشاک خوب داشته باشد تغذیه خوب داشته باشد و... زندگی ما فقط برای یک لقمه نون بود که خدا این همه نعمت ها را نمی آفرید .خودش هم تو کشوری زندگی میکنیم که سرشار از ثروت خدادادیست؟


 به دولت کاری ندارم، اما اگر واقعا راست گفته باشی، برای من که خیلی خیلی جای امیدواری داره که چنین فردی کاربره اینترنت باشه و تازه خواننده چنین سایت هایی باشه. امیدوارم فردای روشنی داشته باشیم


 اون روز در مرغ فروشی خانمی را دیدم که نصف مرغ خرید.


 دلت خوشه؟ من دو سال پیش تو مرغ فروشی یک کارگر رو دیدم اومده بود یه رون مرغ خرید و رفت پارسال تو بغالی یه آدم سن و سال دار اومده بود جلوی 6-7 نفر آدم سه تا تخم مرغ می خواست 250 تومن داشت بغاله گفت دو تا باید ببری. کجای کاری


 عصری تو که هیچوقت نظر منو چاپ نمی کنی ولی بازم حرفمو می زنم .
از نویسنده مقاله که اصولا مقالات خوبی می نویسند انتظار نداشتم که در بند 3 مقاله از عبارت : (به نظر می رسد که این ادبیات ، هوشمندانه و با هدف ) استفاده کنن ! کجاش هوشمنده ؟! ...


 تا دلت بخواد محتاج نان شب در این مملکت هست


 باید تو محرم به حال خودمون و کشورمون که از اقتصاد و تولید و .... هیچی نمونده گریه کردددددددددددددد


گوهر جام جم از کان جـهانی دگر اسـت
تو تـمـنا ز گـل کوزه گران می‌داری


مرگ بر زیمباوه جنوبی...مرگ بر هایتی..مرگ بر فلاند...مرگ بر سیاره مریخ....مرگ بر انفجار بیگ بنگ..


 ایشان منظورشان بستنی خورهای برج میلاد است که محتاج نان شب نیستند چون بستنی 400 هزار تومانی نوش جان می کنند. و گرنه بقیه ملت چون غیر از نان چیز دیگری گیرشان نمیاد لابد محتاج نان شب هستند


 آخه ملت مگه وضعیت بده؟
 نون شبمون که فراهمه. تازه بعد صرف نون شب میشینیم پای تلوزیون از برنامه ها مخصوصا برنامه های جام جم لذت میبریم.همه چی آرومه.شما خوشحال نیستید؟


 اشتغال پایدار ( نه هفته ای دو ساعت!) خیلی خوبه!!!!


 به نظر من حرف آقای احمدی‌نژاد کاملاً درسته چون برخی با درآمد خود و این یارانه‌ای که به آنها پرداخت می‌شه تنها چیزی که بعد از پرداخت قبوض آب و برق و کرایه سرپناه میتونند بخرند یک قرص نانه برای شام است و دیگر هیچ!!!!!!


 چون خودش محتاج نیست(و احتمالا هم محله ای هایشان!!!!)پس مردم هم همینطورند.مثل گوجه چند سال پیش!


 به جای این حرفای بی معنی، برای کشوری با چنین منابع ثروت، باید ملت وضعیتش توپ توپ میشد نه زندگی در فلاکت.


 ماری انتوانت ملکه لویی فرانسه ، در پاسخ به شخصی که گفت مردم نان خوردن ندارند گفته است : خوب بروند بیسکوییت بخورند


  البته پیتزا هم خوبه


 اگر دردم یکی بودی چه بودی....


 خدا را شکر اگه تورو نداشتیم همه از گرسنگی مرده بودیم


 من خیلی ها رو میشناسم به همون نون شب محتاج اند همه دارمدشون و میدن بابت قبض گاز و برق و تلفن و کرایه خانه دیگه اهی در بساط ندارن که باهاش ناله کنن وضیع مملکت خیلی بدتر شده و بدتر هم خواهد شد و من یه سوال دارم از رئیس جمهور چرا شما حرف از خط فقر نمی زنین چرا نمیگین مردم با چقدر حقوق در ماه زندگی خوب و رفاهی دارند


 همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم ؟
 هییییییییییییییییییییییییییییی؟


گفتن فایده داره؟


 اون قسمت نفت میفروشیم و پول نقد به دست مردم میدیم جالب بود.این یعنی ساده ترین و بدترین راه برای انجام ندادن مسائل اقتصادی برای دولت


 ای کاش همین جمله هم واقعیت داشت...
 دکتر جان در کشوری با این همه ثروت خدادادی
 آیا مردم فقط باید به نان شب فکر کنند؟
 آیا مردم ایران به تنوع خدمات درمانی ، دانشگاه های معتبر ، مدارس ایمن !!، توسعه فعالیت‌های عمرانی ، ارتقای استانداردهای مسکن ، مقاصد جدید توریستی ، خدمات شهری مناسب و امکانات رفاهی ، امکانات ورزشی استاندارد
 و غیره و غیره احتیاج ندارند؟!!
 چند وقت پیش در سفری که به یکی از استان های غربی کشور داشتم
 خانه ای را که به آنها طرح مسکن مهر میگفتند دیدم
 که به علت نبود امکانات بسیار ساده آتش نشانان (پله و کپسول)
در آتش سوخت
 که آن خانه تمام زندگی یک خانواده بود!
 مشکلات مردم ایران خیلی بیشتر از این حرف هاست...


 تحقیر کردن و منت گذاشتن بر مردمی که همه هستی خود را گذاشتند تا خلل و خدشه ای بر دولت و نظام وارد نشود جای نگرانی و تاسف است ملتی که همه جوره با دولت تعامل کردندچرا بایستی این چنین مورد تمسخر قرار گیرند مملکتی که به وفور ثروتمنداست چرا مثل اتیوپی باید زندگی کنیم .تورم در همه زمینه ها از صددرصد ببالا افزایش و رسیدگی به امرات 2 درصد این افتخار نیست که فقط نان شب تقسیم شود ولی اختلاسهای هراران میلیاردی و بدبختی و فقر هرروز گسترده تر از روز دیگر.


 واقعاً که با این نظراتون بگید که انصافتون کجاست ؟ مگر از زمانهای قدیم تابحال چه رئیس جمهوری بنظر شما بیشتر از آقای احمدی نژاد به فکر این قشر ضعیف بوده ؟ آیا اگر همه ماهها که نظر داده ایم بر ضد رئیس جمهور باشد وضعیت بهتر از این می شود ؟ متاسفانه کسانی خود را محتاج نان شب می دانند که بر اثر چاقی در رژیم به سر می برند . آیا این طور نیست ؟ چگونه می شود خانواده اینجانب با 5 نفر و حقوق ماهیانه 400 هزار تومان و دریافت یارانه راضی هستم ولی بعضی ها محتاج نان شب می باشند ؟ آیا فقط درآمد شما یارانه است ؟ آیا پیشوایان و امامان ما وضعیت بهتری داشتند ؟ ( تن آدمی شریف به جان آدمیت نه به آن لباس زیباست نشان آدمیت ) ما باید همیشه شاکر خدا باشیم نه بهانه از بزرگان


بیاید دعا کنیم
 برای آن کودکی که در آن سوی پهناور زمین
 امشب را گرسنه خواهد خوابید.
 و برای آن بیماری که فردایش را کسی امیدوار نیست.
 بیا از خدا بخواهیم
 رنج های آدمی را بکاهد و آرامش او را بیافزاید


 فرمایش ایشان در جواب کسانی است که هرروز بحث هدفمندی یارانه ها را به باد انتقاد می گیرند و عنوان می کنند که این طرح باعث شده بعضی ها به خاطر فقر و گرسنگی دست به هر کاری بزنند نه اینکه ایشان شاخص های رفاه را در سطح نان شب پایین آورده باشد.


با سلام
ما جمعی از پرسنل برق منطقه ای (وزارت نیرو - شبکه هایه انتقال و فوق توزیع )کشور هستیم
که در بهمن سال 89 طبق اصل 44 و 138 قانون اساسی و قانونخدمات کشوری و بخشنامهها و تصویب نامههایه مکرر ریاست جمهوری مبنی بر برچیده شدن شرکت هایه خصوصی از نیرویه شرکتی به قراردادی با برق منطقه ای تبدیل وضعیت شدیم.
 متاسفانه بعد از گذشت 10 ماه وزارت نیرو با زیر پا گذاشتن قانون اساسی و تمامی بخشنامه و تصویب نامههایه دیگر فقط بع استناد به یک تفاهمنامه که ما بین آقای فروزنده معاون رئیس جمهور و وزیر نیرو در مهر 90 امضا شده است ....
 نیرو ها را به دو دسته تقسیم کرده اند ....
 نیروهایه قبل از 87 قرار دادی و نیروهایه بعد از 87 شرکتی ....
 با وجود اینکه انتقال برق طبق قانون اساسی نباید به بخش خصوصی سپرده شود .....
 
این نا عدالتی و این ناحقی و این کار مغایر با قانون اساسی را اگه لطف کنید در یکی از تیترایه خبریت عنوان کندی تا برایه کله مردم عنوان بشه و بفهمنتو این مملکت واقعا کسی به نونه شب محتاج نیست ....
 جالبه معاون رئیس جمهور تفاهم نامهای رو امضا کردن که مغایر با دستور 1 ماه پیشه رئیس جمهور بود ....
 لطفا بهاین مشکل جمع کثیری از پرسنل که شاید حدود 8 هزار نفر باشیم رسیدگی کنید .....
 ممنونم


 آقااجازه من بگم؟چون مردم شب خسته اندومی خوابندواگر گرسنه شان بشه متوجه نمی شوندباقاروقورشکم که هیچی با صدای بمب هم بیدار نمی شوندلذا بحث نان شب منتفی است.امابعضی هابه نان روز محتاج هستندچون شکم بیدار را نمی توان کاری کرد.البته من شوخی کردم خدا وکیلی وضع معیشتی مردم نسبت به گذشته خیلی بهتر شده.آدم خوب نیست ناشکری کندوضع مالی خودم نسبت به گذشته خرابتر شده وآن هم مقصرندانم کار های خودم بوده نه کسی دیگر.درزمان دولت هاشمی یک خانم که سرپرستی چند بچه یتیم را برعهده داشته بودبجه ها گرسنه بودند وشام خواسته بودند از مادرشان خانمه گفته بود یک دیگ پراز آب کردم وروی اجاق گاز گذاشتم آنقدراین دیگ جوشیدوبچه هامنتظرغذاماندن تا بچه ها به خواب رفتندوبدین طریق خواسته آنان را برآورده کردم الان فکر نمی کنم خانواده ای با این وضعیت وخیم وحود داشته باشد.بنابراین ضمن انتقاداتی که به حمایت دکتر احمدی نژاد از مشایی دارم اما انصافاً حق را به ایشان می دهم البته به طور مطلق نباید گفت کسی به نان شب محتاج نیست اماوضعیت در دوره اصولگراهانسبت به دوره سوسول گراهابهتر شده.


 کاملا درست است کسی درشام نان نمی خورد ولی...


 بعد از احمدی نژاد را هم خواهیم دید


 چرا هیچ خبرنگاری از 2.5 میلیون شغل وعده داده شده و وعده خانه باغ 1000متری چیزی نمی پرسد؟
 آیا اینها را هم ما گفته و یا مطرح کرده بودیم؟


 دروغ می گویند مردم به خدا بروید فروشگاهها را ببینید این همه مردم دارند پول خرج میکنند چقدر مسافرت می روند چقدر ماشین ها اضافه شده هر ننه قمری ماشین دستش هست و ........ همه زندگی شان خوب است اما اخلاق نیست تربیت نیست . مردم ایران فقط فکر شکمند نه فکر تربیت بچه ها شون ببینید توی تهران خراب شده چقدر از نوجوانان و جوانان ما بی تربیت مفت خور الاف و فاسق هستند مرده شور ......


 اقای رئیس جمهور مورد تایید منتخبینش بوده و هست. و من هم بعنوان یکی از ان هایی با افتخار می گویم که ایشان را بعنوان رئیس جمهور این مملکت انتخاب کردم افتخار می کنم. بحث توزیع یارانه ها یکی از بزگترین اقدامات ریاست محترم جمهوری بود که مسئولین قبلی یا نخواستند و یا نتوانستند وارد این مقوله شود. و در سایر بخشها نیز اگر کسی چشمش را برروی واقعیتها ببندد واقعا بی انصافیست. سطح خرید مردم بسیار بالا رفته و این نشان دهنده افزایش سطح دستمزدها و سطح رفاه نسبی می باشد که اگر دشمنان این مملکت بگذارند و چوب لای چرخ این دولت نگذارند شاید خیلی بهتر از اینها هم می شد. البته باید اقرار هم کرد که سطح تورم هم بالاست که باید دولت محترم با قاطعیت وارد عمل شود.


 بدا به حال ملتی که دارای یکی از بزگترین ذخایر نفت وگاز باشد ورییس جمهوریش افتخارش این باشد که در کشورش کسی محتاج نان شب نیست!!


 «رئیس جمهور بعد از سال ها ریاستش تازه بیاید بگوید که نفت فروخته ایم و پول نقد توزیع کرده ایم تا مردم بتوانند نان بخرند و شب ها سر گرسنه بر بالین نگذارند!»
 3000000000000 تومان چی شد!؟!؟!؟!؟!؟


 منظور رئیس جمهور آن است که بعد از چند سال مدیریت ایشان بر مملکت مردم به جایی می رسند که همه برای نان شب محتاج نخواهند بود یعنی پولدارها فقیرتر تا حد نان شب و فقرا پولدار تر تا حد نان شب
 به این هم می گویند عدالت در تقسیم ثروت کشور


 تورم و گرانی در دوره احمدی نژآد بالا نرفت ،منفجر شد


 کشور ایران با این همه منابع وذخایر باید مردمش بهترین زندگی راداشته باشندحالااقای دکترخوشحال است که کسی محتاج نون شب نیست وسعت دیداوبسیار بالا است افتخار می کنیم

+38
رأی دهید
-41

بیداری اسلامی - تهران - ایران
تو ایران هیچ کس از گرسنگی نمیمیرد!. ایران بسیار امن تر و بهتر از کشورهایی است که فقط ادعای امن بودن را دارند. فقط میتوان گفت که آن کشورها در جهل کامل به سر میبرن.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:23
mohsenvilla@ - بهبهان - ایران
آقای رییس جمهور فقط یه جمله میگم . خجالت درمقابل شما شرمندست
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 12:54
chaman - بوخوم - آلمان
بیداری اسلامی - تهران - ایران. تقصیر نداری دست خودت نیست تا چشم باز کردی غیر از غارت و دزدی و حرف مفت چیزی دیگری ندیدی یعنی نگذاشتتد و نه خواستند که ببینی و بشنوی حالا شدی این که هستی که به خودت اجازه می دهی که این جوری استدلال کنی خبر هم نداری که حرفت مسخره است و خودت و دولت هم مسخره تر.و در این جهل و نادانی هم خواهی ماند حال تا کی خدا این پرده جهل و حماقت را از پیش چشمتان کنار ببرد. همن جور مردم را در بیسوادی و جهل نگه می دارند تا به مقاصد پلید خودشان برسند شما هم که چشم دارید ولی نمیبینید.چقدر شما را تامین می کنند که اینجوری چشمت را بر تمام حقایق می بندی خدای هم هست حالا روز شما هم می رسد و رنگ هم عوض می کنید مطمئن باش. حال بالاخره آه این مردم مظلوم دامن شما هم خواهد گرفت فکر کردی بزنی زیر فقر فقر ریشه کن می شود شما فقط همین را یاد گرفتی حرافی وزیر هر چیزی زدن.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:02
tahrim - ورامین - ایران
احمقی نزاد راست میگه دیگه!کسی محتاج نان شب نیست ...مردم محتاج نون روزشان هستند....در ضمن بیداری اسلامی -تهران-ایران.....!!نوبت ما هم میرسه!! بزودی زود..................
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:55
darkoob-1390 - قم - ايران
راستی‌ با ۴۵هزار تومان پول یارانه این روزها چند تا نون می‌شه خرید ؟ . احمدی نژاد گفت : روزی ۴۵ هزار تا !!!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 16:19
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومن چی‌ شد؟!!! باهاش میشد به ۷۵ میلیون نفر نفری ۴۰۰۰۰تومن داد.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 17:11
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
دکتر جون، تا نیاز به یه ذره آزادی هست، شبی هزارتا نون هم کمه.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 20:55
shervin-iran - خرم آباد - ایران
بیداری اسلامی - تهران - ایران. او نون مفتی که به ازای دستمال به دستی به تو وامثال تو می دن....آخه من نمی دونم این ساندیس خورهایی که اینقدر از این دولت دفاع می کنن آصلا چیزی هم به اسم مغز یا وجدان یا انصاف دروجودشون هست یا نه؟
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 04:34
مهرتابان - تهران - ایران
دو دوتا ،پنج تا.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 05:14
sattar57 - خوزستان - ايران
راست میگه دکتر مردم محتاج نون روزند و از گرسنگی تا شب دوام نمیارن شب نشده غش می کنن تا صبح با این اوصاف شب رو کاملا توغش هستند نیازی به نون شب ندارن
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 07:22
Royan - بوخوم - آلمان
من نمی دونم مردم ایران چرا انقلاب کردند , آیا به نان شب محتاج بودنند , یا تفریح و سرگرمی کم داشتند و یا اینکه برای کرایه خانه اشان سگ دو میزدنند....... یا اینکه فقط میخواستند پول مفت نفت را نقدی بگیرند از هول حلیم افتادن تو دیگ.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 02:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.