شاید وقتی دیگر، پروژه‌های ناتمام در ایران

 

مقامات حکومتی می‌آیند، کلنگی می‌زنند و پوشش رسانه‌ای داده می‌شود.

اما در سال‌های اخیر "پروژه‌های ناتمام" در سراسر ایران به وفور دیده می‌شوند.

در ساری قرار بود سالن ۶هزار نفری سرپوشیده باشد. ساخت این سالن بعد از تبلیغات فراوان به حال خود رها شد و اکنون در حال نابودی است

کامل نشدن پروژه‌ها در ایران دلایل گونان‌گونی دارد: از برآورد نادرست اعتبار، عدم مطالعه دقیق در باره پروژه و نبود ثبات مدیریتی تا ضعف پیمانکاران و ده‌ها دلیل دیگر را می‌توان برشمرد.


پروژه‌هائی وجود دارند که بیش از نیمی از بودجه آن هزینه شده‌اند، اما تنها ۶ درصد رشد فیزیکی داشته اند.


پیمانکاران با توان بالای مالی همگی در پایتخت متمرکز شده‌اند و در شهرهای کوچک برای اجرای پروژه‌ها حضور ندارند.


اینجا قرار بوده است یک هتل مجلل و ۴ ستاره در پارک سیفیه شهرستان ملایر باشد.

این محوطه در آمل قرار بوده تبدیل به استادیوم ۵هزار نفری بشود.

وعده‌ها، قول‌ها و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور ایران که برای جلب رضایت افکار عمومی صورت می‌گیرند، تحقق پیدا نمی‌کنند.

مردم با واژه "کمبود اعتبار" روبرو می‌شوند که گویا قرار است، ناتمام ماندن پروژه‌ها را توجیه کند.

افزایش هزینه‌های نظامی و تاثیر تحریم‌های بین‌المللی ناشی از مناقشه هسته‌ای نیز در مسکوت ماندن پروژه‌ها در اثر کمبود منابع مالی بی‌تاثیر نبوده‌اند.


 

+93
رأی دهید
-127

mehr47 - تهران - ایران
انشالله مهمترین پروژه اساسی مسئولین محترم که همانا نابودی کامل ایران هست اجرا شد دیگه کسی از تاخیر این پروژه های کوچک گلایه نمیکنه. آورین آورین.. طیب الله طیب الله
دوشنبه 7 آذر 1390 - 09:50
sattar57 - خوزستان - ايران
برای شادی روح امام صلوات
دوشنبه 7 آذر 1390 - 09:58
Azadikhah - تكسل - هلند
پس پول به کارمندان غزه و حزب الله لبنان رو کی‌ باید پرداخت کنه؟!.ملت ایران واسه آقایون دولتی چه اهمیتی داره
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:02
Dara va sara - پرت - استرالیا
ای بابا. اینا که چیزی نیست. مسئله ای نیست.. فقط به اعتقادات مذهبی ما توهین نشه..اینا مهم نیست. خدا بزرگ درستش میکنند.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:37
az mast ke bar mast ! - سر د - نر و ژ
خوب, پولش خرج جمع‌اوری ۳۰۰۰ میلیارد تومن شد دیگه ! حواستون کجاست ؟ زندگی‌ آقا زاده‌های کلاه بردار و باباهاشون خرج داره دیگه !!!!!!!!!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 11:22
birmingham - شیراز - ایران
پیمانکار یعنی‌ حاجی،آخوند،مولا،بسیجی‌،.......و در آخر پیچوندن ...کسی‌ به‌‌‌ کسی‌ نیست ،،،در عوضش مواد مخدر رو داریم و کسی‌ به‌‌‌ کسی‌ نیست
دوشنبه 7 آذر 1390 - 11:48
tornado_val - لامرد - ایران
جیب پیمون کارا خیلی بزرگه ٰ پولی که باید صرف ساخت و تکمیل پرژوِه کنن ٰ هپلی هپو میکن ٰ خلاص .. ٰ بعدشه که اینجوری میشه !
دوشنبه 7 آذر 1390 - 12:04
porharfi - آرنم - هلند
از دوستی که برای کار به اینجا اومده بود پرسیدم ...با دولتی ها هم کار میکنی؟؟. گفت://اونقده دزدی میکنند اونقده دزدی میکنند !!که از کار کردن با دولتی ها . از خودم شرم میکنم!!...//
دوشنبه 7 آذر 1390 - 12:40
پیازچه - تهران - ایران
شاید وقتی دیگر! انشاالله تا زمان ظهور پروژه های ناتمام به بهره برداری خواهند رسید!! مهم پولها و پورسانتها است که به جیب حضرات سرازیر می شود! پروژه می خواهیم چی کار؟؟!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 12:48
mnbbi - کیف - اکراین
من کلی‌ از این پروژه‌ها دیدم. مردم آخه بعدش کمتر می‌بینن.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 13:35
hamedo131 - منچستر - انگلستان
من نمیدونم آخه شما چرا انقدر به این لذائذ دنیوی دل‌ بستید! اینا که مهم نیست. مهم اینه که روز قیامت وقتی‌ ازت پرسیدن مذهبت چیه و تو گفتی‌ "شیعه" مستقیم میفرستنت بهشت. اینو معلم قران دورهٔ راهنماییمون سر کلاس برامون بلغور میکرد!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 14:08
delmorde - یوتوبوری - سوئد
اگر به خواهد این پروژها و دیگر. به انجام برسد چیزی برای دزدی نمی ماند. اخوندهای روضه خون باید برای فردا که به کشورهای امریکائی و کانادا الفرار می کنند اگر سرمایه نداشته باشند چه کنند مخصوصا کشور کانادا که با سرمایه دزدان کشورهای جهان سومی رونق گرفته اگر سرمایه نداشته باشند انها را تحویل ازادیخواهان میدهند.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 13:28
romano - تهران - ایران
کی گفته اینها پروژه ناتمامه اینها دقیقا پروژه تمام شده‌است به دلیل اینکه بمحض موافقت اجراییشون که گرفته شد پول وامشون به جیب عزیزان و دوردانگان ولایت می‌ره و تازه تو رزومشون برای پروژه بعدی هم میارن مثلا می‌گن پروژه هتل 4 ستاره ملایر. زرشک بابا جان الان دیگه وقت این حرفها نیست خوب و بد این حکومت کارش رو به اتمامه بنده‌های خدا شروع کنید به تکرار این حرف نه اینکه مثل تریاکیهای پای منقل بشینیم هی نق بزنیم. آقا سوریه رو هم چپش دارن می‌کنن طالبان هم رفت ایرانی هنوز داره غصه اینترنتی پروژه ملایر می‌خوره بابا خود ملایری ها مردن از اعتیاد و فلک زدگی شما فکر هتلشونید. یک قیافه به 50 هزار بسیجیشون بیاندازید یک سری نوجوان مدرسه‌ای با دوتا گروبان گارسیا آدم یاد گروهای شبه نظامی آفریقا می‌یفته عزیزان اینها دارن می‌رن باورش کنید کاش این حرفها رو بیشتر از والیبال تکرار می‌کردید دو روز پیش یک بازاری تو بازار لپتاپ گفت داریم ورشکست می‌شیم دلار فلان قدر شده تو دلم گفتم به درک شما که یکروز اعتصاب هم نکردین و مردن بچه مردم رو دیدید حالا هرچی خوردی 1 ساله پس بدید. نزدیکه!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 14:16
cooluk - بیرمنگام - جزیره بریتانیای کبیر
من چند وقتی‌ در جاده قدیم تهران به قم زندگی‌ کردم . فقط و فقط زندان ۲ تا زندان به فاصله حدود ۲۰کیلومتر یکی‌ ۸۰ هکتار یکی‌ ۱۰۰ هکتار که یکیش فکر کنم الان تمام شده و دومیش در حال سا خته خدا میدون چند تا زندان دیگه دارن میسازن . مکانهای ورزشی، تفریحی ، گردشگری، برای ج،ا،ا ارزشی نداره و فقط برای حقه زدن به مردم . خدا لعنتشون کنه .
دوشنبه 7 آذر 1390 - 15:45
greentree - تهران - ایران
پروژه که هیچ همه چیز را رها کرده‌اند ،مگر سردار سپاه یا آخونده درباری چیز از علم یا پروژه میفهمد ؟..تمامی‌ مدت اینها دنبال تجاوز به دخترهای مردم یا دزدیدن پول‌های نفت هستند
دوشنبه 7 آذر 1390 - 16:15
panirani - کپنهاگ - دانمارک
ما فقط نشستیم نق می‌زنیم ولی‌ هیچ قدمی‌ برای نجات کشورمان انجام نمیدهیم آخوندهای انگل کاری کردند که ما ملت خیلی‌ ساده از نابودی ایرانمان بگذاریم و تنها کاری که بلد هستیم نق بزنیم یا زورمانی و دشمنی خود را به خودمان و به میهنمان بکنیم. آگر ما خرد داشتیم کجا این سر انجام بد داشتیم . پاینده ایران
دوشنبه 7 آذر 1390 - 16:56
mortimer - اصفهان - ایران
نه افراد مهم تری هم هستند،لاشخورهایی به اسم حماس،حزب اله و...سازندگی که مهم نیست مهم اینه که این الواتا اسلحه و تریبون واسه به گند کشیدن و خون ریختن داشته باشند./شایدم با پول این پروژه ها ساندیس می سازند!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:08
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
بابا صبر کنید خب!!! وقتی‌ پروژه‌های ساخت مدرسه و بیمارستان و .. توی عراق، ونزوئلا، آفریقا، .. تموم شد و ویلاها توی کانادا و اروپا هم همه خریده شدند نوبت ایران هم میرسه. مگه ایرانیها ارث باباشون رو از ولی‌ وقیح میخوان که این همه غر میزنن؟!!! مال خودشه خب. نمیخواد به ایرانی‌‌ها بده.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:14
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
مردی به نجاری پولی داد تاگهواره ای بسازد امروز و فردای نجاربچه بزرگ شد و گهواره ساخته نشد تا اینکه پسره مرد بزرگ شد و ازدواج کرد نزد نجار رفت و گفت پدرم پولی بابت گهواره داده حا لا برا بچه من درست کن نجار گفت چشم: و شروع به کار کرد دستش را اره برید با خود گفت من هیچ وقت در کارم عجله نمیکردم؛ نتیجه میگیرم که در کارها نباید عجله کرد؛؛؛
دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:29
red apple - دوبی - امارات
mhr47تهران ایران خیلی خوب گفتی تا ایران ویران نشه دست بردار نیستن
دوشنبه 7 آذر 1390 - 19:38
free.this - سوسنگرد - ایران
بی شرفا
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 15:22
zpirooz - آخن - آلمان
اول دوتا پروژه مهم هست که باید انجام بشه اولیش نابودی ملیگرایی ایرانیه و دومیش هم که پروژه معظم ظهوره... بقیه اش مهم که نیست هیچی فدای سر آقا
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 20:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.