قاتل کودک دو ساله دستگیر شد


رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری عاملان قتل پسر دو ساله کرجی خبر داد.

 
به گزارش «جام‌جم»، سرهنگ حمیدرضا گل‌صباحی، در جمع خبرنگاران گفت: رسیدگی به این پرونده از 12 تیر امسال در پی کشف جسد یک پسر دو ساله درون یکی از کانال‌های آب در مشکین‌آباد کرج در دستور کار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
 
وی افزود: با حضور ماموران در محل حادثه معلوم شد، جسد کودک از سوی خانواده‌اش در حالی پیدا شده که آثار کبودی و جراحت روی پیشانی او دیده می‌شود.
 
با هماهنگی قضایی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد.

گل‌صباحی تصریح کرد: در تحقیق از والدین کودک معلوم شد، آنها در یک دامداری کار می‌کنند. روز حادثه پسرشان عرفان در حال بازی در محوطه آنجا بوده که یکباره سرو صدایی از او نشنیده‌اند و وقتی به جستجوی وی پرداخته‌اند، خبری از فرزندشان نبوده است.
 
کشف جسد کودک در سه کیلومتری دامداری

 
در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد،والدین و عموی کودک پس از جستجوی فراوان در اطراف دامداری، سرانجام جسد کودک را در سه کیلومتری این محل در داخل گودال آب پیدا کرده‌اند.

در پی مرگ مشکوک این کودک، ماموران در تحقیق از همسایه‌های آنها متوجه شدند روز حادثه هیچ کدام فرد غریبه‌ای را حوالی دامداری ندیده‌اند.

با این حال در بررسی محل کشف جسد معلوم شد، در آنجا چند کانال آب وجود دارد که آخرین کانال همیشه بسته است، اما جسد بعد از کانال آخر در یک گودال کشف شده است.
 
کارآگاهان با توجه به این که اگر کودک درون کانال آب می‌افتاد بر اثر سرعت حرکت آب و توربین‌های نصب شده درون آن جسدش بشدت آسیب می‌دید، احتمال دادند کودک در محل دیگری به قتل رسیده و جسدش پس از آن به کانال بسته آب انداخته شده است.
 
به این ترتیب روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد تا این که پس از مدتی کارشناسان پزشکی قانونی نظر دادند، کودک پیش از غرق شدن در آب گودال بر اثر اصابت جسمی سخت به ناحیه پیشانی، صدمه دیده و بی‌هوش شده است.
 
دستگیری نخستین مظنون
 
رازگشایی از این جنایت ادامه داشت تا این که اوایل آبان امسال ماموران مردی را به عنوان تنها مظنون این حادثه دستگیر کردند. اما معلوم شد او روز حادثه از حوالی محل دامداری با خودرویش عبور می‌کرده و از مرگ کودک بی‌خبر است، بنابراین وی با هماهنگی قضایی آزاد شد.
 
در مرحله بعد کارآگاهان جنایی اطلاع یافتند شوهرعمه مقتول به نام رضا که پنج بار سابقه کیفری در زمینه سرقت و مواد مخدر داشته و 10 سال از عمر 35 ساله خود را در زندان‌ها سپری کرده است، پیش از کشف جسد کودک با خودروی پیکان وانت خود نزدیک دامداری بوده اما پس از دقایقی آنجا را ترک کرده است.
 
به این ترتیب وی برای تحقیقات احضار شد، اما او به مرکز پلیس نیامد، بنابراین رضا تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا عاقبت چند روز پیش دستگیر شد.
 
اعتراف به جنایت
 
متهم با انتقال به پلیس آگاهی استان البرز در بازجویی گفت: روز حادثه خودرویم دچار نقص فنی شد که آن را تعمیر کردم و به راه افتادم.
 
متهم به قتل اضافه کرد: در همین موقع عرفان، سراسیمه از دامداری خارج شد و به سمت خودرویم آمد. نتوانستم خودرو را کنترل کنم و او محکم به گلگیر برخورد کرد و روی زمین افتاد. با ترس و وحشت او را پشت وانت گذاشتم تا به یکی از مراکز درمانی منتقل کنم، اما ترسیدم و به سمت کانال‌های آب حرکت کردم.
 
متهم اضافه کرد: در همان موقع او بی‌هوش بود و من به گمان این که مرده است، کودک را درون گودالی پر آب انداخته و بسرعت از محل دور شدم. در این مدت عذاب وجدان رهایم نمی‌کرد و می‌دانستم که بزودی دستگیر می‌شوم. متهم پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد تا پس از پایان یافتن تحقیقات و صدور کیفرخواست، محاکمه شود.

+57
رأی دهید
-56

*Fanoos* - ايران - ايران
این مرد پست و کثیف و رذل رو هر چه سریعتر به چوبه دار بکشید .
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:47
beautysmile - ناتینگهام - انگلستان
خاک تو سرت کردی الاغ.چه راحت آدم میکٔشن انگار مورچه کشته،والا من سوسک هم دلم نمیاد بکشم چه برسه بچه ۲ ساله.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 14:10
asal.bano - نیوکاسل - انگلستان
بابااا زمونه عوض شده، بچه ۲ ساله بیرون تنها چی‌ کار می‌کنه؟؟؟؟؟؟ ۲ ساله!!مادر پدر؟
دوشنبه 7 آذر 1390 - 18:30
saye sard - گوتبورگ - سوئد
خوب احمق میبردیش دکتر شاید زنده میموند .آدمیزاد هر چی‌ میکشه از این حماقت هاشه
دوشنبه 7 آذر 1390 - 20:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.