با خوردن این میوه لاغر می شوید!

تصور کنید یک روز رفتهاید میوه فروشی و می گویید: «ببخشید آقا میوه کاج دارید؟»

صاحب مغازه، یک نگاه میوه فروش اندر مشتری نما به شما میاندازد و توی دلش میگوید:«لابد بچگی هایش زیاد کارتون بنر و رامکال میدیده!»جوابتان را نمیدهد.

شما توی دلتان می گویید:«چرا اینجوری نگاه کرد؟ نکند چشمهایش همیشه همینجوری است!»

 ولی نه؛ او به طرز عجیبی شما را نگاه کرد چون مثل خیلی های دیگر نمیداند که میوه کاج هم خوراکی است و خواص زیادی دارد... البته بنی آدم معمولاً دانه این میوه را ابتیاع می کنند!

رومیان باستان برای تهیه یک نوع کیک به نام«کیک مسطح» از دانه کاج استفاده می کردند.حالا نوادگان آنها روی بعضی از پیتزاهایشان کمی از آن می ریزند.

دانه کاج، در رژیم غذایی بسیاری از مردم دنیا جایگاه ویژهای دارد.مثلاً یک غذای لبنانی به نام «قبه» از گوشت گوسفند، گندم پرک و دانه کاج درست می شود.

«دانه کاج بخورید، لاغر شوید»

نگران نباشید....این یک شعار نیست! این حرفیاست که دانشمندان علم تغذیه و گیاه شناسی میزنند و برایش دلیل هم دارند. دانه کاج منبع سرشاری از «اسید پینولئیک» است که با تحریک هورمون ها باعث کاهش اشتها می شود.

منیزیم موجود در دانه کاج، جذب کلسیم را در بدن افزایش می دهد و استحکام دندانها و استخوانها را زیاد می کند.در ضمن منیزیم به اتفاق پتاسیم موجود در این دانه، باعث حفظ سلامت قلب و تنظیم فشار خون هم می شود.

+97
رأی دهید
-20

amir-amir - تورنتو - كانادا
اگر افرادى قبلا مصرف کرده اند لطفا اطلاعات بدهند به چه صورت است
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 03:15
khosh bavar - يزد - ايران
حتما بعد از خوردن این چوب ( کاج ) دچار دلدرد و افسردگی میشوم ! آخه این هم شد غذا !؟
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 05:10
rezanl - امستردام - هلند
بهترین راهه لاغری نخردنه
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 08:05
کاپیتان - تهران - ایران
یعنی چه جوری بخوریم؟ بپزیم،کباب کنیم،سرخ کنیم،بخارپزکنیم و یا خام بخوریم؟ اصلا کجاشو بخوریم و چه مقدار؟باچه ذائقه هایی سازگاره و چه بیمارانی نباید استفاده کنند؟ واقعا لذت بردم از این خبر کامل و غنی شما!!! اون کسانی هم که مثبت زدند لطفا اطلاعات بدهند.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 08:59
Barzani - كريستيانساند - نروژ
یادش بخیر تو ایران ما ٣درخت کاج داشتیم تو حیاط خونمون من از این دانه کاج زیاد خوردم براى در آوردن دانه کاج باید کاج را بشکنید یه چیزیه مثله تخم گل افتاب گردان.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 09:01
*Fanoos* - ايران - ايران
rezanl - امستردام - هلند. عجب راه حلی خودمونیم ها با این روشی که شما پیشنهاد دادین دیگه چی از آدمها میمونه ;) دیگه دینو ایمان از آدم میره مگه نشنیدی کسی زیاد گرسنه بمونه دین و ایمانش میره
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 11:18
banoyemehr - تورنتو - کانادا
بین پرک های کاج در عمق مخروط دانه هایی قرار گرفته که هر کدوم متصل به یک بال شبیه بال زنبوره . باید اون بال رو در بیارید که ته اون بال دانه ی کاج قرار گررفته که مثل تخمه میتونید بشکونید و میل کنید.بد هم نیست خوشمزه است
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 17:34
rashidvalami - رشت - ایران
در روسیه خیلی زیاده.حتی پوست کنده شو میفروشند.اسمش هست.(کدرووی آرخ) مزش یه جورایی مثل تخم کدو یه.هم بصورت خام و بو داده استفاده می کنند.وگاهی در مشروبات الکلی هم میریزند .
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 20:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.