شکنجه با کابل فعال کارگری را از اوین به بیمارستان فرستاد

به گزارش سایت کلمه، از سایت های مخالف دولت ایران، افشین اسانلو، فعال کارگری و زندانی سیاسی بر اثر شکنجه برای عمل جراحی صبح روز شنبه ۵ آذر از زندان اوین راهی بیمارستان شد.

بر اساس این گزارش، "ضربات متعدد کابل بر بدن آقای اسانلو، باعث پارگی درکف پا و ایجاد غده درکتف او شده است. عمل جراحی قرار است روی کتف این زندانی انجام شود."


افشین اسانلو، از یک سال پیش و به دنبال بازداشت در ترمینال اتوبوس رانی در زندان اوین به سر می برد. در این مدت ۴ ماه را دربند ٢٠٩ زندان اوین و یک ماه را نیز در بازداشتگاه اطلاعات کرج بوده است و فشارهای وارده در زندان موجب بروز مشکلات جسمی برایش شده است.

این فعال کارگری ازسوی قاضی صلواتی به ۵ سال حبس تعزیری به اتهام اجتماع و تبانی محکوم شده و دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز این حکم را تایید کرده است.

در همین حال کانون مدافعان حقوق کارگر ایران با انتشار بیانیه ای درباره افزایش فشار بر کارگران و فعالان کارگری هشدار داده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: "علی نجاتی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، که به تازگی از عمل جراحی قلب مرخص شده بود، هنگامی که جهت ارائه مدارک پزشکی به دادسرا مراجعه کرده بود، برای گذراندن یک سال محکومیت، به زندان فرستاده شد."

این در حالی است که بر اساس این بیانیه آقای نجاتی، برای همین اتهام قبلا به شش ماه زندان محکوم شده و دوران محکومیتش را سپری کرده است.

در این بیانیه با اشاره به وضعیت رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، آمده است که او به دلیل وضعیت وخیم جسمی، از زندان به بیمارستان منتقل شده و بعد از معاینات، پزشکان متخصص اعلام کرده اند که باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.

آقای شهابی اعلام کرده تا تعیین تکلیف پرونده، اجازه جراحی نخواهد داد. وی پس از هفده ماه "بازداشت موقت"، همچنان زندانی و بلاتکلیف است.

کانون مدافعان حقوق کارگر همچنین در این بیانیه آورده است: "ابراهیم مددی، نایب رییس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، بدون حتی یک روز مرخصی، در حال سپری کردن سومین سال زندان خود است."

+121
رأی دهید
-96

رزا.رزا - هانوفر - المان
وای چرا هیچ کس به داد این بنده خداها نمیرسه؟خدیاااا
یکشنبه 6 آذر 1390 - 10:43
Rima_London - لندن - انگلستان
مرگ بر جمهوری اسلامی. تمام این قوانین شکنجه و تاب نداشتن انتقاد، یادگار اسلام پر برکت است. هیچکس با اسلام رستگار نشد، امیدواریم این بار آخری باشد که یک حکومت دینی و دیکتاتور داریم.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 10:54
romano - تهران - ایران
این آقای اسانلو مرد بزرگیه زبونشو یکبار نامردا تیغ زدن که نتونه دو ماه غذا بخوره ولی این مرد از اون مرداست پدر اینها رو در آورده حتی چندباری خواستن با چاقو تو زندان ابدیها بزننش که نشده خدا حفظت کنه بزودی نتیجه مردانگیت رو می‌بینی اینهم جواب اونهایی که این مردم را لایق آزادی نمی‌دونند اگر حتی یک انسان هم حتی در 70 میلیون آزاده است باید بخاطر همون پایداری و حمایت کرد.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 11:12
Azadikhah - تكسل - هلند
درود به شرف اسانلو و تمام زندانیان سیاسی
یکشنبه 6 آذر 1390 - 11:30
mortimer - اصفهان - ایران
احمدی نژاد: دست از این بی اخلاقی ها و کثافت کاری ها بردارید!/بـــــــــــــــــــــــــله! در یابد میمون کوچولو.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 12:04
greentree - تهران - ایران
شکنجه این اوباش‌های اسلامی تمامی‌ ندارد و هر روز از جوانان ایران قربانی میگیرند ،این دین اسلام چه قدر بیرحم و زشت هست که چنین اوباش‌های بیرحمی را آموزش میدهد
یکشنبه 6 آذر 1390 - 12:19
miss dorna - دبی - امارات متحده عربی
طفلکیا ،چقدر دلم می‌خواد کاری براشون کنم،اما حیف نمی‌شه
یکشنبه 6 آذر 1390 - 16:01
Taraneه - کبک - کانادا
کسی‌ که روی مردم اسید میریزه به ۱۰ سال حبس محکومش می‌کنن. در حالی‌ که اینجور آدما اجتماع رو میکشند. اما کسی‌ که به خاطره فشار اقتصادی اعتراض کرده سالها حبس بهش میدهند و تمام مدت شکنجه مکنندش. اینه عاقبت عدل اسلامی.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 16:18
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
میرسه روزیکه این حیوانها اقرار ندامت کنند و از مردم واسه کارهاشون با ضجه و گریه التماس به بخشش بکنند،. ببینیم اونوقت کی دلرحمه! اینها نباید آزاد بشن و واسه زجر و دردهایی که به این مردم وارد کردند ، باید سزای اعمالشون را باز پس بدهند.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 16:48
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
الهی بمیرم برای این زندانیها خدایا خودت نجاتشون بده جیگرم خون شد دلم آتیش گرفت . ..
یکشنبه 6 آذر 1390 - 17:17
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Romano/ در رابطه با فیلم جدایی نادر از سیمین و توهینهایی که قبل از این به من کردین و منو بسیجی خطاب کردی من میدونم که شما اصالتاً چی هستید و از همون زاویه ریشه ای که داری زود برخورد میکنی و توهین ، شما که مدعی باهوشی و ذکاوت بودین و حتی من را بسیجی با افکار غلط پنداشتی چی شد ؟ نه ده نمکی هست و نه سلحشور، کافیه همون سه سطر اول این مطلب را میخوندی و ضایع نمیکردی ، این نشون میده که شما خیلی بی دقتی و واسه همین هم من را بررسی نکردی و خیلی ساده بسیجی خطاب کردی. اینجا جای گلگی و یا توهین نیست اما ایکاش میتونستم رو در رو باهات صحبت کنم وبشورمت و نتکونده روی بند مینداختمت و قبل از خشک شدن پارچه آشپزخونت میکردم که دیگه به کسیکه واسه امثال تو جاده صاف کن بودن که بیای تو خارج، دیگه بسیجی خطاب نکنی. موقعیکه شما هنوز انگشت به دهن آخوندها را نگاه میکردی و در شک و تردید بودی که خود امام زمانند یا نه، بنده و امثال ماها اینها را شناخته بودیم و در غربت زندگی میکردیم.امثال شما میگید؛ یا رومی رومی یا زنگی زنگی و حد متعادل را نمی شناسید و این خاص قومیتهای خاصیه مانند تازیان و از نسل مغولان.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 18:02
romano - تهران - ایران
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان از ابراز لطف شما در مورد خودم سپاسگذارم بنده تمام کامنتهای خودم را د راین سایت مرور کردم حتی یک مورد هم با شما مکاتبه‌ای نداشته‌ام. ضمنا در مورد جدایی نادر و سیمین منظور من به مزاح این است که آقای سلحشور و ده نمکی نمیتوانند کارگردان این فیلم باشند من گارگردان فیلم را خوب می‌شناسم در مورد سوابقتان هم انشاالله موفق باشید. ماهم شسته خدایی هستیم به کسی هم توهین نکردیم انتقاد می‌کنیم ولی توهین نمی‌کنیم اگر خدای ناکرده به کسی اتفاقا شده پوزش می‌خواهم. بیشتر دقت کن.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 00:13
romano - تهران - ایران
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان من برای شما چیزی ننوشته‌ام اشتباه گرفتی برادر از تمام دوستان تمنا می‌کنم من در این سایت با هیچکدام از شما جنگ ندارم و اخیرا بی جهت عده‌ای به من می‌پرند و هی به بیسوادی و ... متهم می‌شوم هرچه شما می‌گویید درست است بیخیال ما شوید. اگر هم عده‌ای در تالار باهم تبانی کرده‌اند ما خودمان این بازیها را خوب بلدیم (چندتا هم فحاشی فرستادند ازشون تشکر می‌کنم). بی خیال ماشوید فقط یادتان باشد ایران و ایرانی را تحقیر و مورد تبعیض قرار ندهید که آنموقع من می‌نویسم و خوب هم می‌نویسم دلیل حمایتم از دین باور به باور مردم من است خوب یا ید ایرانی اینیست که می‌بینید قرار نیست از کره مریخ هم کسی جایگزینشان شود هروقت باقی کشورها دین و مسلک و فرهنگشان را عوض کردند ماهم عوض می‌کنیم. برای من اول یکپارچکی و دوم زندگی کردن آنها اهمیتت دارد چیزی که برای این مردم ساعتش خیلی وقته خوابیده و ماهم خوب به سر هم می‌زنیم چکار سواد من دارید بابا. تشکر.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 02:54
massoudoslo - اسلو - نروژ
این حکومت تنهاست و وحشت زده .
دوشنبه 7 آذر 1390 - 05:09
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
درود به اصانلو عزیز و شجاعت بینظیرش.واقعا سر تعظیم باید فرو آوریم در برابر استقامت این قهرمانان.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 06:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.