شهرداری عامل برق گرفتگی پسر نوجوان

علیرضا , 17 ساله

کارشناسان رسمی دادگستری پیمانکار شهرداری را در پرونده پسر نوجوان که به علت برق گرفتگی در ایستگاه اتوبوس شهری تا یک قدمی مرگ رفته بود 100 درصد مقصر شناختند.
 به گزارش خبرنگار ما، علیرضا 17 ساله که در پی این حادثه دلخراش حافظه کوتاه‌مدتش را از دست داده و بسختی صحبت و حرکت می‌کند عصر 26 دی سال 89 با پایان کلاس درس از آموزشگاهی در حوالی محله قلهک بیرون رفت و راهی خانه شد. اما ناگهان هنگام عبور از کنار ایستگاه اتوبوس روبه‌روی بیمارستان ایرانمهر – در خیابان شریعتی – بر اثر برق گرفتگی شدید دچار تشنج شد و نیمه جان روی زمین افتاد. همان موقع مردم و رهگذران وحشتزده پیکر نیمه‌جان «علیرضا» را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کردند و پزشکان نیز پس از معاینات لازم اعلام کردند مصدوم به کما رفته است. بنابراین پسر نوجوان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد. سرانجام وی پس از 20 روز دست و پنجه نرم کردن با مرگ و زندگی و در حالی که پزشکان از احتمال مرگ مغزی‌اش خبر می‌دادند به طور معجزه‌آسا به هوش آمد. اما از همان موقع حافظه‌ کوتاه‌مدتش را از دست داده و دچار مشکلات تکلمی شد. از سوی دیگر با شکایت پدر علیرضا پرونده این ماجرا در شعبه 12 بازپرسی دادسرای ناحیه 3 ونک تحت رسیدگی قرار گرفت و با دستور بازپرس «احمدی»، کارشناسان رسمی قوه قضائیه مسئول بررسی موضوع و شناسایی مقصر حادثه شدند. تیم کارشناسی پس از بازدید محل حادثه و تحقیق از شاهدان دریافتند این ایستگاه یک سال قبل راه‌اندازی شده بود. اما پیمانکار برای روشن کردن لامپ‌های داخل ایستگاه سیم‌کشی غیرمجاز کرده بود. به همین خاطر هنگام بارندگی به دلیل اتصالی سیم‌ها رهگذران یا مسافران اتوبوس دچار برق گرفتگی می‌شدند. اهالی محل نیز چندین بار موضوع را به شهرداری اطلاع داده بودند اما هیچ کس به موضوع توجهی نکرده بود. بدین ترتیب کارشناسان مربوطه پس از تحقیقات تکمیلی پیمانکار شهرداری را در این حادثه 100 درصد مقصر شناختند.
 

شهرداری به وعده‌هایش عمل نکرد


پدر علیرضا با اعلام این خبر به گفت: پسرم تا دی‌ماه امسال طول درمان دارد و قرار است پس از تعیین تکلیف وضعیت سلامتی‌اش پرونده برای صدور حکم به دادگاه ارسال شود.
 وی گفت: پیمانکار متخلف را فقط یک بار در بیمارستان دیدم اما دیگر از او خبر نداریم. مسئولان شهرداری منطقه نیز تاکنون هیچ نوع پیگیری در این‌باره نکرده‌اند که بسیار عجیب و غیرمنتظره است. وی افزود: تیرماه امسال با شهردار منطقه ملاقات حضوری داشتم که وی نیز قول مساعد برای کمک مالی داد. اما از آن زمان به بعد از او نیز هیچ خبری نشد. وی همچنین درباره هزینه‌های درمان پسرش گفت: از زمان وقوع حادثه تا ترخیص از بیمارستان حدود 34 میلیون تومان پرداخته‌ام. البته روز ترخیص پیمانکار 11 میلیون تومان از هزینه‌ها را پرداخت و مابقی هم از سوی خودم پرداخت شد. البته بعد از ترخیص پسرم هم حدود 4 میلیون تومان بابت ادامه درمانش از جمله گفتاردرمانی، آب‌درمانی، ورزش‌درمانی و سایر هزینه‌ های دارویی و درمانی پرداخته‌ام. با این وجود پسرم همچنان قادر به راه رفتن طبیعی نیست و به سختی حرف می‌زند. حرف‌هایش نیز نامفهوم است و حافظه نزدیکش را نیز به طور کامل از دست داده است. به همین خاطر از درس و ادامه تحصیل و زندگی سالم و معمولی هم بازمانده است. با این وجود پزشکان به ما امیدواری داده‌اند علیرضا به مرور اما در مدت زمان طولانی بخشی از سلامتی‌اش را به دست خواهد آورد.پدر علیرضا گفت: بعد از این حادثه شهرداری پیمانکار را مجبور به تعمیر ایستگاه کرد. اما در ایستگاه‌های پائین‌تر همچنان این مشکل وجود دارد و هر لحظه امکان بروز حادثه مشابه یا شدیدتر برای سایر مردم و شهروندان وجود دارد.

+155
رأی دهید
-61

mhroo - کاردیف - انگلستان
واقعا خاک بر سر این مسئولانی که جون آدما براشون هیچ ارزشی نداره بیچاره این جوان چه گناهی کرده ؟؟؟؟؟ که باید تا آخر عمرش اینجوری زندگی‌ کنه ؟؟؟؟؟ واقعا وقتی‌ اینجا در انگلیس میبینم که وقتی‌ میخوان یه جائی‌ تو خیابون کار کنن چه قد مسائل ایمنی برا مردم و خودشونو رعایت می‌کنن میبینم که چه قد فرق هست بین اینجا و ایران کاش یه کم از احساس مسئولیت این خارجیا رو مسولان ایرانی‌ داشتن اونا که دم از اسلامو انسانیت میزنن فقط حرف میزنن ولی‌ اینجا به اسلامه محمدی عمل می‌کنن واقعا دیدم ..به امید رزی که این پسر جوان سلمتیشو به دست بیاره الهییی امینن.
شنبه 5 آذر 1390 - 21:26
anti sandis - كنت - انگليس
کاش من هم یک فلسطینی بودم آنوقت شاید مموتی درد من را هم دوا میکرد
شنبه 5 آذر 1390 - 22:00
hanan naz - لوون - بلژیک
امیدوارم هر چه زودتر سلامتیشو بدست بیاره
شنبه 5 آذر 1390 - 22:18
OnLine. - تهران - ايران
تنها چیزی که می‌شه گفت اینه خاک تو سرت خامنه‌ای با اون عنتره و منتر بی‌ عقلت با این کشور داری تون.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 00:05
mehr uk - لندن - انگلستان
وای به همین راحتی‌ با زندگی‌ یک آدم بازی می‌شه و از کنارش میگذرند این نوجوان و خانوادش که یک عمر باید افسوس آرزوهای بر با د رفتشو نو بخورن...
یکشنبه 6 آذر 1390 - 00:16
شروین1360 - کوالالامپور - مالزی
mhroo-کاردبف عزیز جان کجای اسلام با انسانیت رابطه داره؟ حالا چه ناب محمدیش که سرتاسر جنگ، لشکرکشی، دعواهای قبیله ای و غنیمت گرفتن بود چه هر مدل دیگه اش. این علم، عقل و قانونه که میتونه انسانیت رو رواج بده.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 05:36
soheyli_setareh - تهران - ایران
واقعا متاسف شدم !!!!!!!
یکشنبه 6 آذر 1390 - 08:14
gol andam - زوريخ - سويس
مرگ بر رژیم کثیف آخوندی دزد
یکشنبه 6 آذر 1390 - 11:04
mhroo - کاردیف - انگلستان
عزیزم شروین هر کسی‌ یه اعتقادی داره من یه مسلمانم که به خدا اعتقاد دارم و میبینم هر چی‌ که خدا تو قرآن گفته برا ما انسانها اگه بهش عمل کنیم زندگی‌ خوبی‌ خواهیم داشت من هیچوقت به هیچ مذهبی‌ توهین نمیکنم چون به اعتقاد دیگران احترام میزارم ،
یکشنبه 6 آذر 1390 - 14:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.