تحصن دانشجویان دانشگاه پیشوا در اعتراض به مرگ یک دانشجو

دانشجویان دانشگاه آزاد واحد ورامین-پیشوا روز دوشنبه مرگ یک دانشجوی این دانشگاه را «بی‌مبالاتی و سهل‌انگاری» مسئولان دانشگاه اعلام کرده و خواستار استعفای رئیس دانشگاه شدند.

خبرگزاری مهر گزارش داد که «بی‌دقتی» راننده اتوبوس سرویس دانشگاه آزاد اسلامی ورامین–پیشوا هنگام دور زدن در داخل محوطه دانشگاه، موجب کشته شدن آزاده عطاءاللهی، دانشجوی ۲۸ ساله زبان و ادبیات انگلیسی این دانشگاه شد.
 
براساس این گزارش علت مرگ این دانشجوی جوان «عبور چرخ‌های جلوی اتوبوس از روی وی» بوده است.
 
پس از این حادثه امدادرسانی آغاز شده اما آزاده عطاءاللهی به دلیل شدت جراحات وارده قبل از خروج از زیر اتوبوس و انتقال به بیمارستان از دنیا رفته است.
 
دانشجویان دانشگاه ورامین-پیشوا روز دوشنبه سر کلاس‌های درس حاضر نشدند و با امضای طوماری، خواستند که اعتراض آن‌ها به «بی‌مبالاتی و سهل‌انگاری مسئولان به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال شود.»
 
مرگ یک دانشجو در دانشگاه ورامین-پیشوا در شرایطی گزارش شده که پیش از این دانشجویان این دانشگاه به مدیران دانشگاه هشدار داده بودند که رانندگان اتوبوس‌های مسافربری «سرعت مطمئنه» در این محوطه را رعایت نمی‌کنند.
 
سهل‌انگاری مسئولان دانشگاهی دربرابر مرگ دانشجویان، موضوعی است که بارها تحصن دانشجویان و تعطیلی کلاس‌ها را درپی داشته است.
 
پس از آن که مهرماه سال جاری مرگ آمنه زنگنه، دانشجوی دانشگاه امیرکبیر، به دلیل مجهز نبودن حمام خوابگاه به سیستم تهویه گزارش شد دانشجویان این دانشگاه خواستار استعفا و پاسخ‌گویی مقامات دانشگاه شدند.
 
در شرایطی که دانشجویان معترض مدیران دانشگاه امیرکبیر را به «بی‌کفایتی» متهم کرده بودند طبق گزارش وزارت علوم، دو کارگر مقصر فوت آمنه زنگنه شناخته شدند.
 
همچنین براساس گزارش دانشجو نیوز میترا رضایی دانشجوی ورودی ۸۸ کارشناسی ارشد دانشکده کامیپوتر دانشگاه علم وصنعت بهمن سال ۸۸ توسط کامیون حامل مصالح ساختمانی زیر گرفته و کشته شد.

+65
رأی دهید
-19

salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
خدای من چه فاجعه ای‌ .چقدر بی‌ مبالات... مرگ یه دانشجو خیلی‌ اثر بعدی روی همکلاسیهاش میذاره. زمانی‌ که من تو ایران دانشجو بودم یکی‌ از همکلاسی هامون بخاطر تاثیرات موج انفجار موشک دچار سرطان خون شد و فوت کرد. و اثر بعدی روی همه ی ما گذشت. خدا همه‌رو رحمت کنه روحشون شاد
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 08:19
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
دانشجوها درنبال فرصت میگردند که دانشگاه را به تعطیلی بکشونند. خصوصا حالا که نزدیک امتحانات است. وگرنه اینجا معلومه که مقصر راننده است به رییس دانشگاه چه ربطی داره؟
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 09:20
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
عجب دنیایی هست، لابد در مهد فرهنگی این کشور که دانشگاه باشه ، یکعده بی فرهنگ و جغله مغله را آوردن بعنوان راننده سرویس دانشگاه و اینا هم واسه افه و چشمه اومدن جلو دانشجوهای دختر و پسر چنان ویراژ میرن که جلب توجه کنند و بهمین دلیل دانشجو را زیر میگیره. چی میشه گفت؟ کجاش درست که اینش باشه!
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 10:00
مهرتابان - تهران - ایران
در عوض این آدمهای ارزشمندی که کشته میشن و کسی هم پاسخگو نیست مردم فرودست رو تشویق به فرزند آوردن میکنن.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 10:10
wonderboy - تهران - ایران
دو سال قبل تو دانشگاه ارومیه هم یکی از دانشجو ها به خاطر بی توجهی دانشگاه قوت کرد. بنده خدا تو خوابگاه بوده یهو بخاری میترکه و از پنجره طبقه سوم به بیرون پرت میشه و .. مسأله این جاست که هیچ کس خودشو مقصر نمی دونه همه حواله همدیگه می کنن آخر سر یه کارگر ساده رو مقصر میدونن
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 10:39
supernova - منچستر - انگلستان
ضمن تسلیت به خانواده ی جان باختگان ، اما سؤال اینجاست که چرا همه این اتفاق ها برای دختر ها می افتد؟
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 11:05
mohsenvilla@ - بهبهان - ایران
چه دلخراش . انگلستان_منچستر_supernova . خب عزیز جان حادثه بوده زیاد شکاک نباش
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:06
sepherdad - سيدني - استراليا
سوپرنوا - منچستر - انگلستان. جدا می‌خوای بدونی؟ چون تمام تحقیق‌های علمی‌ در سرتاسر جهان حق ندارن دلیشو منتشر کنن. یعنی‌ در مورد این مسله اگر چیزی بگی‌ متهم به میشی‌ به چیزی که فکرشو نمیکنی‌.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 14:35
supernova - منچستر - انگلستان
sepherdad - سیدنی - استرالیا منظوره شما رو نفهمیدم. اگه خواستی پیام بده . :)
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 15:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.