فرمانده هوا فضای سپاه: در صورت تهدید، سپر موشکی در ترکیه را می‌زنیم

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران


سردار حاجی‌زاده در گردهمایی بسیج در لرستان اعلام کرد که در صورت تهاجم به ایران، سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه نخستین هدف سپاه خواهد بود. سردار یدالله جوانی نیز مراکز هسته‌ای اسراییل را از جمله اهداف ایران دانست.

حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش، در یک نشست خبری در روز شنبه (۵ آذر/۲۶ نوامبر) اعلام کرد که «رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش با نام ولایت ۹۰ در منطقه‌ای به وسعت دریای عمان تا اقیانوس هند برگزار می‌شود».
 
در پی گزارش برخی روزنامه‌های خارجی از احتمال حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران ، در روزهای گذشته محافل سیاسی ایرانی در خارج و داخل دست به موضع‌گیری‌‌های متفاوتی در این زمینه زدند. ابهام پیرامون انفجار در پایگاه موشکی سپاه پاسداران در ملارد بر این گمانه‌زنی‌ها افزود.
 
واکنش مقامات جمهوری اسلامی به افزایش تحریم‌ها و تهدیدها نیز به روال معمول برگزاری رزمایش و رژه‌های نظامی است. در روز جمعه (۴ آذر/۲۵ نوامبر) یک نمایش خیابانی از بسیج ضد‌شورش در تهران برگزار شد. به گفته مقامات نظامی ۵۰ هزار نفر در این رزمایش شرکت داشتند.
 
محمدرضا نقدی، رئیس بسیج، حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، و مرتضی تمدن، استاندار تهران، از واحدهای ضدشورش بسیج در مقابل سفارت آمریکا سان دیدند. با توجه به گزارش‌های تصویری، نوع تسلیحات و واحدهای شرکت‌کننده، این نمایش بیشتر در جهت قدرت‌نمایی در مقابل اعتراضات و نا‌آرامی‌های داخلی و نه مواجهه با دشمن خارجی تدارک دیده شده بود.
 

 
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران آمریکا را تهدید به عملیات تلافی‌جویانه کرد


 
سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه، در گردهمایی بسیج در خرم‌آباد گفت: « امروز آمریکا به خاطر رژیم صهیونیستی (اسراییل) به دنبال استقرار سپر موشکی در ترکیه است و آنها برای فریب دنیا و ملت ترکیه می گویند که ناتو به دنبال ایجاد این سپر موشکی است.»
 
سردار حاجی‌زاده مدعی شد که ناتو تبدیل به پوششی برای فعالیت‌‌های نظامی آمریکا شده است. وی افزود: «ملت ترکیه ملتی آگاه هستند و ما مطمئن هستیم که این ملت هوشیار جلوی این توطئه را خواهند گرفت.»
 
سردار حاجی‌زاده تاکید کرد: «ما آماده‌ هستیم در صورتی‌که مورد تهدید قرار بگیریم اول سپرهای موشکی ناتو در ترکیه را بزنیم و بعد به دنبال اهداف بعدی خواهیم بود.»


 
بازدید رهبر ایران ازیک ناو جنگی ایران


 
وی همچنین به برپایی «جنگ نرم و ایجاد توطئه از سوی دشمن در انتخابات مجلس» اشاره کرد. حاجی‌زاده مدعی شد: «ما در دهه اول انقلاب آسیب‌پذیر بودیم، ولی امروز مدافعان اسلام و انقلاب اسلامی ایران از پشت مرزهای استکبار و رژیم صهیونیستی تا غرب ایران امتداد پیدا کرده و اگر آنها بخواهند شیطنت کنند فقط بسیجیان استان لرستان برای پاسخ‌گویی به آنان کافی است.»


 
سردار جوانی: در صورت تهاجم، به تاسیسات اتمی اسراییل حمله خواهیم کرد


 
در این میان سردار یدالله جوانی، مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، آشکارا اعلام کرد که در صورت حمله به ایران، علمیات دفاعی محدود به درون ایران نخواهد ماند. او گفت: « اگر ما مورد تهاجم دشمن قرار بگیریم صرفا در موضع حرکت‌های پدافندی در درون جغرافیای خود عمل نمی‌‌کنیم بلکه با عملیات آفندی می‌‌توانیم ضربه متقابل را در درون خاک دشمن به دشمن وارد کنیم.»
 
وی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «اگر اسراییل موشکی را به یکی از تاسیسات هسته‌ای یا مراکز حیاتی مان شلیک کند، باید بداند که هر نقطه‌ای از اسراییل از جمله مراکز هسته‌ای آنها هدفی برای موشک‌های ما خواهد بود و ما امروز این توان را داریم.»
 
سردار جوانی با اشاره به افزایش خطر حمله احتمالی به ایران بار دیگر کشورهای غربی را تهدید کرد و گفت: «ما همواره این مطلب را مدنظر داریم که دشمن از سر عصبانیت و ناراحتی ممکن است حماقت کند و دچار یک اشتباه راهبردی شود و بخواهد تهدیدهای خود را پیاده کند. مقام معظم رهبری به عنوان ولی‌فقیه و فرمانده کل قوا خیلی صریح فرمودند که جواب ملت ایران جواب روشنی است و نظاره‌گر این تهاجم نخواهیم بود و اگر دشمن بخواهد تعرض کند باید منتظر سیلی‌‌های محکم و مشت‌های پولادین ملت ایران باشد.»
 
وی تشدید تحریم‌ها و موضع‌گیری تند کشورهای غربی را نه در رابطه با برنامه جنجال‌برانگیز اتمی ایران، بلکه در ارتباط با عصبانیت غرب از «بیداری اسلامی و قیام ملت‌ها» در منطقه دانست.


 
دریادار سیاری: ایران توان ساخت ناو هواپیمابر را دارد


 
دریادار حبیب‌الله سیاری که به مناسبت ۷ آذر، روز نیروی دریایی ارتش، در نشستی خبری شرکت جسته بود درباره حضور ایران در آب‌های بین‌المللی گفت: «این حضور بنا بر قوانین بین‌المللی است و اگر کسی بخواهد ما را تهدید کند، قطعاَ جواب آنها را خواهیم داد.»
 
وی فعالیت‌های نیروی دریایی ایران را راهبردی خواند وتصریح کرد که «نیروی دریایی تا اقیانوس هند و خلیج عدن و در مقاطعی نیز تا دریای سرخ و مدیترانه» برای انجام این فعالیت‌ها پیش رفته است.


 
آزمایش موشک‌های مستقر بر روی ناوچه‌های نیروی دریایی ایران


 
اسراییل پیشتر نگرانی خود را از حضور ایران در دریای سرخ و دریای مدیترانه اعلام کرده بود.
 
سیاری درباره توان جمهوری اسلامی برای ساخت ناو هواپیمابر گفت: «هر چند ما قاطعانه اعلام می‌کنیم که توان ساخت ناو هواپیمابر را در داخل کشور داریم، اما نیازی به این موضوع تا به حال احساس نشده است.»
 
ناو هواپیمابر از جمله تسلیحات استراتژیک به شمار می‌آید و به دلیل هزینه و پیچیدگی‌های فنی تنها کشورهای محدودی در جهان صاحب آن هستند. در این میان می‌توان از آمریکا، روسیه، بریتانیا، فرانسه، هند، ژاپن، اسپانیا، ایتالیا، تایلند و چین نام برد. از ۳۷ ناو هواپیمابر فعال در جهان حدود بیست فروند متعلق به نیروی دریایی آمریکا است.

+158
رأی دهید
-151

khosh bavar - يزد - ايران
و بعدش ؟! فکر کردی، برای این کار حماقتت جهانیان هورا میکشند و برای ترکیه که جزو ناتو هست گریه می‌کنند !؟
شنبه 5 آذر 1390 - 15:20
مهرداد2538 - تهران - ایران
برو بابا یدالله. مال این حرفها نیستید.
شنبه 5 آذر 1390 - 15:30
bestofthebest - كي يف - اكراين
اینارو به بچه هم بگی‌ میخنده چه برسه به ...
شنبه 5 آذر 1390 - 15:33
shervin7 - شیراز - ایران
فقط بسیجیان استان لرستان برای پاسخ‌گویی به آنان کافی ‌ست ایولاه چه پسر شجاعی هستی‌ تو
شنبه 5 آذر 1390 - 15:40
romano - تهران - ایران
خوانندگان محترم تیتر آخری را در مورد ناو هواپیما بر به بزرگی خود نادیده بگیرید اصولا حرفهای اینچنینی در مقامات محترم جمودی اسلامی عادت است و تحت تاثیر تریاک ناب گفته می‌شود.
شنبه 5 آذر 1390 - 15:45
morteza-bikhial refigh - گرگان - ایران
این مردک چلغوز اصلا میدونه هوا فضا یعنی چی؟؟؟. چه بی خردان و پست فطرتان عقده ای شدن محافظ این مملکت و مدبر امور... خداوند به ما رحم کند
شنبه 5 آذر 1390 - 15:22
harrp - وین - اتریش
این موجی جنگ وقتی‌ از اسارت از عراق برگشت ... یه بی‌ همه چیز مثل الان شد .. خدای عزیز (اگه وجود داری) به ما جنگ عنایت بفرما .. خیلی‌‌ها کرم گذاشتن تو ایران رفتنشون بهتر از بودنشون هست
شنبه 5 آذر 1390 - 15:24
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
سردار ه ابله بی‌ سواد ه نادان، چنان میزنند توی کله بی‌ مغزت که نفهمی از کجا خوردی!
شنبه 5 آذر 1390 - 15:57
majid63 - پاريس - فرانسه
خواب دیدیی خیر باشه.
شنبه 5 آذر 1390 - 15:58
fdsa60 - تهران - ایران
دمت گرم . ترکیه از الان خودشو خراب کرده و گفته اجازه حمله به ایران از داخل خاک خودم را به هیچ کشوری نمیده.قطر هم هفته پیش گفت اجازه حمله به ایران از خاک خودم را به امریکا نمیدم چون پاسخ ایران به حمله بسیار شدید خواهد بود.و امکان دارد کل خلیج فارس به آتش کشیده شود.
شنبه 5 آذر 1390 - 16:12
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
یک مشت احمق عقب افتاده ترسو که فقط لاف میزنند.
شنبه 5 آذر 1390 - 16:21
UKGUY4U - لندن - بریتانیا
از پول، امکانات، نیروی انسانی و منابع معنوی ایران نهایت سو استفاده رو میکنند تا برای تلافی و کینه اعراب از یهودی ها استفاده کنند . چه ساده هستند اون ایرانی هایی که حرفهای این ملاها رو باور می کنند. اسرائیل به علت داشتن دشمن مشترک ذاتا و بالقوه متحد اصلی ایران هست.
شنبه 5 آذر 1390 - 16:29
ali1111 - تهران - ایران
چرا دائم و دائم دارند دنیا را تهدید میکنند؟ خودتون خود را ایزوله کردید.
شنبه 5 آذر 1390 - 16:58
nader46 - لندن - انگلیس
اول که جرأت شلیک یک گلوله تفنگ هم به سو‌ی ترکیه را ندارین..دوم:روسیه همهٔ تلاش و زورشو به کار برد اما حریف اینکه از نصب این سپر دفاعی جلوگیری کنه نشد،،چرا که می‌دونست حتا با تجهیزات فوق مدرنی‌ هم که داره نمیتون حریف این سامانهٔ دفاعی بشه،،،بعدش هم سپر دفاعی که بخواد با موشکشک‌های شما از بین بره،،دیگه سپر موشکی نیست ،،روسیه و چین هم از عهده این بر نمیان چه برسه به شما که حتا از مهمات‌هاتون هم نمیتونید محافظت کند،موشکشک‌های شما تو انبار‌هاتون سر خودتون خراب و هوار شد،،وای به روزی که بخواد عملیاتی‌ هم بشه،به جای اسراییل چاه بهارو می‌زنه،،به جای ناو آمریکایی‌ هم شاید بتونه با هدف گیری دقیق چن تا لنج ماهیگیری و نفتکش بزنه!!!
شنبه 5 آذر 1390 - 17:38
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
دست هر متجاوزی را از بازو قطع میکنیم.آمریکا و موزدوراش هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
شنبه 5 آذر 1390 - 19:01
greentree - تهران - ایران
حق داری دنبال جنگ باشی‌ ،اقتصاد ایران رو که نابود کردید ،پول‌های ایران رو که غارت کردید و به حساب‌های شخصی‌ خودتون رختید ،دیگه مگه از شما دشمن تر هم دشمنی هست
شنبه 5 آذر 1390 - 18:38
كيارش 88 - تورنتو - كانادا
نمیدونم این احمق ها چچطور فکر میکنن از چین و روس و کره چندتا سلاح از رده خارج گرفتن پیش خودشون فکر میکنن همه کاری ازشون بر میاد این سسه تا کشور هم تموم دارایی ایران رو واسه همین چندتا سلاح از رده خارج گرفتن . به حرفی بزن که بهت نخندن
شنبه 5 آذر 1390 - 20:15
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
به قدرت بی‌ کران تریاک ناب افغانی ایمان آوردیم....باز بگو!!
شنبه 5 آذر 1390 - 20:20
compatriot - تورنتو - کانادا
آمدم کامنت بگذارم دیدم دیگران حرف دلم را گفتن. شاد باشید!
شنبه 5 آذر 1390 - 20:55
Nur_ir - هامبورگ - المان
مسیح پسر مریم - تهران - ایران. عجبا اقای مسیح و دفاع از رژیم . درست سخنان بسیجی وسپاهی .
شنبه 5 آذر 1390 - 20:57
fdsa60 - تهران - ایران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان. ای خود فروخته بی وطن فقط مردی اونجا بشینی هی بگی ارتش پر افتخار اسرائیل ارتش پر افتخار امریکا-فقط جواب 1 سوال منو بده. چطور 160 عدد از تانکهای میرکاوا ارتش پر افتخار اسرائیل در جنگ 33 روزه مثل قوطی کبریت آتش گرفتند؟چطور ناو جنگی اسرائیل با اون همه تجهیزات توی آبهای خودشون غرق شد؟
شنبه 5 آذر 1390 - 21:17
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
آخ که چقدر ترسیدن. باور کن که تو خودت اولین کسی باشی‌ دنبال سوراخ موش.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 03:12
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
فدسا۶۰ - تهران - ایران,۱- بی‌ وطن تو و دارودسته خمینی هندی زاده هستین که دارین ۳۰ ساله خونه مردمو میمیکین۲- اطلاعات شما درست نیست چون منبع آن صدا و سیمای حکومته جهلو جنایته۳- اگر ارتش اسرائیل پر افتخار نبود نصر الله پسر دائیه لبنانی بشکت نمیرفت از ترس توی سوراخ قایم بشه! با من هم دیگه حرف نزن چون از مزدوران خوشم نمیاد ؟
یکشنبه 6 آذر 1390 - 00:31
massoudoslo - اسلو - نروژ
ترکیه را میزنن !!!؟ ترکیه هم بعدش براشون دونر کباب میپیچد و تیشرت های ترکی براشون میفرسته که روش نوشته : f..k u ! تعدادی از این تی شرت ها ر اهم بین کاربر های نوکر حکو مت ایران در این سایت پخش میشه .
یکشنبه 6 آذر 1390 - 11:12
iranian_x - بچه محل - ایران
سلام.فردوسی شاعر بزرگ ایرانی میفرماید : بزرگی سراسر به گفتار نیست - دو صد گفته چون نیم کردار نیست.آقایانی که خودشان را جر میدهند که اگر چنان بکنند چنین میکنیم ، بدانند که روز حادثه دیر یا زود برایشان فرا خواهد رسید و آن روز هیاهو و خالی بندی و هوچی گیری بدردشان نخواهد خورد.سلاح چینی و کره ای و روسی تا به حال برای دوستانشان افاقه نکرده.خودشان هم که هیچی ندارند. پس به فکر یک چاره انجام شدنی درست باشند.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 12:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.