ثبت فناوری تشخیص سه بعدی چهره انسان توسط اپل

ثبت فناوری تشخیص سه بعدی چهره انسان توسط اپل

اپل فناوری جدیدی را به ثبت رسانده است که امکان شناسایی مدلهای سه بعدی چهره انسان، حیوانات، هواپیما و حتی تومورهای سرطانی را فراهم می کند.

اپل در روزهای اخیر یکی از غیرمعمول ترین فناوریهای خود را در ماههای اخیر در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا به ثبت رساند. این فناوری در واقع نوعی نرم افزار شناسایی مدلهای سه بعدی از حیوانات، چهره افراد، هواپیماها، وسایل نظامی و حتی تومورها است.

این نرم افزار تنها با یک عکس از چهره می تواند مدلی سه بعدی از سر فرد تهیه و از این مدل برای شناسایی شخص استفاده کند.

عکسهای مختلف و یا یک فیلم کوتاه از چهره به این نرم افزار اجازه می دهد که مدل دقیق تری ارائه کند. اپل که درحال طراحی یک نمایشگر سه بعدی برای "آی- پد 3" است، این فناوری تشخیص چهره را در سال 2010 از شرکت سوئدی "پلار رز" خریدار کرد.

به گفته "یان اریک سولم"، بنیانگذار "پلار رز" که هم اکنون در اپل کار می کند این سیستم تشخیص، ثمره مطالعاتی است که در رشته ریاضی کاربرد، آنالیز و تشخیص تصاویر انجام داده است. این نرم افزار موقعیت دوربین را نسبت به جسم محاسبه کرده و سپس از معادلات هندسی برای تعیین عمق آنها استفاده می کند.

براساس گزارش رجیستر، دقت این تکنیک تا حدی بالا است که حتی می تواند کاربردهای پزشکی نیز داشته باشد و برای شناسایی و قالب سازی اندامها، تومورها و حتی رگهای خون نیز استفاده شود. به این ترتیب می تواند اطلاعات دقیقی به جراحان در انجام عملهای حساس ارائه کند. اشکال سه بعدی اندامها می توانند برپایه یک سری عکسهای دو بعدی که با روشهای معمول چون رادیوگرافی به دست آمده اند تهیه شوند.

+78
رأی دهید
-165

romano - تهران - ایران
دیگه حالم از این اپل بهم می‌خوره این اصلا چیز جدیدی نیست و حتی به قبل سال 96 بر می‌گرده و انواع اقسام بسیاری از اون وجود داره اینکار اپل لطمه بزرگی به رشد تکنیک می‌زنه اصولا پتنت نرم افزار کار احمقانه‌ایه و باید جلوی اینکار گرفته بشه مخصوصا شرکتهایی مثل اپل که خوب از اکوسیستمهای نرمافزاری منبع باز مثل یونیکس مفت استفاده می‌کنند بعد یک کاپیتالیستی مثل جابز جوری انرو نشون می‌ده انگار معجزه هزاره سومه که البته کیفیت هم اصلا ندارند و جالبه بعد از برنامه نویس فلک زده هندی هم یک سوم مبلغ فروش آنلاین رو دریافت می‌کنه خلایق هم چون نمی‌دونن فکر می‌کنن اپل تخم دو زرده می‌گذاره درحالیکه اینکار داره روند خلاقیت رو در جهان نابود می‌کنه. سرعت تکنولوژی دلیل خلاقیت اون حساب نمی‌شه مخصوصا برای اپل که از یکطرف تو تمام دیوایسهاش پردازنده کورتکس سامسونگه از اونطرف با یک پتنت مسخره و پولشون که بهشون قدرت می‌ده پتنت رو تو 5 قاره ثبت کنن و همون سامسونگ تبلت رو نفروشه مثلا من نمی‌دونم تکنولوژی Gesture با لمس اپل چیش قابل ثبته دوستان پشت پرده پتنت پول بین برخی از افسرهای روند بررسی و شرکتهای بزرگ مبادله می‌شه.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 06:46
romano - تهران - ایران
پیش از اپل ملاک تلفن آنتن دهی و دوام بود الان همه اینها رو اپل نابود کرده و با کمال وقاحت می‌گه مردم بلند نیستن از تلفن اپل استفاده کنند آنتن نمی‌ده. یا مدل جدیدش 4s مشکل وحشتناک باطری داره. پیش از این شرکتهایی مثل نوکیا 5 کلاس موبایل برا یک گارگر ماهیگیر تو موج 15 متری دریای اسکاندیناوی تا مدیر فلان شرکت تولید می‌کردند اپل داره همه اینها رو نابود می‌کنه و جالبه بدونید هرچیزی که در اپل چشمتون رو می‌گیره جنبه مفتی از یک پروژه متن باز داره. مشکل دیگه با اپل اینه که داره فرهنگ نواحی دنیا رو با شوکیس یا همون ویترین مسخره آیتون نابود می‌کنه و همه بچه‌ها تا پای کامپوتر از هرجای دنیا می‌رن رپ استارهای آمریکایی و لیدی گاگا را می‌بینن در حالیکه جالبه تو خود آمریکا تمام موسیقیهای محلی و سبکها هنوز زنده‌اند و بچه‌های خود آقای استیو جابز حق ندارن به جفنگیات سکس و مواد و مشروب رپ استارها گوش کنن! استیو مردی و مردم خیلی بیخود ستایشت کردن درحالیکه در مهندسها بعنوان مهندس جایی ندارید فقط مدل ابوی اعظم جناب فورد رو برای کسب درآمد ارائه می‌فرمایید نه مدل اسکاندیناویایی کیفیت و اصالت بقول بابا بزرگ تف!
یکشنبه 6 آذر 1390 - 06:56
lucas71 - اوپسالا - سوئد
romano - تهران - ایران. مطالبی که نوشتید من را یاد یک مثل می‌‌اندازد البته این مثل کوچه بازاری است اما برای شما آقایی رومانو صدق می‌‌کند که اظهار نظراتتان سطحی و دور از واقعیت و از روی ندانستن و ندانی و حسادت و بی‌ دانشی از محصولات الکترونیکی‌ جدید الهام می‌‌گیرد. اما مثل .... مرده ......... که بگه لال از دنیا نرفته ......... لطف کن از چیزی که نمی دانید اظهار نظر نفرمایید...
یکشنبه 6 آذر 1390 - 11:23
morgan123 - واشینگتن - امریکا
مایکروکنترلر درون آیفون طراحی بدیع و ابتکاری اپل است و سامسونگ تنها تولید کننده آن است بدون آنکه به پروگرام یا سورسهای آن دسترسی داشته باشد و به یاد داشته باشید که حداقل سیصد شرکت در امریکا توان تولید سخت افزاری این چیپها را دارند مثل مایکروچیپ اتمل تگزاس اینسترومنتس و.. که در تولید چیپ بی رقیب هستند و سامسونگ به دلیل ارائه قیمت مناسب برنده این مناقصه شد و اصولا در چیپ دیزاین طراحی نرم افزاری اصل کاره وقتی که از یک فنآوری سخت افزاری موجود مثل ARM و غیره با یک کرتکس وCORE مشخص استفاده میشه.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 16:30
romano - تهران - ایران
lucas71 - اوپسالا - سوئد شما می‌دونید بنویسید ماهم یاد بگیریم اینقدر هم کلمات کوچه بازاری نیاز نبود تحویل بدهی که اثبات کنی ما بیسوادیم و حسود لطفا بی اخلاقی نکنید ما برای شما نمی‌نویسیم! ما به کسی حسادت نداریم از جمله آقای جابز!نکته‌ای به ذهنمان بنا به رشته تحصیلی رسید می‌نویسیم شما قبول ندارید سوادتان هم ادعا می‌کنید می‌رسد مارا راهنمایی کنید تشکر هم می‌کنیم. آقای جابز هم محصولات اپل را نه می‌ساختند نه طراحی می‌کردند دلارهای حقوق 11000 دلاری اینکار را در آمریکا نه برای اپل بلکه برای تمام صنایع انجام می‌دهند.ایشان در صنعت آمریکا یک قطبنما برای جوانان کارآفرین هستند همینطور که آقای خیامی برای مردم ایران بود. ایشان معلم اخلاق هم نیستند و در زندگی شخصی 100% آدم موفقی نبودند. محصولات اپل مخصوصا آیفون برمبنای OS یونیکس، استفاده از OpenGL و بروزر آن پروژه وب کیت است که همه منبع باز هستند کمپانیهای دیگر مانند نوکیا ، گوگل و .. هم این پلتفرمها را استفاده می‌کنند منتها نه بصورت بسته.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 02:38
romano - تهران - ایران
متاسفانه بر خلاف گوگل که مشارکت خوبی روی ارتقاء این پروژه‌ها داشته اپل داری یک اکو سیستم بسته است و مورد انتقاد بسیار است بزرگترین منتقدین آن پیامبر اپن سورس ازجمله آقای استالمن هستند. در مورد آقای جابز بعنوان یک Entrepreneur مورد احترام هستند آنهم در فرهنگ آمریکا که بر این مبنا است ولی در پشت این دنیا افراد بزرگی وجود دارند که مردم حتی نامشان را نمی‌دانند ولی مورد احترام بیش از حد کارشناسان هستند از جمله اقای والدز، روبین ،استالمن و .. که بدون آنها جهان کامپیوتر چرخه‌اش نمی‌ِگشت حتی خود وبسایت اپل. در مورد پتنت چیزی وجود دارد بنام Patent troll که مبنای آن مصادره کردن یک ایده بر مبنای بلوک کردن آن برای دیگران یا سرکیسه کردن دیگران است. حال اینکه پتنت نفسش ایجاد فضایی جهت تضمین درآمد و حقوق مخترعی است که قصد تولید آن محصول را در رابطه با رقبا دارد. اپل دائم در حال خرید پتنت است و اگر سایتهای معروف فناوری مثل Techcrunch و . مطالعه کنید
دوشنبه 7 آذر 1390 - 02:39
romano - تهران - ایران
موارد متعدد در مورد اپل وجود دارد که به مدد پتنتهای خریده شده یا پتنتهای خود قصد فشار را به رقبا دارد و کلا نمره اپل در گسترش دانش نرم افزار در جهان رتبه خوبی نیست یعنی مانند کمپانیهای دیگر زمینه ارتقاع دانش کامپیوتر را از طریق محصولات خود مانند کامپایلر و .. فراهم نکرده بلکه محصولاتش تنها در خدمت درآمد خود کمپانی هستند. ضمنا جهان نرم افزار از جمله آمریکا هم اکنون اعتقاد دارند که با توجه به کمپانیهایی مثل اپل یا شرکتهای کوچکتر که یک پتنت را جهت منافع یا فروش در آینده انجام می‌دهند و نه تولید و ارتقاء دنیا رفرمی را در بخش پتنت نرم‌افزار انجام دهند که بستری را جهت ارائه ایده‌های نو به مردم فراهم کند. البته اینجا اپل یک نام است و شرکتهای دیگر هم بنوعی وارد این کارزار شده‌اند که به جنگ پتنت مشهور است. قضیه بصورتی درآمده که یا پول می‌گیری می‌ری کنار یا با وکیل و داغ و درفش دادگاه می‌یفتم بجونت یا می‌خری یا شکایت خودت را بیخیال می‌شوی! اینها در نظر مهندسان بزرگ تماما ابزار و دانش چیزی مثل دانش فیزیک، ریاضی هستند و کسی مایل به انحصاری کردن آنها نیست.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 02:39
romano - تهران - ایران
morgan123 - واشینگتن – امریکا دوست عزیز فرمایش شما صحیح و متین است من آن قسمت متن را دقیق ننوشتم بر مبنای اطلاعات قدیمم و احساسی بود از شما و نحوه تذکرتان تشکر می‌کنم. اپل متاسفانه طی 10 سال گذشته در سخت افزار خصوصا پروسسور افت داشته زمانی خودش پردازنده‌های خوبی تولید می‌کرد ولی با نظر استیو و با توجه به رقابت و حیات شرکت (واقعا او کاپیتان کشتی طوفان زده اپل بود) تصمیم گرفتند به نرم افزار بیشتر بپردازند ولی هنوز هم شرکت پرقدرتی است اما بنا به اقتضای زمانه سپردن کار به کمپانیهای جانبی یا کوچکتر نتیجه بهتری می‌دهد که اینکار اپل نه تنها برای او برای بسیاری از لیدرهای دیگر صحیح می‌نماید نتیجه‌ هم این شده که شما یک کورتکس یا آرم پرقدرت را با قیمت زیر 100 دلار می‌خرید و این یعنی دیوایسهای جالبتر و سریعتر حتی اخیرا یک مینی کامپیوتر دیدم که روی آن اوبونتو بود و در سایز یک memory stick قیمت 25 دلار از این آدرس می‌توانی ببینی https://www.geek.com/articles/games/game-developer-david-braben-creates-a-usb-stick-pc-for-25-2011055/ بازهم تشکر می‌کنم.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 02:45
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
نخیر مثل اینکه بدجوری اوج گرفتی‌! انگار رمان نویسی فقط شامل مسائل دینی نمی‌شه و دیگه کم کم داری تمام مسائل جهان رو زیر سوال می‌بری! جواب سوال‌های دوستان رو هم که وقتی‌ کم میاری با طعنه یا مامان من غریبم بازی جواب میدی..احیانا تو الگوت مموتی نیست!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 06:35
romano - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا از نزاکت و اظهار لطف شما به خودم عمیقا سپاسگذارم. ما چیزی نیستیم مامان و طعنه هم خودتونید شما هم لطفا کنید بنویسید ما یاد بگیریم اگر می‌توانید یک پاراگراف بنویسید. باز هم تشکر می‌کنم و بی صبرانه منتظر انتقادات بجای شما هستم.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 14:26
lion,hd - نوکیا - فنلاند
دوست عزیز من خوشم اومد از توضیحاتت و اطلاعاتی‌ که گفتی‌ ..اما ،،اینجا معمولان کمتر کسی‌ توجه میکنه به حقیقتا،،پس ..دوستانه میگم ..حیفه این انرژی هست که میذاری برای فهموندن به بعضی‌ بی‌ توجها،،پاینده باشی‌
دوشنبه 7 آذر 1390 - 14:35
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
romano - تهران - ایران. ۲۰۰ خط نوشتی‌ به خاطر یک دلیل مسخره که آخرش دوباره ۲۰۰ خط دیگه بنویسی‌ و بگی‌ متاسفم اطلاعاتم قدیمی‌ و احساسی‌ بود!؟ این کمبود توجه داره نابودت می‌کنه ها! از من گفتن بود!
دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:06
lucas71 - اوپسالا - سوئد
ببخشید که به قبای شما بر خورد اما اگر چشمای تنه را باز کنی‌ و چند لحظه به دورو برتن نگاه کنید به خیلی‌ چیزی که در نوشته‌هایت یادآوری کردی اگر چند لحظه احساسات را کنار گذشته و فکر کنید به نتیجه می‌‌رسید که مطلبی را که نوشتید از روی عصبانیت و حسادت است.. در مورد ستو جابز نوشته‌ای که ایشان مهندس نیستند درست می‌‌فرمائید مثل شما که به یک تیکه کاغذ بها می‌‌دهید.. و هر کسی‌ که این تیکه کاغذ را داشت باشد سر تعظیم فرو می‌‌آورد ... ایشان ان کاغذ پاره را ندارد... حرف شما قبول ..... ایشان شخصی‌ هستن که ۹۹ درصد از مردم دنیا که سر رشته آی‌ از تکنولوژی و دانش کامپیوتر دارند مورد احترام و تشوق قرار گرفته اند. اما شما به خاطر یک تیکه کاغذ ایشان را نکوهش می‌‌فرمائید. بسیار مهندسان و دکتر‌ها هستن که مدارکشان دیوارهای دفترشان را پر کرده اند اما کاری که در‌شان مدارکشان باشند انجام نداده‌اند و نمی دهند و رزگارشان را مثل شما به ایراد و خرده گرفتن از آدمهای موفق تلف می‌‌کنند و داد و هوار راه می‌‌آندازند که این آقا مدرک دانشگاهی ندارد.. متاسفم ....
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 02:44
lucas71 - اوپسالا - سوئد
ایشان کاری کرده‌اند که تکنولوژی در عرض زمان کم بیشتر از ۵ یا ۱۰ سال پیشرفت کرده دا زمینه تکنولوژی کامپیوتر و ارتباطات (موبیل) ایشان کاری کرده‌اند که بدون اینکه تو بدانی که مشکلی‌ داری مشکلاتت را حل کرده است، این به این معناست که جابز به جایی تو هم فکر کرده. تو از جابز ایراد می‌‌گیری که کاری بلد نبوده و فقط به خاطر اینکه شرکت اپل پول دارد می‌‌تواند تکنولوژی را از دگران بخرند و به اختصار خودشان در آورد. بله این یعنی‌ تجارت، اگر در این زمینه دانشی یا تجربه‌ای نداشته باشی‌ نابود می‌‌شوی. ستو جابز پایه گذر شرکتی هست که بهترین کامپیوتر‌های که در صنعت چاپ و طراحی استفاده می‌‌شوند را به وجود آورده است البته با کمک دوستش ستو وزنیاک. من اینجا نمی خواهم که داستان زندگی‌ جابز را برایتان شرح دهم این را می‌‌دانم که همه از داستان زندگی‌ جابز خبر دارند و همه می‌‌دانند که ایشان هر کاری که کردن موفق بودن. اگر دانشی داشته باشی‌ این را خواهی‌ فهمید که در این دنیا چیزی مجانی‌ وجود ندارد.. و تکنولوژی که اپل می‌‌خرد مطمئناً تکامل یافت و پشرفت نیست
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 02:47
lucas71 - اوپسالا - سوئد
پس مهندسان و برنامه نویسان در شرکت اپل بر روی این برنامه‌ها و سخت افزار‌ها کار می‌‌کنند تا تکنولوژی مورد نظر را به نوع احسن کامل کنند. در مورد ایتون هم بگویم که انقلابی در موزیک به وجود آورد که به هنرمندان کمک به سزایی شد. در ایران ما قانونی به نام کپی‌ رایت ندارم اما در تمام دنیا ان قانون وجود دارد. و هنرمندان با ارائه هنرشان طبعا (موزیک، ویدئو و...) در ایتون به درامدی رسیدن....... و از تعصب زیاد گفت بودی که بچه‌های کشور‌های دگر به هنرمندانی مثل لیدی گاگا و دیگران گوش و نگاه می‌‌کنند و از فرهنگ و موزیک خودشان را به فراموشی می‌‌سپرند خوب به نظر شما این مشکل ستو جابز است یا مشکل مدیریت خودمان. مدیرنی مثل شما و رئیس جمهورتان که با مدارک تقلبی از بهترن دانشگاهای دنیا مثلا.... آبروی برای ما نذاشته اند و تو از کسی‌ که مرگش برای تکنولوژی جدید فاجعه بود ایراد و خرده می‌‌گری کجا ایستاده‌ای به اطرافت بنگر دور بریز هر چه حسادت و بخل و کینه رو ......
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 02:49
romano - تهران - ایران
lucas71 - اوپسالا - سوئد دوست عزیز مهندس در دنیای مهندسی به کسی اطلاق نمی‌شه که کاغذ پاره داره (بقول شما کاغذ پاره) دانشگاه داشته باشد. مهندس به کسی گفته می‌شه که دست مستقیم در ساخت و فرآیند یک محصول به صورت علمی و فیزیکی داره بنابر این کسی که مهندسی الکترونیک خونده ولی رستوران داره نمیتونه خودش رو مهندس بنامه مثل ایران خودمون که می‌نویسن سالن اعیاد و جشنها با مدیریت مهندس ایکس. جابز یک کار آفرین است و این مثل این است کارخانه ساعت سازی سوییسی با تمام مهندسان و تکنسینهای خوبش منتظر یک بابایی بنام جورج ارمنی یا آقای بیژن می‌ماند تا ایده سال بعد را بدهد یا نکته‌ای خاص در ذهنش داشته باشد تا بلکه این مارکت را به نقطه بهتری از فروش ببرد نه صرفا کارایی . اتفاقا در منطق مهندسی و نه از دید مصرف کننده ما کارها و نتایج کمپانی را نقد می‌کنیم محصولات اپل معایب بسیار دارند و شایسته مبلغی که برای آنها اخذ می‌شود نیست اپل بعنوان یک شرکت معظم مسئولیتهایی دارد که از آنها سرباز میزند. وقتی می‌نویسم سعی بسیار دارم که در راستای آخرین اخبار دنیا برای آنها باشم که هستم باز هم تشکر از کلمات با محبت شما.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:21
romano - تهران - ایران
lion,hd - نوکیا - فنلاند برای من لذت بردن شما بهترین چیزه سواد هم بخدا بارها اعلام کردم ندارم بابا این اینترنته هرکی به فراخور خودش باید بیاد یکچیزی سر سفره بزاره و مهمون بقیه فرهنگها علمها و دانسته‌ها بشه. من نمی‌دونم این دوستانکه محبت می‌کنن از من انتقاد می‌کنن اگر بدشون میاد یا مرو آدم نادونی می‌دونند چرا میخونند بابا چرا می‌شینی بقول خودت 200 خط رو می‌خونی ولی باز اینحال همشون رو دوست دارم و این حرفها پوست آدم و منیتش رو کم می‌کنه اونها هم فکر و ایده خودشون رو دارند اینترنت برای من یکجاییه مثل معبد مقدس. اولین جاییه که برای انسان ساخته شده که انسان فکرش رو به زیارت عقل و دانستن ببره بخاطر همینه برای دانشمندان این رشته تبدیلش به یک فضای خوشگذرونی تا حدی مورد قبول نیست.
‌سه شنبه 8 آذر 1390 - 13:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.