پایتخت تجاوزات جنسی جهان کجاست؟

پایتخت تجاوزات جنسی جهان کجاست؟

نماینده‌ی ویژه سازمان ملل اعلام کرد، شرق کونگو پایتخت تجاوزات در جهان است. براساس گزارشی که او ارایه کرده است، در یک ساعت به طور متوسط 48 زن در این منطقه مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

مارگت وال استورم، نماینده ویژه سازمان ملل در شرق کنگو ادامه داد: من 10 سال است که در این منطقه فعالیت می‌کنم و شاهد ارتکاب این جرم، بدون هیچ‌گونه مجازاتی علیه زنان در جامعه شرق کنگو بوده‌ام.

به گفته‌ی او زنان در این منطقه دو انتخاب بیشتر ندارند، در خانه بمانند و از گرسنگی رنج ببرند و یا بیرون رفته و مورد سوء استفاده جنسی قرار بگیرند که به دلیل شرایط دشوار زندگی، اغلب زنان مجبور به انتخاب راه دوم می‌شوند و به نظر می‌رسد این مساله برای آنها به یک قانون تبدیل شده است.

براساس اعلام برخی از زنان در کنگو،‌ اخیرا تجاوزات به صورت دسته جمعی شده است، شبه نظامیان مرد حتی به کودکان هم رحم نمی‌کنند و دختر بچه‌های چند ماهه را نیز مورد تجاوز قرار می‌دهند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، وال استورم ادامه داده است: یک بار در بیمارستانی دختر بچه‌ی 3 ساله‌ای را دیدم که مبتلا به HIV مثبت بود. خواهر دوقلوی این دختر بچه به دلیل تجاوز جان خود را از دست داده بود.

وی اضافه کرد: امروز اما هیچ نشانه‌ای از پایان یافتن جنگ و این تجاوزات در کونگو دیده نمی‌شود.

نهاد‌های حقوق‌بشری در برخی کشور‌های جهان و کمیته حقوق بشر سازمان ملل نیز نسبت به ادامه روند نابهنجار و غیرانسانی رفتار با زنان در شرق کنگو به دولت‌های مدعی حقوق بشری هشدار داده‌اند و اتخاذ راهی برای پایان دادن به این رفتار‌ها را خواستار شده‌اند.

+81
رأی دهید
-111

jamshid arya - تهران - ایران
از سیاها کثیف تر و نجس تر کسی نیست
دوشنبه 7 آذر 1390 - 05:51
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
این دخالت‌های بشر دوستانه کجاست پس!؟ بهترین جا برای زندگی‌ یک سری از کاربرا که جدیداً بعد از خبر تجاوز به خبرنگار مصری و پخش تصاویر علیا‌ و حامیانش نشون دادن چقدر تشنه تجاوز به زنان هستن!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 06:25
demokrasi-solh - صحنه - ایران
هرچه ملتی نفهمتر مشکلاتشان بیشتر،
دوشنبه 7 آذر 1390 - 08:22
Camran - بـغداد - عــــراق
اه اه اینا چه کثافتهایی هستند، از حیوانات بدترند نه‌ دین نه فرهنگ نه علم نه‌ قیافه نه‌ تمدن و بی‌ بند و بار. خدا رحم کرد تو ایران اینها را نداریم
دوشنبه 7 آذر 1390 - 08:59
miss dorna - دبی - امارات متحده عربی
وای خدا ، اینهمه دنیا پیشرفت کرده اما کسی‌ نیست کاری برای اینا انجام بده
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:15
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
دوستان تجاوز رو فراموش کنید! یک لحظه به کامنت‌هایی‌ که پر از توهین‌های نژاد پرستانه است دقت کنید! ما تو چه دنیایی داریم زندگی‌ می‌کنیم!؟
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:33
په ن په - کاونتری - انگلستان
jamshid arya - تهران - ایران, Camran - بـغداد - عــــراق. این جور حرف زدن یعنی‌ نژاد پرستی‌ ، هیچ قومی بر دیگری برتری نداره ، فقط انسانیت و اخلاق هست که انسانهارو از هم متفاوت می‌کنه. اگه خودت جای این ادامها بودی چه کاری ازدستت بر میومد که شرایط رو عوض کنی‌?
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:35
mehregan - تهران - ایران
یک کمی بیاندیشید تا بفهمید نجستر و کثیفتر از فکرهای متعصب و بسته چیزی نیست.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:56
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
و ویروس ایدزه که همین جوری منتقل میشه
دوشنبه 7 آذر 1390 - 11:26
kamran63 - ليون - فرانسه
په ن په - کاونتری - انگلستان , freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا - دوستان عزیز، درست که توهین‌های نژاد پرستانه محکوم هستند، ولی‌ تجاوز به کودک ۳ ساله را چطور باید اسم گذاری کرد ؟ لطفا نفرمایید که اگر به جای اونها بودیم چکار میکردیم، کشور‌های آفریقائی دیگر هم هستند که خیلی‌ از اینها فقیر ترند، ولی‌ به این مرحله از توحش و درندگی نرسیده‌اند. این اعمال وحشیانه محکوم هستند، و هیچ عذر و بهانه‌یی هم برای آن پذیرفتنی نیست. این افراد مریض باید تحت محاکمه قرار گرفته و مجازات شوند، وگر نه ، قربانیان دیگر نیز در راه خواهند بود ...
دوشنبه 7 آذر 1390 - 11:48
پیازچه - تهران - ایران
همین نژادپرستیها است که این فجایع را به بار می آورد.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 12:38
paltalk - تهران - ایران
نژاد پرست که همه جا کم و زیاد هست. مشکل مدیران محترم اینجا هست که تصور میکنند تأیید نظرات نژاد پرستانه یا نفرت پراکنی که در تمام سایت‌های دنیا از جمله فیسبوک ممنوع هست و حتا کاربر رو اخراج میکنند ، دموکراسی‌ و آزادی بیان محسوب می‌شه!!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 12:40
toopchiyan1986 - london - uk
پس کجاست این این دولت دمکراته آمریکا و انگلیس ؟ جواب مشخصه کنگو پول نفت نداره
دوشنبه 7 آذر 1390 - 13:47
rezafox - دبی - امارات
jamshid arya - تهران - ایران کلامی بسیار زننده و خارج از هرگونه انسانیت حتی به یک حیوان نیز نمیتوان اینگونه گفت چه رسد به انسانهایی مثل خود ما//آیا شما خودت قوم و نژاد و رنگت را انتخاب کردی؟ چیزی که هیچ کس در قبال آن مسؤل نیست چگونه میتوان به صرف آن انسانهایی را که از فقر و تهی دستی به این حال رسیده اند این چنین حطاب کرد؟
دوشنبه 7 آذر 1390 - 13:09
greentree - تهران - ایران
دوستان به سیاه پوستها توهین نکنید ،،آخوند‌های درباری ایران از تمامی‌ اینها هم متجاوز تر هم زشت کار تر و هم کثیف تر هستند
دوشنبه 7 آذر 1390 - 16:20
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
kamran63 - لیون - فرانسه. من کاملا بهات موافقم تو کامنت اوّلم در مورد تجاوز جنسی‌ نوشتم ولی‌ منظورم از کامنت دوم فقط این بود که توجه کنید ریشه این تجاوزات تو همین تفکر مسمومه! وقتی‌ تفکر افراد نسبت به این زنان بی‌ گناه این شکلیه دیگه کسی‌ توجه نمی‌کنه چه بالایی‌ می‌خواد سرشون بیاد تجاوز! بردگی یا مرگ!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 16:31
differenta - استکهلم - سوئد
jamshid arya - تهران - ایران. چرا تو روز روشن دروغ میگی . لایق خودته
دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:08
Matilda71 - سوئد - سوئد
جمشید آریا - تهران - ایران. از ایرانی‌ جماعت هم نژاد پرست تر. وجود نداره یکیش هم تو. واقعا برای طرز فکر و توهینی که داری متاسفم.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:14
baas - روتردام - هلند
خدا کجاست؟
دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:26
afg/khoshtip - بیرمنگهام - انگلستان
واقعا ببینید کربران ایرانیان یوکی چه نژاد پرستانین ، یه ذره هرفتون مزه مزه کنید بعد سند کنید
دوشنبه 7 آذر 1390 - 18:08
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
بسیجی‌‌ها تو این زمینه از شرق کنگو عقب افتادند که!!! البته اگه کار سرباز‌های گمنام ولی‌ وقیح تو کنگو نباشه!!!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 18:48
red apple - دوبی - امارات
همیشه فقرو فحشا با هم بوده ربطی به رنگ پوست نداره <مغز فندقی-خدا کمکشون کنه
دوشنبه 7 آذر 1390 - 20:40
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
برخی از کشورهای افریقایی بسیارعقب افتاده هستند اما برخی، که شمارشان هم کم نیست، با نرخی بالا در حال گسترش و پیشرفت اقتصادی هستند. شماری نیز یک دموکراسی نیم بند دارند و از این رو از خاورمیانه ای ها جلوترند.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 21:23
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
باعث خجالته که بعضی‌ از دوستان تو سایت بخاطر رنگ پوست و نژاد به این راحتی‌ به این بیچاره‌ها توهین می‌کنن . تو ایران خودمون هم کم از این جرم و جنایت‌ها نداشتیم ، مخصوصاً تو این ۲ سال اخیر
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 02:32
kamran63 - ليون - فرانسه
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا - درود بر شما دوست گرامی‌، همینطور که شما به درستی‌ نوشتید، افکار نژاد پرستانه محکوم هستند، و امیدوارم که مسئولین محترم سایت از انتشار آن جلوگیری کنند. باید به این موضوع هم دوباره اشاره کنم که در برخی‌ از موارد، ظلمی که خود سیاهپوستان به قشر خودشان میکنند کم از ظلمی نیست که سفید پوستان بر آنها داشته‌اند، و متأسفانه بیشتر سیاهپوستان بد‌ترین راه برای جواب به این ظلم را انتخاب کرده‌اند، یعنی‌ ادامه آن از طریق خودشان...
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 08:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.